2009 Şubat Anneleri

17+2 Birde arkadaşlar bence yazılarımızın önüne haftamızı ve günümüzü yazalım yani yazıları okurken kimin kaç hafta kaç günlük olduğunu bilelimki kim hangi tepkiyi ne zaman yaşamış çözmemiz daha loay olsun. benceeee.

15+3 iyi fikir aslinda sengözlerimebaksanab

KIZLARRR merhaba benimde bebbişim allahın izniyle KIZ hep hayırlısını diledik babamız kız istedi ben ikisini birden istedim:)) hayırlı sağlıklı olsun tek dileğimiz bu tabi. Bu arada kilolar nasıl? ben 17+2 yim 4-4,5 arasıyım ama son hafta çok hızlı aldım sanki. sizin kilolardan ne alemm.hepinizi öptüm...sağlıklı ve hayılı evlatlar olsun inş. hepimizinki.

canim allah saglikla büyütmek nasip etsin bebisini :CüvCüv:
benim bebis 15+3 günlük suana kadar 3 bucuk kilo aldim simdiden bile bu kadar aldim sonu neolcak bilemiyorum ,en son aylarda daha cok kilo aliniyor vücut su topluyor :bbo:

iyim canim sen nasilsin?
cok almamissin cnm ya ben 48 kiloyken bebek istedim iki ay denedik bu sürecte 51 oldum ve hamile kaldim bende üc kilo aldim ,aldim ama kalcadan :çok üzgünüm: :bbo:
ilk hamileligimde 20 kilo almistim :1shok: :1shok: simdide öyle olmasindan korkuyorum

bende iyiyim sağol :) ben 51 kiloyla hamile kaldım ama aşermeden dolayı 3 kilo verdim şimdi o kilolarımı geri aldım. şimdide korkuyorum acaba iyi beslenemiyomuyum da kilo alamıyorum diye acaba daha erkenmi bu aydan sonramı daha hızlı kilo alırım dr un ölçümlerine göre bebeğin kilosu boyu yerinde de yinede içimde şüpe var işte

ben 2.5 aya kadar mide asidi problemimden dolayı 2 kilo almıştım sonra 4. ay olana kadar hiç almadım

ama şu son hafta içinde 2 kilo birden aldım
çok korkuyorum önüne geçemezsem diye
bu hızla aldığımı düşünemiyorum bile

bende iyiyim sağol :) ben 51 kiloyla hamile kaldım ama aşermeden dolayı 3 kilo verdim şimdi o kilolarımı geri aldım. şimdide korkuyorum acaba iyi beslenemiyomuyum da kilo alamıyorum diye acaba daha erkenmi bu aydan sonramı daha hızlı kilo alırım dr un ölçümlerine göre bebeğin kilosu boyu yerinde de yinede içimde şüpe var işte

canim zaten ilk üc ay cok önemli degilmis beslenme ,önemli olan dördüncü aydan sonra iyi beslenmeliymisiz ,hic bosuna süpelenme tatlim sen az beslenseydin doktor söylerdi demekki hersey yolundaymis ...düzenli besleniyorsanda asiri kilo almazsin benim ilk üc ay canim cok sey cekti yedim yedim aldim üc kiloyu en son gittigimdede tek 300 gram almistim üc hafta icindehihoyyyt birde senin migden de bulandi sanirim ilk üc ay ,benim ücüncü ayin sonunda hafif hafif basladi

merak etme canim simdi cok almazsin ama gelecek aylarda özellikle son ayinlarinda asiri aliyorsun , vücut su topluyor ayaklarin sisiyor ayakkabin kücük geliyor a.s bazilarinin elleri bile sisiyor
ama bazilarindada tam tersine hic birsey olmuyor tamamen vücüda bagli :CüvCüv:

ben 68 hamile kaldım 12 haftalıkken gittiğimde 67 dim dün 68 çıktı doktorum normal diyo bence asıl kiloyu bu saatten sonra alıcaz

kızlar ben 16+4 ama hiç bir hareket hissetmedim henüz.Yarın doktora gidicez umarım herşey yolundadır.Bu arada benim de %90 erkek demişti doktor.Hayırlısı olsun, sağlıklı olsun inşallah bebişlerimiz

canim zaten ilk üc ay cok önemli degilmis beslenme ,önemli olan dördüncü aydan sonra iyi beslenmeliymisiz ,hic bosuna süpelenme tatlim sen az beslenseydin doktor söylerdi demekki hersey yolundaymis ...düzenli besleniyorsanda asiri kilo almazsin benim ilk üc ay canim cok sey cekti yedim yedim aldim üc kiloyu en son gittigimdede tek 300 gram almistim üc hafta icindehihoyyyt birde senin migden de bulandi sanirim ilk üc ay ,benim ücüncü ayin sonunda hafif hafif basladi

merak etme canim simdi cok almazsin ama gelecek aylarda özellikle son ayinlarinda asiri aliyorsun , vücut su topluyor ayaklarin sisiyor ayakkabin kücük geliyor a.s bazilarinin elleri bile sisiyor
ama bazilarindada tam tersine hic birsey olmuyor tamamen vücüda bagli :CüvCüv:

sağolasın cimcime içim rahatladıyerimseniben haftaya kontrolüm var gidince dr da söyler bişiler. zayıf olduğum için biraz problem ettimde

kizlar aranizda hayla topuklu ayakkabi giyen varmi??
ben bir aydir giymiyorum simdide giysem zaten en fazla iki ay daha giyebilirim sonrasi cok sakincali biliyorum ama ayakkabilarima baktikca icim gidiyor giymek istiyorum bi yandanda korkuyorum ya düserde bebisime bisey olursa diye ,kalbim biraz yada bi kac defa giy diyor ama mantigim SAKIN GIYME diyor ...sizcede onlari kartona koyup kaldirsammi ???
aranizda varmi topuklu ayakkabi giyen ??? doktorlar ne düsünüyor bu konuda ben dok. yardiimcisina sormustum eger rahat edebiliyorsaniz sorun yok demisti ama doktorumla konusmadim bu arada ayakkabilarimin yaklasik 10 cm topuklari var

canım bende uzun zamandır giymiyodum geçen hafta görümcemin nişanı olmuştu o zaman giydim ama ayaklarım baya ağrıdı bende korkuyorum ya düşersem diye yanımda kimse olmadan cesaret edemiyorum :))

merhaba kızlar öncelikle allah hepimize sağlıklı bi şekilde bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin bu başlığı hep doğum yapan annelerin zannediyordum keşke baştan farketseydim ama neyse daha önümüzde çok haftalar var bizim de bebeğimiz doktorumuzun tahminlerine göre şubat sonu gibi gelicek tabi içeriyi rahat bulup işi sallamazsa kaydirigubbakcemile2 bugün 14+5 inci günümüz hafta sonu kontrolümüz var şimdiye kadar ne bende ne de bebeğimde bi sorun görülmedi inşallah böyle devam ederiz (hepinizde benim gibi rahat bi gebelik geçirin inşallah uykudan başka bi sorunum yok) bu uyku probleminde ve giyecek bişey bulamama sorunundan ötürü bir an önce kışın gelmesini istiyorum
bugünlerde doğumdan korkuyorum sizce bu normal mi???mirmirmirmir

Ya arkadaşlar ben bebişim erkek olmasına rağmen hiç hissetmedim hani erkek bebkler daha çabuk hareketlenir derler ya ondan öyle dedim

merhaba kızlar öncelikle allah hepimize sağlıklı bi şekilde bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin bu başlığı hep doğum yapan annelerin zannediyordum keşke baştan farketseydim ama neyse daha önümüzde çok haftalar var bizim de bebeğimiz doktorumuzun tahminlerine göre şubat sonu gibi gelicek tabi içeriyi rahat bulup işi sallamazsa kaydirigubbakcemile2 bugün 14+5 inci günümüz hafta sonu kontrolümüz var şimdiye kadar ne bende ne de bebeğimde bi sorun görülmedi inşallah böyle devam ederiz (hepinizde benim gibi rahat bi gebelik geçirin inşallah uykudan başka bi sorunum yok) bu uyku probleminde ve giyecek bişey bulamama sorunundan ötürü bir an önce kışın gelmesini istiyorum
bugünlerde doğumdan korkuyorum sizce bu normal mi???mirmirmirmir

cnm hosgeldin aramiza :1hug: insallah hepimiz saglikli bi sekide aliriz meleklerimizi kucaklarimiza :Saruboceq:
walla benim bu ikinci dogumum olcak ilkide normal dogumdu simdide normal istiyorum ve bende korkuyorum normal pskolojik
düsün yani ilk dogumum 8 dk sürmesine ragmen benim bile icimde bi korku var ama zamanla gecer bu durum,hic korkma cnm
baskalarinin dogum anilarinida dinlemeyelim cünki herkez acisini abarta abarta anlatir inan insanlarin abartigi kadar da degil :içelim: birde ben belimden felan igne yaptirmadim
düsünsene sezeryan olanlarin durumu daha kötü onlar dogum sirasinda aci cekmiyorlar ama dogumdan sanra kac hafta aci cekiyorlar
düzenli sporumuzu yürüyüsümüzü yaparsak dogumumuzda o kadar kolay gecer

canım bende uzun zamandır giymiyodum geçen hafta görümcemin nişanı olmuştu o zaman giydim ama ayaklarım baya ağrıdı bende korkuyorum ya düşersem diye yanımda kimse olmadan cesaret edemiyorum :))

iste o korku bendede var agrilari hesap etmemistim ben yaa , karar verdim kaldiriyorum ayakkabilarimi saol cnm doguma kadar rahat etcem ,hamileligin tadini cikariyim :1rolleyes:
bu benim zevk bebegim olcak :emir_bebek:

Kızlar selamlar dilaraozkanatescier hoşgeldin aramıza . Ben 12.haftaya kadar h,ç kilo almadım kusma sorunum falan olmamasına rağmen , düzenli beslenince alınmıyor sanırım 15. hafta gittiğimde 600 gr.dı sadece .İnşallah sonuna kadar böyle gider . Kilo alarak değişmiyorum ama göbeğim çıkmaya başladı .Artık özellikle kot pantolanlarımla uzun süre rahat edemiyorum .

arkadaşlar bende hamile pantaonu almak istiyorum artık evdeki pantolonlarım olmuyo göbeğim skışıyo ama benim yürüme problemim var çok uzun süre yürüyemiyorum bu yüzdende çarşıya gidemiyorum ne olcak bilmem önümüzde bayram bişiler almak lazım bakalım nası yapcam

Ya arkadaşlar bende doğumdan çok korkuyorum, dr um vücudumun normal doğum için uygun olduğunu söyledi ama inanılmaz korkuyorum bunun için sezeryana alıştırmıştım kendimi ama okuduklarımdan sonra özellikle doğum sonrasında o da gözümde çok korkunç gelmeye başladı benimle aynı düşüncede olan varmı aranızda

arkadaşlar bende hamile pantaonu almak istiyorum artık evdeki pantolonlarım olmuyo göbeğim skışıyo ama benim yürüme problemim var çok uzun süre yürüyemiyorum bu yüzdende çarşıya gidemiyorum ne olcak bilmem önümüzde bayram bişiler almak lazım bakalım nası yapcam

Nisan selam ben hafta sonu alışverişteydim benetton da inanılmaz indirim vardı hala devam ediyormu bilemiyorum hamile kıyafetleri falan çok uygun eper yakınlarında bir yerde varsa hemen git derim ben .

X