2009 Şubat Anneleri

kızlar merhaba bana akıl verin ya 10 haftalık hamişim ve şuana kadar doktorum bana ne idrar ne de kan testi yaptırmadı ve sanıyorum 2 li tarama testinide yaptırmayacak çünkü 14 üncü haftada çağırdı onunda zamanı geçmiş oluyo sizler yaptırdınızmı acaba ben ne yapayım doktorumumu değiştirsem ki

bence 14.haftaya kadar bekleme ve 12 yada 13 haftada git ve testini yaptır derim ben.bende şuan 10+3 oldum ve 11.haftayı gecince gidicem doktora test için.bence sen bekleme 14.haftaya kadar

arkadalar ben tam olarak 12+3 gunlukken ızmıre gıdıcem bu 2-3 testler ne zaman yapılıyor acaba bı sorun olur mu aslında bugun doktora sorucam ama sızınde bılgılerınızı almak ıstedım.bana yardımcı olurssanız sevınırımm

aslında ben tam göremedim yatar durumdayken ama dr.bak parmakları dedi. 11.haftada parmaklar arasındaki perdeler kalkıyormuş. 12.haftada parmak emiyormuş bunlar yaaa...:lepi:

Güzel Allahımın güzel mucizesi işte. Nasıl da büyüyorlar demekki 2 ayda. Ne kadar şükretsem azdır Allah hepimizin yavrularını sağlıkla nasib etsin inşallah. :nazar:

ya neden benımle kımse ılgılenmıyor yaa nası bı topık burası ınsan bı hosgeldın aramıza der arkadaslar yaa neysee anlasıldı bana yer yok bu topıktee..yınede sagolun...

arkadalar ben tam olarak 12+3 gunlukken ızmıre gıdıcem bu 2-3 testler ne zaman yapılıyor acaba bı sorun olur mu aslında bugun doktora sorucam ama sızınde bılgılerınızı almak ıstedım.bana yardımcı olurssanız sevınırımm

canım merhaba,2li test ve ense pilisi ölçümü 11-13üncü haftalar arası yapılıyor ve mutlaka ihmal etmeden yaptır.şuanda kaç haftalıksın?

2.li tarama 11.haftadan sonra 3.lü tarama bildiğim kadarıyla 14 ya da 16. haftadan sonra yapılıyor.

arkadaşlar bu bilgiler için telşekkürler benim ebbişim tarama testlerine daha var ama en azından kaçıncı haftada yaptıracağımı öğrendim. Bu testleri internetten araşltırmamız gerekiyo

amin şekerim, inşallah hepimiz bebeklerimizi kucaklarımıza alırız, sen çalışıyomusun şekerim , denizlinin neresinde oturuyosun ?

ben calısıyorum tatlım
denızlı kınıklıda oturuyorum.merkezdede calısıyorum.Sen calısıyormusun ?

canım sen sorunca baktım bende,böyle bişiy buldum umarım şine yarar.anladığım kadarıyla şeker takibi için baklıyor

Aseton normalde vücutta çok az miktarda bulunur ve karaciğer tarafından temizlenir, fazlası vücut için zararlıdır,şekerli olmayan sağlıklı insanlarda uzun süren açlık dönemleri dışında idrarda aseton görülmez, iyi tedavi olan şeker hastasında da idrarda aseton yoktur.Aseton bir ketondur. Kan şekeri, normal olmasına ve idrarda şeker olmamasına rağmen aseton görülebilir. Özellikle sabahları aç iken bu durumla karşılaşılabilir buna açlık asetonu denir. Yemekten sonra ise aseton kaybolur. Vücutta aseton birikmesinin adına ketoasidoz denir.

Tsk ederım.Canım bılgı ıcın.

canım mesajını okudum da cevap vermeden geçmeyeym dedim ben yaklaşık 1,5 ay kullandım ilk 3 ay içinde progestanı 3 defa de iğne oldum o ilaç sadece bebeğin orda tutunmasını kolaylaştırıyomuş dr.bana 3 aydan sonra aynı maddeyi plesanta salgılıyo 3 aydan saonra almıycaksın demişti benm de lekelenmelerim ve kanamam çok olmuştu ilk aylarçok zordu Allah herkese kolaylık versin

canım ya msj.okudum ve bende cevap yazmadan geçemedim ,bende şuan progestan kullanıyorum yaklaşık 1 ay olucak kullanalı bu arada şuan kaç ay oldu senin vede artık lekelenmelerin oluyomu?k.i.b. (bu arada msj.altındaki bebek gerefiğini nasıl yapıyosun bende yapmak istiyorum.)tşk.

günaydın bayanlar çok tedirgin olmakla beraber biraz hastayım akşam ilişki esnasında hafif şekilde kanamam oldu şuan belim ve kasıklarım ağrıyo ilk bebeğimde 10 haftalıkken kalp atışları yoktu ve kürtajla sonlandı korkuyorum acaba bi sorun mu var şuan 9+5 günlük

canım ya geçmiş olsun,ben bir hafta falan oldu siteye girmeyeli biraz geç oldu ama ihmal etme bu arada benimde lekelerim oluyordu progestan kullanıyorum çok şükür yok artık ara ara çok az oluyo kahverengi leke ayrıca ben ilk lekemi gördüğümden beridir ilişkiye girmiyorum doktorda öyle tavsiye etti sağolsun eşler anlayışlı olunca bi problem çıkmıyo,k.i.b.

SLM KIZLAR NASILSINIZ? BUGÜN DOKTORA GİTTİM BEBİŞİMİ GÖRDÜM KALBİ PIT PIT ATIYODU Bİ ARADA KALBİ DAHA HIZLI ATMAYA BAŞLADI DOKTOR UFAKLIK HEYECENLANDI DEDİ DOKTORCUM :) SEVİNÇTEN BENİM KALBİM DURACAKTI NEREDEYSE :dance: DOKTORUMU DEĞİŞTİRDİM BU ÇOK İLGİLİ Bİ DOKTOR DİĞERİ NEREDEYSE ÜZÜNTÜDEN BEBEĞİMİ DÜŞÜRMEMİ SAĞLAYACAKTI :KK43: HEP OLUMSUZ ŞEYLER SÖYLÜYORDU HER AN KALBİ DURABİLİR ZAYIF FALAN DİYODU.. DÜŞÜK TEHLİKEM AZALMIŞ, PROGESTANA DEVAM ELEVİTİ BIRAKMAMI ÖNERDİ FOLİK ACİD KULLANMAMI SÖYLEDİ ŞU AN ELEVİT KULLANMAK MİDE BULANTISINI ÇOK ARTIRIYOMUŞ DEMİR HAPINIDA BIRAKTIRDI DAHA SONRAKİ HAFTALARDA VERİCEK 10. HAFTADAYIM ŞU AN VE 2 Lİ TEST YAPTIRMAMIN ÇOK İYİ SONUÇ VERMİYECEĞİNİ ÇOK FAZLA YANILMA PAYI OLDUĞUNU YANLIŞ SONUÇLAR VEREBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ BU YÜZDEN KESİN VE NET SONUÇ İÇİN 4LÜ TEST YAPTIRMAYI ÖNERDİ BEN ÇOK AHALI SANIYODUM 4 LÜ TESTİ TAM TERSİYMİŞ ÖZEL HASTANEDE YAPILIYOMUŞ BU TESLER BİLMİYODUM KENDİNİZE İYİ BAKIN KENDİMİZE NE KADAR İYİ BAKARSAK BEBEKLERDE O KADAR İYİ GELİŞİYOMUŞ ÖPÜYORUM HEPİNİZİ ÇOK YAZDIM SEVİNÇTEN OLSA GEREK..:teytey:HOŞÇAKALIN...:teytey:

kızlar merhaba bana akıl verin ya 10 haftalık hamişim ve şuana kadar doktorum bana ne idrar ne de kan testi yaptırmadı ve sanıyorum 2 li tarama testinide yaptırmayacak çünkü 14 üncü haftada çağırdı onunda zamanı geçmiş oluyo sizler yaptırdınızmı acaba ben ne yapayım doktorumumu değiştirsem ki

slm canım bence sen biran önce o doktoru değiştir, ya da özel muayenesine git biraz para ver belki ilgilenir, ne saçma şey hamileliğin 5 ila 6. haftasında kan testi yapılıyor annede bir sıkıntı var mı diye. ve 11. haftası ile 14. haftası arasında da 2li test yapılıyor, bunun için çağırması gerekiyor..

yaa bazı doktorlar keendilerine hayran bırakırken, bazıları nefret ettiriyorlar, umarım iyisine denk gelirsin..

bencede doktorunu deiştir tatlım. benim doktorum ilk gittiğimde 5 haftalıkken istedi kan ve idrar tahlilini. 10 haftalık oldum ve 1-2 Ağustos gibi yine çağırdı ikili test için. Normali de bu bildiğim kadarıyla. Doktorun da bi anormallik var galiba..

hamileliği öğrenince tam idrar tetkiki hemogram istiyorlar normalde. bu testlerde herhangi bir rahatsızlığın varsa belirti veriyor. bunun dışında toxoplazma kan testi mutlaka isteniyor hamilelerden. hatta benim dr.um başka tetkiklerde istedi kanda. şuan hatırlamıyorum. 11. haftada 2.li tarama testi. ama bu bu test tam güvenilir sonuç vermiyormuş. hadi ondan çağırmadı 11. de diyelim. yine de ultrasonda ense kalınlığına bakması gerekir. sen en doğrusu bir araştır ve tavsiye edilen başka bir dr.seç canım. ya da sağlık ocağına gidip dr.dan rica et bu tetkikleri yaptır.

canım ya geçmiş olsun,ben bir hafta falan oldu siteye girmeyeli biraz geç oldu ama ihmal etme bu arada benimde lekelerim oluyordu progestan kullanıyorum çok şükür yok artık ara ara çok az oluyo kahverengi leke ayrıca ben ilk lekemi gördüğümden beridir ilişkiye girmiyorum doktorda öyle tavsiye etti sağolsun eşler anlayışlı olunca bi problem çıkmıyo,k.i.b.

canım çok saol benim galiba eşimden kaynaklanmış bende bişi yokmuş çok korkmuştum ama şuanda gayet iyiyim göbek büyütüyom ya 5 aylık gibi oldum ben sizler ne durumdasınız 10+4 hünlük olduk bişi daha kızlar şimdi ben haftaya 11 haftalık oluyorum 11 12 haftalara denk gelen haftada gel dedi doktor 2.li test yapıcaz şimdi haftayamı gitsem yoksa sonraki haftamı neden soruyorum ultrasonda 1 hafta küçük gözüküyo
napayım sizce:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

herkese merhaba ben de yeni katıldım aranıza, 9 haftalık olduk bugun. 20 Şubatta anne olucam inşallah.

X