2009 Şubat Anneleri

kızlar ya sizler 40 nız çıkana kadar evdemi durdunuz ya ben çok sıkılıyorum ama eşim izin vermiyor kırklı kadın dışarıya çıkamaz diyor çıkan arkadaşlar varmı büyüklerinizden duydunuzmu

kızlar ya sizler 40 nız çıkana kadar evdemi durdunuz ya ben çok sıkılıyorum ama eşim izin vermiyor kırklı kadın dışarıya çıkamaz diyor çıkan arkadaşlar varmı büyüklerinizden duydunuzmu

canım ben hastaneden çıktığımın ertesi günü dışarı çıkmaya başladım ama tabi benim mecburiyetten oldu. ama bizim oralarda 20 gün sonra yarım kırk kabul ediliyor anne sıcak yatağın içinde terletiliyor (ki bu yaptığım araştırmalara göre oldukça akıllıca bi durum sağlık açısından) daha sonra banyosunu yapıyor ve ondan sonra dışarı çıkma vizesi alıyor. :lepi:
ama bebiş için 40 gün bekliyorlar. bizim 4 günümüz kaldı. kırk uçurmaya gidip yumurta toplıyacaz oğluşla.. :eek:
bekliyorum heyecanla..hihoyyythihoyyyt

Canım 40 gün beklemekten sıkılanlar için yarı 40 diye birşey çıktıdelikafadulden yani 20.gün çıkabiliyorsun .Sen çık canım dolaş biraz ama hava çok soğuk bebeği üşütmemek için o evde kalsın .Sende üşütme canım dikkat et :1hug:

canım ben hastaneden çıktığımın ertesi günü dışarı çıkmaya başladım ama tabi benim mecburiyetten oldu. ama bizim oralarda 20 gün sonra yarım kırk kabul ediliyor anne sıcak yatağın içinde terletiliyor (ki bu yaptığım araştırmalara göre oldukça akıllıca bi durum sağlık açısından) daha sonra banyosunu yapıyor ve ondan sonra dışarı çıkma vizesi alıyor. :lepi:
ama bebiş için 40 gün bekliyorlar. bizim 4 günümüz kaldı. kırk uçurmaya gidip yumurta toplıyacaz oğluşla.. :eek:
bekliyorum heyecanla..hihoyyythihoyyyt
Sadece yumurta değil canım birde pamuk ay birşey daha vardı hatırlarsam yazarım.Bereketli olsun diye yumurta ,saçları pamuk gibi olana kadar yaşasın uzun ömürlü olsun diye pamuk alıyorsun gittiğin yerden unutma sakın :içelim:

canlarim hepinize günaydinnnn hihoyyyt
dün kasiklarima iki defa acayip bi agri girdi ayyyyyy doguruyorum demeye kalmadi agrilar geri gitti kaydirigubbakcemile3 bi baski hissettim asagi dogru acaba asagimi indi bebis ????????? hihoyyyt hihoyyyt hihoyyyt

dilracim kizlar cevaplamislar sorunu zaten ama ben tuanda hic bilmiyordum böyle biseyi yani dogum sonrasi geldim temizlik alisveris yaptim :eek:klava:
dikislerim oldugu halde esimin ailesi beni ayagina beklediler :kızgın: devmli yemege cagirmalar falan ..... yani ben baya bi ciktim ama simdiki aklim olsa cikmazdim bu defa dinlenmek istiyorum hem bebis icin hemde bizim icin iyi olucak sanirim kaydirigubbakcemile5

kızlar nasılsınız bakem bnm gene sut sorunum var ya kafam kadar seyler var ama bos tobeler olsun ya -tatlicadiarzu-ıkı gun surdu sadece sut bolluğu dunden berı kızım gene ac kalıo galıba mızmızlanıyo doymayınca napcm ben ya acaba dıkkatmı etmıyorum beslenmeme :mymeka:ıstahsızlık var hala gecmedı cnm sıkılıyo bole olunca da mama vermek ıstemıyorum:a015:

günaydın kızlar doğum yapanlar geçmiş olsun allah analı babalı büyütsün
bugün bebişimi sağlık ocağına götürdüler topuk kanı için kaç günde sonuç çıkıyo çok merak ediyorum 4000 kilo olmuş maşallah ama benim göğüsler felaket kanıyo dikişlerim düzeldi sayılır yarın kontrölüm var bi problem yoktur inşallah çünkü şişme ve morarma vardı kılcal damar çatlamış ilaç kullandım geçmiştir umarım doğumum çok kolaydı diyebilirim ama sonrasında çok acı çektim geçti çok şükür unutuluyo zamanla

slm kızlar :teytey:ben ayın 13 de dogum yaptım bebegimiz bekledigimizden geç geldi bizim bebek nazlı çıktı çıkmamda çıkmam dedi.neyse şimdi bebişimle evimdeyim. yazılarınızı okuyamadım ben formda kimse kalmaz demiştim ama yinede birileri varmış. daha paylaşacak çok şey var şimdilik bu kadar hepinizi öptümkaydirigubbakcemile3

kızlarrrr
gerçekten ne oldu bize böyle.. bakıyorum bakıyorum hiçkimse yok... hadi uyutun bebişleri bekliyorum burada.. :-))))))

HUVİK canım seninde gözün aydın. Allah analı babalı büyütsün inşallah..

sibelcim uyuttum geldim ama hani nerdesin:))))
Benim kız beni bazen deli ediyor yaaaa, kucakta çok güzel uyuyor ama yatağa yatırır yatırmaz yada en geç 5 dk sonra yatırdıktan basıyor yaygarayı yine ayakta valla yatağına yatırmaya korkar oldum yaaa. Ne yapcaz böyle bilmiyorum kaç ay böyle devam edecek bu ya. Bu reflexler ne zaman yok olacak sanırım onlardan mı kalkıyr ne. Bide uyurken sürekli ağlıyor, ben yanına gidene kadar bi bakıyorum ki mışıl mışıl uyuyor ay piskolojimi bozacak bu böcek:)
40ı çıkanlar, gerçekten rahatladınız mı yaaa, inşallah herkesin dediği gibi 40ı çıkınca rahatlarız, çok dua ediyorum bunun için.

hüvik cnm gözün aydin
Allah anali babali saglicakla büyütmek nasip etsin bebisini cnm

kizlar ben doktordan geldim
acilmam devam etmiyor nst de sanci falan kesinlikle hic yok en fazla 10 falan oldu :KK43:(
bebis 3200 gr olmus :))
carsamba sabahi tekrar gidicem doktora , bir hafta daha seni muayene edicem sonra hastaneye göndericem dedi .......

herkese merhaba artık hergün giremiyorum kızım buaralar çok huysuz iki gündür emme problemi yaşıyoruz ve gaz akşam acildeydk gaz yüzünden bugün kontrolümüz vardı doktor gaz damlası yazdı birde devit üç damlası 15 günlükken kullanılmaya başlanıcakmış emme sorunuda geçiçidir hiç korkma dedii emzik verince tutuyor çünki göğsünü sağ kaşıkla ver dedi bende öyle denicem biraz önce emdi birazda uyudu şimdi bende rahatladım şimdi geçmişi okuyum biraz bakalım neler kaynatmışınız

beyaz bulut hayatım poposunu sakın uyrama bebeğin..bebeklerde 4 güne kadar kaka yapmamak normal sayılıyor..bizde de bir ara problem vardı..doktor zeytinyağ veya sabun kullanırsanız buna alışır ve bağırsak tembelliği ortaya çıkar dedi...aman sakın deneme hayatım..4 günü geçerse hastanede lağman yapıyorlar sanırım..ama geçmez...emin ol...

sağol canım gerek kalmadı zaten yapmaya başladı allahtan ben normal olduğunu biliyorum da eşime anlatamdım çok pimpirikli nasıl başedicem bilmiyorum

günaydın kızlar doğum yapanlar geçmiş olsun allah analı babalı büyütsün
bugün bebişimi sağlık ocağına götürdüler topuk kanı için kaç günde sonuç çıkıyo çok merak ediyorum 4000 kilo olmuş maşallah ama benim göğüsler felaket kanıyo dikişlerim düzeldi sayılır yarın kontrölüm var bi problem yoktur inşallah çünkü şişme ve morarma vardı kılcal damar çatlamış ilaç kullandım geçmiştir umarım doğumum çok kolaydı diyebilirim ama sonrasında çok acı çektim geçti çok şükür unutuluyo zamanla

maşşallah canım bebişine bizimde bugündü kontrolümüz 3 kilo doğdu ama 2800 düşmüş gerçi doktor normal dedi bu topuk kanı olayını doğumda hastane de yapıldı bizim ama tekrar yapılması gerekiyomuş heralde nekadar zaman sonra gittiniz sağlık ocağına göğüslerim için arkadaşım bana medela purelan diye bir krem verdi çok iyi geldi iki gün sürdüm acısı tam olarak gitmedi ama yara olmadılar çok şükür

kızlar bugün raporumuda aldım doğum sonrası raporu 15 nisanda iş başı :KK43: bebişimi bırakmak zorunda kalıcam hemde minicik off şimdiden kara kara düşünmeye başladım

maşşallah canım bebişine bizimde bugündü kontrolümüz 3 kilo doğdu ama 2800 düşmüş gerçi doktor normal dedi bu topuk kanı olayını doğumda hastane de yapıldı bizim ama tekrar yapılması gerekiyomuş heralde nekadar zaman sonra gittiniz sağlık ocağına göğüslerim için arkadaşım bana medela purelan diye bir krem verdi çok iyi geldi iki gün sürdüm acısı tam olarak gitmedi ama yara olmadılar çok şükür

canım doğumdan 5 gün sonra sağlık ocağına gitmemiz söylendi bugün götürdük ama sonuçların ne zaman çıkıcağını merak ediyorum bir problem olursa haber veriyolarmış ama ben hangi güne kada rbekliycem şimdi aklım hep orda
krem kullanıyorum fakat çatlak içinde yarıldılar resmen o yüzden silikon uç kullanıyorum az da olda acısını hafifletiyo umarım en kısa zamanda geçer

amaniinn bizim kızda huysuz 2 gündür valla.gazımı var anlamadım.nazarda olabilir çünkü gelen giden elinden hiç düşürmüyor :KK43:

X