2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba umarım herkes iyidir, kızlar ya benim oğlan sabahtan beri uyumuyor sabah 7.5 da kalktı en son o zamandan beri sadece 10 dk 10 dk toplam 3 saat falan uyudu , gazı yok, karnı tok ama uyumuyor şıldır şıldır bakınıyor tontişim uykusu var gözleri kapanıyor ama yatırınca açıyor gözleri napıcağımı şaşırdım yaa

slm kızlar dicem kimsecikler yok :)) ahh ekinsu aglamasın sancısı olmasında uyumasın...ben bezdim kolik sancısından bir bebek günde en az 10 saat bile uyumaz mı yaaaa sürekli aglıyo aglamadıgı zaman inliyerek uyuyo bu sekilde uyurken ben gözümü kırpamıyorum yarın asımız kontrolumuz var dicem doktora ne kadar test ıvır zıvır varsa yapptırcam bu aglamanın bir nedeni olmalı hep sucluluk duyuyorum acaba bir yeri agrıyorda farkında mı değilim diye ...

montesoricim haklısın valla bende hep bi yerinimi kırdım da ağlıo diorum:KK43:(nil bazen nerdeyse 5 saat falan uyuo canım ama devamlı ağlaması çok zor Allah yardım etsin sana..
ben karar verdim bu bebekler istedikleri zaman yiolar,uyuolar,pırtlıolar biz istediğimiz kadar uğraşalım nafile??

çok teşekkür ederim hepinize kullandığım kremde garmastan die bişi dr um yazmıştı hastaneden çıkarken ama sizin dediğiniz kremi de duymuştum daha önce siteden sanırım çok tşk ederim hepinize

merhaba herkese.umarım herkesin bebişi iyidir.benim morelim çok bozuk.cuma günü misafirlerim vardı eymen bir huysuz sandımki kalabalıktan rahatsız.herkes gitti sakinleşti.yatırdım mutfağa gittim yemek yapmak için bir geldim kıpkırmızı olmuş ağzını açmış nefes alamıyor.o anı anlatamam ya çok kötüydü hala ağlıyorum zaten şokunu atlatamadım.kucağıma aldım ne yapacağımı bilemedim.eşimi aradım geldi nefes alışı düzeldi gibi oldu.eşim tekrar gitti sonra.kayınvalidem aradı ben hala ağlıyorum sesimden bildi ne oldu dedi anlattım bende geldiler hemen doktora götürdük gaz sancısı birde çok emdiği için hazımsızlık var dedi.fitil koydu.rahatladı gibi oldu.gece tekrar oldu.dün çocuk doktoruna götürdük işte.boğazında birşey varmış o yeteri kadar gelişmemiş adını unuttum doğuştan kaynaklanan bir problemmiş.9 ay ya da 1 yaşına kadar sürer dedi.ilaç verdi.dikkat et aynı şey olursa hemen kaldırıp yüzü aşağıya çevir dedi.kaç defa oldu ne kadarda ilaç kullansam en az 9 ay sürecekmiş.çok korkuyorum başından ayrılamıyorum ya haberim olmazsa birşey olursa diye.sizlerdede varmı böyle bir problem.ne yapacağımı şaşırdım yalnız koyup yemek yapmaya bile gidemiyorum.

dogum yaptıgım ilk aksam cok yorgunduk oglumu emzirip gazını alıp yatırdık ama sırtüstü annem eşim ben sohbete daldık eşim cıglık atmaya basladı birden oglum boguluyor diye kusmugu tıkanmıs bogazına mosmor olmus yavrum o yüzü hiç unutamam cırpınıyordu koridara cıktık bagırarak ben ameliyatlıyım sancım var hemsireler kostular basımıza ben aglıyorum ona bişey olursa diye aldılar acile götürdüler hava verdiler orda yarım saat kaldı ama o anları tarif edemem sizlere içerden bilgi de vermiyolar neyse hemsire cıktı iyi ama gözetimde kalcak dedi balım senin anlattıgın türde bir olay yasadım ben hala düşündükçe dizlerim titrer ...
dogum yaptıgımda ziyarete gelenler hep sordular annelik nasıl birsey diye herkese ne biliyim anlamadım daha dedim ...ama oglum acildeydeyken ben sancılıyken öyle bir agladım perişan oldum ki işte dedim bu annelik... allah o gece oglumu bana bagısladı annem eşim ben hala soktaydık ve bu durumdan kimseye bahsetmemeye karar verdik ve kimseye bahsetmedik ama balım neler yasadıgını cok iyi anlıyorum geceleri sürekli uyanıp oglumu kontrol ediyorum paranoyak oldum eşimle nöbetlese yatıyoruz yasadıkların cok zor inş. bir daha tekrarlamaz ayyy cok uzun yazdım ama paylasmak istedim sizlerle bak sözde kimseye bahsetmicektik neyse siz kimse degilsiniz kikaydirigubbakcemile3

teşekkürler montesori.inşallah tekrarlamaz dicem ama doktordan geldiğimden bu yana kaç defa oldu.gece uyuyamadım.kucağımda uyutuyorum yüzünü aşağıya çeviripte.saatlerce uyusun böyle kucağımda ben razıyım.yeterki birşey olmasın.ama çok kötü bir duygu

Balım çok geçmiş olsun canım ya benim bile içim ürperdi, inşallah çabuk düzelir, benimkide emzirirken ikide bir tıkanıyo öksürmeye başlıyo nefessiz kalıyo, hemen çevirip sırtına falan vuruyorum düzeliyo ama bir emzirmede iki üç defa oluyo, doktor süt tazyikli geldiği için boğazına kaçıyodur dedi ama çokta tatmin olmadım bu cevaptan açıkçası, birde nefes alırken ara ara düdük gibi ses çıkarıyo, normalmi değilmi anlayamadım bende.

mrb arkadaslar
kancicegim den haberi olan varmi? uzun süredir girmiyor nete yazida yazmamis cok merak ediyorum
ins. iyilerdir
bebislerinizi saglicakla büyütün ,rabbim onlara uzun ömür saglik versin ins.
hoscakalin

kançiçeğim doğurdu cnm doğum hikayelerine yazmış bakabilirsin ordan
günaydınlar annişler, ay geceler çok olaylı geçiyo bizim, annem yok, kocişte uyudu dün gece, kızla ilk gecmizde kakalara battık:) gece 3e kadar uyudu güzel sonra emziriyim dedim o arada ne olduysa kız uyumuş ben de pışpış yaparken göğsüm açık onun üstünee yatmışım, 1saat sonra bi uyandım koltuğun üstü pijamamın kolu sırılsıklam, benim süt oluk oluk akmış, koltuk hala lekeli.neyse snra saat 5 gibi yine kalktık saat 3te altını almıtım ama bi ıslaklık geldi bakıyım dedim, nazın kakalar bele kadar çıkmış hala da pırtlıyo:) o kakaları temizlerken heryerine bulaştırdım, bi de tam temiz bezi koydum elime çiş yaptı tam oldu:))

Cmt oğlumu doktora götürdüm, hemen sizinle öğrendiklerimi paylaşayım dedim..

Gaz için rezene sabah akşam 1 çay kaşığı
zinco saah akşam 3'er damla
Nurse Harweys sabah akşam bi tatlı kaşığı
medsil sabah akşam yarım ölçek
hindistan cevizi rendesi
anason çayı (rezeneyle aynı ölçü)
Bunların hepsini bi seferde yapmıyosunuz, hepsi bir süre idare eder sonra vücut alışır ve gaz sıkıntısı çekmeye devam eder o zaman değiştirin dedi ve aslında gaz için en önemli şeyin emdikten sonra 15 dk falan gaz çıkarmak için pıt pıt vurmak olduğunu söyledi.

Ben gaz yapmasın diye nerdeyse hiç bişey yemiyodum bana sadec soğan kuru fasülye nohut ve sarımsak yeme onun dışında kendi beslenmene dikkat etmen lazım herşeyi yiyebilirsin dedi ..

Radyotere ıslak havlu koy , bebeğin nefes alması kolaylaşır dedi.

rota virüsünde bi 2'li bi 2'lü varmış, bizimki '2liyi öneriyor. sanırım 2. ay yapılacak (sağlık ocakları yapmıyo)

Ben doğduğundan eri altına bepanten merhem kullanıyorum , uygun mu diye onu sordum evet dedi. (şimdiye kadar pişik olmadı)

bir dahaki kontrolde işitme testiyle kalça ultr. yapılacak.

BU arada doktorumuz çok iyiymiş, tavsiye üzerine gittik gerçekten süper tam 45 dk ilgilendi bizimle. oğlum 1 ay 4 günlüktü gittiğimizde kilosu 4530 boy 56 baş çevresi 38.. Kilosu biraz fazla ama anne sütü aldığı için hiç bir problem yokmuş, ben obez olursa diye korkttum da :)

bir de dün ilk kez oğlumu alışverişe çıkardık sürekli uyudu, gece uyumazsa diye korkttum aksine sadece gece 3 kez kalktı :) Bebekle bir yerlere gitmek zor oluyor ama eminim yaz geldipinde daha kolay olacak.. bebek arabası bizim arabamız küçük olduğu için zor sığdı arabaya, bagajda başka yer kalmadı .. Biz oğlumla nasıl tatile gidicez bilemedim :)

Blooms canım bence kafayı takma çok,çünkü bişeye odaklandınmı dahada kötü oluor,kendı akışına bırak bıraz zaman tanı kendıne,emzirdikçe ve zaman geçtıkçe yavaş yavaş kilo werirsin bence

Alisha ,o kaka sızdırma olayını benim kızda yapıodu ben çözümü bez deiştirmekte buldum,prima yeni doğan 2 numarayı kullandım en başından beri ama dediğin gibi arada kakası belınden çıkıodu,çünkü 2 numara belini tam örtmüordu,kalçasında kalıodu,sonra bide 3 numarayı deneyeyım dedım,çok memnun kaldım,belinin yukarısına kadar örtüor hiç te sızdırmadı,sende 1 büyük boya geçmeyı düşünebilirsin bence

sheeda bebişinin kilosu çok demişsin,benımkı 5 250 güzelim bende dedım ya obez olmasın böle giderse die,dr umda hayır bu anne sütü olmaz,sakın meme vermemezlik yapma dedı

slm kızlar nasılsınız biz kontrolden geldik asımızı olduk boyumuz bir ayda 4 cm uzamıs 25 günde de 1 kg almısız ...cok agladıgımız için doktor idrar testi istedi allahtan temiz cıktı mutlu mesut evimize döndük...
kızlar bugun benim dogum günüm 27 yasına girdim gecen sene mumları üflerken can-ı gönülden seneye bugun bebegimle kutlamak nasip olur inş. diye dua etmiştim dualarım kabul oldu ...oglumla ilk dogum günümüz cok mutluyum cok duygusalım melegime baktıkça içim cosuyor allah bu duyguyu evlat hasretiyle yanıp tutusan herkese tattırsın inş.

Ezra iyi içim rahatladı :) kilolu bebğin bakımı daha kolay oluyor en azından :)
Montesori doğumgünün kutlu olsun, ailenle geçireceğin nice güzel yıllar dilerim

bugun doktordayken cerrahla sünnet olayını konustuk bebeklerin dogduktan bir gün sonra olmaları gerektigini acı hissetmediklerini söyledi ...ama 40 günlüğe kadar acı eşiklerinin yüksek oldugundan bahsetti bizde karar aldık yarın sabah 10 da kısmetse oglumuzu sünnet ettircez aslında dogar dogmaz ettircektikte aileler karsı cıktı yarın gecircegi operasyondan kimseye bahsetmicez ...sana sorum oglunun cok canı yandı mı ...birde bakımını nasıl yaptınız bezlerken problem yasadın mı bu arada yarın sünnet olcagı için beni bir aglama aldı ayyy minicik nasıl kıycagız yaaaa umarım kararımız degişmez son anda.

hselam annişler herkes iidir umarım
montesori cim doğum günün kutlu olsun... :içelim:senin oğlan erkek oluyor öylemiiii :emir_bebek: bugün benimde doğum günüm ben oğlumu bugün doğurmak istemiştim ama olmadı....

oğlum banyo yaptı bugün şimdi mışıl mışıl uyuyoo nasılda rahatlıyo canım oğlum banyo sonrasında...

X