2009 Şubat Anneleri

Günaydın arkadaşlar...hastalıklar başlamış dikkat edin bu son haftalarda ..bende şimdilik bir şey yok inşalalh olmaz....ama heralde dışarı fazla çıkamadığım için....bugünden sonra dışarı çıkacağım için inşalalh hastalık kapmayız...tam doğum arafesi...gerçi bol mikyarda portakal tüketiyorum...aöma işte hasta olacaksan oluyrsun....

aman cnm iyice dikkat et kendine ,limonlu cay falan ic ,disari cikarken iyi giyin
ins. sende hasta olmazsin , ben dünden beri cok kötüyüm sabaha kadar uyuyamadim migde bulantisi bas agrisi burun tikali bogazim agriyor ........ yemek bile yiyemez oldum
nasil yapicam bilmiyorum
kendinize dikkat edin kizlar ya havalar cok kötü
hasta hasta nasil dogum yapilir bilmiyorum kafamçokkarıştı

maaşallah herkes hastalıktan kırılıyo galiba bol bol nane limon için biraz mide kaynatıyo ama gripe de bire bir geliyor
dün gece herkes burdaymış bu gece de benden başka kimse yok
bende diş ağrısından bu saati ettim
sabah olsa da doktora gitsem diye bakıyorum ağrıdan uyuyamıyorum ne yapıcam bilmiyorum
evin içinde hortlak gibi geziyorumyatağa girerken çok yorgundum çok güzel uyurum diye düşündüm ama nafile 1 saat sonra dikildim ayağa oğluşumda tepinip duruyor
karnımda acıktı ama dişimin korkusundan bişeyde atamıyorum ağzıma süt mü içsem acaba kii
aaaa ya da sütlü ekmek yapayım bari
hastalara geçmiş olsun diyorum

cnm benim yaaa cok gecmis olsun :teselli:
dis agrisi cekilir gibi degil :bbo:
papatya cayi varsa papatya cayi yap ilik olsun sonra pamuga bandirip agriyan disinin oraya koy
dislerin agrisa bile mutlaka fircala cok bastirmadan masaj yapar gibi...
bir bardak ilk suya bir tatli kasigi tuz ekle onlada gargara yap
bunlar dis agrisina cok iyi geliyor
hem benim doktorum hemde enistem söyledi ( enistem dis doktoru ) bende yapmistim papatya cayi özellikle cok iyi geliyor
umarim en yakin zamanda gecer sikayetlerin off inanilmaz kötü :teselli:

suyu falan bardaktan icemiyorsa ben pipetle icmistim cok kolay oldu :teselli:

kızlar doktor yarın sabah beni hastaneye yatırıyor ne olur benim için dua edin kandaki alumin çok düşük çıkmış ondan davul gibi şişmiş elim parmaklarım hastanede kontrol altına almamız lazım dedi hatta bebeği erken bile alabilirz dedi çok korkuyorum ben ya ne olur dualarınızı esirgemeyin benden bebeğim de zayıf daha 35 hafta bile olamdık ya ağlamaktan gözlerim şişti görüşmek üzere kendinizie iyi bakın

canım geçmiş olsun. üzme kendini hastanede doktor kontrolünde olman iyi.
bebişinde iyi merak etme sen kendini üzüp onuda tedirgin etme.
bizlerin tüm duaları seninle bizleri habersiz bırakma

Günaydın hızlar gerçi öğle oldu ama ben bir türlü kendime gelemedim. İnşallah herkes iyidir. Ben acayüp grip oldum.:çok üzgünüm: Sürekli kendime bakıyorum. Meyve suyu içiyorum.
symslow geçmiş olsun canım. Merak etme herşey yoluna girecek. Doktorların gözetimi altında olacaksıın hastanede. Bence daha iyi.
Hastayım ama gezmektenden de geri kalmıyorum valla. Bugün bir arkadaşımda gün var oraya gidecem. Herkes kendine dikkat etsin. Hepinizi öptüm. Kız anneleri oğlum kızlarınızı öpüyor.Şeniz

herkese merhabalar bende biraz önce kalktım bugün baya uyudum sersem gibiyim burda birkaçgündür havalar iyi bahardan kalma gibi sanki burada symslow geçmiş olsun canım hayırlısı neyse o olsun tehlikeli zamanları atlattık artık bizi habersiz bırakma sakın

günaydın arkadaşlar,ne oluyo ya hepimiz dökülmeye başladık yine.bende de durum fena,burnum sızlıyo genzim akıyor ve balon gibi şiş oldum:KK43: az kaldı az kaldı diye telkin etmeye çalışıyorum hep.gece doğru dürüst uyuyamadım yine.neyse bi kahvaltı yapayımda belki kendime gelirim.öpğyoruz sizi

merhaba anneler burada yağmur var hava kapalı insanın içi sıkılıyor... temizlik yapasım var ama bu göbekle tıkanıp kalıyorum bir yerde.kimse yazmıyor bu arada hayırdır..

özlemimm o yazdığın doğum hikayesi benim buradaki marmaris devlet hastanesinin doktorunun hikayesi okuyunca bende şaşırdım tanıdık çıkınca..

annecikler bebilerine cok güzel örgü modelleri fikir olur örersin bebişlere sayfama beklerim
227429-tirtilkurabiyeden-bebeklere-ciciler-annelere-klozet-tkm.html

Slm arkadaslar gebelik artıkca bızde agırlastık heralde..daha oncelerı oku oku bıtmezdı şimdi herkes karabatak gıbı bı gorunuyor bı kayboluyor...ben bu sıralar dıet kolaya takık vazıyetteyım bıdaha ıcmıycem dıyorum dayanamıyorum içiyorum.ben soz dınlemez bi hamıleyımm

Kızlar sibel den haber var mı?
Allah kolaylık verirde inşallah bebişini kucağına alır. Kimseler yok. Heyyy neredesiniz hamileler. Ne oldu bize herkes hasta galiba.

Gercekten hayret verici yaaa, kimsecikler yok.Aslinda bende giremiyorum ki :), sebebide sanki vucudum surekli uyku istiyo benden, bende firsat buldukca uyuyorum.Cunki ebe bugunleri cok iyi degerlendirip uyumami istemisti cunki bebis dogduktan sonra vucununun uykuyu depolamasi lazim dedi.Bende bu son haftada baya uyudum Vallahi :KK70:

NORMAL DOĞUM
-Adı üzerinde normal bir durum !

-Anne birkaç saat sonra ayağa kalkabilir ertesi gün hastaneden çıkabilir.

-Doğum ağrıları çekilir. Bu süreç 1 saat ile 12 saat arasıdır.

-Bebeğin solunumu hemen başlar.

-Anne bebeğiyle ilgilenmeye hemen başlayabilir.Sazeryan da ise 4-5 ssat sonra.

-Bebeğin doğum kanalında oksijensiz kalma riski vardır.

-Doğum kanalında ve yan bölgelerde kanamalara ve yırtıklara yol açabilir.

-Süt hemen gelir

SEZARYEN
-Bu bir ameliyattır.

-İkinci gün 6 saat sonra ayağa kalkılmakla birlikte, ağrılar 1 haftaya uzayabilir ve ameliyat yerinin iyileşmesi 1 seneyi bulur.

-Bir ameliyat olduğu için normal doğuma göre riskleri fazladır.

-Komplikasyonlar annede hayati risk oluşturabilir

-Kanama miktarının fazla olması, bağırsak tıkanmaları, enfeksiyon, ölüm, pıhtı atma riski fazlalaşır.

-Doğum ağrısı çekilmez.

-Sonraki günlerde gaz sancıları, dikiş yeri ağrısı olur.

-Doğum anı bebeği zorlamaz.

-2-3 saat sonra emzirebilir.

merhaba arkadaşlar bugün kontroldeydim normalde doğum tarihim 8 şubatı gösteriyor sezeryan olacağı için doktor 4 şubata doğum randevusu verdi ama geç gibi geldi bana doğumun daha önce başlaması korkutuyor beni başka doğum günü kararlaştıran varmı acaba herkese mi böyle tarih veriliyor acaba

Slm arkadaslar gebelik artıkca bızde agırlastık heralde..daha oncelerı oku oku bıtmezdı şimdi herkes karabatak gıbı bı gorunuyor bı kayboluyor...ben bu sıralar dıet kolaya takık vazıyetteyım bıdaha ıcmıycem dıyorum dayanamıyorum içiyorum.ben soz dınlemez bi hamıleyımm

CANIM BENDE ARADA GİZLİ GİZLİ İÇİYORUM VALLA KOLA:eek:
NE YAPAYIM BU KADARINA ŞÜKÜR HAMİLE KALMADAN ÖNCE SU YERİNE KOLA İÇİYODUM NEREDEYSE..
BU ARADA SEN SAMSUNDAMISIN BEN SAMSUNLUYUM ÇOK ÖZLEDİM MEMLEKETİMİ senağlama

Beyazbulut canım özlemin de dediği gibi başka hastanelerde daha fazla NST ücreti bende 8 tl dediklerinde şaşırdım, hayret buna az aldınız dedim kendi kendimekaydirigubbakcemile3 acıdılar galiba halimize.

Özlem beni her hafta istemedi 2 hafta sonra gidicem ve o zaman 38. haftamın ortasında oluyorum, acaba normal mi:uhm: umarım o güne kadar doğurmam henüz doğum çantamı hazırlamadım yarın yerleştirsem iyi olacak-tatlicadiarzu-

kızlar nerdesiniz yaaa
ancak bitirdim okumayı 2 günde
özledim sizi
yolu fena açtım galiba herkes peşimden gelmeye başlamış
sibellas adaşımdan haber var mı?
aybükeye de çok şaşırdım

bugün ameliyat yerinin üzerini açtık
hiç korkulacak bir iz değil ince bir çizgi halinde

doğum inanılmazdı
epiduralle sezeryan olabilmek büyük bir güzellik
bebiş doğar doğmaz temizleyip yanınanıza getirip gösteriyorlar
operasyon sırasında sadece ortalıkta dolaşanlar görünüyor
yapılan işlemlerde dokunmaları hissediyorsun fakat hiçbir şekilde acı duymuyorsun
zamanım olabilirse profile birkaç resim eklemeye çalışırım.

birkaç tavsiye
emzirme sütyenindense atletiyle çok daha rahat ettim
sezeryan olacaksanız yüksek belli fakat toplayıcı bir iç çamaşırı tercih edin
yatak pedi ve hijyenik ped bol olsun
bu arada yatak pedi alacaksanız ben canped mi can bebe mi onu tercih edin daha dayanıklı ve kullanışlı
4 aydan beri kullanıyordum çünkü

ilk gün için mutlaka gecelik tercih edin özellikle epidural olacaksanız sezeryanı en son bacaklar ve ayakların uyuşukluğu geçiyor bu yüzden kanamaya hemşireler müdahale ediyorlar
gecelik olunca alt kısmını belinden yukarıya toplu tutuyorsun üzerin örtülü oluyor
yürüttüklerinde de de kolayca toparlanabiliyorsun

zaten sonda takılı oluyor
sondayı uyuşturduktan sonra takıyorlar bu yüzden rahatsızlık vermiyor

normalde ertesi gün taburcu ediyorlar
fakat benim sürekli yatıyor olmam dolayısıyla boynumda ağrı oldu ona müdahale etmek ve gözlem altında tutmak için pazar günü çıkarttılar

bu arada vidi- hülya aradığında inanılmaz derecede mutlu oldum annemlere söylerken falan ağladım :))
o kadar bağlanmışız birbirimize
sorularınız varsa cevaplamaya çalışrım
öptüm şimdilik

X