2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Gülce bende hemen her açtığımda pişik kremi sürüyorum ve uni baby'nin yeni doğan için ıslak mendilini kullanıyorum, başka ıslak mendil kullanınca hemen kızarıyo, seninde mendilden olabilirmi ?

Ezra dün sabah bir kere verdim rezene, birkere de akşam verdim. Bugün gündüz vermedim akşam vericem bakalım işe yarayacakmı.

bu arada kızlar mama konusunda bize doktorumuz pre aptamil verdi çünkü aptamilin tadı çok güzelmiş anne sütünü bırakabilirmiş ama pre anne sütüne en yakın tatmış ama bunu belki benim sütüm az daha çok mama verdiğim için olabilir
bu arada sanırım benimki memeyi bırakıcak bağar çağar zor emziriyorum artık biberon gibi yoğun ve takzikli olsun istiyo sanırım

Merhaba kızlar, herkesin derdi yaklaşık aynı:)))
Marsg benim oğlanda 7-8 gibi huysuzlanmaya başlıyor, 11-12 ye kadar uyumayacağım diye direniyor.Annem, ben, babası, abisi sürekli kucağımızda dolaştırıyoruz o saatlerde. Kolu ağrıyan, diğerine devrediyor görevi.
Marsgcım, yazdığın hikayeni okudum süper olmuş, normal doğuma özendiriyorsun insanı:))))
Bizimkininde gözleri hala gri.Ama sanki babası gibi kahverengi olacakmış gibi görünüyor.
Bloomscum, kızının yeni yaşı mutlu geçsin inşallah, tüm hayatı boyunca güzel günler geçirsin.Bu yaşlarda çok zor işin, hiç birşey onları mutlu etmez.
Yarında benim kızımın doğum günü.20 yaşını dolduracak:)))))Ama benim birşey yapmama gerek yok, sadece tel.le kutlayacağım.

herkese günaydınlar umarım herkes iyidir aslımı beklerken sana iki dr iki farklı şey sölemiş acaba ikinci dr damı yanıldı arkadaşım başka birine daha göstereydniz ay bu dr larında hangisine inanıcaz şaşırdım kaldım valla
kıslar yarın bizimde aşı günümüz ay bugünden strese girdim üç aşı nasıl olcak bu çocuk işallah ateşi falan çıkmaz evdede tekim zaten çok paniğim şimd,den dert edinmeye başladım valla
sheeda güzelim benim oğlanda başlardfa 1 saat yada iki satte bir emiyordu simdi 3 saatte yada 4 saatte bir emiyor kendiliğinden değişti ekstra bişey yapmadım hatta ben acıkmıştır deyipte memeyi ağzına veriyorum almıyor valla ama emme süresi artmadı onu nlşamış değilim hala 5 altı dakia zorla 10 dakika emiyor hoş dr yeter demişti ama yarın belli olucak kilosundan kıslar 2 ay kontolüne giden varmı bebişleiniz kaç gram almış 2 ayda

Iyi dileklerin icin tesekkur ederim. Bende hangi dr a gosterecegimi sasirdim valla.
bu cuma kaka tahlili yapacaz olmazsa baska bir dr aricam artik.
Bizimde asimiz yaklasiyor, ya kizlar benim bildigim
5li karma (tetonoz,difteri,bogmaca,menenjit, cocuk felci) +verem(bcg) + pnomokok+ rota virusu fakat hepsi ayni gun nasil olucak ? kaldirabilecek mi? roto 3. ay da oluyor diyorlar? Siz nasil yapacasiniz kizlar asilar??

Kizlar gecmis olsun dilekleri icin tesekkur ederim.

ilk gozagrilari bayagi buyumus biri 13 biri 20 , hayirli olsun yeni yaslari. Ara fazla olunca daha iyi olur sanirim 2. bebek.

Birde kizlar bugun spiral taktirdim, tansiyonum dustu birazda canim yandi. Ama artik 5 yil bebis yok :) Gerci esim henuz donmedi ihtiyacim yoktu ama duzensiz adet oldugum icin takibi zor olur diye ilk adet gunumde gittim taktirdim. Simdi de agrir diye korkuyorum. Su an bisey yok ama tetikteyim Çok üzgünüm çoook

bu arada kızlar mama konusunda bize doktorumuz pre aptamil verdi çünkü aptamilin tadı çok güzelmiş anne sütünü bırakabilirmiş ama pre anne sütüne en yakın tatmış ama bunu belki benim sütüm az daha çok mama verdiğim için olabilir
bu arada sanırım benimki memeyi bırakıcak bağar çağar zor emziriyorum artık biberon gibi yoğun ve takzikli olsun istiyo sanırım

Nazo neden pre kullanıyosun anlamadım..Senin bebeğin için uygun olan aptamil 1 değil mi?Pre bildiğim kadarıyla premature bebekler için..Ay anlamadım şimdi,pre simi daha uygun oluyomuşşş çünkü benim bebeğim seninkinden küçük ben aptamil 1 kullanıyorumkafamçokkarıştı

Merhaba kızlar, herkesin derdi yaklaşık aynı:)))
Marsg benim oğlanda 7-8 gibi huysuzlanmaya başlıyor, 11-12 ye kadar uyumayacağım diye direniyor.Annem, ben, babası, abisi sürekli kucağımızda dolaştırıyoruz o saatlerde. Kolu ağrıyan, diğerine devrediyor görevi.
Marsgcım, yazdığın hikayeni okudum süper olmuş, normal doğuma özendiriyorsun insanı:))))
Bizimkininde gözleri hala gri.Ama sanki babası gibi kahverengi olacakmış gibi görünüyor.
Bloomscum, kızının yeni yaşı mutlu geçsin inşallah, tüm hayatı boyunca güzel günler geçirsin.Bu yaşlarda çok zor işin, hiç birşey onları mutlu etmez.
Yarında benim kızımın doğum günü.20 yaşını dolduracak:)))))Ama benim birşey yapmama gerek yok, sadece tel.le kutlayacağım.

Sana çok özeniyorum Water..20 yaşında genç bir kız ve 2 aylık şirin bir bebek..Ben, kızım 20 yaşına gelene kadar menopozluk olurum ama böyle bişi olsun isterdim:CüvCüv:

LAJODONCE benim bebeğim 36+5 te doğdu 2640 tı kilosu prematüre diye geçiyodu haftasına göre kilosu iyi ve solunum sorunu olmadığı için küvöze girmedi çok şükür sonra sarılık olup benim sütüm yetmeyince PREMATİL verdi doktor bu prematüre ve düşük doğum ağırlığı olan bebekler içinmiş sonra toparlamaya başlayınca süttede değişiklik olmayınca bende aptamile başladım ama aptamilin tadı güzel ona başlarsanız memeyi bırakır anne sütüne en yakın tat PRE APTAMİLmiş

oy yapamamışım terar deniyorum
mevlüt elbisemiz
URL=http://imageshack.us]
s7300486f.jpg
[/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img136

kızlar umarım herkes iyidir sayfalar çok birikmiş okuyamadım bebekleri ya da kendileri hasta olan arkadaşlara şifa versin Rabbim
kızlar ne olduda mamalara bu kadar erken başladınız ya bende çok korkuyorum gitgide sütüm azalıyor
kızlar stresten uzak durun stres olunca ne yerseniz yiyin süt olmuyor
bu arada tahin helvası güzel süt yapıyor aklınızda olsun zaten bol su içiyosunuzdur demeye gerek yok
nozocum küçük hanımın entarisi ne hoş ne yakışmıştır kim bilir gelin gibi
gelin olduğu günleride gör tatlım

amin zeynepçim amin allah razı olsun Allah hepimize göstersin inşallah
evet çok yakıştı tam gelin gibi oldu meleğim zaten mevlütte herkes düğün var bugün düğün diyip durdu :)))

Meral cnm çok teşekkür ederim benim kızın da doum günü yarın 25 şubat ne güzel tesadüf:))) kızının doum günü kutlu olsun nice mutlu yıllara İnşallah gelinliklerini de görürüz:))))

Nazo verem aşısına kafanı takma çünkü dr. tutup tutmadıına dair test yaptırıo.. Defne nin elbiseside yakıo yani yerim ben onu :))

Nazocum elbiseniz çok şirin, ne tatlı olmuştur minnoş, Allah kabul etsin mevlütünüzüde

Mevlutun hayirli olsun, bende istiyorum kizima ama yaza dogru yapaca umarim bu ufak gelinliklerin her boyu vardir. Gitgide buyuyor bizim cadi.
Bu arada saat kac oldu hala ayaktayiz, kaka faslimiz bitti nihayet simdi emyoruz. Sabaha karsi da uyur artik -tatlicadiarzu- coookk uykum var :nazar:
Bebekler bu kadar zor buyumek zorunda mi? kötükedihüso

GÜNAYDINNN'!!!!
mevlüt yapan arkadaşlar Allah kabul etsin!
hastalara da ALlahtan acil şifalar diliyorum,dilerim kolay birgün olur bugün hepimize,bol sütlü bol vitaminli:)
gazlarımız kolay kolay çıkar inşallah kolay uyur bebişlerimiz kolay emer ..ne güzel olurdu değil mi..olur inşallah istemek başarmanın yarısı değil mi:)

saolun kızlar daha iyileri siznkilere olsun inşallah
biz mevlütümüzü 33 günlükken yaptık aslında daha önce olcaktı ama bazı sebeplerden dolayı uzadı bizde kırkı çıkmadan lohusa yatağı ortadayken yapılır

herkese selamlar mevlüt yapan arkaaşlar hayırlı olsun işallah doğum günü olan kızlarımızında doğum günleri kutlu olsun işallah çok güzel bir ömür geçirrirler
kıslar sabah sağlık ocağına gittik aşıları için üç aşı yapıldı rotavirüsü yapılmıyormuş orda başka yerde yaptırıcaz bebğimin göbek polibi olduğunu söyledi ordai dr akşam kendi dr una randevu aldık işallah önemli bişey değildir canım çok sıkıldı R abbim dermansız dert vermesin kimseye şuandada uyuyor bnede başında bekliyıorum ateşi falan çıkmasın diye

X