2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam...
bende sabah duru yu okula bırak öğlen al işe yetiş ay çok yorucu okuyamıyorum ama aklımda hep topikte :))inşallah tüm anne ve kuzuları iyidir...
filiz cumartesi dr.özlem in ordaydım ben sevdim orayı serap diye sorumlusu var çok hoş bi bayan çok kalabalık ama napalım artık...botox da yaptıramadım....ben karar verene kadar buruş buruş olcam..

cumartesi Volkswagen e gittik eşimle araba bakalım dedik ay golf düşünüyoduk aaa araba yok ..2013 model içinde kapora verin sıraya girin 0cakda arabayı görüp şubat da gemilerin durumu ve sipariş önceliğine göre getirebilirlermiş ...:KK53:

cumartesi Volkswagen e gittik eşimle araba bakalım dedik ay golf düşünüyoduk aaa araba yok ..2013 model içinde kapora verin sıraya girin 0cakda arabayı görüp şubat da gemilerin durumu ve sipariş önceliğine göre getirebilirlermiş ...:KK53:

:)) Batan geminin malları bunlarrrr desene :)) trafiğin çilesi belli oluyo işte, piyasa da araba kalmamış baksana, her evde ikişer üçer araba olursa böyle olur tabi

selam...
bende sabah duru yu okula bırak öğlen al işe yetiş ay çok yorucu okuyamıyorum ama aklımda hep topikte :))inşallah tüm anne ve kuzuları iyidir...
filiz cumartesi dr.özlem in ordaydım ben sevdim orayı serap diye sorumlusu var çok hoş bi bayan çok kalabalık ama napalım artık...botox da yaptıramadım....ben karar verene kadar buruş buruş olcam..

iyi ya sevindim orayı sevmene, botox konusunda da da boşver buruşunca hepsini toptan yaptırırsın :)))

iyi yetişiyosun öyle okula, işe

Baleye iyi diyosun yani bende olmadı ocakta başlatim beş ay gitsin diyorum ona görede pazarlık yapim diyorum bizimki öğlenci filiz bence sende yarım gün versen o kadar sorun çıkarmaz belki

Bugün deren uyudu kalktı 2de çıktım eltimle metrocıtye gittik ay anam hem yoruldum hem zor yetiştim yemeğimi yapmamıştım geldim koştur koştur yemek yap tatlı yap yani dışarı çıkmakta toruyo beni :)

tatlıyı da yapmayıver. alemsin yani. yoruldun madem yap bi makarna çocuklarda yer tamam işte.
kızlar eşim anlattı tüylerim diken diken oldu. şimdi kurt düşürmüş olmam dimi anlatıpta.
okulun birinde 1. sınıf öğrencisini 13 yaşında bi başka öğrenci tenefüste taciz etmeye başlamış sonra ders başlayınca derse girmemiş ikisi de ve her ikisinin öğretmenide çocukların derste olmadığını farketmemiş. taciz ders boyu sürmüş sonra da o büyük olan gusul abdesti aldırıyorum diye küçüğü tuvalette tasla başlamışyıkamaya kıyafeti ile yıkamış. akşam olmuş anne çocuğu alcak bi bakıyo sırılsıklam tepeden tırnağa noldu demiş öğretmeni önemli bişey değildi aramadık sizi. sonra gitmişler adli tıpa falan olay çıkmış ortaya. sinirim alt üst oldu. derste olmadıklarını nasıl farketmezler anlamadım. yani bunun mazereti olamaz dimi..

neyse aa bugün resim kursuna başladım. örtmenim beni pek beğendi. bilmiyorum belki de gaz vermek içindir. ama öyleyse de işe yaradı valla. ama bi sorun var çağan okuldan çıkınca babasının yanına gitti. baba da motorla eve gidemedi çağan olunca beni hastanede beklediler. ders bitmeden çıkmak zorunda kaldım ve hep öyle olacak. amann olsun bu kadarı bile çok hoşuma gitti.

Günaydın,
Serpil anlattığın şey gerçekten çok sinir bozucu.
Özellikle de öğretmenlerin sınıfta öğrencinin eksik olduğunu farketmemesi, çocuk sırılsıklam olduğu halde hiç ilgilenmemeleri.Nasıl bu kadar duyarsız olur bir öğretmen.
Sınıfların kalabalık olması bahane olamaz, bu sadece öğretmenlerin duyarsızlığı olabilir, başka şey değil. Dediğin gibi hiç bir mazereti olamaz bunun.
Küçücük bir çocuğunda, 13 yaşında bile olsa küçük aslında, böyle bir şey yapabilmesi. Neler oluyor hayatımızda yaaa.

Resim kursuna başlamışsın, hayırlı olsun.Güle güle git. Değişikli olur hayatında. İnsanın sevdiği bir şeyi yapması çok güzel.

günaydın,

serpil anlattığın şeyi gazetede okumuştum ve ekranda yayınlanan dizilere, reklemlara, internetteki gayriahlaki tüm yayınlara lanet okumuştum... Biri resim mi dedi ben bu konuda tam bir kabiliyet düşmanıyım. Mutlu olacağın bir işi yapacağın için şanslısın, zaman bulmak güzel..

Günaydın ay aslında öle yapıcaktım serpil ama kıyamadım sebze yesin dedim bide akşamları soruyo tatlı varmı diye bende her akşam değil arada enerji niyetine anlattığın olay daha önce aklımdan geçmedi değil çünkü ülkede öle şeyler oluyoki buda olur diyodum sadece tacizle kaldıysa iyi bu arada ana oğul pek bi sosyal gördüm sizi bende arzu gibi çöp adam bile çizemem

Dun aksamdan beri sinir bozucu haberler ......simdi okudum serpil yazdıklarını allahım cocuklarımızı korusun ...kimbili daha neler duyup gorecegiz...

Dun aksamdan beri sinir bozucu haberler ......simdi okudum serpil yazdıklarını allahım cocuklarımızı korusun ...kimbiliR daha neler duyup gorecegiz...

serpil resim kursun hayırlı olsun ne güzel yeteneğinde var demek ben cin aliyi zor çizerim:))
ben şöyle düşünüyorum bu anlatığın olayda dr ,öğretmen .polis öldürülüyo hiç bişey olmuyo insanlarda sindirildi görsede vicdanını dinlemiyo görmezden geliyo adam sendecilik oluştu toplumda aileside mutlaka problemlidir o 13yaşında olan çocuğun öğretmende biliyodur benceo sebeptende olabilir diye düşünüyorum sadece öğretmenmi suçlu aile okul yönetimi daha sayacak çok kişi var kaybedecek bişeyleri olmayan psikolojik problemli bi toplum olmayolunda hızla gidiyoruz çocuk büyütmek çok zormuş...

ayy tüylerim diken diken oldu valla yaa okuyunca nereye gidyoruz allah çocuklarımızı korusun :KK25:

Off Serpil insanın inanası gelmiyo ya habere bak, 13 yaşında bir çocuk ne anlar böyle şeylerden, kimlerden ne gördü ki böyle şeylere meyl edebiliyo, demekki çocuğun yanında böyle şeyler yapılıyo, ar edep ayıp öğrenmemiş bilmemiş herşeyi normal sanıyo olsa gerek, ya da herneyse artık Allah ıslah etsin ve yok etsin böylelerini, onu bu hale getirenleri de tabi, çocukta olsa bundan sonra ne topluma ne insanlığa faydası olmayacağı bir gerçek, aslına bakarsanız günümüze mahsus şeyler değil bunlar eski zamanlarda da oluyodu böyle sapıklıklar, cinayetler bilmem neler ama duyulmuyordu, bilinmiyordu işte. Ha şimdi duyuluyorda insanlar bundan çekiniyormu hayır, Allah şaşırtmasın kimseyi.

Serpil senin adına çok sevindim valla, aslında hepimizin kendimize bir hoby edinmesi gerek ruhumuzu dinlendirmek açısından ama zamansızlık işte. Özellikle de Nazlı resim olmasa da başka bişey bulmalısın kendine, çalışmıyosanda birkaç saatliğine kafa dağıtabileceğin bir kurs bul bari.

Ah ahhh ne kadar doğru söylüyosun filizcim de o bikaç saatliğine dereni napıcam ay hiç el yeteneğimde yoktur dantel beceremem örgü anca haroşa dikiş fena değil ama makinem yok etaminmi işlesem napsam

Ah ahhh ne kadar doğru söylüyosun filizcim de o bikaç saatliğine dereni napıcam ay hiç el yeteneğimde yoktur dantel beceremem örgü anca haroşa dikiş fena değil ama makinem yok etaminmi işlesem napsam

Nazoooo :))) kendine bahane uyduruyosun :)) iki saat babannesinin bakmasıyla bişey olmaz çocuğa, yani bana bakma valla kendimi senin yerine koyuyorum da onun için böyle konuşuyorum, yoksa karar senin tabiki. malum 2 adette bende var, insan artık sürekli ev çocuk yemek derken robotlaşıyo, mesela sen 40 yılda bir gezmeye gidiyosun, koştur koştur gelip yemeğin yanına tatlı yetiştiriyosun :)) tamam çok güzel kendini evine adamışsın, mutfağına, çocuklarına adamışsın da daha yaşın genç önünde uzuuuun bir ömür var, seninde arada bir ruhen tatile ihtiyacın var, sen nekadar mutlu huzurlu evdekilerde bir okadar öyle. Kimseyi ihmal etmiş olmazsın merak etme bende hafta sonları mesela, 1 saat biryere bırakıpta bir pazara bile çıkamıyorum, bir kuaföre bile gidemiyorum çünkü zaten ihmal ediyorum birde böylemi bırakayım diye düşünüyorum, Ama sen görevlerini zaten fazlasıyla yerine getiren bir annesin öyle düşünme yani.

valla öyle filiz nazoya söylediklerine katılıyorum ama çocuklarımızı ihmal ediyoruz zaten lafına (kendi adına söylemişsin ama ben ona da katılmıyorum) hiçç katılmıyorum. şu an çalışıyor olmamızın da başlıca anedenlerinden biri onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek sonuçta. çocuklarımız kreşeyken bizim de ne kadar üzgün olduğumuzu yanlarında olmasak ta aklımızın hep onlarda olduğunu kim bilebilir ki. bizim çocuklarımız biraz daha erken hayata atılıyo ama böyle işte bunu düşünmekle çözemiyoruz böyle işte yapacak bişey yok yapacak tek şey bununla kendimizi suçlamamak
ama nazlıcım iki çocuk anası biri olarak filizin sana söyleldikleri çok doğru. 1 saat kaynanatörün baksın hiiiç bişey olmaz. konuş kızlarısın sen onların. dikiş anlıyorum diyosun evde yapma dışarda yapmak daha motive edici inan. seviyosan da git halk eğitimin kursuna. kızlarıma çeyiz düzüyorum dersin hem bahanesii de hazır....

evet allah bizleride çocuklarımızı da iyi insanlarla karşılaştırsın hep o konuda diyebilecek malesef bişey yokk

şeftali çizmem lazım. görüşürüz

Sağolasınız kızlar bi araştirim ben gerçi filiz ben eşime bırakıp kuaföre giderim mesela c.tesi annem gelcek ben kızları bırakıp arkadaşlarımla boğaza bruncha gidicem evet çok çok kapanmıyorum ama evet kendimi onlara çok fazla adadım haklısınız valla diyorum ilerde bana madalyamı takıcaklar ah annecim bizim için kendinden vazgeçmişinmi diycek sanki trip atıp cevap verip bizi beğenmicekler o yüzden sende hiç suçlu hissetme bence kendini bide çocuğuna göre değişiyo bence elif sende evde olsanda onla yetinmiycek bu sefer başka bişey isteyip başka bi şeye takıcak bu arada senin şeftalini yerim serpil:)

X