2009 Şubat Anneleri

Kızlar bu gece anlaşılan kimseler yok burada. Benim morelim bozuk ya. Dün sancılarım bayağı vardı bende sevindim hemen doğuruvereceğim zannetmiştim ama şimdi sadece hafif ağrılar var. Regli gibi sizlerinde oluyor mu?Böyle durumda ne yapılır bilmiyorum karnımda sertleşmeler çoğaldı. Birde karnım sanki küçüldü. Komşum aşağı inmiş sana öyle geliyor dedi. Acaba doğum yakın mı bilemedim. Birde tüm aileyi ayaklandırdım galiba herkes arıyor soruyor doğdu mu diye. Daha da strese girdim ne. Offf benim gibi duyguları karışık olan var mı? Ayyy ne zormuş be yarın görümcem geliyor belki halasını bekliyordur benim paşam.

dilekcim al bendende aynı duygular ....bizimde 40 artı 1 oldu ama hala bebiş gelmedi....ya varya takıntı oldu her tuvalete gittiğimde nişan geldimi sancı geldiğinde acaba daha serti ne zaman gelecek....hadi doğum ne zaman başlayacak gibi sorular soruyorum kendime.....oyyyyy oyyyyy 40 haftayı geçincede zor oluyor beklemek...

Kızlar bu gece anlaşılan kimseler yok burada. Benim morelim bozuk ya. Dün sancılarım bayağı vardı bende sevindim hemen doğuruvereceğim zannetmiştim ama şimdi sadece hafif ağrılar var. Regli gibi sizlerinde oluyor mu?Böyle durumda ne yapılır bilmiyorum karnımda sertleşmeler çoğaldı. Birde karnım sanki küçüldü. Komşum aşağı inmiş sana öyle geliyor dedi. Acaba doğum yakın mı bilemedim. Birde tüm aileyi ayaklandırdım galiba herkes arıyor soruyor doğdu mu diye. Daha da strese girdim ne. Offf benim gibi duyguları karışık olan var mı? Ayyy ne zormuş be yarın görümcem geliyor belki halasını bekliyordur benim paşam.

canim bendede öyle agrillar oluyor dün aksam özellikle cok agrim vardi yattigim yerde dönemedim bile devamli agrilar gitti geldi cok düzensizdi
bi müddet sonra kendiliginden gecti ama su 3 gündür özellikle hergün agrilarim oluyor
esim korktu hastaneye falan gidelim dedi ama dogum sancisi degil olsa anlardim zaten yerimseniben
ilk hamisligimde ben hic böyle karin agrilari yasamadim kizlar simdi cok degisik geliyor heyecanlaniyorum wallaaa delikafadulden delikafadulden

bugün hersey ters gitti kizlar
bebek icin alcagimiz alt alma dolabi magazaya gelmemis :çok üzgünüm: bezlerini yerlestircektim hemen okadar heveslenmistim bide
sonra oturma odasi icin boya aldik boyadim igrenc bi turuncu cikti kizlar yaaa :1no2:
tüm oturma odasi bastan boyancak gene :kızgın:
morallerim sifirdi bugün bide gelirken önümde otobüse yasli türk bi teyze otobüse binerken düstü önümde insanlar oldugu icin ben yardim edemedim baskalari hemen kaldirdi ama soför nasil güldü teyzeye kötükedihüso müslüman bide bas örtülü ya ondannnn kötükedihüso
kiyamam yaa gözünün kenari mosmor olmus kaniyordu bide ,ben teyzeye selpak verdim morallerini düzeltmeye calistim kiyamam nasil üzüldü adamin gülmesine ,yaslandik artik diyip kendini teselli etmeye calisti offffff
soförün gülmesi beni cileden cikardi zaten sinirliydim
insanlikta kalmamis bunlarda kadincagizin bi bas örtüsü var diye müslüman diye nasilda dalga gecti ,Allah onu bildigi gibi yapsin günah yaaa ,kadinin bakislari üzüntüsü aklimdan cikmiyor

gece uyandim ,esimde uyanikti canim omlet cekti omlet yapiyim dedim ocaga koydum omleti , kesme tahtasinin üzerindede dometesler vardi kesilmis
ocagin üstünde duruyordu ( cam elektirikli ocak ) omletin altini kisiyim derken kesme tahtasinin altindaki ocagi acmisim :eek:klava: catal falan aliyordum bi anda etraf duman oldu tahta yanmaya baslamisti hemen pencereye kostum , Allah korusun ya ben o anda iceri gitseydim , iki sn icinde kesme tahtasi simsiyah olmus :1shok:
ucuz atlattik kizlar

Son düzenleyen: Moderatör:
beyazbulut hayatim iyi olmana cok sevindim kendine dikkat et
annene gecmis olsun cnm ins, anneciginde en yakin zamanda iyilesir

Nestle cnm senin bebiste geliyor güzel haberlerini bekliyoruz cok heyecanlisindir simdi :-))
saglicakla al cnm bebisini kucagina dualarimiz seninle ve tüüüm hamislerle

Kücükkedicik cnm cok sevindim iyi haberlerine Allah anali babali büyütmek nasip etsin cnm saglikli uzun ömürlü olsun ins.
en yakin zamanda dogum hikayeni ve bebisin fotografini bekliyoruz :-))
benim yerimede kokla mis kokulunu cnm

sağolun kızlar...heyecan had safhada...bi yarın kaldı...temizlik var bugün evde...yatak yorgan hazırlıyorum bir yandan...evde bir kaç eksik var onlar alınacak...eşime tembih edicem size haberleri verir...dua edin de solunum cihazına bağlanmasın kızlar ya..inşallah sağlıklı sıhhatli doğar tüm bebişlerimiz...

küçükkedicik gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün..
nestle bir kaç gün sonra meleğin kucağında inşallah sorunsuz atlatırsın tatlım..
bizimde halamız dün geldi bizim kız onu beklemiştir herhalde :))
dün en az 50 kez wc ye girmişimdir psikolojim bozuldu belki nişan gelmiştir diye düşünmekten.
yarını iple çekiyorum en azından ne olup biteceği kesinleşecek..
gece konuştuk eşimle ya yarın bugün alalım bebişi derse ne yapıcaz dedi elim ayağım titremeye başladı resmen gözlerim büyüdü yaww..

cimcimecim ucuz atlatmışsın geçmiş olsun canım..
üzme kendini sen sadece orada mı yaşanıyor böyle olaylar sanıyosun bizim milletimizinde bi farkı yokki..bizim insanımız yapıyosa yabancıların yapması gayet normal.. yazık kadıncağıza iyi daha kötü şeyler olmamış..
canım tekrar boyicaz demişsin kendini çok fazla yoruyosun, bırak bi süre sonra tekrar boyarsınız.. bide doğuracağın tutar yarım yamalak kalır herşey..

bebisim cnm en son gittiginde sancilarin kac cikmisti ? belki yükselmistir gene bebis gelir daha bir haftan var :))) doktorlar hemen bugün alalim diyebiliyormu acil bisey olmadan ??

canım bebek tombul ve haftası ölçümlere göre doldu bile kafa yapısı tamamlanalı 2 hafta oldu ve 2 hafta önce 3.350 idi kilosu drum 4 ü geçmeden almamız lazım dedi..
yarın herşey belli olacak.. normalmi sezeryanmı normal yapma şansım çok düşük sanırım hem sancılarım azaldı hemde bebek her geçen gün büyüyor..CADIARZU

cimcimecim ucuz atlatmışsın geçmiş olsun canım..
üzme kendini sen sadece orada mı yaşanıyor böyle olaylar sanıyosun bizim milletimizinde bi farkı yokki..bizim insanımız yapıyosa yabancıların yapması gayet normal.. yazık kadıncağıza iyi daha kötü şeyler olmamış..
canım tekrar boyicaz demişsin kendini çok fazla yoruyosun, bırak bi süre sonra tekrar boyarsınız.. bide doğuracağın tutar yarım yamalak kalır herşey..

haklisin cnm ama üzülüyor insan gene ,kocisle yapiyoruz zaten yaklasik hepsini o boyuyor ,benimde korktugum o zaten islerimizi bitirmeden bebis gelirse ,hersey yarim yamalak valla

canım bebek tombul ve haftası ölçümlere göre doldu bile kafa yapısı tamamlanalı 2 hafta oldu ve 2 hafta önce 3.350 idi kilosu drum 4 ü geçmeden almamız lazım dedi..
yarın herşey belli olacak.. normalmi sezeryanmı normal yapma şansım çok düşük sanırım hem sancılarım azaldı hemde bebek her geçen gün büyüyor..CADIARZU

anladim cnm , bencede sezeryan yapalim dicek
bakalim yarin ne dicek ,keske bugün gitseydin kiiz bende meraklandim acaba hangi tarihi vericek doktorun delikafadulden delikafadulden
ben uyuyamazdim ya heyecandan delikafadulden
ama sen simdi daha iyi dinlen doktorun aniden hemen alalim derse yorgun argin gitme cnnm doguma :1hug:

drum uludağda canım izinliydi1 haftadır, yarın burada olacak o yüzden yarına kaldı :KK43: sorma çok heyecanlıyım bi yandanda onu göbüşün içinde hissedemicem artık diye üzülüyorum, bide ya bakamazsam yetemezsem bebişime diyorum geceleri uyku diye bişey yok bende düşünüp duruyorum..
banyo yapıcam birazdan canım güzelce temizlenicem, sonra kuaföre biraz bakım lazım en azından fön çektiricem, kaş bıyık falan :))

herkese slm nasılsınız süper anneler, bugün hava muhteşem, kimler doğrdu bakıyım görmeyeli, kızlar nasıl heyecanlısınızdır şimdi şafak sayarken, ayol gününüz bitmek üzere, benimki en iyisi oldu,aniden geliverince stres yaşamadan yaptım doğumu ooooohhh ne rahat oldu, darısı başınza bakıyiiimm

nas1l oldu aybukecim benim bu siralar belim agriyo ama duzensiz nasil anladin dogum sancni nisan geldikten ne kadar zaman sonra dogurdun

dogum yapmış olan arkadaşlarımın gözü aydın cenabı allah analı babalı büyütmeyi nasip :etsin dogum yapacak arkadaşlarıma kolaylık versin benimde 28 şubatda dogumum
arkadaşlar sezaryan dogum yapan varmı :CüvCüv:

aybükecim drdan dra değişiyo bu sanırım
ilk zamanlarda önemli olan bebişin beslenmesi ve anne sütünü alması o yüzden memeden ya da biberondan çok da farketmiyor
mesela aç olduğu zamanlarda memeyle güreşiyordu oğluş ben de çok az sağdığım sütten veriyordum deli açlığını geçirecek kadar ardından memeye alırdım
daha sakin olduğundan rahat rahat uğraşıyordum hem memeyi de unutmuyor böylelikle
humana still tee mutlaka tavsiye ediyorum
günde 3 bardak içiyorsun bebiş ağzından memeyi çıkarttığı halde sütler damlamaya devam ediyor

kızlar hepinizin yazdıklarını okudum çok teşekkür derim

ben biliyorsunuz ki 35 haftalık doğum yaptım yani 8 aylık, dolayısıyla bebeğimin çene kasları çok güçlü değil, 2-3 çekiyor 4. çekmede uyuyakalıyordu, 2 kez sarılık atlattı , sarılığı halen de devam ediyor, bu sebeple sarılığı atabilmesi için bol bol beslenmesi gerekmiş, oysa bu emmeyle iyi beslenemiyordu doktor bunu bildiği için de mama takviyesi verdi. her emzirmeden sonra mutlaka 30 cc mama ver dedi, mamamız aptamil prematil,

ancak bebek iyi çekemediği için sürekli uyuduğu için, doktordan habersiz sütümü sağıp biberonla vermek zorunda kalıyorum

bütün yolları denedim, humananın çayını da tüketiyorum, günde 3litreyi geçkin su da içiyorum ama sütüm az geliyor yaaaa, bazen bir sağmada 20 cc geliyor düşünün yani, çıldıracam yaaaaa, daha 80 cc geldiği hiç olmadı

günde 1 kez çok güzel emiyor, ama bu yetersiz, 40 ı çıktıktan sonra emer inşallah tabi bu arada memeyi unutmazsa.... offf yaaaaaa, vicdan azabı çekiyorumsenağlama

asosyecim
aniden suyum geldi, su gelmesi de şu şekilde oldu, tam yatağa uzanma pozisyonu alacaktım ki, sanki rahmimin ağzında bir tıkaç varmış gibi pat diye bir sesle geldi ve otıkaçla birlikte birden suyum boşalmaya başladı şarıl şarıldelikafadulden

heyecanla eşime seslendim ambulans çağırdık, saat 10 20 falandı, acile gittik, doktor açılma var mı diye kontrol ettii ( elini koluna kadar sokarakkkkkafamçokkarıştı)

aradan 10 dakika geçti sancım başladı, sancım ilk başta 10 dakikaya bir oluyordu, sonra sıklığı 3 dakikaya düştü en son 1 dakikaya indi, tam 2,5 saat sancı çektim ama o sancı bana yetti, hastaneyi yıktığı için çığlıklarım doktoru çağırıp sezeryana almak zorunda kaldılar, gerçi bebeğimde ters duruyormuş mecburen sezeryana alacaklarmış..

böyle iştee,, normal doğum sancısı çektim, sezeryan oldum, ama normal doğum sancısı çok kutsal bir sancı iyiki d eo anları yaşadım, çok şükür:asigim:

drum uludağda canım izinliydi1 haftadır, yarın burada olacak o yüzden yarına kaldı :KK43: sorma çok heyecanlıyım bi yandanda onu göbüşün içinde hissedemicem artık diye üzülüyorum, bide ya bakamazsam yetemezsem bebişime diyorum geceleri uyku diye bişey yok bende düşünüp duruyorum..
banyo yapıcam birazdan canım güzelce temizlenicem, sonra kuaföre biraz bakım lazım en azından fön çektiricem, kaş bıyık falan :))

kuaför iyi fikir cnm ,gercekten cok iyi moral oluyor bide tam dogum öncesi süper olur :dance:
bende dogum sonrasi 40 im ciksin komple agda yaptiricam ,sac boyasi rüfle falan :dance: sositososito aslinda dogum öncesi yaptirmak isterdim ama yapmiyorlar
kacda randevun doktorda ?? gelince hemen bize yaz doktorun dedigini bana öyle geliyor saliya alicak delikafadulden delikafadulden

asosyecim
aniden suyum geldi, su gelmesi de şu şekilde oldu, tam yatağa uzanma pozisyonu alacaktım ki, sanki rahmimin ağzında bir tıkaç varmış gibi pat diye bir sesle geldi ve otıkaçla birlikte birden suyum boşalmaya başladı şarıl şarıldelikafadulden

heyecanla eşime seslendim ambulans çağırdık, saat 10 20 falandı, acile gittik, doktor açılma var mı diye kontrol ettii ( elini koluna kadar sokarakkkkkafamçokkarıştı)

aradan 10 dakika geçti sancım başladı, sancım ilk başta 10 dakikaya bir oluyordu, sonra sıklığı 3 dakikaya düştü en son 1 dakikaya indi, tam 2,5 saat sancı çektim ama o sancı bana yetti, hastaneyi yıktığı için çığlıklarım doktoru çağırıp sezeryana almak zorunda kaldılar, gerçi bebeğimde ters duruyormuş mecburen sezeryana alacaklarmış..

böyle iştee,, normal doğum sancısı çektim, sezeryan oldum, ama normal doğum sancısı çok kutsal bir sancı iyiki d eo anları yaşadım, çok şükür:asigim:

aybukecim okurken insan bir an önce dögurmaya hevesleniyor o anlari yasamak icin , ins. normal dogum anini bizde yasariz :Saruboceq:
bebis napiyor simdi annesi :asigim:

X