2009 Şubat Anneleri

doktorumun ismi gökmen iyigün ben çok memnunum zaten hastanede en yoğun doktor kendisi sezeryan ücretini telefonla sormuştum bundan 2 ay önce filan 1700 dediler yeni dğan bakım ünitesi varmı bilmiyorum ama olması lazım çünki çok büyük bir hastahane ben avrupa yakasındayım aylık kontrollerim için oraya gidiyorum ama doğum için karar veremedim bana çok uzak

çok sağol canım..ben salı gününe mehtap yazıcıoğlundan randevu aldım...onu da methetti burdaki arkadaşlar...acaba seninkinden mi alsaydım?? neyse bir gideyim de ona göre karar veririm..bence sezaryen fiyatı düşmüştür...çünkü gidenlere sordum ssk muayenesi 12 ytl dediler...demekki ssk ile yeni yapılan anlaşmayı imzalamışlar....1000 ytl filan alırlar herhalde..gidince sorucam..bu arada yeni doğan yoğun bakım ünitesi varmış randevu alırken sordum....

çok sağol canım..ben salı gününe mehtap yazıcıoğlundan randevu aldım...onu da methetti burdaki arkadaşlar...acaba seninkinden mi alsaydım?? neyse bir gideyim de ona göre karar veririm..bence sezaryen fiyatı düşmüştür...çünkü gidenlere sordum ssk muayenesi 12 ytl dediler...demekki ssk ile yeni yapılan anlaşmayı imzalamışlar....1000 ytl filan alırlar herhalde..gidince sorucam..bu arada yeni doğan yoğun bakım ünitesi varmış randevu alırken sordum....

evet mehtap hanımı bende duydum muayne ücreti 12 ytl veriyorum bende hatta ilk gittiğimde tahlilerim içinde 12 ytl ödedim ama ikili test için geçen sefer 160 ytl alındı dediğim gibi 2 ay önce telefonla sorduğumda normal 1000 sezeryan 1700 dü ama şimdi değişmiş olabilir

saol cnm kötü bisey degil ,bu sabah saat 4-5 gibi karnimin sol tarafi tas gibi sertti herzaman öyle sert olmuyor cünkü aradim normalmi diye doktor yardimcisi hemen gelin dedi .. doktorum gayet normal oldugunu söyledi
ben sormadan doktorum söyledi büyük ihtimalle oglan diye :dance:
amman şeker oğlan yandım şeker oğlan anasına darılmış damda yatan oğlan kaydirigubbakcemile ayy çok güzel cimcime iki tane delikanlı yakışıklı oğlun oluyor.allah bütün versin kız yada erkek Şeniz

saol cnm benimmmmmmmm güzel dileklerin icin :1hug:

:kızgın:
:eek:klava:arkadaşlar aranızda sucuk yiyen var mı?? ben gebeliğimde yedim ama toxoplazma riski varmış, birden bir korku kapladı içimi ?? ayy bidaha ağzıma almayacağım...:eek:klava:

canım yaa bende yedim :1shok: hiç haberim yoktu böyle bişiden yaaaa . dr da bişi söylemedii:kızgın:

ikili test için bende 135 ytl verdim...yalnız burdaki arkadaşlar 2 li test de şu konuda yanılıyorlar....ben, tahmin ediyorum sende önce hastanenin radyoloji bölümünde ileri ultrason cihazıyla ultrason çektirdik...sonrada kan verdik...ama burda çoğu arkadaşınkini doktor kendi muayenesinde kendi ultrasonu ile ölçüyor...hatta rapor vermeyen şifaen ense kalınlığı şu kadar diyen var..mesela benim doktorumda ben ölçebilirim dedi...o zaman ekstra para vermiyosun ultrason için...ama rapor veremem dedi...benimde içime sinmedi...50-60 ytl den kaçmadım..malum benim mikro enjeksiyon....nelere ne paralar veriyoruz..bu da helali hoş olsun napalım...

evet cimcime son derece haklısın. Çok sevdiğim bir arkadaşımdı benimde şok oldum bu hareketine . Ama eşi ve eşinin ailesinin çok baskısı vardı üzerinde belki onun etkisidir. Ya bende almak istiyorum ama iyi değil derler bizde daha erken gibi geliyor bana alışveriş için . salı günü gittim alışverişe için gitti alamadan geldim.Hatta rus uyruklu bir arkadaşım var bugun bendeydi onlarda da aynı şey varmış . Sakın alma dedi o da ayyyy su 3 ay daha geçsin alışveriş merkezinden eve gelmicem :)))

evet bizdede var o
ilk hamileligimde kayinvalidemler sacini sakin kestirme bebege bisey olursa senden biliriz demislerdi bana
ama bu defa sacimida kestiriyorum bebek kiyafetleride aliyorum
ben hamile kalmadan önce bile basladim almaya :1rolleyes: yavas yavas alinca daha iyi oluyor sanki aniden toplu para gitmiyor
7.aydada yatagini felan almak istiyoruz simdiden begendik bile yatagi ...
büyüklerimizin dedikleri kuranda yaziyormu acaba ?? :uhm: yaziyorsa haklilar derim ama yazmiyorsa sadece batil inanc ... allah o cani alcak olsa öyle yada böyle alir onunla alakasi yok diye düsünüyorum :kahve:
allahim herkeze saglikli hayirli evlat versin kizlar hepinize nazarlik gönderiyorum :nazar: :nazar: :nazar::nazar:

Son düzenleyen: Moderatör:
evet bizdede var o
ilk hamileligimde kayinvalidemler sacini sakin kestirme bebege bisey olursa senden biliriz demislerdi bana
aallahim herkeze saglikli hayirli evlat versin kizlar hepinize nazarlik gönderiyorum :nazar: :nazar: :nazar::nazar:
Ay canım ya resmen ağzımdan aldın benim saçlarım uzun eşimde bende uzun saç seviyoruz fakat ayda yada iki ayda bir uçlarından kestirirdim şimdi ödüm patlıyor kestiremiyorum malum tatilde deniz den falan da yıprandı. Eğer kestirirsem ve allah korusun bişey olursa kayın valideler falan öldürürler beni.senağlama Bemde sabır çekiyorum ama çaktırmadan çaktırmadan aldırıcam uçlarından :roflol:

ikili test için bende 135 ytl verdim...yalnız burdaki arkadaşlar 2 li test de şu konuda yanılıyorlar....ben, tahmin ediyorum sende önce hastanenin radyoloji bölümünde ileri ultrason cihazıyla ultrason çektirdik...sonrada kan verdik...ama burda çoğu arkadaşınkini doktor kendi muayenesinde kendi ultrasonu ile ölçüyor...hatta rapor vermeyen şifaen ense kalınlığı şu kadar diyen var..mesela benim doktorumda ben ölçebilirim dedi...o zaman ekstra para vermiyosun ultrason için...ama rapor veremem dedi...benimde içime sinmedi...50-60 ytl den kaçmadım..malum benim mikro enjeksiyon....nelere ne paralar veriyoruz..bu da helali hoş olsun napalım...

evet banada rapor verdi doktor ve özeliklle tek tek açıklama yaptı bilgisayar ekranından rapordada herşey detaylı bir şekilde yazıyor ikili test için ben randevu alamamıştım hastaneden doluydu ve tatile gidicektim doktoru cebinden aradım tatilden geilnce olmazmı diye hayır kesinlikle olmaz bu hayati bir test mutlaka yapılması lazım lisanslı yapan yerler çok az gelmen gerek dedi ve sağolsun bizi araya sıkıştırmıştı ogün bende oyüzden tereddüt etmeden verdim sağlıklı olsunlarda para yine kazanılır

Kızlar ben sucuk yiyorum ama çok değil ve çok iyi pişmiş şekilde. Çiğ et ve et ürünlerinde toksoplazmaya neden olan bakteriyi bayındırıyormuş ve köy peyniri gibi taze pastorize olmayan peynirler. Ve ben çiğ ete dokunmuyorum bile tek kullanımlık eldivenle doğruyorum eti yada tavuğu . Salam ve sosis hiç yemedim . Ama sucuktan vazgeçemem :KK43: Dr. um abartmadan ara sıra iyi pişmiş şekilde yememde sakınca olmadığını söyledi .

ben kestirdim kızlar saçlarımı inamıyorum öyle şeylere kayın validem banada dedi kestirme batıl inanç onlar dedim ne alakası var bebekle saçın sonrada demezmi bari doktora sorun kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3soralımda adam gülsün bize eşimde tersleyince bir daha bişey diyemedi hiçbirşey olmaz ALLAHın izniyle bebişlerimize:emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar bişi sorcam avon ürünlerinden kullanan varmı ben hamile kalmadan önce avondan vücut yağı almıştım kşın cilcim çok kuruyo diye acaba o bi işe yararmı yoksa zararlımıdır

Canım avon ürünlerini genel olarak kullanmaman tavsiye ediliyor...Bende kullanıyordum ama sonra örneğin Sağlık Bakanlığının onayı bile olmadığını duyduktan sonra kullanmadım hatta çöpe attım. Gebelikte de insan daha hassas oluyor bu konularda bence daha güvenilir ürünler kullanmalısın....

Ay canım ya resmen ağzımdan aldın benim saçlarım uzun eşimde bende uzun saç seviyoruz fakat ayda yada iki ayda bir uçlarından kestirirdim şimdi ödüm patlıyor kestiremiyorum malum tatilde deniz den falan da yıprandı. Eğer kestirirsem ve allah korusun bişey olursa kayın valideler falan öldürürler beni.senağlama Bemde sabır çekiyorum ama çaktırmadan çaktırmadan aldırıcam uçlarından :roflol:

sen icini ferah tut canim bana kalirsa onlar batil inanc biz duamizi edelim allahim bize saglikli bebis versin ..bende gecen ay gittim kestirdim saclarimi ..benim arkadasimda kestirmisti sacini dört yil önce hamileyken oglu simdi 4 yasinda cok saglikli .
ilk hamileligimde kafayi yiyordum, saclarim cok asiri yipranmisti belimi geciyordu bide
neyseki bir bucuk yildir kayinvalidemlerle ( esimin üvey annesiyle ) görüsmüyoruzda dir dir yapan biri yok basimda :dance:
kayinpederimin 6 yillik rus esi simdi benim kayinvalidem simdi cok sükür o daha hic bana karismadi ..coook seviyoruz birbirimizi eski kaynana gibi degil :hooray:

ben kestirdim kızlar saçlarımı inamıyorum öyle şeylere kayın validem banada dedi kestirme batıl inanç onlar dedim ne alakası var bebekle saçın sonrada demezmi bari doktora sorun kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3soralımda adam gülsün bize eşimde tersleyince bir daha bişey diyemedi hiçbirşey olmaz ALLAHın izniyle bebişlerimize:emir_bebek::emir_bebek:

kiyamam yaa onlarada öyle anlatmis anneleri kayinvalideleri ..onlarda simdi bildiklerini bize söylüyorlar..
mesela hamile kadin seks yapmaz derlerdi ama yanlis eger doktor yasaklamadysa doguma kadar seks yapilabiliyor kaydirigubbakcemile2

saol cnm kötü bisey degil ,bu sabah saat 4-5 gibi karnimin sol tarafi tas gibi sertti herzaman öyle sert olmuyor cünkü aradim normalmi diye doktor yardimcisi hemen gelin dedi .. doktorum gayet normal oldugunu söyledi

ciimicimeciiiim çok sevindim cinsiyetini öğrenmene hihoyyyt tebrik ederim canım . benim içimede erkek diye doğmuştu . ama hemen erkek diye düşünme çünkü değişebiliyormuş.Yani 16. haftada kesin belli olur. Ben çok duydum önce erkek diye söylenipte kız olanları

ciimicimeciiiim çok sevindim cinsiyetini öğrenmene hihoyyyt tebrik ederim canım . benim içimede erkek diye doğmuştu . ama hemen erkek diye düşünme çünkü değişebiliyormuş.Yani 16. haftada kesin belli olur. Ben çok duydum önce erkek diye söylenipte kız olanları

saol cnm :1hug: bende cok sevindim cnm yaaaaa anlatamam kiz istiyorduk ama erkek olcagini duyuncada asiri sevindik birde doktora girmeden cok hafif tekmeledi :dance: doktoruma göre erken ama hissettim bu benim ikinci hamileligim karistirmis olamam dimi kizlar ??? :uhm: :içelim: doktorumda aynisini söyledi suan erkek gibi görünüyor ama gelecek haftalarda kesin oluruz diye :içelim:

Ay valla ya hamilelikteki değişikliklerle uğraş bide yanında bonusu batıl inançlar . Bizimkiler zaten beş yıldır bekliyorlar kayınvalidem bayılıyordu duyunca hamile olduğumu :) ilişkiye girme , saçını kestirme , uzanma, yatma , kalkma ,yemek yapma , temizlik yapma , .......... böyle gidiyordu liste ultrason resimlerine bakıp ağlamalar falan . Tatile gitiğimiz için bile problem çıkarmaya kalktı allahtan eşim arkamda duruyor dr. sakınca görmedi dedi de konu kapandı . Allah yardımcımız olsun sıkalım dişlerimizi kızlar .

kızlar bugün ikilil test sonuçlarını doktor gördü...sorun yok / negatif çıkmış dedi..bu arada ben hamile kaldığımdan bu yana idrar tahlillerinde sürekli kan çıkıyor...4 tane idrar tahlili yapıldı...dördünde de idrarda kan var görünüyor...neden olur diye sordum doktora...bazen olabiliyor böyle hamilelerde dedi ama benim içim rahat etmedi...benzer şeyler yaşayan var mı?? demir hapı / kalsiyum filan için de 4. aydan önce olmaz dedi...folik aSİTİ kestik..sadece multivitamin içiyorum...4. ayda demir hapı ekliycez...bu arada unutmadan söyliyim istanbullu kk cılarla 30 ağustos günü buluşuyoruz...vakti olan/ gelmek / tanışmak isteyen varsa buluşma/ aktiviteler başlığı altında "30 ağustosta istanbul buluşması" diye bir forum var..detayları ordan alabilirler....

bana da dr.3.ay dolunca demir ilacı verdi. içinde folikasit de var. adı maltofer- çiğneme tableti diye geçiyor. bunun dışında vitamin vermiyor. sebze meyve yiyerek alacaksın vitaminini diyor.
grip olmaktan korkuyorum. çok sık hastalanırdım şükür bebiş bağışıklığıma da iyi geldi. izmir yanıyor, kapalı ortamda klimalar da düşük ısı da çalışıyor. bol c vitamini almaya çalışıyorum. çiğ soğan tüketerek c vitamini depolayabilirisniz aklınızda olsun.:CüvCüv:

kizlarrrrrrrrrr
bu sabah karnimin sol tarafi cok sertti doktorumu aradim , hemen gel dedi ..gittim sabirsizlikla beklerken inanilmasi güc bisey oldu bebisim cok hafif tekme atti baska bisey olmaz oydu :)) sanki annecim bak ben iyiyim dercesine .kafamda okadar soru isareti vardiki o anda acaba iyimidir diye ....
doktora girdim hersey yolundaymis ,veee doktorum büyük ihtimalle erkek dedi ama benim kiz istedigimi bildigi icin ama yanilma ihtimalimizde olabilir daha kücük dedi :KK66:
olsun dedim kiz yada erkek saglikli olsunda baska sey istemem :KK66:)

cimcime diğeri de erkekti dimi? ay canım benim evde 3 erkekle işin zor olacak:bbo:

amman şeker oğlan yandım şeker oğlan anasına darılmış damda yatan oğlan kaydirigubbakcemile ayy çok güzel cimcime iki tane delikanlı yakışıklı oğlun oluyor.allah bütün versin kız yada erkek Şeniz

:dance: amin canım hepimize kız versin erkek versin ama sağlıklı versin. sanırım benim de oğlum olacak. salıya yine poposunu dönmezse bize göreceğiz.
kızlar ben dr.a karnım açken gittim. yavrucağımın hareketleri aheste aheste idi. yemek yiyince o da hareketleniyormuş. öyle üzüldüm onu aç bıraktığım için. sık sık ve az yemek şart yavrucaklarımızı aç bırakmamak için.cokacimcoook

X