2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar, herkese güzel bir gün olsun..iyi cumalar..

nazlıcancım çok geçmiş olsun canım minik eguş hemen iyileşir inşallah..sen nasılsın canım çok uğraştın minikle, nilsu da iyimi ?

nazobülo canım sen nasılsın fıstığın iyimi büyüyormu cadı :)

saol linaycım büyüyro çok şükür ilk gördüğümde bu nası büyğycek dedim millet doğuruyo 4 kilo bizimki 2 aylık oldu anca 4 kilo ama anladımki önemli olan çevik olmasıymış şükürki hırslı ve çevik bi bebek iyce alıştık birbirimize geçende tek başıma yıkadım tırnaklarını kestim :)))
seninki nasıl

benimkide çok kusuyor korkuyorum bişey olacak diye,sürekli de sırt üstü yatıyor,yan yatmayı yüzüstü yatmayı hiç sevmiyor..bu kusmayı kesmenin bi yolu yokmu yaa,kıyafet dayandıramıyorum makına hiç durmuyor sürekli yıkamada..

ufak bebekler daha çabuk toparlanıyor zaten..benim kızımda minicik doğmuştu ama şimdi nasıl kilo versem diye dertleniyor :)) aferin sana tek başına yıkayabildin demek :)) benimkide iyi büyümeye çalışıyor gün geçtikçe farklılaşıyor büyüyor, kusmasının dışında pek sorunum yok oğluşumla :)

bizimkide kuyuo ama çok değil her zaman değil ama bazen üst baş brakmıyo ben mama verirken gaz çıkarcağım zaman ya önlük takıyorum yada mendil ama bazen kaçırdığımız oluyo

evet herkes öle dedi daha çabuk toparlanır dediler annemde kilo almaya başladı ya tamamdır dedi
aman maşallah bi sıkıntınız olmasın

ne mendil ne önlük hiçbişey dayanmıyor sürekli kusma halinde ,altını açınca bacaklarını kaldırdımmı ,severken heycanlanıyor ya ozaman ,yani hep ağzından bişeyler çıkıyor :) nasıl baş edicez bilmiyorum yada ne zaman geçecek bu durum..neyse tek sorunum o olsun..

aman aman maşşallah bi an önce toparlar inşallah çok geçmiş olsun Allah bi daha yaşatmasın bişey sorabilirmiyim sana ben sizin tam durumunuzu bilmiyorum defne doğtuktan sonra epeyce giremedim kaçırmışım biraz bahsedermisin

sağol canım inşallah çabucak atlatacak oğlum.
ege'nin göbek kordonunda 3 damar(1 toplardamar 2 atardamar) olması geekirken 2 damar vardı.bu dagelişmesini engelledi yeterince kilo alamıyordu.son haftamda 50-100 gram kadar kayıp da olunca 37. haftada sezeryan oldum(zaten ilk doğumum da sezeryandı).ege bebek 1650 gram ve 44 cm olarak minicik bişey doğdu canım.o gün bugündür çok uğraştırıyor beni.böle küçük bebek çok zor walla.gaz falan da neymiş dersiniz beni bi görseniz.şu anda 2800 gram oldu yavrum.doktorumuz kilosuna iyi dedi.ama ilk ay pek alamamıştı.bizde mama veriyoruz prematüre maması.

günaydın arkadaşlar, herkese güzel bir gün olsun..iyi cumalar..

nazlıcancım çok geçmiş olsun canım minik eguş hemen iyileşir inşallah..sen nasılsın canım çok uğraştın minikle, nilsu da iyimi ?

nazobülo canım sen nasılsın fıstığın iyimi büyüyormu cadı :)

çok sağol canım nilsu iyi babsı izin aldı o ilgileniyor onunla.bende sanırım faranjit oluyorum boğazım yanıyor.hastaneye ketıl da getirdim habire bitki çayı falan içiyorum ama nafile bu kadar koşturma bana faranjit olarak döndü sanırım
sen nasılsın uzun zamandır karşılaşamadık güzel yavruların nasıl
nazo senin kız nasıl??birde sen hangi mamayı veriyorsun??

serumun damlamasını ayarlayan bi cihaz taktılar dakka başı ötüyorserum gitmiyor diye.ege ayağını oynattıkça ötüyor makine dünden beri bip sesinden başım ağrıdı

canım allah sabır versin çok zor günler senin için..birgün gülerek anı olarak anlatacaksın bugünlerini..
kendine iyi bakta sende hasta olma çocuklarının sana ihtiyacı var..benimkiler iyiler çok şükür abla okula gidiyor ege kaan da büyümeye çalışıyor,telef oluyorlar büyüyeceğiz diye :))

ay canım yaaa peki sen etaylı ultrosona girmedinmi orda belli olmadımı
prematilmi verisyosun bizimkide kilosundan değilde haftasından dolayı prematüre diye geçiyodu bizde o zaman prematil verdik şimdi pre aptamil verioruz

günaydın arkadaşlar hayırlı Cumalar...

Nazlıcan çok geçmiş olsun benim oğlumda beslenirken çok fazla genzine kaçıo ve burnundan gelio napıcaz yaa bende çok korkuorum ciğerlerine kaçıcak die umarım biran önce iyileşir Ege ALLAH yardımcınız olsun...

sanada hayırlı cumalar blooms valla benimki büyüdükçe ben daha çok girebiliyorum siteye daha önce gelen gidende çoktu halada var bitmedi Allah bitirmesin h.içi ayrı h.sonu ayrı hatta bu akşamda var geçen akşamda vardı

blooms nehaber canım. nasıl senin ufaklık iyimi..
onları büyütücez diye bütün hayatımız değişti, kendimize zaman ayıramaz olduk :)) arada bir kaçamak yapıp sohbete katılıyoruz işte :))

ay aynen bi ara çıldırcam sandım kuaföre attım kendimi kaşlar birbirine girmişti saçlar rezildi kaşımı aldırdım saçımı kestirdim faan biraz kendime geldim bide üstüme göre bi kot falan aldım çünkü hamile kotu bol geliyodu eski kotlarda dar geliyo zaten evde hep eşofman bi ara hep pijamaydı baktım çok salıyorum kendimi güzel güzel eşofmanlarımı giymeye başlaım

bizde de aynı nazocum gelen giden bitmio ben gelen gidenden şikayetçi deilimde bu pasta börek olayı beni bitirio mecburen bende yiyorum dayanımorum çok lazımmış gibi:)))

Sen Memoriale gidiosun dimi hala çocuk doktorum kim cnm..

aynen blooms fırın çalışması durmadı valla ne un ne şeker yetiyo :)))
evet canım onur beye gidiyoruz ya siz

Linaycım benimki ii maşallah ameliyatına bi aksilik olmazsa 1 ay kaldı. bende sıyırdım artık evde kırmızı ruj ve kırmızı ojelerle geziorum hiç ii deilim kulaımda da kocaman küpeler doktorluk oldum:)))

X