2009 Şubat Anneleri

Arkadaşlar Allah izin verirse sabah 7.30 da doğuma giriyorum.Hepinizden dua istiyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah.Kalanların da biran önce bebeklerini sağlıkla kucaklamalarını diliyorum.İnşaalah görüşmek dileklerimle...

canım benim Allah bir avazda krtarsın ikinizi de inşallah sağlıkla kucağına al bebeğini

beyaz bulut ve hayaletorka bebişlerinizi Allah bağışlasın uzun ömür versin hepimizin yavrularına inşallah

cimcimecim inşallah kontrolün olumlu geçer ve sen de hayırlısıykla doğumunu gerçekleştirsin canım benim

tüm doğum yapan annelere hayırlı uğurlu olsun diyorum...kızlar bugün benim oğlum 18 günlük oldu ve hala sarılık...uzayan sarılık diyorlar adına artık..bilirubin düzeyimiz 18...ne yapacağımı şaşırdım..bir dolu test yapıyorlar...temiz çıkıyor...ama geçmiyor işte...korkuyorum ya beyin hasarına sebep olursa diye..doktor bugün yeşil reçeteyle yazılan bir ilaç verdi..aslında sara hastalarının kullandığı bir ilaçmış..ama yan tesiri karaciğer fonksiyonlarını arttırmasıymış..bizde o yan tesirden faydalanacakmışız..ne kadar doğru bu ilacı kullanmam onu da bilemiyorum..ne yapacağımı şaşırdım..istanbul içinde iyi bir çocuk doktoru öneriniz var mı????valla dert sahibi oldum..ne zormuş ya...daha doğumdan ve ebek sahibi olmaktan inanın hiçbir şey anlamadım..sanırım lohusalık depresyonu da geldi buldu beni..bir mutsuzluk-bir keyifsizlik sormayın...bıktım herşeyden sanırım...

nestlecim inan çok üzülüyorum hasta olan tüm bebişlere inşallah senin bebeğinin de sarılığı en kısa zamanda geçer dualarım seninle ve bebeğinle canım

kızlar merhaba

görüşemiyoruz uzun zamandır. okumaya çalıştığm kadarıyla artık herkes anne olmuş gibi gözüküyor ne güzel. benim başıma ise bu arada bi olay geldi sizinle de paylaşacağım aklınızda olsun. geçen hafta bağlı bulunduğum sağlık ocağından aradılar oğlunuzun topuk kanını tekrar alıcaz diye. Tsh değeri yüksek çıkmış. ne yapacağımı şaşırdım zaten doktorlardan kurtulamıyorduk bir türlü ve bildiğim kadarıyla o tsh değerinin yüksek olması da pek iç açıcı bir durum değildi. sonucun hemen çıkması için dışarıda bi yerde oğlumun tekrar doktorunun da bilgisiyle kanını aldırdım ve Allaha şükür temiz çıktı. aklınızda bulunsun yani. o gün eşimde istanbula gitmişti yalnız başınaydım çok zor bir gün geçirdim. bebek zamanından önce doğunca hastanede alınan kan değeri yüksek çıkmış ama daha sonra düşmüş. sağlık ocaklarıda bu değeri tekrar görmek istiyormuş.

allah hepimize bebeklerimizle sağlıklı günler versin. en önemlisi o . yoksa başka hiçbişey için canınızı sıkmayın. bu arada benim de göğüs ucu problemim hala geçmedi. ne deseler sürüyorum göğüslerime. ayva çekirdeği kullanırken iyi gelmişti ama tavsiye ederim. bi de bir arkadaşım kanyak sürmüş iyileşmiş hemen ben de işe yaramadı ama aklınızda olsun belki sizde yarar.

özlemişim siteyi. hepinizi çok öpüyorum. görüşmek üzere

canım benim Allah hepimizin yavrusunu bize bağışlasın yaşadığın endişeyi anlayabiliyorum bugün beni de sağlık ocağından aradılar kızımın tc kimlik nosunu öğrenmek için aramışlar ama benim aklıma hemen topuk kanı geldi yüreğim uçtu sanki yerinden çok korktum Rabbim kimseyi korktuğuna uğratmasın

kızlar bir de size bir hatırlatma benim kız sezeryanla yaklaşık bir ay önce doğdu malumunuz bir haftalıkken işitme testinde sol kulağında işitme alamıyoruz dediler 15 gün sonra tekrar kontrol edelim dediler sezeryanla doğumlardabebeklerin kulaklarına sıvı birkmesi olurmuş o yüzden bu tür anormallikler yaşanabilirmiş bir kaç gün sonra ben dayanamadım özelde tekrar yaptırdım normal çıktı aklınızda bulunsun benim gibi kendinizi harap etmeyin hemen ağlamaktan canım çıkmıştı da benim o günden beri kaslarım ağrıyor

kim sormuştu hatırlıyamıyorum ama meme ucu yarası için ben novuksol diye bir pomad ve halis sızma zeytinyağı kullandım bir kaç gün sonra da bir başka doktora gitmiştim o da bana bepanten plus verdi yalnız bepantenin çok iyi temizlemeniz gerekiyormuş emzirmeden önce,bu üçünü kullandım ama hangisi geçirdi bilmiyorum çok şükür şimdi daha iyiyim

meraba canlarim biz geldik doktordan acilma vardi en son gittigimde zaten simdide durum ayni ama bana kac cm falan bunlari söylemedi doktorum
nst de hic bi sanci cikmadi
pazartesii günüm gecmis olcagindan pazartesi gününe randevu verdi bebegin durumuna ultrasonda ozaman bakicak bugün bakmadi
ben en fazla 14 gün beklerler sandim ama doktorum 8 -10 güne kadar beklicez devamli kontrole geliceksin bu arada dedi :kahve:

symslow cnm bilgilerin icin cok tesekkürler
derincim cnm seninde randevun vardi bugün iyi haberler bekliyoruz seni
sanirim ayni gün dogum yapicaz delikafadulden

yuppiiiiiiiiii senindemi ikinci cocugun tek degilim desene hihoyyyt
bende ilkinde bukadar heyecanli degildim gercekten sanirim yasimin kücük olmasininda bi etkisi vardi öyle ot gibi bi hamilelik gecirmistim :eek:klava: bide bu bebekte abisiyle bekliyoruz kardesini abisine arkadas olucak ins.
sen dinlen bugün bol boll
yarin büyük gün olucak delikafadulden
iyi dileklerin icin cok saol cnm
iyi haberlerini bekliyoruz merakta birakmayin bizi
saglicakla al bebisini kucagina simdiden gözün aydin cnm :1hug:

MAALESEF SEVGİLİ CİMCİME21,
BUGÜN DE HAYAL KIRIKLIĞI...senağlama
NORMAL DOĞUMUN DA BU STRESİ VAR İŞTEmirmirmirmir
NE ZAMAN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL:sm_confused:
BUGÜN 40+1 GÜNÜMDEYİM. ALLAHIM HAYIRLISINI VERSİN.:Saruboceq:
YARIN DOKTORA GİDİCEM.BAKALIM NE DİYECEK?:CüvCüv:
ALLAHIM TÜM ANNE ADAYLARININ HAYIRLISIYLA BEBEKLERİNİ KUCAKLARINA ALMAYI NASİP ETSİN...a.s.

merhaba kızlar nasılsınız nestlecim çok geçmiş olsun inşşallah bir an önce atlatır miniğin sarılığı cimcime hayırlısı olsun artık pazartesiye kadar kendi gelir belki bebiş doğum yapıcaklara şimdiden tebrikler allah yardımcınız olsun kızlar bende size bişeyler sormak istiyorum bebekleriniz ilk günler nekadar sıklıkta kaka yaptılar kızım dün en son dün akşam yaptı oda çok az bu saate kadar bişey yok sancısı olduğu belli ağlıyor bu normaldir dimi 3 günlük bebek için

MAALESEF SEVGİLİ CİMCİME21,
BUGÜN DE HAYAL KIRIKLIĞI...senağlama
NORMAL DOĞUMUN DA BU STRESİ VAR İŞTEmirmirmirmir
NE ZAMAN NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL:sm_confused:
BUGÜN 40+1 GÜNÜMDEYİM. ALLAHIM HAYIRLISINI VERSİN.:Saruboceq:
YARIN DOKTORA GİDİCEM.BAKALIM NE DİYECEK?:CüvCüv:
ALLAHIM TÜM ANNE ADAYLARININ HAYIRLISIYLA BEBEKLERİNİ KUCAKLARINA ALMAYI NASİP ETSİN...a.s.

olsun hayatim üzülme gelir bebisin bak benimde pazar günüm geciyor benimkinin de gelcegi yok :teselli:
süpris yapicak cnm onlar bize cok rahatlar yerlerinde :nazar:
birden hic düsünmedigimiz bi anda pat diye gelicekler :asigim:
yarin iyi haberlerini bekliyoruz cnm bende pazartesi gidicem tekrardan doktora
doktorum günün gectigi icin daha SIK gelmelisin dedi bebegin suyunda azalma yada suyunu kirletebilme riski oldugu icin .... yarina kadar gelmezse nekadar SIKLIKTA gidiceksin doktora cnm ?? sanirim en güzeli her 2. yada 3. gün gitmek :1hug:

haa kizlar doktorumla konustum bebegin gelmesi icin illa dogum kanalina girmesi gerekmiyormus bebek yukardaykende gelebilirmis :CüvCüv:

nestlecım cnm gecmıs olsun ıns kısa zamanda duzelır bebeğın kız cimcime doğur artık sende coğaldık ıyıce ne guzel valla bebiş kokuyo heryer beyazbulut cnm bnm kız ılk gunden berı cırcır masallah o yuzden bılmıyorum ama kabızlık bebeğe cok sıkıntı verıomus ıstersen doktoruna danıs bızde gozlerımız ıcın doktora gıttık sabah cok akıyordu damla verdı doktor bıde kızlar ısıtme testı faln yapıldımı acaba bebeğıme ben hıc bılmıyorum ay hastanede ne yapıldı ne yapılmadı hıc kımsenın haberı yok ben kendımde olmayınca ne yapıldı ne yapılmadı sormamıslar bıle o adar ınsan akıllarına gelmemıs heralde ben sımdı yaptırsammı acaba

haa kizlar doktorumla konustum bebegin gelmesi icin illa dogum kanalina girmesi gerekmiyormus bebek yukardaykende gelebilirmis :CüvCüv:[/QUOTE .!.:
Cimcime21 canım bizim de sorunumuz aynı yani bebeğim hala kanala girmedi ama bebeğin gelebilmesi yani normal yolla doğabilmesi için mutlaka doğum kanalına girmesi gerekiyor, çünki oradan geçerek dışarıya çıkacak başka bi yolu yok.
Sanırım senin doktorun bebek kanala girmese de sancın veya suyun gelebilir demek istemiştir, yani doğum başlayabilir belki ama bebek kanala girmediği sürece yine de normal doğum yapamayız malesef.
Ben bu durum başladığından beri sürekli araştırıyorum, dün Aralık anneleri başlığında ebe olan bir arkadaşa sormuştum o cevap yazmış bana, eğer günün dolduğu halde bebek kanala girmezse suni sancı falan deneme daha kötü olur, en uygunu sezeryandır demiş.
Artık hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun ne diyelim.

ayyy korktum yaaaaaaaaaaaa benimkide en son girmemisti kanala
bizim burda sezeryanada almiyorlar ilk önce suni sanci veriyorlar cnm bunlar 2-3 gün bekliyorlar dogurmani eger hayla gelmezse bebek sezeryana aliyorlar senağlama
ayy ins. gelir yaaaaaa offf pazartesi gidicem doktora ins. gelir oazama kadar

vidicim ben sanirim baslicam hoplamaya ziplamaya bebis gelsin diye kaydirigubbakcemile3

SELAM KIZLAR .kaydirigubbakcemile2
ancak yazabiliyorum dr.danm geldiğimden beri bir telaşe sormayın .benim kız girmiş kanala 1 cm açılman ve rahminde yumuşama var dedi dr. bu gece yada yarın olabilir dedi hafta sonu olmazsa ptesi tekrar bakıcak suni sancı taraftarı değilim ama sezeryan istiyorsan yarın sabah alalım dedi .Bende sordum napalım diye normali deniyelim olmazsa sezeryana alırız dedi .
Ve ben hastaneden o kadar rahatlamış o kadar huzur dolu çıktım ki sanki doğurmuşum gibi hafifledim.Eşimin suratı bir tuhaf oldu dr.u dinlerken sanırım işin ciddi ye binince ne olacak şimdi falan oldu ayyyy şişirdim kafanızı .Yani ben yarın öğleden sonra falan yoksan bilin ki doğurdum hadi cimcimem doğuralım ptesiye kadar birlikte:emir_bebek::CüvCüv:

deinimmmmm ayyyyy cok sevindim kiis
hadi anlasma yapalim hafta sonu doguralim delikafadulden
benimki girmedi sanirim hayla kanala bilmiyorum doktorum ultrasonla bakmadi
acilma vardi bendede ama kac cm onuda sölemedi ama az önce kasiklarima agrilar girip cikti simdi yok oldular gene CADIARZU

ayni anda dogurcaz ama sanirim baksana doktor randevularimiz bile ayni kaydirigubbakcemile3
pazartesi 3 :30 da gidicem ben doktora sen ?

pazartesi benimde kontrolüm var bayanlar
40+1 oluyoruz artık.
hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

X