2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Geçmiş olsun balımcım, inşallah bir an önce atlatırsınız, bebişin bir an önce iyileşir hayatım.
Ben de rezeneyi kendim kaynatıp içiyorum.Günde 3-4 bardak içiyorum.Ama yinede hafifte olsa gaz sorunumuz var.Çok sorun yaşadığımızda 1-2 damla zeytinyağ veriyorum.

Merhaba kızlar, ben milupanın rezene çayını veriyorum üzerinde yazdığı gibi 100 ml ye 1 tatlı kaşığı hazırlayıp bunun sadece 30 ml sini bebeğe veriyorum daha doğrusu ilk kez bu akşam verdim dr 30 ml ver dedi bakalım rahatlayacak mı?

geçmiş olsun balımcım bende çok korkuyorum grip falan olucak diye bende de bir kırgınlık var hasta olucam diye çok korkuyorum

Bende 3 numaraya geçtim kızlar aslında daha 2 numara olurdu ama 3 daha güzel beli falan daha güzel oturuyor

montecim bapuline şurububn sedece akşamları veriyorum gündüz çok huzursuz olursa ancak ozaman normalde yarım ölçek verilmesi lazım ama ben onunda yarısını veriyorum
balımcım geçmiş olsun bir an önce atlatırsı ız işallah valla bende hasta falan olur kapar bir yerden grip falan diye evden dışarı çıkmıyorum acaip bunaldım
bizde bezde 3 numraya geçtik 2 numarada bel kısmından kakası çıktı

teşekkürler arkadaşlar.bende dışarı çıkmıyorum ama eve gelen misafirlerden bulaştı sanırım.ne kadarda odayı ayrı tutsamda bir faydası olmadı işte.çok dikkat edin gerekirse kırıcı olun.ben çok pişmanım çünkü.büyüyünce görüversinler bebeği.

Bizde aşı ve kontrollerimizin dışında dışarı çıkmıyoruz... Annem bebeği hasta edersen öyle gider diyor... İlk 6 ay hasta olmamasına dikkat et diyor....Şimdilik hastalanmadık çok şükür, inş böyle gider..

Bu arada kızlar sizin bebişler emerken terliyor mu?

geçmiş olsun balım. nohcoy bizde çok terliyoruz emerken olur diyor annem sanırım normalmiş,
multi tabs veren arkadaşlar sizinki damla şeklindemi bendeki pipetli e vermesi çok zor oluyor bunun damla formu var mı?

kıslar günaydın marım herkes iyidir çağanın uykusu gündüzleri kuş uykusu gibi oldu 10 dak uyuyor tekrar klkıyor anlamadım sizin beekler gündüzleri uyuyormu arkadaşlar
oo gülce nbr güzelim pek girmiyosun aliba sen nete

cnm benimki de ne gece ne gündüz uyumuodu, 10dk da bir uyanıodu, ağlıyodu, biraz daha yatsın diye herşeyi yapıodum, şimdi 2 gündür ayaklarımda değil, sleeperda kızı yanlamasına yatırıyorum yani ayakta gibi sağa sola sallanıyo, arada mıkırdanınca yerimden kalkmadan ee eee eee e diye ninni söylüorum, o da e e diyip uyumaya devam ediyo:) bakalım bu ne kadar işe yarıycak en azından yatağımdan kalkmıyorum, bi de dün rezeneyle metsil vermiştim gece en uzun uykusunu uyudu, umarım böyle devam eder. ama ninniyi bi dene ritmik seslere çok tepki veriyomuş bebekler, anne sesini de tanıyolarmış, eşim e e diyince uyumuyo bizimki çok uyanık

artık kasıma kısmetmiş canım:))
rezene yerine papatya içir bence canım ,rezeneyi bikaç damla veriorum ben arada bir o kadar..
sağlık ocağı konusunda ben çok memnunum,adımızı bile biliolar,hiç beklemiorus,temiz ve titizler.bence bi dene:)

merabalar:))
balım geçmiş olsun canım öle düşünme çok normal hasta olmaları..
biz de uyumuoruz valla 3.5 tan beri heyheyliyiz,çok yoruldum bugün:;((hanfendi kucağımda şimdi uyumaya çalışıo..
emerken biz de terlioruss..
bi de korkmaya başladı nil,var mı korkan başka bebek??
herkesleri öpüoruss:))

bende multıtabs veriyorum pipetli ama pipetle vermiyorum ki kasıga damlatıp öyle veriyorum ....daha kolay oluyor dene istersen...
ewt kızlar pipi işimiz kasıma ertelendi:))

sağlık olsun flizcim bzde yazın yaptırcaz işallah sünnet olayını 6. aydan sonra bakalım kısmetse bbasıyla öyle karar verdik tabi birde dr a danışmak lazım
inanna benim oğlumda kokuyor ani hareketlerden falan normal diye süşünüyorum ben ama

Benim kızım da çok korkuyor arkadaşlar, süreli irkiliyor kendi kendini uyandırıyor..Bu arada ben kafama göre mama değiştirdim,dün gece kök söktürdü kızım..Akşam saat 5 ten sabah 4 e kadar ağladı sürekli..Acile götürdük görünürde bişi yok deyip geri gönderdiler..Gaz var mı diye göbüşünü kontrol edip kapattılar..Bişi anlamadım..Ağlarsa da yapacak bişi yok dediler..Ben acaba yeni mama bağırsaklarda problem mi yarattı diye sordum olabilir dedi dr..Bazen çok da doktorcu olmamak gerekiyor sanırım..Adamlar ne derse yapıyoruzz amaaaaaaannn ne bilim valla doğru mu yanlış mııı...Çocuk elimde telef olcak diye korkuyorum

herkesee merhabaa
azad edıldım cok sukur artık oglumla basbasayımmmmmmmmmm

geçmiş olsun balım. nohcoy bizde çok terliyoruz emerken olur diyor annem sanırım normalmiş,
multi tabs veren arkadaşlar sizinki damla şeklindemi bendeki pipetli e vermesi çok zor oluyor bunun damla formu var mı?

Calemity...Multitabs denilen vitamini dr mu tavsiye etti?Yani senin bebeğin için henüz erken değilmiymiş...Bana Monovit D3 diye bi damla verdiler yeter bu dediler..Bizim bebişlerin arasında 2 gün var..İyi bişiyse ben de onu kullanayım bari:uhm:

merhaba kızlar,
bizim dün 40 mız çıktı ,kızımla gezmeğe gittik ,yumurtalarımız aldık geldik,
artık bizimde gündüz uykularımız yok denecek kadar az,çok kısa uyuyo,eskiden gündüz o 2-3 saat uyurken çarşıya bile gidip gelıodum,şimdi ayrılamıoruz,
Biz 2 paket yenı doğan 2 numara kullandıktan sonra baktım belınden çıkıo kakalar,3 numaraya geçtik çoktan,3 . pakete geçıcem nerdeyse,bu arada uyu oyna diede bir çeşidi var,bunun ne farkı var acaba kullanan oldumu?
meral,gece altını almıorum demişsin,emzirmeye kalktığınızda uyanmıomu peki,ben gece de emzirirken altını alıorum,yapmış oluo altına,bırakamıorum oda rahatsız edıo zaten pis olursa,
filiz ertelemişsiniz sünneti hayırlısı olsun,canları yanmasında

İnanna bizim oğlanda korkuyor bazen,uykusunda sıçrıyor birden, ondan sonra da uyanıyor. Bu sanırım bebeklerin gördükleri rüyalardan filan kaynaklanıyor.

Canım, ben en baştan beri gece almıyorum.İlk zamanlarda gece altını temizlerken uyanmıştı, sabaha kadar ayağa dikilmiştik uyutuncaya kadar.Ondan sonra almamaya başladım, gece yatmadan evvel alıyorum, sabah 6-7 oluncaya kadar sadece emip uyuyor.Sabah mızıldanmaya başlıyor, altını temizliyorum o zaman.Emzirirken uyanmıyor, o kıpırdanmaya başladığında memeyi veriyorum ağzına tekrar uyuyoruz:)))Geceleri karnı filan ağrımıyorsa allaha şükür sorun yaşamıyoruz.Sabaha kadar uyuyoruz.
Biz 20 kırkımızı yapık esracım.Büyük anneannesine gittik, onlardan yumurtamızı, şekerimizi, soğanımızı aldık geldik:))))

Gündüzleri bizim pek uykumuz yok zaten, 1 saat uyusa yeter diyorum ben. Bir yere gitmem gerekirse fazla takılmamaya çalışıyorum.Ama uzun kalırsam mecburen mama takviyesi yapmak zorunda kalıyor annem.Ya da uzun süreli ofise filan gitmem gerekirse, bebişle annemi de alıyorum ofise götürüyorum.

Bizim vitamin de pipetli.Ben çay kaşığına damlatıp öyle veriyorum.

bugün bende çay kaşığıyla vereyim o halde.
lajoconde eşimin arkadaşı çocuk doktoru o multitabs önerdi bize hastanede polivit yazmışlardı içinde çok daha vitamin vardı a b 6 b12 c d .. ama kaşıkla veriliyo diye bunu tercih etmiştim.iyi mi ettim kötümü bilmiyorum ama bu aylarda önemli olan d vitamini diyor eşim, dvit yeterliymiş zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…