2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

walla markete gitmek bile bana gezme gibi gelmeye başladı,en azından hava alıorm,filiz bence 15 dk bile olsa çık bi hava al dolaş,walla bu kadar dolaşsamda hala bunalıorm,hergun aynı şeyler,hiç deişiklık yok,kı geçen perşembe eşimin kardeşıne kız istemeye gittik ertesi gunde nıkahına gıttık ,kızım şimdiden gezmeye başladı,..))
bende filiz senın gıbı çok susuyorum emzırırken,en başta karnımda çok acıkıodu ama o geçti,en son 64 e düşmüştüm 73 ten 10 gün önce,ewde tartık yok şimdi kaçım bılmıorum ama dün eskı normal kotuma gırdım,bıraz dar oldu ama idare eder,o hamile pantolonunu buyuk bır zevkle parça pinçik etçem,ahtım var:))))

marsg cok cektim hakediyorum da ama ben hiç doymuyorumcokacimcoooksonum iyi degilsırnaşık şey

ewt esra emzirirken karnım gurulduyo susamak da cabası ooo sen iyisin kız istemeler nikahlar filan:))

kıs pantolonu niye parca pincik ediyosun ikinci hamileliğinde kullanırsın:roflol:

yok kısss ne ikincisi,buyuk konuşmayayım ama düşünmuoruz şimdilik,belkı ılerde fıkır deşir ama

şimdide çıkçam markete dalsın dıe beklıorum,gunes warken çıkayım dedım ama uyumadı bı turlu süreklı ağlıo,dun aşıdan beri,walla filiz allah yardımcınız olsun kolık bebekle uğraşmak zor,dunden berı gerıldım bende susmayınca ınsan napcağını şaşırıo

ezra kız hamiş pantalonunu parçalama kız 2. yi yapmazsan da hatıra diye sakla hamişlik günlerimizde ayrı güzeldi

walla hamilelik guzeldıde ekinsu,o pantolonu gıymekten öööö olmuştum,dolapta o kadar kıyafet warken yat kalk hamile pantolonu, ama hadı barı sen ve filizi dınleyeyım saklayayım sandığada ilerde hatıra olur bari

Aa süpermiş ya, sağol ekinsucum, sgk'nın sitesine baktım vizite kağıdı falan diyo ama zaten izindeyim ne vizite kağıdı isteyecek, herhalde eski bilgiler onlar, ay sevindim valla birsürü şey ister şimdi diyodum bende.

Herkese merhaba çok şükür ben de sağ salim doğum yaptım.Ama çok problemli oldu malesef.Normal doğum yapıcam diye 40+5 e kadar bekledim.En son gittiğimde ultrasonda doktor bebeğin kordonun midesine dolandığını gördü ertesi günü sezeryana aldı.ama çok zor oldu keşke normal yapabilseydim çok sancım ağrım oldu.Hastaneden hiç memnun kalmadımOğlum ilk gün hiç emmedi hep uyuduİkinci gün de o kadar zorlamamıza rağmen memeyi almadı.Emzik verdik onu emdi ama beni emmedi.En sonunda mama verdiler aç kaldı ilk gün resmen oğlum hemşireler illaki emdirin diye diretti memeyi tutturuna kadar perişan olduk.En sonunda sol memeyi biraz aldı ama sağı asla istemedi.Günlerdir meme vermek için kendimi parçalıyorum her emişimizde kıyamet kopuyo göğüslerim mahvolduAma hala sağ memeyi almıyo oğlumondaki sütü sağıp kaşıkla yediriyorum yoksa birikince çok ağrım oluyo.Ayrıca Oğlum göbeğinden enfeksiyon kapmış sarılık şuan.Kan testi yapıldı değerler biraz yüksek yarın tekrarlanıcak inşallah hastanede kalmak zorunda kalmaz.İşte böyle kendi ağrımı sancımı unuttum oğlum için ikinci günden beri ayaktayım.Sarılığının geçmesi için bol bol emmesi lazım.Emme problemi olup da çözülen var mı?Çok korkuyorum ya hep böyle giderse hiç sağdan emmesse(

pembecim ok geçmişolsun neler yaşamışsın öle
ama moralini bozma bebekler ilk günlerde emmk konusunda biraz acemi oluyorlar tabi annede ilerleyen zamanlarda çenesi de kuvvetlenecek.sende daha tecrübeli olacaksın emzirmede.denmekten vazgeçme iki göğsünüde emzir sürekli
birde canım değişik emzirme şekilleri var internetten bulabilirsin onları da dene
en önemlisi emzirirken sakin olman çok önemli bebekler huzursuzluğu anında hisseder ve strese girer emzirirken huzurlu ve mutlu olmaya çalış en rahat koltuğa otur.sakinleş kafanı boşalt sadece bebeğini düşün
Allah analı babalı büyümek nasip etsin yavruna geçmişolsun canım

bugün bizde kontrole gittik.ne yazıkki çok az kilo amış.yarım kilo almış.2080 gram 48 cm olmuş.dr prematüre maması yazdı.anne sütüne takviye ona da baladık bugün.bir sürü damla ilaç da var verdiğim.kendimi kaybediyorum bu ilaçların içinde walla.bugün ultrasonu iptal etti doktor.onun yerine işitme testi yaptırdık iyi çıktı şükür.haftaya cuma ultrasonları ve görme testleri var.inşallah mama takviyesiyle kilo alır Ege bey.birde gaz sancısı olmasa bittiiiiiiiiiiiim uykusuzluktan yarın Annem de gidiyor ne yapıcam bilmem.Nilsu da çok kıskanmaya başladı üzüyor beni
dua edin benim için
öptüm meleklerinizi

pembe panter geçmiş oılsun canım sen emzirmeye devam et emizrdikçe sütün gelicek
nazlıcan canım seninde Allah yardımcın olsun valla ben tek bebekle zorlanıyorum sen iki çocuk hiçte kolay olmasa gerek annen kalsaydı canım biraz daha yanında sana faydası olurdu
kıslar bende aşı dr için çıktıklarımız dışında hep evdeyim valla daral geldi artık artık önümüzdeki hafta kırkımız çıkıcak ondan sonra yavaş yavaş çıkayım diyorum dılşarıya yoksa kaş bıyık birbirinekarıştı üst baş desen pijama trişört ikilisinden başka bişey giydiğim yok

pempe gözun aydın canım aynı zamandada geçmiş olsun,bişey önericem sana sağ meme için belkı denemişsindır ama,sol memeyı emerken nasıl bebek sağdan alıosa ağzına aynı şeklı bozmadan sağ memeye tut,yanı normal klasık şekılde başını senın sağına yatırıp ayaklarını kucağına doğru deılde,bebeğin başını kendi kolunun altından al ayakları yanında kalsın,böylelikle bebek yine kendını sol memeyı emıor gıbı hıssedıor,eğitimde anlatmışlardı,umarım bende anlatabılmısımdır

pınar altuğda bugün doğum yapmış arkadaşlar....

esra nbr...bak neler yaptım markete gittim yürüyüş yaptım kuaföre gittim iyi yapmısım dimi:))

ooo iyi gazladık senıde ondan çıktın sanırım,nasıl ama iyi geldi dimi hava almak,bu arada bende markete gidecektım ya çıkamadım berrak bir türlü durmadı

walla cok iyi geldi rahatladım....iyi ki cıkmısım.kuafördeki bayan evli misiniz dedi bende oglum var dedim ayyy ilk defa birine oglum var dedim cok duygulandım o an koltuklarım kabardı:))

ya ewet aynı şeyy oldu banada,geçen ıstemeye giderken kuoförüme gıttım fön çektireyım dedım,bu arada 2 tane kuoförum war,buna hamileliğim boyunca hiç gitmedım kız benı görunce sen nerdesın ya dedı,bende doğum yaptım kızım oldu deyınce bı garıp hissettım,daha yeni yeni alışıorum bır çocuğum olduğuna:)))

Pembe geçmiş olsun, benimde ilk 3-4 gün sağ memeyi almak istemedi hiç çok zorlandık solu rahat alıyodu sağa getirince kıyamet kopuyodu, ama zorlaya zorlaya alıştı,
Ezranın dediği gibi çocuğun sol memedeki pozisyonunu hiç bozmadan sağ memeye tut, ayakları senin koltuk altında kafa kucağında şekilde yani, öyle yapamasan bile zorla sağı alması için, benimki şimdi alıyo rahatlıkla, birde meme uçların dolgun ve sertse ondan da almak istemiyo olabilir, emzirmeden önce hem sütle ıslat hemde elinle biraz yumuşatmaya çalış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…