2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

işte nisanıda raporla kapatırsam benım sadece mayıs hazıran kalıo,zaten 12.30 da bıtıo okulum belkı annemde kalacak o kadar,sonrasındada yaz tatılı zaten, o yuzden ücretsız iznı düşünmuorum eylule kadarda 9 aylık olacak kısmetse,ama sonrasında nasıl ve kım bakacak hiç bilemıorum ya,nasıl bırakıcam asıl o zaman dert başlayacak

yaza kadar çıkarsam bari ozaman okul kapanacak ablayla idare edeceğiz..sonrası içinde ben de bilmiyorum valla napıcam hiç işe gitmekte gelmiyor içimden yavrumu bırakıp..1 yaşından sonra yaramazlıklarıbaşlayınca belkide koşa koşa giderim işe kafa dinlemeye :))

linay çaktırmadan kullanabılırım demişsin ya iznını nası olcak o ya,sizde sıkı deilmı bızde hiçkaçırmazlar öle izinleri falan,senınde yokmu bu senenın rapor hakkı,40 gün hakkımız var,bence o şekılde ıdare et sonra zaten yaz tatili başlıo,benım annem adanada oturuo doğum için geldı epey kalacak ama enınde sonunda dönecek,kayınvalıdem çok heveslı bakmaya,önce o baksın dıe düşünuodum ama şimdi doğum zamanı yaşadığım bıkaç olaydan dolayı ona baktırmamayı düşünuorum,eğer çocuk için ona muhtaç olursam aramız bozulacak gibi gelıo,çok sıkı fıkı olmak ıstemıorum o yuzden

canım ben öğretmen değilim özel sektördeyim iş yerimde erkek ağırlıklı ilk doğum yapan benim ve bu konularla ilgili kimsenin fazla bilgisi yok..hastaneden aldığım raporumda tarih yazdılar yazmasaydılar işim daha kolay olurdu ama 2 haftamı bırakmayı düşünmüyorum bakalım nasıl yapacağım..2-3 ayda ücretsiz izin düşünüyorum..

aslında bakmasını istemiyorsunda ama inan onlardan iyi bakacak kimseyi bulamazsın, bazı şeyleri sineye çekeceksin fazla samimi olmadan aradaki mesafeyi koruyarak bişekilde götüreceksiniz..senin evinde değilde kendi evinde baksa zormu olur senin için..en azından çocuğu alıp hemen eve gelirsiniz..

özel sektörse belkı kimse çakmayabilir en azından dene,anlarlarsa aa farkında deıldım dersın:)
walla haklısın en iyi onlar bakar kendı canlarından ama,bu sefer de çocuğa bakıo die bütün kontrol ona geçecek,başım ona eğik olacak anlıomusun ne demek istediğimi,bıde zaten bız yenı yenı görüşüoruz,düğünüme gelmemişlerdi,anlayacağın işler karışık,ben karşıyakdayım o bucada oturuo,kendı ewınde bakması ımkansız,gelıp gıtmekde zor,bende kalması gerekecek yanı,neyse allah kerım keşke o zamana kendı annem ewını satıp gelmiş olsa,krızden dolayı satılmıo şu an yoksda en güzeli o

mehaba hanımlar bende aranıza katılmış bulunmaktayım oğluşumla 6. günümüzdeyiz gündüzler rahat ama geceler zor geçiyor bu günlerde sizlerinde böylemiydi ? birde evde misafir olunca insan rahat haraket edemiyor yatak odama tıkıldım kaldım sıkıntıdan patlayacağım bugün şükür bir fırsat bulup size yazabiliyorum. herşey yolunda çok şükür arkanızdan gelmeye devam ediyoruz :)

mehaba hanımlar bende aranıza katılmış bulunmaktayım oğluşumla 6. günümüzdeyiz gündüzler rahat ama geceler zor geçiyor bu günlerde sizlerinde böylemiydi ? birde evde misafir olunca insan rahat haraket edemiyor yatak odama tıkıldım kaldım sıkıntıdan patlayacağım bugün şükür bir fırsat bulup size yazabiliyorum. herşey yolunda çok şükür arkanızdan gelmeye devam ediyoruz :)

hoşgeldin canım,erkek annelerının tek derdı bu gecelerı uykusuzluk,gaz problemınden dolayı hep ağlıolarmış,montenın bebeğide kolık olmuş hergece ağlıomu ,sabredıcen canım başka çaresı yok,onlardan taktık alabılırsın bence tecrübelı oldular artık,ewın kalabalık olmasıda kötü ya,

slm kızlar nasılsınız bakalım kızımı uyuttum bi bakim dedim geçmişide anca bitirebildim.ezracım ozamana daha neler değişir Alla büyüktür sıkma canını sen daha çok zaman var.hayırlısıyla annen de gelmiş oluır inşallah.bisde kızımla başbaşayız doğumdan beri hemde hem ii hem kötü aslında daha çok ii çünkü normal doğum olduğu için zaten yatmadım doğru dürüst kendim baktım bebişime bizde kayınvalideyle çok ii değiliz oyüzden sadece iki üç kez görmeye geldiler okadar.bölesi daha ii .çok şükür kızım bana çok yardımcı oldu uslu durmakla bende toparladım zaten bu saatten sonra kimseyede ihtiyacım olmaz inşallah.

Merhaba kızlar..Bizim tsh ımız düzeldi..çok mutlu olduk..Ama sabah çok ağladım..çünkü 2 yerinden kan aldılar..kolundan,bileğinden..bi de geçen haftayla kilosu aynı...ne almışşş ne vermişşşş çok sinirim bozuldu..hüngür hüngür ağladım..kızımı iyi besleyemiyorum diye...

slm kızlar nasılsınız bakalım kızımı uyuttum bi bakim dedim geçmişide anca bitirebildim.ezracım ozamana daha neler değişir Alla büyüktür sıkma canını sen daha çok zaman var.hayırlısıyla annen de gelmiş oluır inşallah.bisde kızımla başbaşayız doğumdan beri hemde hem ii hem kötü aslında daha çok ii çünkü normal doğum olduğu için zaten yatmadım doğru dürüst kendim baktım bebişime bizde kayınvalideyle çok ii değiliz oyüzden sadece iki üç kez görmeye geldiler okadar.bölesi daha ii .çok şükür kızım bana çok yardımcı oldu uslu durmakla bende toparladım zaten bu saatten sonra kimseyede ihtiyacım olmaz inşallah.

canım aslında en güzeli tek başına olman boşver ,stres olacağına kendı kendıne yavaş yavaş yaparsın herşeyı,kızlarımız uslu allahtanda bizi çok yormuolar,bende bıraktım zaten herşey olacağına warır,hayırlısı olsun

Ctc gözün aydın canım Allah bağışlasın
Seda bencede çok iyi olmuş kimsenin olmaması, evde başka biri olunca insanın bütün düzeni alt üst oluyo, zaten bebeğe bakan yine biziz başkasının bakmasına imkan yok, o yüzden evde kalanında çok yardımı olamıyo zaten.
Ezra inşallah bi çare bulursun ozamana kadar, benim kayınvalidem bakacak sorun yok ama hiç bırakıp işe gitmek istemiyorum bakalım ne yapıcaz.
Lajoconde üzülme belki tartı farkıdır,

Ctc gözün aydın canım Allah bağışlasın
Seda bencede çok iyi olmuş kimsenin olmaması, evde başka biri olunca insanın bütün düzeni alt üst oluyo, zaten bebeğe bakan yine biziz başkasının bakmasına imkan yok, o yüzden evde kalanında çok yardımı olamıyo zaten.
Ezra inşallah bi çare bulursun ozamana kadar, benim kayınvalidem bakacak sorun yok ama hiç bırakıp işe gitmek istemiyorum bakalım ne yapıcaz.
Lajoconde üzülme belki tartı farkıdır,

Tartı aynı da inşallah dr yanlış görmüştür..benim kuzum da güzel güzel kilo alır inşallah...herkesin kuzusu serpilsin gelişsin,kocaman sağlıklı olsunyerimseniben

benim aşağı yukarı 15 gündür kanamam yok ama akıntı şeklınde kahverengimsi gelıo,40 tan sonra bide adet olmayı bekleyeceğiz,adet olanda yok sanırım henüz dimi aramızda

esracım ben oldum:) bizim kırkımız çıkalı 8 gün oldu. 3 gün sonra oldum. eskıden oldugum gıbı degıl ama az az. çarşamba da doktora gidicem kontrole. bahsettiğin kahverengi çizgi 6 ay içinde kayboluyormuş.

bebişleri nasıl yatırıyorsunuz kızlar ??? 2 doktora gittik birisi yüzüstü yatır sakın yan falan yatırma dedi öteki de tam tersi yan yatır dedi :uhm:

Bana yan yada yüz üstü yatır dediler, kusarsa tıkanmasın diye ama mesela Amerikada kesinlikle sırtüstü yatırtıyolarmış bebekleri en sağlıklı yatış şekli oymuş, ben her ihtimale karşı yan yatırıyorum kusuyo çünkü bazen. Birde sürekli sağa yada sürekli sola değilde, bir seferinde sağ tarafına, bir seferinde sol tarafına yatırmak gerekiyo.

bebişleri nasıl yatırıyorsunuz kızlar ??? 2 doktora gittik birisi yüzüstü yatır sakın yan falan yatırma dedi öteki de tam tersi yan yatır dedi :uhm:

canım gunaydın... yuzustu yatırmak kısa sureli rahatlatabilir belki ama benim doktorum yan yayır diyor..benimde tecrubelerimle bildiğim yan yatırmannın doğru olduğu..çünki bebişlerimiz yuzustu yattığında başını kaldıracak guce sahip değiller henuz..yan yatırıyoruz ki sutunu aspire etmesin,yani nefes borusuna kaçmasın herhangi bir tıkanıklık olmasın
sevgilerimle

Kızlar benim kızımda az bişey sarılık varmış ama önemli değil kendiliğinden geçer dedi doktor, siz bişey yapmışmıydınız sarılık için.
Birde çok kusmaya başladı bu aralar ama kilo alımı çok iyi maşallah, bir haftada 600-700 gr falan almış, sanırım memeyi oyuncak etti karnı doysa bile emmek istiyo ondan mı kusuyo acaba, bu gidişle emzik vericem sanırım.
Birde devit3 damlasına başladık, 1 yaşına kadar kullanacakmışız.

merabalar:))
ctc evi biran önce boşalt valla ben depresyona girmiştim ev doluyken,tıkıodum kendimi bi odaya tüm gün emzir!!
lajoconde tsh ınıza sevindim canım bi de aynı kıyafetlerle mi ölçtüler,belki geçen hafta altı kirliydi ve bayaa bi ağırlık yapıo bu da bence haftaya bunlara da dikkat et bakalım ne olcak??
ben nili sırt üstü yatırıorum,yüzüstü kesinlikle yatırmayın boğulur diolardı çok şaşırdım şimdi..yan da öneriolar bi sağ bi sol ama nil hemen dönüo hiç yan kalmıo..
bizde de durumlar aynı işte bakalım şu kış nası geçecek.ben iple yazı bekliorum,çekip çekip duruorum(ay ne demek bu şimdi)

Kızlar benim kızımda az bişey sarılık varmış ama önemli değil kendiliğinden geçer dedi doktor, siz bişey yapmışmıydınız sarılık için.
Birde çok kusmaya başladı bu aralar ama kilo alımı çok iyi maşallah, bir haftada 600-700 gr falan almış, sanırım memeyi oyuncak etti karnı doysa bile emmek istiyo ondan mı kusuyo acaba, bu gidişle emzik vericem sanırım.
Birde devit3 damlasına başladık, 1 yaşına kadar kullanacakmışız.

benimkide kusuyor kuzi :)
meme verme bence.. artık kesinlikle onermiyorlar.. benimki memeyi gorduğu zaman bi heyecan bi heyecan nasıl emeceğini şaşırıyor,seninki gibi bide uzun tutup keyif yapıyor.. o oynayışlar hızlı emişler sırasında hava yutuyorya o nedenle kusuyor.. birazıbı gaz olarak çıkarıyor birazını çıkaramıyor kusturuyor.. duzelicektir..sarılık içinde bol bol emzir..onun ilacı anne sutu geçicektir..

X