2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlarrr oğluşum bugün 2 aylık oldu kontrolümüz vardı herşey yolunda çok şükür gelişimini çok güzel buldu doktor. rota virüsü yani ishal aşımızı da olduk iğne değil ağızdan oluyor ama ücretli bilginize hepinizi öptükk

kızlar aranızda zinco kullananlar vardı bişey sorucam, ben 2 gündür veriyorum emzirirken inanılmaz bağırsak sesleri geliyo kızımdan ve normalde hiç kusmazdı bikaç kere gazını çıkarırken kustu ama az miktarda.bi de gerçekten uyutuyo bu ilaç sanırım gözleri uykulu bakıyo daha rahat uykuya dalıyo eskiye göre.acaba çocuğu sersemletiyo mu bi bilginiz var mı doktoru tavsiye eden oldu mu yan etkisi yoktur inşallah

merhaba kızlar topikleri geziyodum bi bakayım dedim maşalah hepinize bebişlerinizi kucaklarınıza almışsınız bende haziran sonu doğum yapıcam sezaryanla 2. bebişim ilkinde bende çok zorlanmıştım tek başıma gece gündüz uyku diye bişey yoktu üstelik sütümde yetmiyodu doymuyodu mama verdik haliyle mama kullanıyosanız mamalarda gaz yapar ben kızımda gaz sancısını güzenleyici mama vermişti doktor onu kullanmaya başlamıştım iyi gelmiştim bi fikir olsun deneyin isterseniz haa birde 4. ayında önce bu veletler dize gelmiyo 4. ayından sonra uyku düzenleri başlıyo 4. ayına kadar biraz çekeceksiniz neyse bilgi vereyim dedim zaten çoğunuz bebeğinizin huyuna alışmışsınızdır hepinize sağlıklı bebişlerinizle güzel günler diliyorum...

selamm
ıkı gecedır uykusuzum 10 dk uyuyor uyanıyor kaanım, uykuda ıclı ıclı aglıyor bı damla uykuya hasret kaldım yardım edenımde yok hem evde kostur hem bebege ::KK43: depresyona gırmek uzereyım
allah esıme akıl fıkır vıcdan versın benım gıbı olanlarınınkınede
sınırlerım tukendı bıttım kızlarr

Ekinsuçok geçmiş olsun

Özlemcim Allah bebişine huzurlu uyku versin..Tek başına çok zor gerçekten

merhaba kızlar topikleri geziyodum bi bakayım dedim maşalah hepinize bebişlerinizi kucaklarınıza almışsınız bende haziran sonu doğum yapıcam sezaryanla 2. bebişim ilkinde bende çok zorlanmıştım tek başıma gece gündüz uyku diye bişey yoktu üstelik sütümde yetmiyodu doymuyodu mama verdik haliyle mama kullanıyosanız mamalarda gaz yapar ben kızımda gaz sancısını güzenleyici mama vermişti doktor onu kullanmaya başlamıştım iyi gelmiştim bi fikir olsun deneyin isterseniz haa birde 4. ayında önce bu veletler dize gelmiyo 4. ayından sonra uyku düzenleri başlıyo 4. ayına kadar biraz çekeceksiniz neyse bilgi vereyim dedim zaten çoğunuz bebeğinizin huyuna alışmışsınızdır hepinize sağlıklı bebişlerinizle güzel günler diliyorum...

Peki hangi mama bu Dilara?

merhaba arkadaşlar..
kızımı aşıya goturdum maşallah gıkı bile çıkmadı..oyle usluydu ki..kilosu da gelişimide gayet iiymiş..çok sevindim :)
alisha ben bebeğim için metsil damla kullanıyorum,kusma huyu yoktu ama metsilden sonra senin ki gibi bağırsak sesleri hareketlendi,emzirdikten sonrada her gun artık az bişey kusuyor doktora sordum normal dedi e ilaç bağırsaklarını hareketlendirdiği için sesede normal dedi.. bunlar senin alcınında aynı etkileri gostermesini normal kılıyor ancak uyku hali için bişey diyemeyeceğim. belkide rahatlıyor uykusu geliyor bebeğin.. eski uyku duzenini bilniyorum ama benim bebeğim surekli uyuyor.. o yuzden uyku hali olmasını garipsemedim.. doktoum da normal diyor..

merhaba arkadaşlar..
kızımı aşıya goturdum maşallah gıkı bile çıkmadı..oyle usluydu ki..kilosu da gelişimide gayet iiymiş..çok sevindim :)
alisha ben bebeğim için metsil damla kullanıyorum,kusma huyu yoktu ama metsilden sonra senin ki gibi bağırsak sesleri hareketlendi,emzirdikten sonrada her gun artık az bişey kusuyor doktora sordum normal dedi e ilaç bağırsaklarını hareketlendirdiği için sesede normal dedi.. bunlar senin alcınında aynı etkileri gostermesini normal kılıyor ancak uyku hali için bişey diyemeyeceğim. belkide rahatlıyor uykusu geliyor bebeğin.. eski uyku duzenini bilniyorum ama benim bebeğim surekli uyuyor.. o yuzden uyku hali olmasını garipsemedim.. doktoum da normal diyor..
ne güzel cnm bebeğinin uyuması, hep huzurludur, gaz sorununuz fazla yok heralde bende metsil hiçbi şey farkettirmedi, mesela normalde kızım sabah hiç uyumazdı 7de falan kalkıp 1 e kadar, bugün 7 den 9 a kadar 10 dan 11 e kadar 12 den bu saate kadar hep uyudu, hatta emziriryorum yatırıyorum kendi kapatıyo gözlerini,seninki kendi kendine mi uyuyo, biz de yarın aşıya gidicez yandık çok ağlıyo benimki

herkese selamlar ekinsucum çok geçmiş olsun canım dikkat et kendine
pembe işallah drdan güzel haberler alır ve bbeğinkle dönersn eve canım
özlemcim allah kolaylık versin canım işallah düzne girecektir gaz olayı için ne kullanıyorsun bapuline şurubu var onu dene istersen dr verdi bize fena değil 2. ay aşısını olanlar ateş yaptımı aşı karma aşı ateş yapar diyorlar bilgi verirmisiniz kıslar birde bnim oğlanın başında konak oluştu napçam

ne güzel cnm bebeğinin uyuması, hep huzurludur, gaz sorununuz fazla yok heralde bende metsil hiçbi şey farkettirmedi, mesela normalde kızım sabah hiç uyumazdı 7de falan kalkıp 1 e kadar, bugün 7 den 9 a kadar 10 dan 11 e kadar 12 den bu saate kadar hep uyudu, hatta emziriryorum yatırıyorum kendi kapatıyo gözlerini,seninki kendi kendine mi uyuyo, biz de yarın aşıya gidicez yandık çok ağlıyo benimki

evet canım ya benimki aynı senin dediğin gibi uyuyor..doktor normal dedi..seninkinide benimkine gore kıyaslarsak normal geliyor bana.. birde ben doktorumla konuştum gazın nedenine bakmak lazım dedi esasında metsil sub zinco hikaye diyor.. ney bebeğine gaz yapıyor onu bulalım dedi.. farkettikki ben surekli emziriyorum ama kısa..benimki memeyi gorunce bi heyecanlanıyo bi saldırıyo yoruluyo tabi 5 dakikada uyuyor..bende emmeyince bırakıyordum..e surekli meme istiyor..bende veriyordum.. diyorki saatli verr..ama 15 dakika tut o son sutu muhakkak alsın o sut yağlıdır bebeğe doygunluk verir,sen surekli meme veriyosun çocuk boş memeden hava emiyor dedi...evet farkettimki oyle ağzını her şapırdattığında meme dayıyordum sussun diye.. şimdi saate koydum en az iki saat verdiğim zamanda o uyuklasada memede tutuyorum uyuyup uyanıp emiyor 20 dakika.. rahatız artık..umarım sende neyin bebeğine gaz yaptığını bulur bir nebze rahatlatacak bir çözüm yaratırsın..

evet canım ya benimki aynı senin dediğin gibi uyuyor..doktor normal dedi..seninkinide benimkine gore kıyaslarsak normal geliyor bana.. birde ben doktorumla konuştum gazın nedenine bakmak lazım dedi esasında metsil sub zinco hikaye diyor.. ney bebeğine gaz yapıyor onu bulalım dedi.. farkettikki ben surekli emziriyorum ama kısa..benimki memeyi gorunce bi heyecanlanıyo bi saldırıyo yoruluyo tabi 5 dakikada uyuyor..bende emmeyince bırakıyordum..e surekli meme istiyor..bende veriyordum.. diyorki saatli verr..ama 15 dakika tut o son sutu muhakkak alsın o sut yağlıdır bebeğe doygunluk verir,sen surekli meme veriyosun çocuk boş memeden hava emiyor dedi...evet farkettimki oyle ağzını her şapırdattığında meme dayıyordum sussun diye.. şimdi saate koydum en az iki saat verdiğim zamanda o uyuklasada memede tutuyorum uyuyup uyanıp emiyor 20 dakika.. rahatız artık..umarım sende neyin bebeğine gaz yaptığını bulur bir nebze rahatlatacak bir çözüm yaratırsın..
aynen cnm ben de kız her ağladığında annem gittiğinden beri memeyi dayıyodum, annem burdayken o verdirmiyodu 2 saati bekletiyodu, sonra geçen burda okudum sanırım 2 saati geçmesse emzirme sıklığı aynı memeden devam ediyorum şimdi ki sonra gelen besleyici kısmı da emsin yoksa habire bi sağ bi sol yarım saatte bi veriyodum.bi iki gündür dikkat ediyorum buna belki ondan düzene giriyodur uykusu yavaş yavaş, gaz yapan hiçbişey yemiyorum kat kat giyiniyorum başka sebep bulamıyorum bende

merhaba kızlar bugün dr.gittik sarılık aşımızın 2.dozunuda olduk sarılığı hala geçmemiş o yüzden kan alındı zaten aşı olunca çok ağladı kan alınırken bi taraftan o bitaraftan ben ağla ağla perişan olduksenağlamaay ne zormuş valla başım ağrıyo kendimi nasıl sıkmışım :çok üzgünüm:
gazı için zinco damla verdi rezene çayıda verebilirsin dedi bakalım iyi gelcekmi sürekli ıkınıyo inliyo yavrum benim barsaklarıda halay çekiyo sanki sürekli gurul gurul ediyo inşallah iyi gelir a.s

ekinsu canım geçmiş olsun bende yüz üstü yatıyodum dikkat edeyim canıma.s.

pembecim inşallah oğluşunla ve iyi haberleriyle eve dönüceksin a.s
özlem valla benimde kimse yok gelende birsüre sonra gidiyo kalıyoruz kızımla başbaşa herkesin bir düzeni var zorda olsa bebeklerimizle alışıcaz valla uykusuzluk çok fena bir süre sonra insanın sinirleri bozuluyo emzir gazını çıkar altını al yemek ye fırsat bulursam wc başka bişey yok yaptığım-tatlicadiarzu-eşim sağolsun yardım ediyo ama ağlayınca kızı nasıl bana vereceğini şaşırıyosırnaşık şey

merhaba herkese.bende çıldırmak üzereyim.gaz problemi ağlaması yetmiyor gibi sürekli kusuyor.doktor normal kilo vermediği sürece diyor.:kızgın:iki güne çamaşır makinası çalışıyor.halı silmekten örtü yıkamaktan bir hal odum.zaten sürekli mız mız.önlük aldım kocaman kıyafetleri kirlenmesin diye ama onunda faydası yok.çok aşırı kusuyor.ne yapacağımı şaşırdım.:çok üzgünüm:
birde misafir geldimi huysuzluğu dahada artıyor.gelenlerde açmı karnımı ağrıyor sütünmü yetmiyor diyince sinirlerim dahada bozuluyor.kusma ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

offf hepimiz dertliyiz galiba
kızlar meleğim çok hasta ablasından grip virüsü kaptı 1 haftadır perişanız sürekli öksürüyor öksürürken kusuyor ciğerleri motor gibi acaip mukoza birikmiş dr. toparlanması 1-2 ayı bulur feci olmuş dedi
buda yetmezmiş gibi çok özenle altını bekletmeden temizlememe rağmen korkunç pişik oldu iyi marka bez kullanıyorum ama yinede oldu işte öyle bağıra bağıra ağlıyor ki içim acıyor ya

kızlar bu zinco tehlikeli bi ilaç mı acaba ya kızım sabahtan beri emiyo uyuyo gözlerini bile açamıyo nerdeyse,sanki uyuşturucu gibi, bi yerde okudum şimdi yağ bazlı olduğu için ciğerlere kaçarsa yoğun bakımlık yapar yazıyo çok korktum vermeseydim keşke

offf hepimiz dertliyiz galiba
kızlar meleğim çok hasta ablasından grip virüsü kaptı 1 haftadır perişanız sürekli öksürüyor öksürürken kusuyor ciğerleri motor gibi acaip mukoza birikmiş dr. toparlanması 1-2 ayı bulur feci olmuş dedi
buda yetmezmiş gibi çok özenle altını bekletmeden temizlememe rağmen korkunç pişik oldu iyi marka bez kullanıyorum ama yinede oldu işte öyle bağıra bağıra ağlıyor ki içim acıyor ya

zeynep pişik için en güzeli saf zeytin yağı.bende çok bez markası değiştirdim pişik kremleri aldım.en sonunda zeytin yağı sürdüm iki sürüşümde hemen kızarıklık kayboldu.şimdi pişik kremi kullanmıyorum.günde iki defa ya da bir defa zeytin yağı sürüyorum pişik problemim kalmadı.

pişik için bugday nişastasını pudra gibi sürün bir kaç güne düzeliyor bende bez değiştirdim. zeytinyagında az da olsa asit varmış bu yüzden bugday nişastası 1 numara

balım bugün öğleden sonra saf zeytin yağı sürdüm altına henüz bi gelişme yok tabi ki aynı dk da geçirmez biliyorum ama inşallah işe yarar
marsgcım zeytinyağı işe yaramazsa nişastayı deneyeyim sağol canım

kızlar bu gaz olayı için yapabileceğiniz pek bişey yok ona göre strese girmeyin kendinizi sıcak tutarsınız gaz yapacak şeyler yemezsiniz ama yinede bebekte korkunç gaz olabilir
emerken hava yutmasın ona dikkat edin ama o söylediğiniz ilaçlar sıcak su torbaları saç kurutmalar falan hiç bi işe yaramaz eğer ki bebekte kolik varsa
ben ilk kızımda kızımı bayılmış bi şeklide mosmor hastaneye kaldırıyordum dr yapacak bişey yok aşırı gaz var diyordu acıdan morarıyordu bebeğim hiç bi şekilde 6 aydan önce meleğimin ağlaması bitmemişti o yüzden ne yapsam diye stres yapmayın elinizden geldiği kadar dikkat edin kendinize bebeğin karnını sıcak tutun ama ne yaparsanız yapın bitmiyor işte
alishacım zincoyu ben ilk kızımdada bu kızımda da kullandım ve hala dediğim gibi kullanıyorum diğer gaz gidericilere göre tercihimdir en azından doğal yağlardan oluşan bi ilaç ve bi yan etkisini görmedim belki biraz midesini kaldırabilir ilk etapta

X