2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kolay gelsin ekinsu, bir dahaki sefere yeni evi,nden gireceksin demek.
İnşallah minik onatı hasta etmeden taşınırsınız, çok zor işiniz. Allah kolaylık versin, hayırlı olsun yeni evin:)))

Nereye taşınıyorsunuz şimdi_?

Kızlar bende bezde primanın aktif baby 3 numarasını kullanıyorum memnun kaldım, daha önce uyu oyna kullanmıştım berbat bişeydi heryerinden çıkıyo çişler kakalar.

günaydın kızlar...dün gittim doktora bronşit olmusum antibiyotik kulak damlası filan verdi şimdi daha iyiyim de oglum cok hasta:çok üzgünüm:sürekli öksürüyor ama balgamlı degil kuru bir öksürük gece kac kere tıkandı öksürürken ilaçlarını da düzenli verdim ama ben hatayı basta yaptım önce kendim ilaç kullancaktım , ona ne kadar kullansam da sütümden zaten gecen geciyo...zor bir gece yasadık yani anlıcagınız....walla gaz sorununu takıyordum kafaya ama böyle hasta olucagına gazlı olsun daha iyi yaaa...
kızlar bunlara bakmak büyüdükçe kolaylascagına daha bir zorlasıyor daha az uyur oldu bizimki...yanında da beni istiyo yani ben onunla cok konusuyorum sususnca baslıyo aglamaya uyanıkken hep yanında nasıl duruyum işlerim oluyo haliyle...

günaydın kızlar....
ayyy monte canım çok geçmiş olsun a.s.boşver işi gücü sen oğlunla kendine bak yemek olsun yeter evde bol sıvı tüket canım :teselli:
ay bendaha yeni 2 numaraya geçtim millet 3bitiriyosenağlama
ay nasıl uykusuzum sabah 5 te kaktım kızımı emzirmeye altını tam değiştirirken çiş yapmasınmı ay üstü başı benim yatağım nevresim çişlereboğulduk küçücük kızım ama bütün mesaneyi boşaltmışsırnaşık şeyonu değiştir derken uykusu açıldı gaz sancı falan ay emzirirken rüya görüyodum valla kaydirigubbakcemile3ben uykusuzluğa oldum olası gelemezdim kendime şaşıyorum yinedemirmirmirmir

bu arada inanna canım Allah senden razı olsun okyanus suyu ile kızımın burnunu temizliyorum ay baya bağrış çağrış oluyo ama çok güzel temizleniyo sağol canım iyiki paylaştın bizimle Şeniz

selam arkadaslar
montesori cokkk gecmıs olsun canım inşallah tez zamanda yavrunda sende ıyılesırsınız
elacım kızın altının degıstırıken alt acma ortulerı var onlardan kullan cok ıyı oluyor benım oglanda senın kızdan beter bostan misali habıre suluyor bızı artık onun altını degıstırıken kendı ustumude degıstırmekten usandım dun doktora gıttık sag olsun oglum bırde doktor hanımı suladı :))

kızlarrrrr bız bugun kırklandıkkkk cokk sukurr kırkımız cıktııııııııı banyomuzu yaptık aksam da gezmeye gıdıcez ay resmen hafıfledımmm

kıslar oğlum memeeyi almıyor ay çıldırcam yaa sağıpta verdim şimdi dünde almamıştı neden böyle oldu anlamadım

slmlar dicem ama kimse yok yine burda,
monte geçmiş olsun canım ya keşke en başından gitseydın dr a,biz sana demiştik demicem.((((
özlem kırkınız hayırlı olsun,
ela alt açma bezi nıe kullanmıosun,hatta onlarında kullan at şeklı çıkmış aynı alt bezzi gibi muşambalı,bikaç kere kullanıp kırlenınce atıosun,can bebeyı kullanıodu bı arkadaşım bende onlardan alıcam,şu an normal o süslü püslü alt bezını kullanıorum ama hıç gereği yokmuş yıkaması zor oluo çunku

ya bu prima 3 olayını dün eşimle konuştuk bugun ben sorcaktım size,allah razı olsun bırı benden önce sormuş,uzun zamandır 3 numarayı kullanıorum en son aldığımız 3 numara farklı çıktı,dediğiniz gibi daha küçük ve yan bantları lastıklı,bızde yanlşmı aldık kı dıe baktık ama yoo aynısydı,saol ekinsu bılgılendırdığın için,ama memnun kaldım yan lastıklı olması daha sıkı tutuo sankı

teşekkürler ekinsu ya bende dikkat edeyim alırken bir daha bende eskisini beğendim bunda çişi çok çabuk dolduruyo 2 saate açmam gerekiyo diğeriyle 3 saatte bi değirtiriyordum hatta gece 4 saati buluyodu bunla bulunca heryeri ıslanmış kuzucuğun güya extra uyku tabakası varmış

iki ayı geçen ocak anneleri kaç saatte emziriyorsunuz gece kaç kere emiyor ve nekadar emiyor arkadaşlar

Selamlar,
Özlemcim kırkınız hayırlı olsun, ay ne zmaan doğacak, ne olacak derken, kırklarımız bile çıkıyor:))))
Filizcim, geçmiş olsun canım, geçenlerde bende hasta olacak gibiydim, halsizlik, hapşuruk, burun tıkanması.Ama allahtan otlarla filan çabuk atlattım. Küçük metinde inşallah çabucak atlatır, insanın kendi hastalığı hiç önemli olmuyor, bebeişi hastalanaınca.
İnaysa, sen mamayı sık mı veriyorsun canım_?Biberona alışınca sorun yaşarsın, memeyi vermekte.
Ama belki de emme süresi uzadığı için karnı tok olduğundan almıyor olabilir.

iki ayı geçen ocak anneleri kaç saatte emziriyorsunuz gece kaç kere emiyor ve nekadar emiyor arkadaşlar

geceleri daha uzun ara oluo canım,mesela,23.00-24.00 arası emip yatırıorum,hiç saşmıo gece 04.00-04.30 arası uyanıo tekrar emip bu sefer 07.00-07.30 arası uyanıp yıne emıo
ama gündüzleri zaman aralığı deişebilio,işin aslı saat ta tutmuorum,yoksa 2 saat dolmadan da emziriyorum isterse ,yooo olmaz daha ememezsın demıorum yanı:ecrin_bebek:,

meral nasılsın ,oğluşun nasıl,
ya bişey sorcam kaçırmışda olabılırım burda yazıldısa eğer,
40 kı çıkıpta normal regl olan varmı acaba?ben hala olmadım,prof dr adnan saraçoğlunun soğan kürü varmış,adet düzensizliği için onu uygulamayı düşünuorum hala dewam derse böle

İnaysa biz 2 ayı doldurmadık, ben akşam 23.00-24.00 gibi altını temizleyip, emzirip yatırıyorum, gece 2.00-3.00 gibi uyanıyor, emiyor, 4.00-5.00 gibi tekrar uyanıyor, emiyor, bir daha ki uyanışı sabah 7,30-8.00 gibi oluyor, o saatte altını temizleyip emziriyorum, 1 saat kadar oyun oynuyoruz.Tekrar emdirip yatırıyorum.
Gündüzde esranın dediği gibi ne zaman emmek isterse emdiriyorum.Saat tutmuyorum, ama kendisi saat ayarlıyor zaten, önceleri her saat emmek istiyordu, şimdi 2 saatte bir emiyor, bazen 3 saate kadar bile çıktığı oluyor bu sürenin.

İyiyim esracım, sen nasılsın_?
Benim kırkım çıktığı halde normal regl olmadım canım. Zaten eğer diğer doğumlarıma benzerse 9-10 ay olmama sanırım.
Kanamam yeni kesildi benim, 1 hafta filan oldu, ama daha kanamam gelmedi , inşallah bu da diğerleri gibi olur.

İllaki olacaksın diye bir şey yok ki canım, dr.unla görüşmedin mi sen_?
Nasıl korunmayı düşünüyorsun bundan sonraki dönemde bir karar verdin mi_?

bende iim canım,bütün gün kuzumla uğraşıom,
benim ara ara akıntı gibi leke falan oluo,dr la hiç bu konuyu konuşmadık.zaten ilk 1 haftalıkken gitmiştım kontrole,bı daha gitsem ii olacak ,ben regl olmak istıorum çunku sıkıntı werır olamamak her anlamda,sezaryen olduğum içinde içindekı pisliklerın regl ile akması lazım,korunma işine gelince yine eskisi gibi eşim korunacak,spirall falan düşünmuorum,geçen burda bır lınk wardı spiral hakkında,regl olmana bıle engel oluomuş,oda kılo yapıomuş,koruyucu aşılar warmış onları araştırmak istıorum aslında
sen ne düşünüosun

Kuzun da iyi değil mi_?Berrak hanımda anladığım kadarıyla, maşallah diyeyimde nazar değmesin,MAŞALLAH, sorunsuz bir bebek.Annesini üzmüyor.

Ben daha önceden spiralle korunuyordum canım,hap hayatımda hiç kullanmadım, iğne var aylık filan ama ben her ay düşünmek istemiyorum bu ay ne yapacağım diye.Ya da deri altı bantları var, araştırmıştım daha önceden, pek cazip gelmedi.

Ben spiralden sorun yaşamadım, kanamalarım filan düzenliydi benim, zaten normalde 5-7 gün arası sürer benim kanamam.Tekrara spiral düşünüyorum, o yüzden kanamamın gelmesini bekliyorum.

berrak hanım iyi ,emiı uyuyo altına yapıo:)))maşallah allaha şükür diim bana sorun yaşatmıo şimdilik,

canım peki sen spiral ile korunurkenmi hamile kaldın aklım karıştıkafamçokkarıştı

ya ne büyük dert ,keşke böle korunma işi olmasa ,isteğe kalsaydı ,isteyınce olsun istemezsen olmasın:lepi:
bende öle hapa falan karşıyım,spirall korku werıo taktırmak,bilmiom napcamkafamçokkarıştı,tekrar hamile kalmak ta istemıom:jeyyar:

ela gelsene bakma ordan sengözlerimebaksanab

ay kız omzumda yazılanlara bakıyım dedim ezracım
alt açma aparatı bende varda gece kullanmadım gördüm günümükaydirigubbakcemile3
ay benim korunma derdim yok ama genede korkuyorum valla bizim açıklanamayan infertilite :sm_confused:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…