2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Tünaydın ben daha hala yataktayım yatak beni ben yataıı çekioyruz ayy hiç kalkasım yok bu geceler beni çok yoruoooooooo mirmirmirmir

İnaysa cnm bizimkide aynı ya ayakta ya kucakta:)))) arkadaşımdan dondolino almıştım ama süs olarak duruo çok sıkışırsam ya büyük kızın ayaına veriorum yada kadının sengözlerimebaksanab

Ctc ben çocuklara hep damaklı verdim hiç bi problem yaşamadım cuk cuk emiorlardı :ecrin_bebek:

Dün akşam birde baktım ameliyat yerimin 1 cm'lik bir kısımda kanama var, ödüm koptu noluyo diye, 18 gün oldu sezeryan olalı bugüne kadar hiçbirşey olmamıştı, doktorda şaşırdı ilk hafta olmadı da niye şimdi diye ama neyseki önemli birşey değil dedi, batikon verdi kendisi kapanacak dedi. Böyle bişey başına gelen varmı.

Ya bu arada benim kız acayip kusmaya başladı ya, midesi bulanıyo şekilden şekile giriyo kusana kadar, emzirmek istemiyorum çocuğun midesine yazık diye, ne olacak böyle anlamadım.

Ekinsu geçmiş olsun inşallah bişey yoktur ama böyle herşeyde birşey bulan doktorlardan çok şüpheleniyorum ben nedense, ya çok evhamlı olduklarından yada ekstra masraf çıkartmaya uğraşıyolar gibi geliyo, tabi bizde korkudan aman ne derse yaptıralım diyeceğimizi biliyolar. Çokmu şüpheciyim bilmiyorum ama tabi yine de kulak ardı etmemek lazım.

merhabalar:))
balım,montesori,aşık geçmiş olsun kızlar..
montesori,reyhan,calemitiyjane mutlu,huzurlu seneler:)
montesoricim hayırlı olsun sünnetiniz vazgeçmediniz işallah..
sheeda,ekinsu,marsg maşallah bebeklerinize:)
lajoconde üzülme canım bol bol emzir ya da sağ göğsünü bi de bi sayfada dar anüslü bebek okumuştum belki sizinde bööle bi probleminiz vardır çünkü pişik öle olmuo bildiğim kadarıyla..

merhaba kızlar...:..)))
fazla bakamıyorum siteye herkes iyidir inşallah bebeişler tüm vaktimizi alıyor benim kızım gece gündüz karıştırdı dün gece saat 1 de kalktı 4 kadar uyumadı bakındı durdu bende öptüm durdum vallaŞenizkaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar umarım herkesler iyidir..
doğum günü olan arkadaşlar hepinize sağlıklı mutlu güzel yaşlar dilerim yavrularınızla birlikte..

ekinsu canım benimkinin de başı 38 cm nerden çıktı şimdi bu kafası büyük olayı..kalpteki seste genelde duyuluyormuş 40 günden sonra geçmeye başlıyormuş canım üzülme sen bişeyciği yoktur yavruşunun..başka bir doktora daha görün bence..

benim yavruşumunda burnu tıkalı bugün gözleride kızarmaya başladı inşallah hasta olmaz..
bızdığım artık bize gülücükler yapıyor laf dinliyor hep onunla konuşalım istiyor çok tatlı olmaya başladı :))

Son düzenleme:
deneme,kendi kendime çırpınıyorum kimse bi el atmıyo ya:KK43:
ticker ım olmuştur umarım bu kez

neyse ben vaz geçtim artık:KK43:
biz hiç uyuyamıyoruz kızlar ya 45 dk da bi uyanıyoruz şimdide,
tüm kemiklerim ağrıyo öyle uykusuzum i san doğduğum günden beri uyumamış gibiyim
ama oğluşum herşeye değer o benim minik kuşum..gerçekten minnacığız :)

slm kizlar,bende ocak annesiyim bebegim 20 gunluk oldu ve tuvaletini yaparken zorlaniyor agliyor,bunun bildiginiz bi caresi varsa yazarsaniz cok sevinirim,tesekkurler kizlar

merhabalar:))
balım,montesori,aşık geçmiş olsun kızlar..
montesori,reyhan,calemitiyjane mutlu,huzurlu seneler:)
montesoricim hayırlı olsun sünnetiniz vazgeçmediniz işallah..
sheeda,ekinsu,marsg maşallah bebeklerinize:)
lajoconde üzülme canım bol bol emzir ya da sağ göğsünü bi de bi sayfada dar anüslü bebek okumuştum belki sizinde bööle bi probleminiz vardır çünkü pişik öle olmuo bildiğim kadarıyla..

Teşekkür ederim inannacığım..Saf zeytinyağ kullandım geçti o kabarıklar çok şükür...Krem losyon laf valla zeytinyağ geçirdi...Arkadaşlar bi kaç gündür kızım boğazına bişi sokuyomuşuz da kusmaya çalışıyomuş gibi hareketlerle uyanıyor..Kusma falan yok ama öğürüyor..Ben de koştur koştur ters çeviriyorum..Dün gece hiç uyumadım sayılır..Takip etmekten bitap düştüm..Zaten 3 ten sonra cin gibi oldu..Hiç uyumadı habire meme istedi..bende de süt yok çekti çekti boş tabiii..8 e kadar dikildik..sonra anneme verdim de kahvaltı yaptım..11.30 da yeni uyudu..Bazen beceremiycekmişim gibi geliyor size de oluyor mu öyle?kafamçokkarıştı

kıslar günaydın umarım herkes iyidir kıslar oğlumun vücudunda kzarıklıklar küçük sivilce gibi şryler çıktı varmı aynı sorunu olan acaba kıyafetleri üstündeyken saat yönünde masaj yapıyorum göbeğinin oralara malum kolik problemi var bizdede ondanmı oldu acaba

slm kizlar,bende ocak annesiyim bebegim 20 gunluk oldu ve tuvaletini yaparken zorlaniyor agliyor,bunun bildiginiz bi caresi varsa yazarsaniz cok sevinirim,tesekkurler kizlar

canım benim oğlumda zorlanıyor ıkınıyor kızarıyor normalmiş eğer kakası normalse sorun yok ayaklarını oynat biraz masj yap bacaklarına baldırlarına göbeğine falan biraz rahatluylar ama kesin çaresi yok diye biliyorum

Merhabalar herkse,
Konuşmalarımız iyice değişti arkadaşlar, eskiden uykusuzluğumuz sağa sola dönemedik, belimiz ağrıdı, bacağımız ağrıdı derken şimdi, bebeklerimiz uyutmuyor sağolsunlar:)))

Güzel telaşlar bunlar ama, Allah her isteyene göstersin bu telaşları uykusuzlukları.

Bizde dün dr.a gittik teyzeleri,Ekinsucum, bizim dr. baş ölçüsü eskidendi, artık baş ölçüsü ile bişeyleri saptamaya gerek yok dedi.Bence başka bir dr. a daha git, kafanda soru işareti kalmasın.
Egehan beyimiz, 60 cm ,5.800 gr olmuş.Herhangi bir sorunumuz yokmuş.Normalde 1 ayda alması gereken kilo 750 gr. mış, biz 3 haftada almışız.Sütüm yeterliymiş.Ama benim ki de sürekli emmek istiyor, kucağımda. Memeye yapışık dolaşıyoruz neredeyse.Tabii öyle olunca uyumadığı zamanlarda da sürekli emmek istiyordu, bu seferde sütüm yeterli gelmiyordu, arada hiç zaman bırakmadan sürekli emmeye çalışınca.Şimdi emzik aldım, nuk un 1 numarası, silikon, damaklı.Pek sevmiyor ama , sürekli emmek istediği zamanlarda hiç olmazsa onunla biraz oyalayıp uyumasını sağlıyor:ecrin_bebek:.Alışırsa da alışsın dedim bende.-tatlicadiarzu-

kıslar günaydın umarım herkes iyidir kıslar oğlumun vücudunda kzarıklıklar küçük sivilce gibi şryler çıktı varmı aynı sorunu olan acaba kıyafetleri üstündeyken saat yönünde masaj yapıyorum göbeğinin oralara malum kolik problemi var bizdede ondanmı oldu acaba

Merhaba canım, nasılsın_?
Çağanın vücudundaki o sivilce tarzı şeyler, senin elbise üzerindeyken yaptığın masajdan kaynaklanabilir.Bence üzerini çıkartıp öyle dene bakalım bir de masajı.
Bizimde ufak ufak sivilceler yüzümüzde var, ben süt sağıyorum yüzüne, onunla siliyorum.Hafifliyor.

waterfulcum iyiyim canım sen nasılsın maşallah egehana ne güzel kilo almış öyle annsinin sütüde yaramış oh şifa olsun tosuna:)
ben dr a sormuştum canım benim oğlan kolik biliyosun emzik ver dedi bakma sen millete dedi parmağını emmesi daha kötü emziği atar bıraktırırsın parmak emmesi kolayca bıraktırlımıyor dedi o yüzden iyi yapmışssın bende arada vermeye çalışıyorumda babası pek karşı çağanda almıyor zaten çağanı yüzündede çıkmıştı sıcaktan mış onlar geçti şimdi ben ev,i çok sıcak tutyordum üşümesin diye habire sarıp sarmalıyordum şinmdi tek tulumla tutuyorum gündüzleri sende fazla sıcak tutma çöokta giydirme sıkıntı basıyormuş erkek çocukları hoş sen zaten daha iyi biliyosundur da a

kıslar buarada benim dr uninin bütün ürünlerini tavsiye ediyor özellikle pamuklu mendillerini hiç pamuktu suydu uğraşma dedi pişik kreminide tavsiye etti ben sebamed kullanıyorum bitince onu alıcam bakalım nasılmış varmı aranızda kullanan

cnm ben uni nin şampuanını yağını mendillerini kullanıorum ilk günden beri, pişik kremim chicco hepsinden çok memnunum

benim kız son 3-4 gecedir hiç uyumuyo, ya hep ayakta sallıycam ya da yarım saatte bir ıkınarak uyanıyo kakasını güzel yapıyo ama gaz problemi var belli, uyku nedir unuttum resmen, daha hiç doktora da gitmedik dayanamadım şimdi eşimden habersiz metsille zinco aldım, metsilden verdim humananın rezene çayına karıştırıp bi kaşık, umarım bişey olmaz ya insan çaresiz kalınca ne yapıcağını şaşırıo

X