2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sende hoşgeldin serpil nerelerdesin kaç gündür çağanın kursuna çok sevindim çok iyi etmişiniz bende çok isterim müzik resim v.s sanatla uğraşmasını isterim profesyonel olmasına gerek yok ama hobi olarak yaosın isterim bizde bale istiyoduk ya bi türlü fırsat bulup gidip konuşamadım yarın defnenin okulunda bi ziyaret edim diyorum ordan dönüşe yada çarşamba gidim bari

slm kızlar cok uzun bir aradan sonra...
bende sonunda veli oldum metin okula basladım 3 ay benle gitmişti şimdi baska bir okulda söyledim mi bilmiyorum benim tayinim çıktı evimin yanındaki okula eşimin ilkokulu okodugu okulda ögretmen oldum metin farklı yerde...
baslamıssınız ögretmen eleştirmeye
deryaaa ögretmen nasıl bagırır cocuklara yaaa ben sesisim nadir yükseltirim nadir olur ki bagırdıgım da farkını analasınlar sınıfa bagırırım tek bir kişiyi hedef almam eger bir cocukla problemim varsa sınıf dısında sakin konusur sonra da napar eder gönlünü alırım hep tatlı sert olmusumdur yas grubu da küçük bu sene 20 ögrencim var sınıfta tekim cok yorukuyorum eve geldigim de asıl mesai baslıyo öglenciyim ama bu sene uyumak güzelmiş hersene 6:30 da kalkardım şimdi 9 da uyanıyorum hende alarm çalmadan
MEB den yazı geldi sınıfa ne olursa olsun ilaç girmicek diye bu seneye kadar herkesin ilacını alır unutlayım diye elime koluma bişiyler yazar yapıstırırdım ama bu sene ates düşürücü grip ilacı dahil yasak bir ögrencim epilepsi sürekli kullanması 15:00 da alması gerekiyo sadece o ilacı alıyorum sınıfa sonuc cocuk hastaysa gelmesin eee anne calısıyo sa kimse düşünmüyo tabii
keske hepimiz yakın olsak da cocuklarınızın ögretmeni ben olsam kendi mahallemin çocuklarını okutuyorum bu sene 3 arkadasım bana yazdırdı cocuklarını cok da memnunlar keske sizlerinde öyle bir imkanı olsa
bu arada cocuklarıma hep sticker veririm ara ara küçük süprüzler yaparım kuslarım var yemegigini yemiyenleri görür herkes kendi yatagında yatsın filan derim yada ertesi gün gelmek istemeyenlere süpriz veririm baskan yaparım filan ama metin in ögretmeni hiç böyle degil hiç cesaretlendirmiyo yüreklendirmiyo canım sıkılıyo bu işe her sabah okula gitmicem muhabbeti yordu beni sizler napıyosunuz bu süreçte merak ettim
bu arada metin tuvaletini söylemişti 2 yasına girmeden kaan 27 aylık hala tık yok yüz kere sabırla tuvalet egitimine basladım hepsi yarım kaldı napcam bilmiyorum işi inada bindirdi

burcuuu hamileymişsin tebrikler
neee 2013 ocak anneleri bile var yaslanıyo muyuz ne:26:

filiz bende gülen gözlerle, geçmişe dalarak okudum, hoş anılar.<br>Kızlar bugün gece yine bezlemedik, uyuduktan 2 saat sonra tuvalete kaldırdım, uzun süre bekledim yapmadı, yok gelmedi dedi, sonra yatırdım, 10dk. sonra yatak göl...güleyim mi ağlayayım mı! Sonra gece 4,5'da kaldırdım yaptı, sabaha kadarda vukuatsız uyudu. Şimdilik bizden bu kadar...<br>Serpil piyano kursu çok güzel olmuş, çocukların kesinlikle bir enstrumanla tanışması lazım, bizimkide müzik derslerinde birşeyler yapıyor, geçenlerde bize org aldırdı....Zaten müzik dinlemekten ve dans etmekten pek zevk alıyor...

Fazilet, Filiz, Yaren hoşgelmişsiniz.Eskilerin de gelmesine çok sevindim.

Serpil çok iyi yapmışsın hayatım.Bir sanatla ve/ veya sporla uğraşması gerek çocukların. İlla o konuda ustalaşsın değil ama şimdiden biraz sanat biraz spor, gelecekte uğraşacak bir şey olsun hayatlarında.

Filiz(kuzi) gerçekten zor bir çocuk anladığım kadarıyla elif. Bir şekilde yardım alırsan rahatlarsın sanırım.

Evet bence de çocuğun okula alışmasında en önemli etken öğretmen.Dün sabah okula gittik, bir hafta tatilden sonra sorun yaşarız diye düşünmüştüm.
Akşam konuştum, oğlum bak yarın okul var, çantanı hazırlayalım dedim.Hazırladık. Sabah kalktığında beraber çıktık evden.Okula geldik, bahçe kapısından girerken, öğretmeni açtı kapıyı.
Egehan hoşgeldin, ben seni çok özledim diye sarıldı.Tabii bizimkinde yelkenler fora:))) Hiç sorun yaşamadan yaptıklarını anlatmaya başladı.
Bu sabahta okula gittik, merdivenlerden çıkarken sanki biraz sorun olacak gibiydi.Yine öğretmeni açtı kapıyı, kıyafetinden filan konuşarak içeri aldı.
Böyle yapmasa, bir gün ağlamadan giriyor, bir gün gitmek istemiyorum diye başlıyor ağlamaya, bacağıma sarılmaya.
Onu farklı şekilde oyalayarak içeri alınca, hiç farketmeden girmiş oluyor okula, zaten arkasından sorun çıkmıyor.
Filiz (montesori) size de hayırlı olsun. Öğretmenlikten veliliğe de terfi ettin:)))
Senin dediğin gibi ara ara sürprizler yapılmalı, çocukların hepsine ayrı ayrı ilgi gösterebilmeli öğretmen.Bunu yapabilecek olanlar öğretmen olmalı.
hele de küçük yaşlarda olanlar için.Ama ne yazık ki eğitim sistemimizin de yanlışları var, öğretmenliğe yeteneği olmayanlar, istemeyenler bile mecbur kalıp bu bölümü okuyorlar, sonra da hayatları boyunca
istemedikleri işte çalışmak zorunda kalıyorlar.Bu da hem kendilerini, hem küçücük çocukları etkiliyor.

burcuuu hamileymişsin tebrikler
neee 2013 ocak anneleri bile var yaslanıyo muyuz ne:26:

tşkler tatlım valla yaşlandık...keşke bütün öğretmenler senin gibi olsa elvinde iki gündür ağlıyo bana yıldız takmadı öğretmenim die arkadaşlarına takıyomuş elvine yok bu yaşta hırsı öğretmesi yanlış arıcam bugün müdürü sölücem 1 kere oldu hadi dedim gözden kaçmıştır 2.kez yine aynı...tmm aralarında muhakkak en iyisi olcak ama bunu diğer çocuklara hissettirmemesi lazım daha çok küçükler hırsı ve kıskanmayı öğrenmemeliler bence...inş bi daha olmaz

şimdi senin için şu kitaba bi gözatacağım bişey bulursam yazarım tamam mı..

Sağol Serpilcim valla sevinirim. Öyle böyle derken birde bakmışsın 2. bir Fazıl Say olmuş çağan :))) küçükken ne isterdim piyano çalmayı, o eller üzerinde dans eder ya resmen piyano'nun, bayılırım, ama ola ola noter memuru oldum, benim eller klavyenin üzerinde dans ediyo on parmak :))))
Birde artistik buz patenine hayrandım.

Evet Elif'in değişken bir çocuk, bir bakmışsın birşey isterken, iki saniye sonra hayır ben onu sevmem diyebiliyo :)) bu sabah yine gitmek istemiyom okula diye söylendi durdu, beni minübüse bindirin babanla beraber diye çıkardım evden, okulun önünden geçiyoruz niye ben okula gitmiyom diye bu seferde :))) neyse pek sorun çıkarmamış bugün. Dünde öğretmenine diyomuş ki, öğretmenim ben şaka yaptım anneme sabah :)) öğretmeni de birdaha öyle şaka yapma annene demiş :) öğretmenle konuştumda bir üst sınıfta dahamı mutlu olurdu acaba bunlar biraz yavaşmı kaldı Elif'e diye, ben hiç sanmıyorum bizim sınıfta da 2008 'li bile var öğle uykusu olduğu için dedi, uykusuz dayanamaz ilk uyuyan o oluyo öğlenleri dedi, bakalım bu ayda böyle geçsin.

Dediğin çok doğru öğretmenin yaklaşımı da çok önemli, bizimki de biraz ağır kanlı, şöyle şenşakrak yaklaşsa, başka şeylerle ilgisini çekmeye çalışsa böyle olmayacak belkide, direk ama Elif niye ağlıyosun, hadi gel içeri, annen geç kalıyo ama, hani biz senle ne konuşmuştuk falan muhabbeti ediyo anca.

hoşgeldin canım... tam aradığım ögretmensin :)) çocukları sevmeyen bu işi yapmasın zaten dimi ama... hele bizimkiler daha çok kucuk gözlerinin içine bakıyor. ögretmeni ne diycek diye...

niye oğlunu kendi sınıfına almadın. zor mu olurdu öyle... bizimkilerde en son 16 kişiydi yardımcı tuttuk işte veliler heray fazla para vericez...

ya bu servis paraları neymiş böyle :)))

bizim okul çok yakın ama yürümeyle 10 dk falan surer yokuş çıkıyorsun.. akşam annem alıyor ya .yokuşu çıkıp inmiş oluyor yani...

dedik ki kışın zor olur servise soralım akşam sadece bıraksın kapıya sabah biz arabayla götürüyoruz zaten ...

okuldan ev 1 dk surer surmez... 2 dk yoktur :))) 160 tl dedi adam ya.... şok olduk. taksi kesin daha ucuz tutar yani

Aynen öle deryacım bizimde arabayla beş dakka çok yakın geçen sene 175miş bu sene kaç oldu bilmiyorum daha ama biz şimdiden amcasının oğluda var diye kardeş indirimi istedik bide abim başka bi okulda servis yetkilisi tanıyomuş adamları oda girdil araya bakalım daha bi rakam vermediler

Evet servisler almış yürümüş, bizde burda arkadaşlarla bayağı tartıştık, iki çocuğun varsa zaten bittin demektir :)) normal bir mesafe 190-200 TL diyorlar, dediğin gibi taksi daha ucuza gelir, ama pazarlıkla bayağı iniyorlar Derya, pazarlıksız bırakma vereceksen.

İki gündür defne okula sanki sıkıntılı gidiyo gibi sabah kalıkıyo iyi okul saatim gelmedimi tatil bitti bugün okul var dimi anne falan diyo ama dün tam ayakkabıları giydi midesi bulandı karnı ağrıdı tekrar girdi içeri tuvalete gitti falan bugünde yine karnım ağrıdı dedi gitti tuvalete ama bişey yapmadı merdivenleri mırmır indi yarısında sen indir ben inemem diye tutturdu noldu anlamadım eltimin oğlanda ağlayark bindi servise gitmek istemiyorum okula diyomuş bikaç kere itmiş çocuklar ondan yoksa başka bişeymi var anlamadım ikiside tepkili hadi yiğit çok hevesli değildi zaten ama defne... Bugün gidicem bakalım okula eltimde gidicek belki beni görünce rahatlar defne

tüketmek diye buna diyor işte canım ögretmenler... bana daha önce söylemişlerdi. çocuk keşfedince herşeyi sıkılmaya başlıyormuş. gitmek istemiyormuş.

baştan oyuncaklar arkadaşlar cazip geliyor tabi.. sonra sıkılıyorlar..

ben ezgiyi yarın göndermiycem mesela. gecen hafta da 2 gun gitmedi. sıkmak istemyiorum bu kez. mümkün oldukça nefes alsın diye evde bırakıcam.

diger okuldan biliyorum iyice sıkılmıştı...

Öylemi diyosun deryacım bende daha soğuk havalarda göndermem diye düşündüm o yüzden şimdiden yapmi0 diyorum ama bu arada dün okuldan kağıt geldi istanbul genelindeki okullarda ishal ateş kusmayla seyreden bulaşıcı hastalık olduğu duyumu gelmiş dikkat edin diyo size geldimi böle bişey

Ay yerim o Defne'yi ya, ne kötü bir histir o heyecan korku karışımı karın ağrısı mide bulantısı

Elif gibi bıktı o da desene, artık bunun oyundan öte birşey olduğunu, bir görev olduğunu anladıkça yük hissediyolar işte üzerlerinde ve tepki vermeye başlıyolar, ama dediğin gibi itiş kakış yada sınıfta korktuğu çekindiği bir çocuk falanda olabilir Nazlı aman iyi gözlemle, bir soğursa okuldan kötü olur. Ama maşallah buna rağmen yine de gitmiycem diye direnmemesi çok güzel.

Yok filizcim maşallah demiyo hatta defne gitme o zaman dedim bişey demedi yani hem istiyo hem istemiyo galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…