2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ben de yan yatırıyorum, bi sağ bi sol, kendi kendine yan dönüyo artık alıştı benimki
gece uykularınız nasıl kızlar, bizim eğer şanslıysak genelde 12-4 uyuyor, 5 e kadar emzirme falan 7 de kalkıyor tekrar, bazen de kuş gibi hep kıpırkıpır her saat başı ayaktayız

benimkide kusuyor kuzi :)
meme verme bence.. artık kesinlikle onermiyorlar.. benimki memeyi gorduğu zaman bi heyecan bi heyecan nasıl emeceğini şaşırıyor,seninki gibi bide uzun tutup keyif yapıyor.. o oynayışlar hızlı emişler sırasında hava yutuyorya o nedenle kusuyor.. birazıbı gaz olarak çıkarıyor birazını çıkaramıyor kusturuyor.. duzelicektir..sarılık içinde bol bol emzir..onun ilacı anne sutu geçicektir..

Evet herkes meme verme diyo ama bende yoruluyorum uyanık olduğu sürece ağzında meme olsun istiyo, birazda gereksi emmekten kustuğunu düşünüyorum, neyse biraz daha devam edelim bakalım böyle ne olacak.:sm_confused:

selam kızlar geçmişi okudum biraz
erkek annelerine Allah yardım etsin walla(banada tabi)
her gaz çıkarışımız ,şkence walla
ıkına ıkına morarıyor yavrum şimdi mama da başladık o da artırdı gazı
kızlar bebeklerinizi sadece gözünüzün önündeyken yüzüstü yatırın(siz görmeden kusabilir ve burnuna kaçarsa çok tehlikeli) sırayla yan yatırmak en sağlıklısı.
blooms canım bende eşimi boğmak istiyorum :))) bebekle ilgili pek bişi yapmayım birde beni eleştiriyo ya.kendi 100 küsür kilo arada dalga geçiyor benle şişko kaldın diye halbuki sadece 6 kilom kaldı ama azcık göbeğim var benimde takma canım kafana kurban olsunlar bize.evlet verdik onlara.kymetini bilene tabi
ay inannacım ne ilacı veriyosrsun egeye die sormuşsun:multitabs gnde 3 kez ferrosanol damla günde 2 kez folbiol tablet suda eriterek günde 20 damla.metsil birde zinco gaz giderici birde günde 5-6 kez emzirmeden önce 30 cc mama veriyorum kafam çorba oldu walla hangisinde sıra diye.
işitme tarama testini de ilk kez yaptırdık.prematürelerde her şey geriden geliyor.aşısını da 2 kilo olmasını bekledik daha yeni yapıldı salı gün.bu cuma da görme testi ve ultrasonu var
bende evde çok sıkıldım ya annem gitti daha da bunaldım.ama idare ediyorum evi ve çocukları şükür.eğer keyfi yerindeyse nilsu çok yardım ediyor.ama inadı tutarsa yüzüme bakmıyor kapanıyor odasına.
bende havalar ısınsa diye bakıyorum ya depresyona gireceğim evde.
hpinizi öpüyorum kendinize ii bakın görüşmek dileğiyle ben girince kimse olmuyo yaaa:KK43:(

nazlıcım kolay gelsin canım işin zor gerçekten , benim annem hala yanımda hemde çocukta yok başka, bebek bir tek, ona rağmen daha hiç bir ev işine el atmadım gidince ne olacak diye düşünüyorum şimdiden, senin hem nilsu hem bebek hem yalnız zor allah kolaylık versin

slm kızlar nasılsınız hepiniz ve bebekleriniz
minikler iyi olsunlarda biz iyi oluruz zaten di mi
göğüsleri yara olanlar var mı
benim görünürde yara yok ama çok canım acıyor emzirirken hele sağ göğsüm cayır cayır yanıyor göğsü yara olan arkadaşlar varsa ne yapıyorsunuz krem dr un önerdiği kremi kullanıyorum ama cok düzenli sürdüğümü söyleyemem çünkü emzirme öncesi yıkamak veya silmek gerekiyor zart zurt uğraşmak zor geliyor ama acıdan da bazen emzirmek istemiyorum yani

benimde sağ göğsüm yara oldu emzirmek eziyet haline geldi.. krem kullanıyorum bende ama seninde dediğin gibi çok düzenli değil.... ama silikon başlık aldım göğüse takılıyo onunla emzirmek daha kolay oluyo.... ama onuda her zaman kabul etmiyo bazen midesini bulandırıyo...

benim görünürde yara yok ama çok canım acıyor emzirirken hele sağ göğsüm cayır cayır yanıyor göğsü yara olan arkadaşlar varsa ne yapıyorsunuz krem dr un önerdiği kremi kullanıyorum ama cok düzenli sürdüğümü söyleyemem çünkü emzirme öncesi yıkamak veya silmek gerekiyor zart zurt uğraşmak zor geliyor ama acıdan da bazen emzirmek istemiyorum yani

Benimde ilk günler kanadı kabuk bağladı falan, şimdi yara yok ama acıyo, ama alıştım artık ısırmadığı sürece dayanıyorum. Ne krem kullanıyosun bilmiyorum ama benim doktorunda ve herkesinde önerdiği tek krem Lansinoh, onda da yıkaman falan gerekmiyo her emzirmeden sonra sür, temizlemeden de emzirebilirsin.

ben de yan yatırıyorum, bi sağ bi sol, kendi kendine yan dönüyo artık alıştı benimki
gece uykularınız nasıl kızlar, bizim eğer şanslıysak genelde 12-4 uyuyor, 5 e kadar emzirme falan 7 de kalkıyor tekrar, bazen de kuş gibi hep kıpırkıpır her saat başı ayaktayız

Aynen benimkide genellikle uzun uzun uyuyodu, gece 1 kez uyanıyodu sadece, ama ikigündür uyku süreleri baya kısaldı 1,5 -2 saatte bir uyanıyo böyle giderse yandık yani. Bazende sürekli hık mık sesler çıkarıyo, kıpraşıp duruyo deliksiz uyuyamıyo bi türlü tabi bende.

slm kızlar canım geçmiş olsun benim kızımın ilk doğduğu dört gün emdiğinde göğüslerimin her ikiside kan revan içinde kalmıştı ve gerçektende çok kötü bir durum.eşim eczacı ve göğüs kalkanı getirdi onu on gün kullandım bebişimde yadırgamadı ve emdi biraz toparladı.on gün sonra yaralar geçti ve normale döndük şimdi hiç bir sorun yok.alıştı göğüsler artık.istersen dene.krem olarakta lansınoh kullanıyorum ve yıkamaya ve temizlemeye gerek olmayan bi krem tavsiye ederim baya ii geldi yara olduğu zaman.

nazlıcım kolay gelsin canım işin zor gerçekten , benim annem hala yanımda hemde çocukta yok başka, bebek bir tek, ona rağmen daha hiç bir ev işine el atmadım gidince ne olacak diye düşünüyorum şimdiden, senin hem nilsu hem bebek hem yalnız zor allah kolaylık versin

sağol canım ama dediğim gibi baş edebiliyorum sanırım
Allah yardım ediyor.bir hızlı iş yapar oldum anlatamam kendi hızıma şaşırıyorumEge uyurken ne yapabilirsem diye koşturuyorum evde.bugün babası biraz ilgilenince girebildim KK'ya
Annemin gitmesi en çok da evde sıkılmama sebep oldu.bunalıma gireceğim yakında. soğuktan ve Egenin hala kendini ısıtamamasından(yağ tabakası az ya) dışarı çıkamıyorum.burayada evdeki yoğunluktan uğrayamıyorum.patladım walla
yaz gelsede gezsek diyorum her gün

chadii bende lansinoh kullandım silmene gerek yok onu.birde kendi sütünden sür ve kuruyunca kapat.çok acın olursa meme silikonu kullan ben kullandım.hala ara ara kullanıyorum.ama temizliğine dikkat et.
reyhancım 2009 Ocak annelerinin meleklerini bebekleimiz ve cicileri sayfasına taşımışlar

Nazlıcan cnm ALLAH yardımcın olsun gerçekten işin zor Ege her dakka emmek istiodur seni şimdi ben küçük kızdan biliorum oda zayıf doğmuştu hiç mememi bırakmazdı:)) İnşallah bu günleri atlatıcaksın yaza da rahat rahat oğluşunla gezersiniz :eek:

Kızlar göbek eritmek için bişeyler yapıomusunuz yapan varsa beni de görsün sevaptır :nazar:

Bendeniz doktoru aradım sordum bu göbek ne zaman eriycek daha önce hiç böyle olmamıştı dedim doktorcum da bana sıkıntı yapmamamı daha çok yeni gider dedi :kızgın:
ama ben inanmıorum ayy ne gıcık bişey yaa ben göbekli olmak istemiorum yardım edin kızlar mekik çeksemmi acep deneyen varmı dikişlerime zararlı olurmuki paylaşımlarınızı bekliorum :uhm: :uhm: :uhm:

blooms canım kaç kılo almıştın kaç kilo gitti,çok mu kaldı ,
benım 17 kılonun 10 kg su gitmişti 10 gün önce falan tartılmıştım,ewde yok şu an bılemıorum bende,benım göbek azcık kaldı ama heryerım genişledi basenler bacaklar kalınlaştı,kılolar heryere dağılmış yani,ben aşırı yemeıorum yememe dıkkat edıorum süt olsun dıe kendımı yemeğe vermiş deilim çunku sütü bol sıvı ve bıldığımız belli başlı şeyler yapıo,şükür sütümde normal zaten ,o yuzden kılo vermeyede dewam edıorum sanırım,bıde yurüyüş falan yapsak daha hızlı olur sanırım,benım dr 2 aydan önce aktif spor yapma demişti,zaten hala benim kasık bölgemde ağrı oluo hızlı yürüdüğüm zaman sızdede dewam edıomu ağrılar,hastanede bir mama firması tanıtım amacıyla bir çanta wermişti,içinde doğum sonrası göbeğin toparlamsı için hareketler war resimli,ama daha hiç yapamadım vakıt kalmıoki bazen üstumu bile deişemıom,

Esracım bende 10 kilo vermişim ama daha 15 kilocuum var ayıptır söylemesi :eek:
bende öyle aşırı yemiorum ama kilo vermem durdu oda sanırım hareketsizlikten artık bişeyler yapmak istiorum şimdi 1 ay daha mı bekliycem ben, bu arada ya kilolar yerleşirse ayy kafayı sıyırıcam delikafadulden

Esra sanırım sen söylemiştin muz çorap giyiniorum die onu denedim ama göbek hala aynı bende termal sauna şort var onu giyim dedim ama bacaımdan yukarı çıkmıor :sm_confused:

günaydın kıslar umarım herkes ve güzel bebekleri iydir dün pc de sorun vardı giremedim bir ara zaaten sonrada çağandı yemekti alşamda abimler geldi onlarla oturduk bir türlü bakamadımn valla ama bir günde bile acaip merak ettim sizleri
salı günü için dr dan randevu aldık bakalım kontrole gidicez biz biraz geç gidecz gazı için gittiğimizde 1ayb sonra gelin demişti ondan dolayı 39 günlükken gitmiş olucaz acaba hangi testleri yapıcaklar kıslar buarada işitme falan hepsini bütün drlar yaptırıyorlarmı yaptırmassa hatırlatsammı dr a acaba işitme kalça çıkıklığı görme başka neler var dı giden biri yazabilirmi acaba bana

Nazlıcan cnm ALLAH yardımcın olsun gerçekten işin zor Ege her dakka emmek istiodur seni şimdi ben küçük kızdan biliorum oda zayıf doğmuştu hiç mememi bırakmazdı:)) İnşallah bu günleri atlatıcaksın yaza da rahat rahat oğluşunla gezersiniz :eek:

Kızlar göbek eritmek için bişeyler yapıomusunuz yapan varsa beni de görsün sevaptır :nazar:

Bendeniz doktoru aradım sordum bu göbek ne zaman eriycek daha önce hiç böyle olmamıştı dedim doktorcum da bana sıkıntı yapmamamı daha çok yeni gider dedi :kızgın:
ama ben inanmıorum ayy ne gıcık bişey yaa ben göbekli olmak istemiorum yardım edin kızlar mekik çeksemmi acep deneyen varmı dikişlerime zararlı olurmuki paylaşımlarınızı bekliorum :uhm: :uhm: :uhm:

sağol canım öle valla bir emziememiz 1-1,5 saat sürüyor sırtım tutuluyor ya.
bu arada mekik içinçok erken sakın ha.dikişlerin erimiştir ama daha dokuların taze fıtık olursun Allah korusun.kendine biraz daha zaman tanı daha çok erken eski haline dönmek için.göbek bende var hala minicik bebek doğurmama rağmen.takma kafana

merabalar:)
hem dikişler çok yeni mekik için hem de bütün yağ kasa dönüşür bu sefer hiç kurtulamazsın göbeğinden aman sakın başlama mekiğe..
kuzicim ben her gece 1,5-2 saat arayla uyanıorum canım zor olu ama alıştım artık saat bile kurmuorum..
arkadaşlar ben sanırım o gıcık annelerden olacağım ,uyurken bile özlüorum kızımı !! umarım ilerde kızımın başını yemem:KK43:

deneme...........ya kızlar ticker yaptım ama hangisini yapıştırcaktım html olan olmadı

X