2009 Şubat Anneleri

merhaba nilocan,bende dogumdan korkuyorum..aslında normal dogum istiyorum hem normal dogum yapanlar cabuk kılo verebılıyormus ...ben sımdıden 3,5 -4 kılo aldım dogumdan sonra hemen spora baslamak istıyorum sezeryanla bu mumkun olmıyabılır .

kızlar ben 16+4 ama hiç bir hareket hissetmedim henüz.Yarın doktora gidicez umarım herşey yolundadır.Bu arada benim de %90 erkek demişti doktor.Hayırlısı olsun, sağlıklı olsun inşallah bebişlerimiz

merhaba misslinguist bugün benimde 16+4 doğumumuz aynı olacak sanırım . benimde doktorum büyük ihtimalle erkek dedi ama kesin değil diye söyledi yarın kontrolümüz var o zaman cinsiyeti kesinleşicek.Bende hala hiç birşey hissetmedim yalnız 1 haftadan beri kasıklarımda ağrı oluyor.Dr a gittiğimde sorucam bakalım nedenmiş CADIARZU

arkadaşlar bende hamile pantaonu almak istiyorum artık evdeki pantolonlarım olmuyo göbeğim skışıyo ama benim yürüme problemim var çok uzun süre yürüyemiyorum bu yüzdende çarşıya gidemiyorum ne olcak bilmem önümüzde bayram bişiler almak lazım bakalım nası yapcam

canim eger varsa evde rahat bi elbise onu giy carsiya felan cikarken cikarsanda bir iki beden büyük elbise al o seni iki ay idare eder cünki hamileler icin olan kot pantalonlarida simdi bize cok büyük gelir
bende elbise alicam sanirim en iyi cözüm o olcak kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar bende hamile pantaonu almak istiyorum artık evdeki pantolonlarım olmuyo göbeğim skışıyo ama benim yürüme problemim var çok uzun süre yürüyemiyorum bu yüzdende çarşıya gidemiyorum ne olcak bilmem önümüzde bayram bişiler almak lazım bakalım nası yapcam
Nisan pardon yaa ben senin bursa da olduğunu unutmuşum nerelerde oturuyorsun .Koruparkta ki mağazada özellikle çok çeşit var çok dolaşmak zorunda kalmazsın . bir oranın en üst katında bellamom diye bir mağaza var orada da indirim var bir bak derim ben .

:1hug:
arkadaslar,bebegın kac haftalık oldugunu gosteren o takvımı nasıl yapıorsunuz?[/QUgoogle dan baby ticker diye arama yaptırısan orada çıkıyo adresler eğer ingilizcen çat pat sa bile yapabiliyosun ama istersen sat tarihini ve bebğinin cinsiyeti belliyse söyle ben yaparım sen bilirsin canım
:1hug:

merhaba nilocan,bende dogumdan korkuyorum..aslında normal dogum istiyorum hem normal dogum yapanlar cabuk kılo verebılıyormus ...ben sımdıden 3,5 -4 kılo aldım dogumdan sonra hemen spora baslamak istıyorum sezeryanla bu mumkun olmıyabılır .

Hem kilolar daha hızlı veriliyormuş hemde günlük hayata uyum daha çabuk oluyormuş, bazen diyorum sadece ben miyim biçok kişi normal doğumla anne oluyor ama korkmaktanda kendimi alamıyorum, hele geçen gün gittiğim hastanede hamile bayanının çığlıklarını duyduktan sonra dahada korkmaya başladım sesi hala kulaklarımda

2 gün önce kuzenim bebeğini kucağına aldı
beklenenden 15 gün önce geldi bızdık
telefonda kesinlikle normal doğum düşün dedi
11de hastaneye gittik 12:15 te kucağımdaydı bebişim dedi
doğumun ertesi günü evinden görüştük
sesi falan çok iyiydi

ben de keşke normal doğum yapabilsem diye düşündüm bebiş emmeye bile başlamış sütü hemen gelmiş

slm kızlar ben iki gündür oruç tutuyorum ama okulda çocuklara ders verirken uyukluyorum bakalım artık napcam,buarada bende doğum tercihimi yapamıyorum bakalım hayırlısı....hade ezan okudu herkese iyi iftarlar..

kızlar bence herşeyin doğalı iyidir normal doğum bizim ve bebeklerimiz için en iyi olanı bence sezeryan için gerekli bir durum yoksa tabi düşünün sezeryan olmasayı napıcaktık mecburen normal olucaktı bende korkmuyo değilim tabiki kolay bir olay değil sonuçata sezeynada ameliyat oda beni korkutuyor

2 gün önce kuzenim bebeğini kucağına aldı
beklenenden 15 gün önce geldi bızdık
telefonda kesinlikle normal doğum düşün dedi
11de hastaneye gittik 12:15 te kucağımdaydı bebişim dedi
doğumun ertesi günü evinden görüştük
sesi falan çok iyiydi

ben de keşke normal doğum yapabilsem diye düşündüm bebiş emmeye bile başlamış sütü hemen gelmiş

kizlar yaa bisey sorcam dogumdan hemen sonra cikartiyorlar mi sizi hastaneden ??
bende üc gün kalma zorunlulugu vardi iki gün sonra cikmak istedimde zar zor izin verdiler oglumu ücüncü gününde doktora götürmek sartiyla
bencede normal dogum yapin gercekten dogum oldugu zaman hemen emzirebiliyorsun

bende normal isterdim ama ağrı aklıma gelince en iyisi epidural diyorum..tabiiki sakıncalarıda olduğunuda duymuştum..geçen gün doktora gittiğimde hastanede doğum sancısı yapan kadının sesini duyduktan sonra inanın o gece uykum kaçtı...hatta kendi kendime söylendim..keşke bir daha bebek düşünmeseydim diyeeee :senağlama: tamemen korkudan tabiikiiii

:1no2:
kizlar yaa bisey sorcam dogumdan hemen sonra cikartiyorlar mi sizi hastaneden ??
bende üc gün kalma zorunlulugu vardi iki gün sonra cikmak istedimde zar zor izin verdiler oglumu ücüncü gününde doktora götürmek sartiyla
bencede normal dogum yapin gercekten dogum oldugu zaman hemen emzirebiliyorsun

sanırım herhangi bir problem yoksa çıkartıyorlar
sezeryan olduğunda en azından gaz çıkarana kadar beklenmesi gerektiğini biliyorum

benim sezeryan olacak ve normal doğum yapanlara özeniyorum
en korktuğum şeyse sütün gelmesi aşaması
çocukken kalp ameliyatı olduğumdan drum normal doğumla seni zorlamamamız yerinde olur demişti
gerçi ilerleyen zamanlarda samırım konsultasyon falan yapılacak ama şimdilik ufukta sezeryan var:çok üzgünüm:

kızkardeşim ikinci bebeğini kucağına aldı geçtiğimiz şubatta ilkini normal doğum yapmıştı ikinciyi de normal yapacaktı fakat bebeğin gelişiminde sorun çıkınca acil sezeryanla aldılar şimdi bebek çok iyi kardeşimde diyorki varsa yoksa sezaryan abla sen sezaryan düşün diyo bende normal istiyorum ama bi arkadaşımızın dediği gibi ondan da ondan da korkuyorum neyse korkuları bi kenara bırakıp sonucun güzelliğini düşünmeye çalışmak belki faydalı olur korkuları atarız bir birisi bana doğum macerasını anlatırken ben iyice gerilmişim gözlerim şaşkınlıkta açılmış kardeşim dediki "ne dinliyorsun be herkesin doğumu farklı oluyo hem o an acıyı değil bir an önce çıkarmayı düşünüyorsun" en azından bunu akıldan çıkarmamak lazım herhalde :emir_bebek:

:1no2:

sanırım herhangi bir problem yoksa çıkartıyorlar
sezeryan olduğunda en azından gaz çıkarana kadar beklenmesi gerektiğini biliyorum

benim sezeryan olacak ve normal doğum yapanlara özeniyorum
en korktuğum şeyse sütün gelmesi aşaması
çocukken kalp ameliyatı olduğumdan drum normal doğumla seni zorlamamamız yerinde olur demişti
gerçi ilerleyen zamanlarda samırım konsultasyon falan yapılacak ama şimdilik ufukta sezeryan var:çok üzgünüm:

ne güzelmis yaa burda üc gün denetimde durman gerek
üc gün zor geciyor evinden kocandan ayri senağlama aglayip sizlamasaydim benide birakmicaklardi ikinci gün ... bu defasinda ama esiminde yanimda kalmasini istiyorum :dance:

eşimin kuzeni geçen yaz devlet hastanesinde doğum yaptı
babayı refakatçi almadılar yanına bebeğini ziyaret saatlerinde görebiliyordu
saçmalığa bakar mısınız?
hayır koğuş tipi odada kalıyor olsa anlayacağım da -diğerlerinden emzirmek isteyen, sancısı olan olur anlarım -şanslarına özel oda boşalmıştı oradalardı ona rağmen almadılar

onu görünce eşim drla baştan pazarlığa oturdu ben o şartlarda devlet hastanesinde doğum istemem diye
özelle anlaşırsınız özelde yaptırırsınız doğumu diye

eşimin kuzeni geçen yaz devlet hastanesinde doğum yaptı
babayı refakatçi almadılar yanına bebeğini ziyaret saatlerinde görebiliyordu
saçmalığa bakar mısınız?
hayır koğuş tipi odada kalıyor olsa anlayacağım da -diğerlerinden emzirmek isteyen, sancısı olan olur anlarım -şanslarına özel oda boşalmıştı oradalardı ona rağmen almadılar

onu görünce eşim drla baştan pazarlığa oturdu ben o şartlarda devlet hastanesinde doğum istemem diye
özelle anlaşırsınız özelde yaptırırsınız doğumu diye

cidden cok sacmaymis esim bana hep gelebilmisti istedigi kadarda kalabiliyordu yanimda :)) yanliz yatmak isterse yatak parasi ödemesi gerekiyordu

kizlar yaaa aklima bisey geldi icim ciz etti
biz simdi istedigimizde doktorumuza giderken , dogumu nerde nasil yaptirsak diye konusurken ne kadinlar var dogum icin gün sayiyorlar ve hayla doktor yüzü görmemisler ... iyi beslenemiyorlar ,kocalarindan siddet görüyorlar ,kimileri sokakta uyuyor biz yatalim kalkalim sükredelim sicacik bi yuvamiz bizi sevip kollayan kocalarimiz var
su mübarek ramazan ayinda allah onlarin yardimcilari olsun onlarada su ramazan ayinda dua edelim

cidden cok sacmaymis esim bana hep gelebilmisti istedigi kadarda kalabiliyordu yanimda :)) yanliz yatmak isterse yatak parasi ödemesi gerekiyordu

kizlar yaaa aklima bisey geldi icim ciz etti
biz simdi istedigimizde doktorumuza giderken , dogumu nerde nasil yaptirsak diye konusurken ne kadinlar var dogum icin gün sayiyorlar ve hayla doktor yüzü görmemisler ... iyi beslenemiyorlar ,kocalarindan siddet görüyorlar ,kimileri sokakta uyuyor biz yatalim kalkalim sükredelim sicacik bi yuvamiz bizi sevip kollayan kocalarimiz var
su mübarek ramazan ayinda allah onlarin yardimcilari olsun onlarada su ramazan ayinda dua edelim

Ne kadar haklısın cimcime . Ben sadece her gece yatarken değil eşimin yüzüne her bakışımda ,her sofradan kalktığımda ve aklıma geldikçe sık sık şükrederim . Ramazan ayı demişken sadece dua etmek yetmiyor bence yardım etmek yardımlaşmak lazım maddi ve manevi olarak elimizden geldiğince yardım edelim .Çünkü bence sadece oruç tutmak ,namaz kılmak ,başını kapamak değil müslümanlık .Sende varken paylaşmak çok daha önemli bence . Komsun açken tok yatmak daha da günah değil mi ?

Ne kadar haklısın cimcime . Ben sadece her gece yatarken değil eşimin yüzüne her bakışımda ,her sofradan kalktığımda ve aklıma geldikçe sık sık şükrederim . Ramazan ayı demişken sadece dua etmek yetmiyor bence yardım etmek yardımlaşmak lazım maddi ve manevi olarak elimizden geldiğince yardım edelim .Çünkü bence sadece oruç tutmak ,namaz kılmak ,başını kapamak değil müslümanlık .Sende varken paylaşmak çok daha önemli bence . Komsun açken tok yatmak daha da günah değil mi ?

evet canim bende öyle düsünüyorum gercekten , ben elinden geldigi kadar maddi durumum elverdigi kadar yardim etmeye calisiyorum ama malesef cogu insan bunu kullaniyor ,bi komsum beni o kadar hayal kirikligina ugratti ki anlatamam bundan bir bucuk yil önce falandi hamileydi eski evimizin orda. durumlari cok iyi degildi anlatirdi ne biliyim iyi durumda olduklarini
bende aman o yorulmasin diye bir tencere fazla yemek pisirirdim alisverise giderken ona ayri torba yiyecek alirdim ,sevinirdim onlara birazda olsuun destek cikiyorum diye ( bu arada bizim durumumuzda öyle cok asiri iyi degil ) temizligine yardim ederdim oglumun esyalarindan onun dogcak bebegine verirdim ,cocuk kiyafetleri yatagini ben karsiladim
evimde begendigi bi tablo olsun kiyamaz ona verirdim ... okadar cok sey varki say say bitmez bi gün fark ettimki ne benim severek verdigim tabloyu kullanmis nede yatagi ..
yani söyleseydi ihtiyaci yok diye en azindan baskasi sevinirdi dimi ??buldular bi saf kullandilar
inan cok hayal kirikligina ugradim ,allah rizasi icin yardim ettim onlarida artik allaha havale ediyorum tükiyede okadar cok yoksul aile varki onlar olsaydi inan yatar kalkar dua ederdi bende ondan tek dua istemistim inan baska bisey degil :çok üzgünüm:

Nisan pardon yaa ben senin bursa da olduğunu unutmuşum nerelerde oturuyorsun .Koruparkta ki mağazada özellikle çok çeşit var çok dolaşmak zorunda kalmazsın . bir oranın en üst katında bellamom diye bir mağaza var orada da indirim var bir bak derim ben .

günaydın arkadaşlar :)
cimcime bende elbise giyiyorum bazende dr a muayneye giderken zor olur diye şimdiki aldığımı pantolon veya etek tarzında bişi olsun diye düşündüm:)

derinzlm ben nilüfer tarafındayım orada öyle bişiler bulabilceğimi düşünmemiştim iyi aklıma getirdin sağol bi akşam gitmeye çalışalım bari :):CüvCüv:

X