2009 Şubat Anneleri

11. haftadayım. benim bebişimin parmakları bilem var artık. darısı sizinkilerin başına.

Oy oyyy... :nazar: yesinler onun o minik parmaklarını. :asigim:
Darısı başımıza canım. Bende beboşumun parmaklarını görmek istiyorum yaaa. O kadar belli oluyormu gerçekten ultrasonda???

Oooh iyi iyi bugün hepimizin bulantılarının dinlenme günüydü galiba. Ben de kaç gündür folikasitimi hep unutuyorum ve kendime çook kızıyorum :eek:klava:

sorma canım ya bende iki gündür içmiyordum ama bugün içtim.aman ihmal etmeyin. cok önemli:dance:

Darısı başımıza canım. Bende beboşumun parmaklarını görmek istiyorum yaaa. O kadar belli oluyormu gerçekten ultrasonda???

ewet canım ya ben 2 hafta önce gittiğimde (9.hft) önce tüm vücudunu snrda kollarını oynattı.dün tekrar gitmiştim ve kolları bacakları kıpır kıpırdı :sm_cool:
çok güzel bi duygu.Allah tüm anne adaylarına,anne olmak isteyenlere yaşatsın bu duyduyu

ewet canım ya ben 2 hafta önce gittiğimde (9.hft) önce tüm vücudunu snrda kollarını oynattı.dün tekrar gitmiştim ve kolları bacakları kıpır kıpırdı :sm_cool:
çok güzel bi duygu.Allah tüm anne adaylarına,anne olmak isteyenlere yaşatsın bu duyduyu

Amin canım aminnn. Bak ben bu kadar erken görebileceğimizi bilmiyordum mesela. İçim kıpır kıpır oldu şimdiden. O kalbinin atışını görmek bile en büyük mutluluğumdu. İnşallah bende kuzumun hareketlerini görürüm 2 hafta sonra.

kızlar ya bişiy sorucam,benim 2 haftadır falan sabah uyandığımda ağzımın tadı çok kötü oluyor ve koku geliyor midemden sanırım.sabaha karşıda acayip bi yanmayla uyanıyorum.doktoruma sormayı unutuyorum hep,hamillik şikayetimidir yoksa midemdemi bi problem var.aynı şeyi hisseden varmı aranızda?

Son düzenleme:
Amin canım aminnn. Bak ben bu kadar erken görebileceğimizi bilmiyordum mesela. İçim kıpır kıpır oldu şimdiden. O kalbinin atışını görmek bile en büyük mutluluğumdu. İnşallah bende kuzumun hareketlerini görürüm 2 hafta sonra.

tabi bide ultrasona girdiğin anda denk gelmesi lazım hareket ettiği ana,çünkü benimkide ilkinde çok kısa bi süre oynadı ama dünkünde baya bi oynuyodu:) hadi bakalım inşallah görürsün sende

o doktoru tavsiye etmiyolar zaten canım, psikolojjik destek önemli evet, sölyediğim gibi önceki doktorum seyide soysaldı, üniversitenin profesörü, onlarda tedavi gördük biz bir süre, kadın kariyer yapmış karı koca ikisi de para basıyolar, ama onlara da randevu saatinde giremiyoduk, en aşşa yarım saat bir saat sarkıyodu, hatta aşılama yaptırdığımız zamanlarda doktor sıkı sıkı tembihliyodu, saat 12de kesin gelceksin geç kalma diyodu, kendisi 1 saat geç geliyodu, aşılama konusunda bilgin var mı bilmiyorum, eşinden sperm örneği alıyolar, laboratuarda sağlıklılarını kalitelilelierini seçiyolar, bi tür eleme yöntemi kullanıyolar yani, sonra orjinaliyle birebir bir sıvının içine enjekte ediyolar, onu da bir şırıngaya koyup vücut sıcaklığında muhafaza ediyolar bi dolabın içinde, aşılama işlemiinin gerçekleştirilmesinden hemen önce dış ortama çıkarılması gerekiyo, çünkü her geçen dakika spermlerin kalitesi ve hızı düşmeye başlıyomuş dış ortamda, doktorun muayenehanesiyle bu işlemin yapıldığı laboratuar altı üstlüydü, hemşire eşime bu bahsettiğim şırıngayı getirmesini söylüyodu, eşim hemen acele gidip getiriyodu, bekliyoduk bekliyoduk doktor ortada yok, bir keresinde 45 dakika beklediğimizi hatırlıyorum, eşim sinirlendi hatta, bu şekilde duyarsız davranılmasına kızdı, yine aynı doktorum sağ tüpümüntıkalı olduğunu söylemişti, onun için laporoskopi yada histeroskopi dediği şeyi yapcaktı, türkçesi kapalı ameliyat yani, vaajinadan giriyolar, kesik yok, anestezili olcaktı, gece 12den sonra hiçbişey yemiceksiniz diye sıık sıkı tembihlediler bana, saat 11 gibi yapılacaktı, bekle bekle saat 4 olmuş, en sonunda isyan ettim dayanamadım, bağırıp çağırmaya başladım, eşim sakinleştirmeye çalıştı falan, sonra gitmiş oradaki görevlilerle konuşmuş, bu ne böyle eşim saatlerdir aç susuz bekliyo diye, açlığımı falan umruma takmıyodum, öyle çok susamıştım ki, kıvrandım resmen, neymiş anestezi uzmanının ameliyatı çıkmış, böyleyse beni bekletmeyin dimi, sonra yarın gelmemi söylediler, isyan ettim, gelmeyecem lanet olsun tıkalı kalsın istemiyom dedim, olcaksa olsun olmucaksa da olmasın herkes çocuklu mu bu dünyada diye böğüre böğüre ağladım :) bu kadar ihmale bu kadar özensizliğe rağmen hamileliğimin ilk zamanlarında aylık rutin muayeneden 200 ytl alacaklarını söylediler, biz de 200 çok 100 ytl olamazmı dediğimizde doktor ellerini kavuşturmş gayet kendinden emin bi şekilde o konuya girmem bile dedi, ya anlatsam bi sürü sinir bozucu şey var, ama şimdiye kadar murat beyde bu yada bunlara benzer en ufak bişey yaşamadım, sevkli gidiyorum, 35 ytl ödüyorum, dakikalarca ultrasonda kalıyoruz, önceki doktorum 5 dakika sonra kaldırırdı beni, yav ben çok konuştum dimi :bbo:

hayır canım cok konusmadın aksıne herkesın yararlanabilecegı onemli seylerden bahsettın.bende cok yararlandım tsk ederim.Umarım saglıcakla bebegını kucagına alırsın canım.

hayır canım cok konusmadın aksıne herkesın yararlanabilecegı onemli seylerden bahsettın.bende cok yararlandım tsk ederim.Umarım saglıcakla bebegını kucagına alırsın canım.

amin şekerim, inşallah hepimiz bebeklerimizi kucaklarımıza alırız, sen çalışıyomusun şekerim , denizlinin neresinde oturuyosun ?

ayy arkidişşlerr idrarda aseton ne bilen varmı?

canım sen sorunca baktım bende,böyle bişiy buldum umarım şine yarar.anladığım kadarıyla şeker takibi için baklıyor

Aseton normalde vücutta çok az miktarda bulunur ve karaciğer tarafından temizlenir, fazlası vücut için zararlıdır,şekerli olmayan sağlıklı insanlarda uzun süren açlık dönemleri dışında idrarda aseton görülmez, iyi tedavi olan şeker hastasında da idrarda aseton yoktur.Aseton bir ketondur. Kan şekeri, normal olmasına ve idrarda şeker olmamasına rağmen aseton görülebilir. Özellikle sabahları aç iken bu durumla karşılaşılabilir buna açlık asetonu denir. Yemekten sonra ise aseton kaybolur. Vücutta aseton birikmesinin adına ketoasidoz denir.

kızlar ya bişiy sorucam,benim 2 haftadır falan sabah uyandığımda ağzımın tadı çok kötü oluyor ve koku geliyor midemden sanırım.sabaha karşıda acayip bi yanmayla uyanıyorum.doktoruma sormayı unutuyorum hep,hamillik şikayetimidir yoksa midemdemi bi problem var.aynı şeyi hisseden varmı aranızda?

slm, hamilelik haftanızı bilmiyorum ama ben çok araştırma yapıyorum bildiklerimden birkaç bişey söyleyeyim, hamileliğin ilk üç aylık döneminde ağızda pas tadı, midede yanma, hazımsızlık, hatta reflü gibi şikayetler görülebiliyormuş. Yani normal bir durum. hafta hafta hamileliğe bakarsanız görürsünüz. Ama en güzeli doktorunuza danışmak.. Ben daha yaşamadım, inşallah ta yaşamam, zaten bulantılarımla başım derttesenağlama

bu arada ben de inanılmaz bir istekle bebeğimin hareketlerini görmek istiyorum. Biliyorum bu hafta yavaş yavaş hareket etmeye başladı , ama benim doktorla randevuma daha 3 hafta var, dayanmak zorundayım, Allah inşallah o anı yaşatmayı nasip eder, çok çok istiyorum, düşündükçe bile heyecanlanıyorum...

canım hamileliğin 2. döneminde kayboluormuş bunlar, bende bulantı çok az oldu, sadece sabahları, ağız tadında değişiklik biraz oldu ama rahatsız edici değildi, dediğim giib hamileliğin 2. döneminde kayboluyomuş

bu arada ben de inanılmaz bir istekle bebeğimin hareketlerini görmek istiyorum. Biliyorum bu hafta yavaş yavaş hareket etmeye başladı , ama benim doktorla randevuma daha 3 hafta var, dayanmak zorundayım, Allah inşallah o anı yaşatmayı nasip eder, çok çok istiyorum, düşündükçe bile heyecanlanıyorum...

inşallah canım, hissetmeye başladığın zaman çok eğlenceli oluyo, az sabret bebişin bi tepik sallayacak sana noluyo diceksin, bak aynen böyle bakcaksın :1shok:

Subat anneleri nasilsiniz ?

Ben cok sukur iyim, calisan arkadaslara bir tavisyem olucak, bende calisiyorum ve burda oglen yemegi verilmiyor o yuzden ben evden hazirlayip yiyorum. Hem daha saglikli hemde nasil yapildigini biliyorum. Hamile oldugumdan beri meyve cok yiyorum, gunde 2 tane meyve tuketiyorum. Sabahlari ise ekemek peynir zeytin ve recel cok yiyorum.
Sizlere sorum olucakti burdaki doktor her ay kanima bakiyor, toxoplasmoza dikkat etmem lazim. Bu hasalik topraktan( guzel yikanmasi salata ispanak, pirasa,...) cig eten veya kedilerden yakalaniyormus. Salata ve kirmizi et tuketmiyorum artik.

Fazla yazdim, gorusmek uzere hoscakalin.

Lebiscim doktorun numarasini turkiyeye gelinceye yakin senden isterim

sevimezgicim benimde tahlillerde lökositim fazla cıktı ve doktor aynısını bana da söyledi. sebzeleri çok iyi yıkamadan yeme dedi ve tabikide bol bol su içmeliymişim. doktorun numarasını da merak etme veririm canım. herşeyin yolunda gitmesini diliyorum .

aslında ben tam göremedim yatar durumdayken ama dr.bak parmakları dedi. 11.haftada parmaklar arasındaki perdeler kalkıyormuş. 12.haftada parmak emiyormuş bunlar yaaa...:lepi:

Subat anneleri nasilsiniz ?

Ben cok sukur iyim, calisan arkadaslara bir tavisyem olucak, bende calisiyorum ve burda oglen yemegi verilmiyor o yuzden ben evden hazirlayip yiyorum. Hem daha saglikli hemde nasil yapildigini biliyorum. Hamile oldugumdan beri meyve cok yiyorum, gunde 2 tane meyve tuketiyorum. Sabahlari ise ekemek peynir zeytin ve recel cok yiyorum.
Sizlere sorum olucakti burdaki doktor her ay kanima bakiyor, toxoplasmoza dikkat etmem lazim. Bu hasalik topraktan( guzel yikanmasi salata ispanak, pirasa,...) cig eten veya kedilerden yakalaniyormus. Salata ve kirmizi et tuketmiyorum artik.

Fazla yazdim, gorusmek uzere hoscakalin.

Lebiscim doktorun numarasini turkiyeye gelinceye yakin senden isterim

evet canım ya. benim de aklımdaydı. çiğ et sakın yemeyin. yeşillik dışarda sakın ama evde yarım saat sirkeli suda bekletip güzelce yıkayıp yenmeliymiş.:emir_bebek:

selam Lebis ve Demircool ,
Arkadaşlar benimde sat günüm 05 mayıs bende sizdenim bebişimin doğum tarihi için doktorum 12 şubat dedi internet 9 şubat diyo tabi birde bu doğum günü olayına bebeğimizin içerde ne kadar sabredeceğini eklersek 30 ocak-10 şubat arası gelcek nasip olursa.Allah hepimize Sağlıklı, sıhhatli, eksiksiz, hayırlı bir evlat doğurmayı elimize almayı nasip etsin.:emir_bebek:

gamyoncuiremsu arkadaşlar gunaydın bende kısmetse şubat annesiyim benide aranıza alırsanız sevınırım..bugun kontrolum var en son 3,5 hafta once gıtmıstım doktora keseyı gorebılmıstık sadece,bakalım ınsallah aksam tekrar bebısımı gorurum.aslında bırazda evham yapıyorum korkuyorum ona bısı olacak dıye ınsallah sagsağlım gorurum miniğimi...:emir_bebek:

X