2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

LAJOCONDE canım nar ve incir hoşafını denedinmi çok sütü artırdı bunlar bende ??

merabalar:)))
kıslar alışveriş merkezine gezmeye diil de en kötüsü emzirmeye girerim diorum .emzirme odası var,hem nası istanbulda yok ya her yerde var normalde..burdaki avm o kadar kalabalakta olmuo,biz alışveriş yapabilioruss:))

Selam annişler ve bebişler.Herkes iyi gördüğüm kadarıyla aman maşallah Allaha emanet olsun minikler.Bugün tam bir hafta oldu meleğimden ayrılalı,hala hastanede((((İyi haberlerini almak moral veriyor ama onu çok özledim.Yavrumun 3 haftalık hayatının bir haftasını ondan ayrı geçirdim((Sanki bebeğim olmamış hiç,bir rüya görmüş uyanmışım gibi hissediyorum.Bir haftadır hiç görmedim.Eşim hemşireden rica etmiş O da kıyamamış bize 10 saniyelik bir görüntüsünü kaydetmiş hemşire hanım.Doktorlardan gizli tabi:)O kadar değişmiş ki bir başkasının çocuğu zannettim ilk başta.Kilo almış,biraz da ödem var tabi,yüzü gözü şiş.Aynı doğduğundaki gibi...Defalarca izledim,ağladım.Her aklıma geldiğinde ağlıyorum.Herkes aman üzülme sütün kesilir diyor.Kesilceği kadar kesildi zaten.Ağlamamak için hep aklımı başka şeylerle meşgul etmeye çalışıyorum.Bazen cidden doğum yaptığımı bir bebeğim olduğunu unutuyorum.Acaba miniğim de beni unutmuş mudur.En çok korktuğum şey bu.Ya kucağıma aldığımda beni tanımassa(Bugün saat 13.30da göstericek doktorlar.Pazar veya pazartesi de çıkıcakmış.Çok karışık hissediyorum.Hem çok istiyorum hem de korkuyorum.Orda güvende olduğunu biliyorum.Benim yanıma döndüğünde ya bakamassam ya yine hastalanırsa.Emzirmesem de direkt sağıp kaşıkla mı versem.En azından sütü içtiğinden emin olurum.Vs vs...

Canım senin yine iyi benim iki memeden toplam 30 cc çıkıyor eğer 2 saatte bir sağarsam.Anca bütün gece uyumuşsam sabaha 70 80 cc çıkıyor.Buna rağmen doktora sorduğumda iki saatte bir beslenmede 30cc yeterli dedi.Bebek büyüdükçe ihtiyacı arttıkça süt de artarmış.Mama vermene gerek yok bence şu durumda.Ama sen yine de bir uzmana danış.Üzülme az diye iki saatte bir emzir.Bolbol uyu çok artıyor.

canım...
inşallah tez zamanda bebişine kavuşursun.. yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu.. zaten doğumdan sonra gozlerim dolu dolu herşeye.. allah yardımcın olsun .. seninde bebeğininde nazar boncuğu olsun.. merak etme tez zamanda toparlayacaktır.. sende en iyi sekilde bakıcaksın bebeğine..sen sıkıntıya girme bol bol dinlen ( demesi kolay muhakkak ama demem gereken de bu ) sütün aman azalmasın.. sıkıntılı gunlerinin tez zamanda geçmesi için dualarımız seninle..
sevgilerimle

evt o tatillerin tek amacı devremülk satmak oluyo, kandırıolar o şekilde, sokakta yapışıp anket gibi bişey yapıp sonra kazandınız diye arıyolar herkesi çok saçma
ben vermesem de herkes sormadan alıyo bebeği, çok sinir oluyorum sanki oyuncak napılır böle insanlara bilmiyorum

sütü az olanlar eczaneden vitamalt alın... Malt içeceği süt arttırıyor haftada 2 tane için farkı görürsünüz bana doktorum verdi.

Mutlaka deneyin ... Birde boza için. Mayalı şeyler içeceksiniz hanımlar...

pembecim haklısın canım üzülmemek tebiki elde değil inşallah en kısa sürede çıkıcak bebişin hastaneden, merak etme o senin kokunu daha doğmadan aldı unuturmu hiç seni, onun için tek mutluluk huzur kaynağı sensin senin kokunla sarılışınla dokunuşunla öpüşünle mutlu olcak huzur bulucak o, sakın öyle şeyler düşünme bak gör kucağına aldığın an anlıyacaksın seni unutmadığını

kızlar bu arada acı elma yağından bahsetmişsiniz ben kullandım faydasını görmedim, birde onu direk kullanmayın 1 ölçek elma yağını 3 ölçek zeytinyağ ile karıştırıp kullanacaksınız çünkü felaket bir kokusu var bebeğin teni çok hassas zarar verebilir, ben kullandıktan sonra doktora sordum bir daha kullanma dedi bebeğin cildine öyle şeyler sürmeyin dedi

ekinsucum nasılsın. onatmı oldu 2. ismi yeni gördüm... çok güzel valla hem meriç hem onat ikiside çok güzel. adıyla yaşasın canım...

Pembecim yazdıkların bana çok dokundu..Ümit in dediği gibi zaten iyice sulugöz olduk ama bebek sözkonusu olunca çok daha farklı oluyor..Rabbim tez zamanda şifasını versin bebişinin bol bol süt versin..Hayatım benimki de 2 saatte 30 cc ancak çıkıyor..O dediğim beklediğim zaman..Moralimizi bozouyoruz ama süt yok deyince süt olmuyomuş var diyecekmişiz..Var diyelim bakalım( Allahım bebişlerimize sağlık bize bol bol süt versin

merhaba herkese.uzun zamandır ancak yazabiliyorum.kaç gündür gece gündüz uykusuzum.oğlum bugün ilk defa gündüz uyudu sonunda.iğneler yapıyormuş sanırım hemşire öyle söylemişti.bende sütüm azaldı sanmıştım demekki uykusuzluktan olmuş.

pembe üzülme canım.az kalmış kavuşmana.inşallah bi daha yaşamazsın.merak etme anne kokusu hiç unutulurmu.biz küçükken annemden 1 ay ayrı kaldığımız zamanlar olurdu yatardım yatağına kıyafetinin bitanesinide alır koklaya koklaya uyurdum.şimdi yine annemle görüştüğümüzde bir sarılrım iyice koklarım bu yaşta bile.anne kokusu başka.

birşey soracağım arkadaşlar peynir ve yoğurtta gaz yapıyormu.internette bir sitede okudum çok şaşırdım.biz bunları yemezsek sebze yemezsek ne yiyeceğiz.sürekli etle beslenilirmi.çok şaşırdım bu konuda sizin bilginiz varmı.

selamlar kıslar sanırsam bizim tatilde auynen anlattığınız gibi çıkıcak hafif bir araştırma yaptım adsamlar devre mülk satıyuorlARMIŞ birde bizi görüşmeye çağırmışlardı bu akşam gitmicem valla ufacık oğlumu hasta edemem dışarlarda zaten havada soğuk
pembecim işallah iyi olucak bebeğin lütfen kendini bırakma sen güçlü olki bebeğine iyi bakabilesin hersey yoluna girecek işallah Allah dermensız dert vermesin hepimizin kuzularına sağlıklı yaşam nasip etsin

balım valla ben yiyorum peynir yoğurt falan yoğurt aradada peynir hergün tüketirim olmadan kahvaltı yapamam yani zaten hiç bişey yemesende bu çocuklar gazlı yapacak bişey yok

inaysa bende çok şaşırdım.iki gündür peynir yemiyorum korkumdan belki o yapıyordur diye.

pembe panter canım at o düşüncelerini kafandan hem bak ne kadar az kaldı kavuşmanıza..ekinsu çk güzel yazmış canım bende katılıorum ona,topla kendini ve bol bol uyu:))çok lazım olacak:))

selam kızlar umarım herkes iyidir..

yarın mevlütümüz var nihayet okutmayı başarabildik ama başıma ne geldi bilseniz ((
bugün temizlik var evde ,tülleride yıkadım temiz olsunlar diye ve salonun tülleri lime lime çıktı makinadan ((( yarın napıcam ben millet toplanacak camlar meydanda kabak gibi ayy deli olmak içten değil yani ((((

kızlar bi sorum var:
nil 2 gündür uyumuo ve ağlıo,yediklerini kusuo ve ağzı köpük köpük oluo ,neden olabilir,bi fikir verir m,siniz??

ay canımhayırlı olsun mevlüdünüz:))artık gelenlere takıları bozdurup perde diktireceğim die geyik yap bence:))geçmiş olsun canım,üzülme bu da nazar boncuğunuz olsun:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…