2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

geçmiş olsun ekinsu,aynı şeyler bende de oldu 1 gün boyunca yattım,halsizlikten bebeğimi zor emzirdim,baş ağrısından kafamı kaldıramıyordum yastıktan.akşam sıcak suya batırılmış havluyu şişkinlik olan göğsüme sarıp sağınca ateşim düştü,terleme olayı 3 gün sürdü,göğsümdeki şişkinlik yeni geçti,böyle bi durumla karşılaşan arkadaşlar olursa hiç beklemeden göğsünüzü sağın derim

Selam kaderdaşlarım :)) ay hanginize iyi dileklerde bulunayım şaşırdım valla en iyisi Allah hepimizin yardımcısı olsun. Ekinsu Özlem ve bütün hastalara geçmiş olsun.
Bizde nihayet o gaz belasıyla tanıştık, bugüne kadar azar azar sancısı oluyodu yarım saat bir saatte çıkarıp geçiyodu, dün gece 2 de bir başladı sabah 7'ye kadar acı içinde bağırdı durdu yavrum, tabi bizim sinirler harap, kayınvalide biyandan uğraşır, ben bi yandan, eşimle sinirden uykusuzluktan birbirimize girdik bi yandan, sonunda sabah 7'de hastanede aldık soluğu, nöbetçi çocuk doktoru bulmak ne zor işmiş meğer, 9,5'a kadar çocuk doktorunun gelmesini bekledik Allahtan bizimki uyuya kaldı yollarda hırpalanmaktan.

gaz ilacı olarak sab verdi doktor gazı olsada olmasada günde 4 defa 8 damla verilecekmiş, bakalım işe yarayacakmı. (bu arada kısır yemiştim dün ondan olabilirmi acaba)
okadar saat gaz çıkaramayan velet doktor muayene ederken alttan patır patır çıkardı gazları-tatlicadiarzu-
Benimkide memeye çok düşkün sürekli emmek istiyo, canının acısını meme emerek atmak istiyo ama bu yine gaz yapıyo, gazı çıkar, emzir yine gaz çıkar yine emzir, bir kısır döngü yani. O yüzden tokken meme vermek istemiyodum ama doktor her istediğinde vereceksin dedi. fön makinesi, arabayla gezinti gibi şeyleri tavsiye etti.

teşekkür ederim kızlar geçmiş olsun dilekleriniz için, aman siz dikkat edin

Pişik için zeytinyağı sızma olacak ve de asitliği düşük olacak ayrıca yağı biraz yakacaksınız ben cezvede ocakta biraz tutuyorum çok yakmadan biraz ısınınca alıyorum soğuyunca her altını açtığımda azar azar sürüyorum birde pişik için zeytinyağlı sabun ile yıkamakda çok iyi geliyor

inaysacım bizimde başladı konaklar , banyıdan bir saat önce badem yağı sürüyorum sonra yıkıyorum, daha ben yapmadım ama kıl fırça ile tarıyorlarmış o konaklar gidiyormuş banyodan sonra kabarıyor kabuklar çünkü ama bizimki daha o düzeyde değil, kaşında olmuştu 2 hafta önce dediğim gibi badem yağı sürdüm yıkadım sonra yumuşak bir tülbent ile kabaran kabukları yavaşça sildim 2-3 banyodan sonra geçti, ama bir arkadaş bademyağını kaşına sürme kıllanır dedi saçına sür dedi kaşına zeytinyağ sür dedi

Merhaba kızlar, ekinsu geçmiş olsun canım.Çok zor bir durum yaşamışsın. Ben diğer çocukalrda memeyi bıraktırırken yaşamıştım o hastalığı.
Kızlar herkesin derdi yaklaşık aynı, uykusuzluk, gaz problemi.İnsanı asıl zorlayan şey beişlerimiz ağlamaya başlıyorlar, ne yapacağımızı karıştırıyoruz. Bazen herşeyi deniyorum, oğlum hala kendini yırtarcasına ağlıyor, öyle zamanlarda çok üzülüyorum, biraz daha büyüseler de nerelerinin ağrıdığını filan anlatabilseler.
Kendinize stres yapmayın kızlar, bu gaz olayını mecburen yaşayacağız.Gazlı şeyler yememeye dikkat ediyorum, ama yine de gaz olabiliyor.Yapılacak pek bişey yok. Şu ayları atlatalım hayırlısı ile.
Pembecim inşallah sende bir an önce bebişine kavuşursun canım.

canım daha 2. ayını bizden başka dolduran yok bizde daha sadece ishal aşısını olduk o herhangi bişey yapmadı öteki aşıları yarın yada yarından sonra olcak bilgi veririm olunca umarım ateş falan yapmaz

ekinsu geçmiş olsun canım önceden de böyle bişey olmuşmuydun yoksa başkasımıydı süt ateşi çıkan birisi daha olmuştu sanki

ekinsu geçmiş olsun canım önceden de böyle bişey olmuşmuydun yoksa başkasımıydı süt ateşi çıkan birisi daha olmuştu sanki

saol canım önceden de olmuştum evet ama böyle ağır değildi hafif geçmişti ama başka biri daha olmuştu doğru hatırlıyorsun

slm kizlar nezamandir giremiyorum siteye bakiyorumda hemen hemen herkezin problemi ayni allah yardimcimiz olsun hepimizin amin

ekinsucum çok geçmiş olsun canım. ben şiştiğini hissedince hemen sağıyorum gögsümü... bir gün makinem bozuldu sagamadım kızda emmedi düzgün...

aynı ateş bastı, elim ayagım başladı titremeye çsenin kadar olmadım eczaneden aldık dandik bir makine elle sagdık kendime geldim...

çok feci bir şey insanın dengesi şaşaıyor

kızlar özel sigortam eve hemşire gönmdermişti... bebeği yıkama, alt değiştirme ve bir çok bilgi hakkında bilgi vermişti hemşire ... gaztemizde röportaj teklif ettim kabul etti. yarın röportaj yapıcaz ben bir çok soru çıkardım sizinde varsa sormak istedikleriniz soralım çok bilgili biri...

yenidoğan konusunda çok şey öğretti bana...

tünaydın kızlar....
kızlar sağdığınız sütleri biberonlamı veriyosunuz yoksa kaşıklamı???
alisha gaz ilaçları uyku yapıyo sanırım bende sab simlex verdim uykudan gözünü açamıyo memede 5 dk dan fazla kalmıyo ay uyusalar dert uyumasalar dert bu bebişler valla:ecrin_bebek:zinco ablamda çok kullandı korkulacak bişey yoktur rahat ol bence a.s
marsg senin sigorta ne iyiymiş canım isilik içinde bişey yazmıştın canım rica etsem yine yazarmısın

merhaba hanımlar.benim oğluşumunda gaz derdi tavan yaptı.dün 4,5 kadar ayaktaydık.sonrada uyudum diyemiyeceğim.bizimki en fazla yarım saat uyutuyor.sağlıklı olsunlarda herşeye değer.allah hastalıktan ağlatmasın hiçbir bebeğimizi...
pembecim çok geçmiş olsun.inşallah en kısa zamanda düzelir.ben oğluşum hasta olduğunda çok üzüldüm tüm anneler gibi sütüm gitti.hala tam gelmiş değil.aman sütün gitmesin canım bol bol uyumaya çalış..
özlemcim allah yardımcın olsun.yanlız düşünemiyorum.bir iki saat uykuyla dayanmak çok zor.
ekinsu geçmiş olsun.göğüs şişince sağmak en iyisiymiş.
pişik bizimde derdimiz.yeni doğan uzmanına sordum ben mi bir hata yapıyorum diye.allerjik ciltlerde oluyor dedi.senin bir hatan yok dedi.doğduğundan beri ıslak mendil bile kullanmıyorum en geç iki saatte bir değişiyorum bezini pişik olmasın diye ama nafile.bana çekmiş oğluşum benimde çok allerjik cildim var.pişikten bende çekmişim.marsgın dediği nişastayı kullanıyorum.işe yaradı ama şimdi tekrar başladı.bende bezi değiştirmeyi deneyeyim bu gün.
margcım ben mama takviyesi yapıyorum acaba su da vermelimiyim mama kullanınca.sorabilirsen çok sevinirim...
egülce ben biberenla veriyorum bizimki kaşıkla sabırsızlanıyor.memeyi bırakma tehlikesi var canım biberon alınca ama mecbur veriyorum.sen verebilirsen kaşıkla ver.doktorlar kaşıkla tavsiye ediyor..

Son düzenleme:
naber gülce, senin bebiş sab simplex'ten sonra kusuyomu ?
benimki zaten normaldede kusuyodu ama şimdi daha fazla kusuyo ağız dolusu püskürterek kusuyo. midesimi rahatsız acaba ya

merhaba kuzi iyim canım süt sağıyorum :içelim:kızıma
biraz kusuyo ben yeni başladım dün gece verdim bide sabah sabah 4 damla akşam 4 damla verdim sarılık aşısını yaptırdınmı sen kalça ultrasonunuda ??

:)) güzel sigortam valla doğumunda tamamını karşıladı. birde hemşire süperdi çok şey öğretti...

isilik için. 1 litre suya 1 çorba kaşığı mısır nişastası koyup karıştırın banyodan sonra bu suyu dökün son olarak duralamayın bir daha...

isilik sıcaktan oluyor biliyorsunuz benimkide oldu çok giydirmişim üst üst bir badi yeter dedi. üstünede uyurken bir penye battaniye...

şu kalın tüylü battaniyeleri sakın kullanmayın dedi. bebekler hızlı nefes alıp verdikleri için o tüyleri yutarmış astım bile olabilirlermiş...

ellerinin ayaklarının soğuk olmasının sebebi de yine kalp atışları ve kan dolaşımının hızlı olmasıymış üşüdüğünü sanmayın dedi.

bende sağdığım sütü biberonla veriyorum. kaşıkla bitmezki ... ama rezeneyi falan kaşıkla çok alışmasın biberona diye...

mama verenler su veriyor diye biliyorum ama sorucam hemşireye canım...

SORULAR EKLEME YAPIN MERAK ETTİKLERİNİZİ SORALIM...

Yenidoğan bebek bakımı

Yeni doğan sarılığı nedir?

Bebekleri ne kadar sıklıkla emzirmeliyiz.

En büyük problem olan gaz sorunu için ne önerirsiniz.

Gaz problemi kaçıncı ayına kadar devam eder?

Gaz yapan yiyecekler nelerdir?

Bebek günde kaç saat uyumalı

Bebeğin yatağı nasıl olmalı?

Pişik ve isilikler için ne yapılabilir?

Oda sıcaklığı nasıl olmalı

Bebeği ne kadar giydirmeliyiz.

Ne sıklıkla yıkamalıyız. Su sıcaklığını ne kadar olmalı

Bebek bir ayda ne kadar kilo almalı

Yenidoğan bebek ne zaman ilk dışarı çıkabilir

Bebeği öpmek doğrumu

Bebeği emzirmenin en doğru şekli nedir

Sütü arttıran yiyecek, içecekler nelerdir

Bebeğe geceyi gündüzü öğretmenin yolu nedir?

Bebek ne sıklıkla emzirilmeli belli bir saat mi uygulanmalı her istediğinde mi verilmeli..

Yalancı emzik verilebilir mi? Damak yapısına bir zararı olur mu ?

Sütün yetip yetmediğini nasıl anlarız?

Bebeğin emdikten sonra kusmasının sebebi nedir? nasıl önlenir

Bebeklerde kolik nedir ?

Annede halk dilinde süt ateşi denilen yüksek ateş nasıl önlenir?

Konaklar için ne yapılmalı

Yenidoğan cilt bakımı nasıl olmalı

Bebeklerde göz yaşı ne zaman başlar?

Bebek tıkanırsa ne yapmalıyız

Bebek nasıl yatırılmalı?

Bebek ne kadar duyar ve görür?

Sağılan sütü nasıl muhafaza etmeliyiz…

Anne sütüyle su vermemize gerek yok, mama verirken su vermelimiyiz.

Pardon gülcecim misafir geldi kaldım öyle, ben yarın sigorta kurumuna gidicem çocuğu üzerime kaydettirmek için ordan dönüşte aşısını yaptırmayı düşünüyorum, kalça ultrasonunuda bu hafta yaptırırım, eve çok yakın bir hastane var orda sordum kalça ultrasonu sigortalıya 18 tl, özel'e 50 tl'ymiş, çocuğuda dün gaz için hospitaliumda dediğim doktora götürdüm ve çok memnun kaldım çok ilgili ve tatlı dilli genç bir kadın, ona devam edicem sanırım. Sen naptın doktor işini bağdat caddesinde dediğinemi götürüyosun şimdi.

Bu arada bende Sab'a yeni başladım, günde 4 defa 8 damla verilecek benimki, dün akşam başladım, sen sütü niye sağıyosun ki hem:uhm:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…