2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaslar bılenınız vardır belkı ama ben yınede uyarayım
devıt 3 verdı doktorumuz ama bızıde uyarmadılar
bı arkadasımız cocuguna emzırmeyle beraber verdıgı ıcın sımdı cocugun butun dıslerı sorunlu
sebepde kullanılan bu vıtamın demısler
emzırmeden 1 saat once verılmesı gerekıyormuss

ya bu arada smrsk hepinize selamı var bebegıde kendıde ıyımıs

Son düzenleme:
ii akşamlar..
özlem özgürlüğünü kutlarım:))bilgi için de teşekkürler:))
benim kızım hala uyumadı,devamlı mızırdıo valla nazar değio meleğime:KK43:(
ben gece değiştiriorum bezini yoksa kıpkırmızı oluo poposu kızımın:KK43:(
kızlar nil ayaklarıyla basıo hep ben bastırmamak lazım die biliorum ama sizce bi dakika durmuo normal??

kızlar şimdidiğer sayfaları okuodum da nil dönebilio ,kucağımda oturuo ,eziğini tutuo elinde emerkende ağzından çıkarıp eliyle tekrar takıo,biberonunu tutuo itio,kucağımızda tırmanıo ,çok sağlam basıo(canımız acıo)..maşallah kızımz ama anormal mi bunlar??
sizin bebelker ne yapıo??
bu arada 39.gününün gecesi burnunu çizmişti benim yaramaz kızım hala duruo yarası:KK43:(

iyi gecler herkese kızlar bebeğim bugün sadece 3 kez kakasını yaptı bana çok az geldi normalde 6 7 kez yapardı bugün doymadımı acaba bebişim sizinkiler kaç kez yapıyo bu zamanla azalıyor mu yoksa kızlar

günaydın hanımlar daha doğrusu bizim için öğlen oldu çoktan.Gece birden beri ayaktayız en uzun uykumuz yarım saat.Gündüzleri uyuyo hatta akşam 7 10 arası deliksiz uyuyo geceye enerji depoluyo sonra Allahhhh:)Siz gaz için bişeyler veriyorsunuz doktor mu tavsiye etti acaba kızlar.Ben de biraz uyusun diye bişeyler vermek istiyorum ama ebe arkadaşım sakın bişey verme sen kendin iç dedi.

günaydın güzel anneler ve melekleri.......:))))
ben uykusuzluktan gözlerim açıkken uyumaya başladım valla:1shok:
bende gece gündüz altını değiştiriyorum zaten bezini değiştiriyorum pırt diye kaka yapıyo ay bu kız bizim ocağımıza incir ağacı dikti vallakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
birazdan kızımı işitme testine götürücem ay yaptırmakta istemiyorum valla hastane fobisi başladı bende kafamçokkarıştı

Benim kızın geniz akıntısı var. boğazında birikiyo sanırım akıntı, sürekli boğazını temizlemeye çalışıyo büyük insan gibi, dün sağlık ocağına götürdüm, hem nasıl bakıyolar diye bi bakiyim dedim, kadın alelacele sırtını dinledi boğazına baktı balgam söktürücü öksürük şurubu, ağrı kesici ateş düşürücü, birde burun damlası yazdı gönderdi, ama öksürük şurubunun prospektüsünde 1 aylık bebeklerden başlamış tarife, bizimki daha 18 günlük o yüzden kullanmaya cesaret edemedim, ayrıca öksürükle boğazını açsa bile geniz akıntısı tedavi olmayınca yine boğazı dolacak hep şurupmu içicez yani anlamadım. Sizce ne yapmam lazım, bir aydan önce böyle şuruplar falan kullandınızmı hiç kızlar yaw, bugün biraz öksürmeyede başladı sanki of napıcamı şaşırdım.

kuzicim geçmiş olsun canım.bir aydan önce kesinlikle ilaç kullanılmıyor..bizde de aynen öyle burun akıntısı var polikilinikte ilaç yazdılar cesaret edip vermedik.iyiki de vermemişiz.yeni doğan uzmanına götürdük kesinlikle bir aya kadar öyle ilaçlar verilmez dedi.kilosuna göre dozları ayarlanıp hastanede verilirmiş.serum fizyolojik damlayı kullanabilirsin onun hiç bir sakıncası yokmuş.birde uzmana götür yinede ciğerlerini dinlesin o versin ilacı..

Gülce nereye götürdün işitme testine, ben hala götürmedim

Özlem iyi oldu bunu söylediğin, benimki tadını beğenmiyo diye hemen peşinden meme veriyodum bende

Pembe biraz uyanık tutmaya çalışsan o saatlerde, ben saat 11-12'ye doğru altını falan açıp uyandırıyorum, biraz oyalıyorum sonra emzirme falan derken yoruluyo en azından 2-3 saat uyuyo.

kuzicim geçmiş olsun canım.bir aydan önce kesinlikle ilaç kullanılmıyor..bizde de aynen öyle burun akıntısı var polikilinikte ilaç yazdılar cesaret edip vermedik.iyiki de vermemişiz.yeni doğan uzmanına götürdük kesinlikle bir aya kadar öyle ilaçlar verilmez dedi.kilosuna göre dozları ayarlanıp hastanede verilirmiş.serum fizyolojik damlayı kullanabilirsin onun hiç bir sakıncası yokmuş.birde uzmana götür yinede ciğerlerini dinlesin o versin ilacı..

aşıkcım sağol doğru söylüyosun, hiç içimden gelmiyodu zaten vermek, doğru düzgün doktora götüriyim en iyisi. Of inşallah düzelir kendisi.

kızlar benim oğlanda çok uykusuz..yarım saat en fazla bir saat uyuyor.onadada arada kaç kez sallanıyor mızıklanıp duruyor..çok şükür hastalıkları atlattı.daha doğrusu özel hastanede yapılan testte değerler yüksek çıkmış.üniversite hastanesine götürdük ordaki değerler hastaneye yatacak düzeyde çıkmadı çok şükür..şizin bebişlerde mi böyle uyukusuz.birde bizimki memeye yapıştı bir emmeye başlarsa en az yarım saat.emzik yaptı resmen beni.memede uyuyor.gazını çıkaralım derken uyku kaçıyor tekrar emmeye başlıyor.en sonunda yeterki uyusun diye gazını çıkartmadan yatırıyorum.gazı için siz ne yapıyorsunuz...

Aşıkcım benimkide memeyi emzik yaptı valla, uyuyunca 2-3 saat uyuyo ama uykuya dalana kadar baya zorlanıyo sürekli emmek istiyo memeyi ağzından çıkarmıyo bu seferde fazla emiyo midesi bulanıyo kusuyo, mahvetti beni, yalancı emzik vericem evdekiler yırtınıyo verme diye ama bu gidişle vericem galiba midesine de yazık, tok karnına emip duruyo. Benimki gaz çıkarırken uyanmıyo çünkü omuzda uyumaya bayılıyo zaten.

selam kıslaR az önce kalça ultrasonumuzu çektirip geldik çok şükür bişey yokmuş dr un önerdiği hastaneye gittik ultrasondan önce çocuk dr bakması lazımmış neyse sabah 9 randevumuz vardı gittik muayeneye gerek yok soğukta soymayalım kalça ultrasonu içn geldik dedik oda oranın dr ayrı 10 30 da geliyor dedi okadar zaman hasatanede bekldik çok şükür bişey çıkmadı
kıslar işitme testi için yer bulamadık her yer yapmıyor dr da önerebileceğim yer pek yok daha çok yerleşmedi bu test dedi yaptıran arkadaşlar nerelerde yaptırdınız acaba dün eşim bir yere sormuş iki elinizi birbirine şaplatın tepki veriyorsa sorun yoktur demiş eşimde ya orta kulakta sorun varsa ya denge problemi varsa falan deyince biz yapmıyoruz demişler ay ben uyus olmaya başladım bu hastanelere

kıslar alabiliyorsa emzik verin ben dr uma sordum elini enmesinden iyidir dedi alıyorsa ver dedi ama çağan almıyor bir türlü zaten birde benim oğlan bir seferde sadece tek memeyi emiyor öbürünü almıyor dr gazını çıkarınca öbürünü ver dedi ama almıyor bir türlü bende zorlamıyırum ac olsa alır herhalde

merabalar:))
kızlar bu kalça usg sini nie bu kadar erken çektiriosunuz bana 2.ayın başı dedi doktor??bi de işitme testini doğduğunda yaptıar bi daha yaptırın demediler??
işitme testinde zaten sadece sese tepkisine bakıolar sanırım canım bööle kulaklık gibi bişiyle öle kapsamlı bişi diil..
akşamki mesajlarıma cevap kızlar lütfen:))

kızlar merhaba herkezin sorunu aynı heralde uyku,gaz uyku problemi bizimde var ama ben birkaç gündür yatmadan önce bedtime şampuan ile yıkayıp losyonuylada masaj yapıyorum bide humana nın gece çayından 30ml veriyorum çok az yani işe yarıyor deneyin bence

kıslar alabiliyorsa emzik verin ben dr uma sordum elini enmesinden iyidir dedi alıyorsa ver dedi ama çağan almıyor bir türlü zaten birde benim oğlan bir seferde sadece tek memeyi emiyor öbürünü almıyor dr gazını çıkarınca öbürünü ver dedi ama almıyor bir türlü bende zorlamıyırum ac olsa alır herhalde

inaysacım dr bana tek memeyi en az 15 dk emiyorsa ve doyuyorsa diğer memeye geçmeye gerek yok dedi , ilk süt ve son süt varmış son süt yağdan zengin besleyici doyurucu özellikteymiş eğer 15 dkdan önce memeyi bırakırsa dolayısı ile son sütü almamış olurmuş, o yüzden önemli olan tek memeyi en az 15 dk emmesiymiş, aynı anda her iki memeyi emzirmek zorunda değilmişiz yani , bir sonraki emzirmede diğer memeyi verecekmişiz ben en başından beri öyle yapıyordum zaten çünkü Onat memeyi bırakmıyordu doyana kadar tek memeyi emiyordu ağzından da zorla çıkartmıyordum sonra da uyuyordu dolayısıyla diğer meme kalıyordu :))

kızlar benim oğlanda çok uykusuz..yarım saat en fazla bir saat uyuyor.onadada arada kaç kez sallanıyor mızıklanıp duruyor..çok şükür hastalıkları atlattı.daha doğrusu özel hastanede yapılan testte değerler yüksek çıkmış.üniversite hastanesine götürdük ordaki değerler hastaneye yatacak düzeyde çıkmadı çok şükür..şizin bebişlerde mi böyle uyukusuz.birde bizimki memeye yapıştı bir emmeye başlarsa en az yarım saat.emzik yaptı resmen beni.memede uyuyor.gazını çıkaralım derken uyku kaçıyor tekrar emmeye başlıyor.en sonunda yeterki uyusun diye gazını çıkartmadan yatırıyorum.gazı için siz ne yapıyorsunuz...

aşıkcım bende de aynı dert var memede uyuyor gazını çıkartamıyorum çok fazla uğraşırsam bu sefer uyanıyor dr çıkarana kadar uğraş dedi ama bizimki derin uyuyorsa hele, mümkün değil çıkartmıyor ne yapayım bende senin gibi yatırıyorum, gaz sancılarımız azaldı allahtan, dr zaten gaz sancısı genelde 15. günde başlar 1. ayda tavan yapar, sonra inişe geçer azalmaya başlar 2. ayın sonuna doğru iyice azalır dedi gerçekten de bizim gaz sancılarımız azaldı , dr karnına ayağına sıcak su koyun, fön makinesi vb sesler dinletin, karnına masaj yapın, araba ile dolaştırın, olmadı son çare rezene çayı verin 30 ml, yine de olmazsa en sonuncu ama mecbur kaldığımız çare sap simplex ilaç verin dedi, rezene verdim ben iyi geldi milupanınkini

X