2009 Şubat Anneleri

sanırım 1,5 ay falan oldu randevuyu alalı drumuz söylemişti randevu almak için erkenden aramanız lazım diye

slm, eşimle plaj futbolu izledik, sonra da sahilden yürüye yürüye eve geldik, iyi oldu, ama sanki ben oynamışım gibi yoruldum, şimdi yemek telaşındayız, her ne kadar ben burada otursam da, şimdi yemek yapmaya gidiyorum,..

benim dogumumda insallah 23 subat hihoyyyt aramizda iki gün var cnm :dance: ama tabi bebk 1 hafta önce yada bir hafta sonra gelebilir diyorlar :içelim:

cimcime aramızda 2 gün var ama, benim doğumum 17 şubata geliyor, senin neden 23 şubat anlamadım?? son adet tarihin ne?

ohoooo millet kuş olup uçmuşşş,, heyy nerdesiniz,

ya kızlar bugün arada bir karnıma adet sancısına benzer ağrı giriyor, siz de de oluyor mu?? Ayyy allah korusun bebeğime bişey olmasın...

ya kızlar bugün arada bir karnıma adet sancısına benzer ağrı giriyor, siz de de oluyor mu?? Ayyy allah korusun bebeğime bişey olmasın...

Aynen benimde arada böyle ağrılarım oluyor karnımda ve biraz daha aşağılarda ama rahmimiz büyüyor ondandır büyük ihtimal içini ferah tut canım

kızlar selamlar ben bugün butun gün gezdim diyebilirim saçlarımı kestirdim kendimi süper hissediyorum . Birde yarın dr kontrolüm var . Folik asidi kesip yeni takvilere başlanacak demişti.Kimler neler kullanılıyo .BİRDE Kızlar birde diş eti sorunu olan var mı Aranızda ben diş fırçamın markasını değiştirdim ondan mı yoksa hamileliktenmi çok canım sıkılıyo kafama takılıyo .

kızlar selamlar ben bugün butun gün gezdim diyebilirim saçlarımı kestirdim kendimi süper hissediyorum . Birde yarın dr kontrolüm var . Folik asidi kesip yeni takvilere başlanacak demişti.Kimler neler kullanılıyo .BİRDE Kızlar birde diş eti sorunu olan var mı Aranızda ben diş fırçamın markasını değiştirdim ondan mı yoksa hamileliktenmi çok canım sıkılıyo kafama takılıyo .

Canım benimde diş etlerimde sorun var özellikle dişlerimi fırçalarken kanıyor, gebelikle alakalı olduğunu okumuştum internette

slm kızlar ben geldim ama kimse yok galiba ama biz bugün baya yorulduk daha sonra detaylarım belki yarın doktora giderim.size söylerim iyi geceler.aybüke bize de allah sabır versin bi biz kalmısız.florya canm allah tamamını erdirsin oglun olucana sevindim.biz bugün kıyafet aldık azcık aralarında pembe de var şakkıdı bakalım inşallah en kısa zamanda çgreniriz cinsini :roflol:sizide özledim buarada hihoyyyt

Canım benimde diş etlerimde sorun var özellikle dişlerimi fırçalarken kanıyor, gebelikle alakalı olduğunu okumuştum internette

Kanama yok benim ama inanılmaz derecede sızlıyorlar of en korkuğum şeylerden biri dişlerimi kaybetmek

hihoyyytsüprizzzzz5:CüvCüv:kaydirigubbakcemile2-tatlicadiarzu-:dance::hooray::içelim:sositososito:yaşasın kızım oluyorr arkadaslar allah gönlüme göre verdi darısı başınıza

hihoyyytsüprizzzzz5:CüvCüv:kaydirigubbakcemile2-tatlicadiarzu-:dance::hooray::içelim:sositososito:yaşasın kızım oluyorr arkadaslar allah gönlüme göre verdi darısı başınıza

hayırlı olsun ALLAH kucağına almayıda nasib etsin darısı benim gibi meraktan çatlayanların başına

çok sevindim bizim kızlara arkadaşlar gelmeye başladı hihoyyythemen cinsiyerlere yazda herkes görsün allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin

mrb cnm yazmissin bende saat 8 de oglumu yatirirken uyuyup kalmisim sabahlari 4-5 gibi uyaniyoruz birde öglen uykusu yapmayainca acayip yorgun oluyorum ogluma kitap bile okuyamadan gözlerim kapaniyor :bbo: mirmirmirmir
bazen agrilar bendede oluyor korkma ama en ufak kanaman olursa allah korusun direk hastaneye git doktorla zaman kaybetme yada sancilarin duramicak sekilde olursanda hastaneye git cnm :teselli: bebeigin iyidir korkma ,doktorumda bana rahim büyümesinden kaynaklandigini söylemisti :1hug:

cnm ben ilk hamileligimin sonuna kadar kullanmistim iki cesit folik asit var birincisi 3.ayin sonuna kadar digeri ise sonraki dönemler icin .... emzirerken bile kullanman tavsiye ediliyor :CüvCüv:
ilk üc ay kullandigin folik asitin icinde daha cok dozda var sonra kullandiklarinda daha az var
gebeligin ikinci ayindan itibaren artan östrojen ve progesteron seviyesi nedeniyle disetleri iltihaplanirve kolayca kanar hale gelir ... bu durum sekizinci ayda da yogun sekilde görülür . dis plagi gibi lokal irritasyonlar nedeniyle olay siddetlenir .bu tip kanamalara gebelern yaklasik % 30 unda rastlanir .
iyi bir agiz bakimi ve c vitamini ile rahatsizlik hafif bi sekilde atlatilabilir

A,C,D vitaminleri ile fosfor ve kalsiyumdan zengin temel yiyecekler alan meyvalar ve sebzeler, tahıl , süt ve mandıra ürünleri ile ile , et , balık ve yumurta dengeli olarak alınmalıdır. cokacimcoook
Şeker mümkün olduğu kadar alınmamalı (özellikle yemek aralarında).
Kurutulmuş meyve ve karemel gibi yapışkan şekerli yiyeceklerden kaçınılmalıdır.:mymeka:

cnm hamilelikte dis fircalarinin yumusak olmalari önerilmektedir benimde arada sirada dis eti kanamam oluyor cnm :kahve:

Çok sevindim cnm Allah kucağına sağlıkla alanı nasip eder inş Benim doktorum net bişi söylemedi henüz haftaya cumartesi kontrolum var bakalım ne çıkıcak çok merak ediyorum sağlıklı olsunda cinsiyet farketmez AMA bir kızım var birde oğlum olsa fena olmaz :dance:

ayy gözün aydın çok sevindim Rabbim saglıcakla kucagına almayı nasip etsin. bende cumartesi dr gidecem erkege benziyo dedi ama degişebilir. inşallh tam net ögrenirim çok merak ediyorum

cgdmabkycim
cok sevindim canim cinsiyetini ögrenmene kaydirigubbakcemile2 allah anali babali saglikli büyütmek nasip etsin :CüvCüv: kaydirigubbakcemile5 hihoyyyt
doktoruma görede benimde bir oglum olucak :asigim: eylülül ikinci haftasi tam emin olcaz ama simdilik erkek :eek:

X