2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın annişler ve bebişler. pembecim geçmiş olsun sanırım seni en iyi ben anlarım bende bebeğimden 1 hafta ayrı kaldım çok zor bi süreç ama bebeğin sağlığına kavuşsunda önemli olan o.
kızlar bu yeşil kaka olayına niye bu kadar takıldınız her yeşil yapanda bişey olcak diye bişey yok ishal falan olmadıktan sonra olabilir yani. bakınız
Bebeğin aşırı yemesi sonucu oluşan sıkıntı hali de gaz sancılarına çok benzer ve sık sık birbirine karıştırılır. Aslında bunları birbirinden ayırt etmek çok kolaydır. Bebeğin kakası normalde altın sarısı renkte olmalıdır. Kaka sarı iken yeşile dönerse, bu onun lüzumundan fazla yediğini ve bunun da ona sıkıntı verdiğini gösterir. Yeşil kaka, seyrek olarak, ishalde ve enzim eksikliklerinde de görülebilir.

bende oğluşumu vermek istemiyorum kimseye valla o ortamı da yaratmıyorum zaten.

günaydın güzel annelerr ve gzüel melekleri hepinizin sevgililer günü kutlu olsun en büyük sevgili olan bebeklerimize Rabbim nice sevgililer günü yaşamayı nsaip etsin sağlıcakla sıhhatle yaşasınlar

merabalar:)
herkese teşekkür edrim kakası düzeldi bi sonraki beze kızımın,kocamda azarladı resmen gidemedim doktora ama içim hala rahat diildaha öncede yeşil yapıodu hatta ben yazmıştım çok korkmayın normal die ama bi kaç şey üstüste gelince korktum(
ben dün rezene içirdim ilk defa biberonla çok yararı oldu gaz için:))
teşekkür ederim inaysacı ,sizin de sevgililer gününüz bi ömür sürsün:))

biz de aylık kontrolümüze gittik bugün, 4 haftada 1300 gr almış, doktorumuz biraz fazla buldu, 800-1000 arası normal dedi, bu arada bizim de gaz sandığımız şey bazen fazla yemesiymiş. meme emerken memeyle kavga etmeye başlayıp ağlıyodu bikaç gündür midesi çok yemekten rahatsız oluomuş, napalım azaltıcaz biraz.bağırsaklarını dinledi baya gazlı bi bebek dedi, sab simplex verdi metsilden daha etkili dedi buarada metsil 8damla günde 3 kere verebilirmişiz, gece uyku sorunu olursa karnına sıcak havlu koyun fön makinesi tutun dedi
buarada benim bikaç kilo fazlam var ama bütün pantolonlarıma girebiliyorum artık yaşasın:)

KIZLAR bU GAZ ÇIKARMA"İŞİNİ KAÇ DK YAPIYORSUNUZ?ben 45 dk falan çabalıyorum..zaten uykusu açılıyor gece meme verdiğim zaman çıkarmıyorum valla..ama mama probem..çok gaz yapıyor..çok uğraştırıyor beni

ayyyyyyyy ne güzellllll..benim de 1o kg fazlam varrrrrrrrrrrrrrrrrrr:Saruboceq:

en fazla15 dk uğraş çıkmıosa alttan çıkarır dedi doktor, ben de gece gözleri kapalıysa çıkarmıyorum biraz sırtını okşuyorum,aslında çıkarsak daha ii sabaha kadar uykusunda inliyo yazık

Bu gaz cikarma olayi gercekten problem gece emziriyorum memede uyuyir gazini cikartana kadar tekrar uyanip meme istiyor, tekrar veriyorum yani kisir dongu gibi :1shok: kisa surede uykusu bozulmadan cikarsa ancak oyle devam ediyor ne zor is :ecrin_bebek:

bende gece fazla zorlamıyorum bazen çıkıyor gazı bazen çıkmıyor napalım artık
kıslar ya benim oğlumun elleri hep yüzüne gidiyr sizinde öylemi ay iyice pimpirikli olmaya başladım galiba

bende gece fazla zorlamıyorum bazen çıkıyor gazı bazen çıkmıyor napalım artık
kıslar ya benim oğlumun elleri hep yüzüne gidiyr sizinde öylemi ay iyice pimpirikli olmaya başladım galiba

inaysa benim kızımın da eli hep yüzünde..Hatta emzirirken resmen kavga ediyoruz indirmesi için..Bi de gözünü kaşır gibi yapıyor..Sıkıntım kendi kendine irkilip kendisini uyandırması..Hala irkiliyor kızım..fisfisfis

rezeneyi ne kadar içiriyosun inanna?Benim kız 4 haftalık cesaret edemiyorum..:tomato:

rezeneyi ne kadar içiriyosun inanna?Benim kız 4 haftalık cesaret edemiyorum..:tomato:

canım ben 20 günlükken falan bi kaç damla veriodum soona vermedim hiç dün 25ml verdim,burda okumuştum bi bebişin doktoru sabah akşam 25 verebilirsin demişti...bence de sık verme ama çok biriktiyse şimdik ver:))

Kizlar benim kizimin bugun 39. gunu yikadim bugun ama yarin 40 oldugunu unuttum normal yikadim oyle tas falan koymadan yada baska birsey yapmadan. E simdi yarin 40. gun tekrar yikayamam usur diye korkuyorum. Nasil olucak simdi? :uhm: bide 40 ucurma varmis anneme gitmeyi dusunuyotum ama uzak annem. ilaclari var onlar bitsin diye bekliyorum. yani bu 40 bayagi sorun oldu. Bunlari yapmayinca bisey olur mu?

canım benimde öyle yaa elini bağlcam nerdeyse ne kadar zaman daha sürer böyle acaba

aslımı beklerken valla bende kırk uçurma faan yapmadım hava soğuktu zaten gidecekte kimsemiz yok o yüzden çokta takılma derim ama bu benim şahsi fikrim tabi :)

ii akşamlar herkeezeee....hihoyyyt
bugün oğlum hiç uyumadıı..:bbo: şimdi de emiyo gerçi bugün sabahtan beri meme ağzından düşmedi.. ne zaman çeksem ağladı.... :çok üzgünüm:bugün hiç doymadı galiba gece ne yapıcamhiç bilmiyorum....

canım bugün aynı şeyi bizde yaşadık ben az önce zinco verdim bebeğim yeni uykuya daldı bakalım kaç dk uyuyacak ,gün boyu meme düşmedi ağzından gaz sancısıyla kıvrandı kuzum ama bu doymadıklarını değil çok emdiklerini emdikçe çok hava yutup çok gazları olduğu için bir kısır döngü,emdikçede hazımsızlık sancısıda olabilir karnına masaj yap kakasını yapana alttan gazını çıkarana kadar karnını ovala ayaklarını karnına doğru çok zorlamadan kaldır indir kaldir indir bebekler hareketsiz oldukları içinde zor çıkarıyorlar gazlarını mide ve bağırsaklarının gelişmemiş olmalarının yanı sıra çocuk dr.muzu aradım banyo yaptırmamı ve bunları önerdi zaten hepsini yapmıştım banyo hariç..valla 24 saattir yeni uyudu birde gaz sancıları 1 ayda tavan yaprmış senin bebişte tam 29 günlükmüş cnm kolay gelsin ne diyim başka:):ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…