2009 Şubat Anneleri

günaydın kıslar
selinde dogurmus ay heycanlanıyorum alllahım
ama sanki ben hiç dogurmayacakmışım gibi geliyor.
3-5 gündür bel kasık ve adet olcak gibi hafif agrılarım var.
ama sevgili berrum gelmiyor hala.
2 kere nst ye girdim gecen cuma ve bu cuma.sayı bu hafta 200 e geldi ama dr normal dedi.ama pazartesi gel dedi hafta sonu da olabilir dedi.bu doktorlar kandırıyormu bizi ne :)

Günaydın kızlar
Dün gece sancılarım vardı yatarken. Ama şimdi yine bir şey yok böle mi olur ya.Nasıl iş bu. anlamadım. Ama olmasın. Aslında çok heyecanlanmıştım oğluşum geliyor diye. Kızlar normal doğumdan çok korkuyorum derken bu bebek israrla normal gelmeye çalışıyor. Doktor o andaki psikolojin önemli dedi. Bana dua edin.
Selinciğiminde olmuş bebeği. Allah bağışlasın.

günaydin canlarim
canim doktorun haklli o anki psikolijin gercekten cok önemli ,normal dogumdan korkma gercekten bebisin ciktigi anda tüm sorunlarin gidiyor ,dogum anindada bebegine kavusmak icin mücadele ediyorsun ,nekadar güzel bisey dimi
dualarim seninle cnm

kizlar walla dün aksam oturma odasinda uyuyakalmisim esim uyandirdi belim okadar agriyorduki ayaga kalkamadim resmen :1shok:
hayla kaplumba hizinda yürüyorum belim cok agriyor bide dün gece bende aniden kasiklarimda agriyla uyandim
tam kasiklarimda siddetli bi agriyldi bir kac dk sürdü gitti geri sonrada uyumusum zaten

simdi esimle alisverise cikicaz hepinizi öpüyorumm
günü gecenlerrrrrr biz gelene kadar dogurmaya bakin delikafadulden delikafadulden Şeniz

merhaba arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşşekür ederim hepinize bugün biraz daha iyiyim çok şükür ama benden anneme geçti hastalık kaçgündür kadın bana bakmaktan kendiyle ilgilenemdi onun yanına gidicem birazdan kendinize iyi bakın yormayın sakın bu halde hastalık çok zor oluyor özellikle cimcime kendini çok yoruyorsun son haflarımızı dinlenerek geçirmemiz lazım kendine dikkat et sonra yine görüşürüz kızlar öpüyorum sizi

kızlar doktordan döndüm nihayet...salı sabahı saat 8 de doğuma giriyorum...8.30 doğmuş olur sanırım benim oğlan...artık ultrason filan ölçemiyor benim çocuğu...doktor iri bebek olduğu için doğduğunda belki solunum sıkıntısı olabilir dedi...ona moralim bozuldu azıcık...ama gereğini yaparlar hemen dedi...inşallah sorunsuz sağ selamet doğar oğlum...ameliyatta gerekliolan tahliller için kan verdim..hemogram, kan grubu, bi de pıhtılaşma zamanıyla ilgili...bugünden yaptılarki doğum sabahı beklemeyelim diye...valla heyecan bastı iyice..epidural mi genel anestezi mi doğum sabahı belirleyeceğiz dedi...neden acaba?? epidural diyordu önceden...ay bilmiyorum kızlar...çarpıntım tuttu valla...yarında temizlikçi alıcam...dua edin oğluşuma olu rmu? solunumu filan sorun olmasın...

Selam kızlar sevocanda doğum yapmış gözü aydın ilk şubat bebeği kim olacak acaba Çiğdem inşallah sen olursun .delikafadulden
Dilek neden korkuyorsun normal doğumdan alıştır kendini ben sezeryan benzeri ameliyat olmuştum o anlar geliyor aklıma benide sezeryan korkutuyor hepimizin hakkında hayırlısı olsun diyelim çok düşünme diyor dr.um sende çok düşünme <zamanı gelince öyle yada böyle doğurucaz inşallah ve korktukça aklıma çok zor şartlarda evde dr.bile yokken doğum yapan kadınlar geliyorlar güç topluyorum dünyada dakika da yüzlerce kadın doğuruyor diyorum benmi yapıcam :dilcikar:
Cimcime çok yoruluyorsun o kadar çok zorlama kendini ,Günlere yay ben bir gün toz alıyorsan başka gün ütü sonra süpürge falan hepsini günlere yayıyorum yorulunca bebek durduruyor zaten beni bir geriniyor ağzımdan çıkacak gibi oluyor :emir_bebek:

kızlaaar bende doğum yaptım. geçen gün kasılmalar başladı ama ağrı yoktu. 4 dk bir kasılma olunca ben bi nst baktıralım dedim açılmada varmış.

apar topar sezeryana alındım, bebiş tersti hala.

doğunca bi işedi bi işedi. hemşireler güldüler oğluşuma. bi türlü yanıma gelemeedi işedi de işedii :eek:

oğlum bi tatlı teyzeleri. ama meme alana kadar bayağı bi ğraştım. göğüs ucum fazla yoktu. mutlaka doğumdan önce masaj yapın her gün, eğer göğüs ucunuz fazla yoksa. çok zorlandık biz. mama da almadı. yedi kustu mamayı. şimdi alıştı çok şükür.
emme sorunumuz kalmadı.

kızlar hepinize rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin.

kızlar doktordan döndüm nihayet...salı sabahı saat 8 de doğuma giriyorum...8.30 doğmuş olur sanırım benim oğlan...artık ultrason filan ölçemiyor benim çocuğu...doktor iri bebek olduğu için doğduğunda belki solunum sıkıntısı olabilir dedi...ona moralim bozuldu azıcık...ama gereğini yaparlar hemen dedi...inşallah sorunsuz sağ selamet doğar oğlum...ameliyatta gerekliolan tahliller için kan verdim..hemogram, kan grubu, bi de pıhtılaşma zamanıyla ilgili...bugünden yaptılarki doğum sabahı beklemeyelim diye...valla heyecan bastı iyice..epidural mi genel anestezi mi doğum sabahı belirleyeceğiz dedi...neden acaba?? epidural diyordu önceden...ay bilmiyorum kızlar...çarpıntım tuttu valla...yarında temizlikçi alıcam...dua edin oğluşuma olu rmu? solunumu filan sorun olmasın...

Nestleciğim hadi gözün aydı en azından ne zaman doğuracağın belli oldu. Bzim gibi sancı bir gelip gitti derdin yok. Bebğinde iyi olacak hiç korkme doktoruna güven canım.Yarında sakın yorma kendini dualarımız seninle:teytey:

küçükkedicik gözünaydın canım
allah yavruna uzun sağlıklı mutlu ve sevgi dolu bir ömür versin
ne zaman ne kadar doğdu yavruşun onları da yaz
resimlerinizi de bekliyoruz

kızlaaar bende doğum yaptım. geçen gün kasılmalar başladı ama ağrı yoktu. 4 dk bir kasılma olunca ben bi nst baktıralım dedim açılmada varmış.

doğunca bi işedi bi işedi. hemşireler güldüler oğluşuma. bi türlü yanıma gelemeedi işedi de işedii :eek:

oğlum bi tatlı teyzeleri. ama meme alana kadar bayağı bi ğraştım. göğüs ucum fazla yoktu. mutlaka doğumdan önce masaj yapın her gün, eğer göğüs ucunuz fazla yoksa. çok zorlandık biz. mama da almadı. yedi kustu mamayı. şimdi alıştı çok şükür.
emme sorunumuz kalmadı.

Allah analı babalı büyütsün canım... sizi tabrik ederim, miniğinide kokla bizim için..
artık darısı bizlerin başına inşallah.

Küçük kedicik gözün aydın .Allah analı babalı büyütmek nasip etsin.Darısı bizlerin başına artık aminnnn. En yakın zaman da kiloyu doğum şeklini tecrubelerini bekliyoruz canım .

nestlecim gözün aydın canım az kaldı bebişini kucağına almana :teytey::teytey:
senin için hangisi hayırlıysa öyle olsun

küçükkedicik gözün aydın allah analı babalı ve sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım
doğum hikayeni bekliyoruz

küçükkedicik gözün aydın. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin. Allah bebeğini sana ve eşine bağışlasın.

küçükkedicik gözün aydın canımallah analı babalı büyütsün darısı bize nestlecim seninde gözü aydın birkaç gün sonra oğluşuna kavuşucaksın inşşallah sağsalim alırsın kucağına üzülme içini ferah tut

emme sorunumuz kalmadı.

canım hayırlı oslun öncelıkle..hayırlı bir evlat olsun san ve vatana..işedi diyince nasıl güldüm anlatamam..kuzum benım yavrucum yazık nasıl tutumus içinde şimdiye kadar..annesinin içine işemek istememıstır annesı senın için pis olmasın dıye:) ne tatlıdır o şimdi yaa..maşallah subhanallahhihoyyyt

Kızlar bu gece anlaşılan kimseler yok burada. Benim morelim bozuk ya. Dün sancılarım bayağı vardı bende sevindim hemen doğuruvereceğim zannetmiştim ama şimdi sadece hafif ağrılar var. Regli gibi sizlerinde oluyor mu?Böyle durumda ne yapılır bilmiyorum karnımda sertleşmeler çoğaldı. Birde karnım sanki küçüldü. Komşum aşağı inmiş sana öyle geliyor dedi. Acaba doğum yakın mı bilemedim. Birde tüm aileyi ayaklandırdım galiba herkes arıyor soruyor doğdu mu diye. Daha da strese girdim ne. Offf benim gibi duyguları karışık olan var mı? Ayyy ne zormuş be yarın görümcem geliyor belki halasını bekliyordur benim paşam.

dilekçim önce sakin ol söylemek kolay biliyorum ama ypksa panikten doğuracaksın :)) beklemek gerçekten zor ama elimizden gelen başka bişey yok ben birkaçgündür hasta olduğum için doğumu filan unuttum etk isteğim bebiş gelmeden iyileşmek

Kızlar şubata girmiş bulunmaktayız. Ocakda doğum yapanların bebeklerini allah onlara bağışlasın. İlk şubat bebeği kim olacak bakalım. Yoksa hepiniz doğurmaya mı gittiniz.

X