2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Doğru Bebek Emzirme

Bebeği doğru emzirme yöntemi:
Bebeğinizi doğru emzirdiğinizden emin olun.Bebek sadece göğüs ucunu değil ,göğüsün etrafındaki koyu renkli halkayıda ağzı ile tutmalıdır.Bebeğiniz meme emerken yutkunma sesi çıkarıyorsa,yanakları emerken içeri doğru çöküyorsa bebek doğru emiyor demektir.

Bebek meme emerken 2 saatte bir meme değiştirilmelidir,her seferde tek memeden anne sütü vermelisiniz.Bebeğiniz 2 saatten önce tekrar meme isterse aynı memeden emzirmeye devam edin.Memedeki ilk süt az yağlı ve gazlı süttür,eğer bir emzirme seansında her iki memeden azar azar emzirirseniz bebek bu sütü içer ki asıl besleyici olan süt geride kalır.Bebek hem pişik olur hem de gaz problemi yaşar.

Geceleri bebeğinizi emzirmeniz çok önemlidir,özellikle sabah 5-8 saatleri arasında emilen süt gün içindeki süt üretimininde artmasına neden olur,bu saatler anne sütü üretiminin en yoğun olduğu saatlerdir.Özellikle geceleri bebeğinizi biberonla beslerseniz sütünüzün azalmasına neden olursunuz.İlk zamanlar bebeğiniz uyuyorsa uyandırıp emzirin.Uyanmakta zorluk çekiyorsanız bebeğinizle beraber yatın,yada yatağını kendi yatağınıza birleştirin.

Bebeğinizi 2 yaşına kadar emzirmeye çalışın,ilginç bir not bebeğiniz iki yaşına geldiğinde ürettiğiniz anne sütü ilk verdiğiniz sarı süt ile aynı.Bir önemli noktada bebeğiniz ek gıdaya başladığında ona hazırladığınız yiyeceklerden sizde yiyin.Böylece bu yemeklere uygun sindirim enzimleri üretirsiniz buda anne sütü ile bebeğinize geçer ve yemeklerini kolay sindirir.

Sütüm yetiyor mu?
Bunu anlamanın birkaç yolu var

1.Bebek günde 8-10 kere altını ıslatıyor ve idrarı renksiz
2.Bebek anne sütü emerken yutkunuyor
3.Meme emdikten sonra bebeğiniz mutlu ve ağlamıyor
4.Doğumdan 3 ay sonraya kadar adet görmediniz
5-Bebeğinizi haftalık olarak tartın ,kilo alıyorsa yeterli anne sütü alıyor demektir

Kizlar biz ayaktayiz hala:KK43: Uykusuzluktan zombi oldum yaw uyumak istiyoruuuuumm delikafadulden ama hanfendi memeden dusmuyor, sanirim yine karni agriyor oda memeye saldiriyor gazini da zar zor cikartiyorum kimil kimil durmuyor meme ariyor. Korkuyorum bu kizdan ya ben hep agliyor memeden cekince. Bunaldim cok, bu gunler ne zaman bitecek ?:sm_confused: :çok üzgünüm:

ezra link icin tskler ekledim onu favorilerime, bide bu 2 saat olayini bilmiyordum, sadece emzirirken son verdiginiz memeden baslayin emzirmeye diye biliyordum demek bu sebeptenmis.

Bide kizlar kizima bir umutla yapip rahatlarak uyuyacagini sandigim ama yanildigim masaj teknikleri. Ama ben arada yine yapacagim , masajin zaten faydasini saymaya gerek yok. Ozellikle hareket kabiliyeti olmayan 3 aydan kucuk bebisler icin cok iyi. Bide i love you hareketi cok hosuma gitti. Sozlede soyleyecekmisiz yaparken, ben saf zeytinyagi ile yaptim.

Kizlar asli uyudu hihoyyyt oleeeyyyy :dance: Gazini cok ugrastim ama cikaramadim bende sansimi fazla zorlamak istemedim. Bende yatiyorum artik ins uyanmaz. :Saruboceq:

slm arkadaşlar umurım tüm anneler ve bebekleri iidir hihoyyyt

ben çok iyiim 4 kilo daha vermişim a.s eh artık kırkımızda çıktı yerimseniben bu akşam recep ivedie gittik gerçekten çok güldüm mutlaka gidin uzun zamandır bu kadar gülmemiştim gora yanında halt etmiş..

teyzeleri şuanda oğluşum yanımda yatıo onu böyle içime sokasım gelio nasıl bişey bunlar yaa ALLAH'ım ne olur isteyen herkese nasip et bu duyguyu bizler gerçekten çok şanslıyız o kadar masum ve korunmaya muhtaçlarki :asigim:

slm arkadaşlar umurım tüm anneler ve bebekleri iidir hihoyyyt

ben çok iyiim 4 kilo daha vermişim a.s eh artık kırkımızda çıktı yerimseniben bu akşam recep ivedie gittik gerçekten çok güldüm mutlaka gidin uzun zamandır bu kadar gülmemiştim gora yanında halt etmiş..

teyzeleri şuanda oğluşum yanımda yatıo onu böyle içime sokasım gelio nasıl bişey bunlar yaa ALLAH'ım ne olur isteyen herkese nasip et bu duyguyu bizler gerçekten çok şanslıyız o kadar masum ve korunmaya muhtaçlarki :asigim:

Kızlarr..İyi geceler..Gecenin 4 ü..Annem gaz "çıkarıyor..Benimki pek uyumadı yine bu gece..Hepinizi öpüyorumÇok üzgünüm çoook

günaydın herkese!!!
gaz sorunumuz bizim doruklarda uykuyu unuttuk ana oğul,inşalalh en kısa zamanda kendi gazını kendi çıkarabilecek konuma gelir oğlum,herkese kolay gelsin kolay ve güzel bir gün olsun

Blooms çok kıskandım yaaa, nasıl gittin sinemaya delikafadulden??? Ben de gitmek istiyorum ama acıkır ve uyanırsa ortalığı yırtar. Sanırım süt sağıp bıraktın..

Dün gece biz de korkunç bir gece geçirdik , . 21:15 ten 01:00 'e kadar bir bebek nasıl uyanık kalır anlamıyorum. :ecrin_bebek:
Ben deliksiz uyumayı çok özledim. :bbo:
Kocamı da çook özledim (beraber olsakta bi sohbet bile edemiyoruz) :içelim:
Ve son olarak kocamı çok özledim :asigim:

ay site zorla atıo bizi valla,şaşıp kalıorum!!
merabalar herkese,umarım iisiniz:))

herkese selamlar umarım herkes iyidir bende oğlşumu banyo yaptırdım valla banyo yaptırmak çok zor oluyor bizde hiç sevmiyor çağan suyu napıcaz bilmiyorum sürekli ağlıyor varmı benim gibi sorun yaşayan aranızda arkasdaşlar

Blooms çok kıskandım yaaa, nasıl gittin sinemaya delikafadulden??? Ben de gitmek istiyorum ama acıkır ve uyanırsa ortalığı yırtar. Sanırım süt sağıp bıraktın..

Dün gece biz de korkunç bir gece geçirdik , . 21:15 ten 01:00 'e kadar bir bebek nasıl uyanık kalır anlamıyorum. :ecrin_bebek:

ben de kocamı çok özledim:çok üzgünüm:

ay ne gzüel sheeda ya söylemsi ayıptır ben hiç özlemedim kocişi oda tam tersine daha ne kadar beklicez deyip duruyor hergün bahane üretiyorum valla bakalım ne kadar sallıcam ya kıslar normalmi sizce bu :çok üzgünüm:

Bizimki banyada cok aglamiyor Allahtan bende cabuk tutumaya calisiyorum elimi usumesin diye.

Benimki kadar kimse ozleyemez sanirim kocasini senağlama son 33 gun kaldi Asker gibi mahkum gibi sayiyorum resmen. 6 aydir uzaklarda :çok üzgünüm: 1hafta izne gelmisti oda 2 ayi gecti.

Cok ozledim coook aglicam simdi fena oldum senağlama

canım sen 1 gecedenmi bahsediyosun biz her gece böyleyiz.gündüz mışıl mışıl uyuyo gece olunca açıyo gözlerini. en erken 3 te uyuyorum tabi onada uyumak denirse..artık huy edındı bizimki gece kusu oldu.
kocişimide deliksiz uyumayıda çok özledim. birde kızlar kırkımız cıkmasına rağmen benim hala akıntım var.sizlerde durumlar nasıl??

ay ne gzüel sheeda ya söylemsi ayıptır ben hiç özlemedim kocişi oda tam tersine daha ne kadar beklicez deyip duruyor hergün bahane üretiyorum valla bakalım ne kadar sallıcam ya kıslar normalmi sizce bu :çok üzgünüm:

ya ben o konuda özledim dememiştim ama kociş 40.günden başladı deneme sürüşü die,hala testi bitiremedi:))

birde kızlar kırkımız cıkmasına rağmen benim hala akıntım var.sizlerde durumlar nasıl??[/QUOTE]

Ben durup durup tekrar regl oluyorum anlamadim. Su andada devam ediyor ? Doktora gidecem hem spiral da taktirmak istiryorum ikinciyi bunyem kaldirmaz sanirim.

Ben de kocamı çook özledimm..Artık birlikte zaman bilegeçiremiyoruz..Hatta kız yüzünden zırt pırt tartışıyoruz..Niye ağladı,Çabuk giysin,altını hızlı değiştirelim vs............

birde kızlar kırkımız cıkmasına rağmen benim hala akıntım var.sizlerde durumlar nasıl??

Ben durup durup tekrar regl oluyorum anlamadim. Su andada devam ediyor ? Doktora gidecem hem spiral da taktirmak istiryorum ikinciyi bunyem kaldirmaz sanirim.[/QUOTE]

Aslım bence normal..Ancak atıyodur bünyen panik yaapma..Kanaman aşırı değilse panik yok..Benim de 1 ay oldu devam ediyor:bbo:

X