2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar ay çıldıracaktım vallahi lızım sabah 6 da kalktı ve saat 16 kadar toplasan 1 saat uyumamıştır ne wc ne yemek kafayı yicektim çıklık çığlığa uyanıyo gazını çıkarıyorum hanımınefendi memede kalsın orda uyusun istiyo:eek:klava: mulipa gece çayı verdim ancak uydu ay hem kızıyorum sonrada vicdan azabı çekiyorum senağlamaof of:çok üzgünüm:

elagülce Allah sabır versin benimkide yapmıştı bi iki kere öle ağlamıştım hatta :))) hiç vicdan azabı çekme kızınca herkesin bi sabrı var normal canım bu

Ezra rezene falan vermiyorum, sadece gaz ilacı sab veriyorum ama ona yeni başladım önceden de böyleydi,

Gülce Allah sabır versin, bizde gece 1'den sabah 6'ya kadar oturduk, tam uyudu diye yatırıyorum sırtım yatak görmeden viyaklıyo, kalk yat sinirden çıldırdım.

Hep ayni sorunlar , aslinda gazi olmasa hep uyuyacak ama o sanci uyutmuyor kuzumu. Dun gece 2 ye kadar basbas bagirdi , sonra agri kesici bir fitil vermisti doktor onun yarisini koymamla bizim kizin kaka yapmasi bir oldu hemde nasil kaka? Alt acma bezi ustu basi battaniyesi hep batti , ishal oldugu icin. Sonra uyudu , Sabahki kakasina baktim kan vardi. Hala fecmedi bu dizanteri belasi kafayi yiyecegim. 9. gundeyiz yarin bitiyor tedavi hic mi ise yaramadi bu ilac anlamiyorum ki kan var hala senağlama of offf :çok üzgünüm:

selam herkese ben yeni katıldım bir oğlum var oda ocak doğumlu şu an 3 yaşında ama doğduğunda sızınle aynı sorunları yaşadım

kızlar bizimde kırkımız çıkana kadar bayağğ deli etti benimki kalkıyo emiyo gazı çıkıyo yatırıyodum uyur halde bi su içip kafamı yastığa koymamla viklemesi bir oluyodu

canım geçmiş olsun sana yaaa ben doktora sordum bu yıkama suyunu hani iyi sudan olması gerekiyomuş mikrop kapıyomuş falan diye hayır gerek yok dedi gereksiz külfet dedi
bu arad yeni farkettim seninkinin adı aslı defnemi bizimkide elif defne ama biz defneyi kullanıyoruz çoğunluk zaten nüfustada tek defne yazıyo

arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim.emziriyorum ama grip oldum.burnum akıyo.ilaçta kullanamıyorum bildiğiniz birşey varmı.bebeğime geçerse diye korkuyorum

aslım eycik kızlar geçmiş olsun a.s.
kuzi ben mulipanın rezene çayını veriyorum dr.filiz hanım söyledi bence ver sab kusturuyo sanki nezaman versem kızım kusuyo:bbo:zorda kakırsam veriyorum bugün gece çayını verdim ay uyuyo kızım arada çığlık atıyo gidene kadar uyumuş oluyo yinefisfisfisa.s zararsızmışta bence deneyin kızlar

canım geçmiş olsun sana yaaa ben doktora sordum bu yıkama suyunu hani iyi sudan olması gerekiyomuş mikrop kapıyomuş falan diye hayır gerek yok dedi gereksiz külfet dedi
bu arad yeni farkettim seninkinin adı aslı defnemi bizimkide elif defne ama biz defneyi kullanıyoruz çoğunluk zaten nüfustada tek defne yazıyo

Bu oktorlarda hep baska bisey diyorlar ben yine tedbirli olmak icin erikli su kullaniyorum yeterki iyilessin. Sanci gelince bagirmaktan hali kalmiyor. Cokta dikkat ediyorum temizlgine ins duzelir .

Asli Defne kizimin adi, ikiside kimlikte var. biz asli diyoruz ama teyzesi falan defneyi kullaniyor. Defne benim secimimdi cook begeniyoum o ismi :) :1hug:

oo kıslar maşallah iyi kaynatmışssınız kuzucuklar usluydu demekki bugün maşallah herkes burdaymış
aslımı beklerken bende sana soracaktım bir dr kulak dedei öbürü başka bişey sen hangine inandın canım keşke başka bir yere daha gösterseydin

ya kızlar kuzum gece 4den beri uyuyamıyor,tam dalıyor uykuya 2-3 dak dan inlemeyle uyanıyor çok uykusu olduğu için bayılıyor ama en fazla 5 dak uyuyabiliyor çok üzülüyorum napabilirim ki milupanın rezene çayını verdim tam içemedi bir kaç yudum anca,oysa gaz sancısı için birşey vermeyi hiç istemiyordum ama ona da kıyamıyorum artık,napcam ben ya nasıl geçecek bu 3 ay,garantisi olmayan 3 koca ay

Calemity 40 ı çıkınca diye bir şehir efsanesi var ya...Ona inan bence..Bu 40 olayında bir hikmet var sanırım..Çevremde tüm anneler 40 ı çıkınca çok farklı oluyor diyolar..Düzene giriyomuş..Ben de şu 40 olayını bekliyorum.Benim kızımında bazen 10 saat uyumadığı oluyor,inanamıyorum yani..1 aylık bebek nasıl olur da bu kadar saat uykusuz kalabilir:bbo:

Calemity 40 ı çıkınca diye bir şehir efsanesi var ya...Ona inan bence..Bu 40 olayında bir hikmet var sanırım..Çevremde tüm anneler 40 ı çıkınca çok farklı oluyor diyolar..Düzene giriyomuş..Ben de şu 40 olayını bekliyorum.Benim kızımında bazen 10 saat uyumadığı oluyor,inanamıyorum yani..1 aylık bebek nasıl olur da bu kadar saat uykusuz kalabilir:bbo:

umarım cnm ya,bende tüm kalbimle buna inanıyorum inanmak istiyorum bak bu saat oldu hala toplasan 4 saat uyumuştur o da iyimser bi sayı..mirmirmirmirama ben uykusuzluktan tüm kas ve iskelet sistemim ağrıyo,berbat ım boğazımda ağrıyo galiba:çok üzgünüm:

günaydın hanımlar bu sabah erkenciyiz bzimki 7 yoktu dikildi ayağa mamasını falan yedi yatacaktım ama hem işlerim kalmasın die hemde tembellik yapmıyım dedim kalktım zaten yatsamda yatamazmışım bizimki mık mık mıkırdanıp duruyo

günaydın hanımlar bütün annişler ve bebişlere sağlıklı bir gün dilerim
kızlar biz bebeğimle hastanedeyiz ne yazıkki.beslenirken genzine kaçan süt ciğerlerinede kaçmış.bundan dolayı zatürre olmuş yavrum.dün öğlen yattık,serum taktılar,damardan 2 çeşit antibiyotik veriyorlar,birde buhar makinesiyle bir ciğer genişletici ilaç.Dr. çok tehlikeli bir durum olduğunu söyledi.ama maşallah oğlum ciğerlerinin durumuna göre baya iyiymiş.
sanırım bu yaramaz minik falan ama çok güçlü olacak maşallah.neler yaşadı yavrum genede iyi maşallah
bu arada hastanede wirales internet var eşim sağolsun laptopuna kıyıp bana bırktı ege uyudukça sohbetteyim bugün

canım yaaaa çok geçmiş olsun nası olmurmuşki bu olay bide nası anladınız

zaten sık sık genzine kaçıyordu beslenirken minik bebeklerde emme-yutma mekanizması tam gelişmediğinden oluyormuş.doktorumuz kilo aldıkça toparlayacak dedi.pazar günü de gecenin bi yarısı bezini değiştirmek içim kucağımdan yatırıyordum o sırada gaz çıkardı sanırım ve burnundan kusmuğu geldi.birkaç dakika morardı yavrum.o günden sonra beslenirken daha çok tıkanmaya başladı.genzinde hırıltıyı da farkedince hemen doktora getirdim.akciğer filmi ve kan tahlilleri de ciğerlerinin durumunu gösterdi.sabah kontrolümüzü yaptı doktorumuz düne göre daha iyi atmaya başlıyor balgamı dedi
pazara kadar kalın iyi olursa pazar taburcu ederim dedi

aman aman maşşallah bi an önce toparlar inşallah çok geçmiş olsun Allah bi daha yaşatmasın bişey sorabilirmiyim sana ben sizin tam durumunuzu bilmiyorum defne doğtuktan sonra epeyce giremedim kaçırmışım biraz bahsedermisin

X