2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhabaa:))

canım ben de ikisini bi kestim tabii ilk zamanlar olabilir kazalar ama su geçirmeyen alezler var,sen de 2-3 gün kaldırırsın..bence babası yanlış çünkü artık büyük
ammaa gel gelelim gece uykularında bi rahatsızlık var tam detayını bilmiorum ama onu tutamıo bazı insanlar bi dr.la iletişime geç eğer hep bööle devam ederse..

canımm ii şeyler düşün ,ağlamamaya açalış..olmadı bi dr.la daha görüş,nete ben de güvenmiorum ,konu hakkında da bilgim yok ama ağlamak diil bence çözüm,hem daha tecrübeliyiz artık,unutma.git görüş,detaylı bilgi al,içini rahatlat,öpüorum:)

Hoşbulduk canım, Kaan Destan oldu adı.

adıyla yaşasın işallah canım,analı babalı büyüsün:))

Son düzenleme:
Ay valla tek kelimeyle berbat bir tatildi.

Pazartesi ve Salı Elif'i okula götürdüm, hem bir bakayım neler yapıyolar, yiyormu, ilgileniyorlarmı kontrol etmek istedim,
Elif yine zıvanadan çıktı, okula gitmek istemiyor, paçama yapışıyor, Öğretmeni yere serecek nerdeyse güç kuvveti yetmiyor kızın onu yerden kaldırmaya,
Derya sizin okuldaki çam yarmasından bize lazım aslında Elif'i zapt etmek için :)))
Neyse öyle böyle yarım saat bir saat uğraşıp ağlaya ağlaya bıraktım çıktım iki gün boyunca, sonra erken aldım.
Çarşamba günü, Afyon'a gittik, yeğenimin evine, yanımda iki ablam vardı, yoksa ben cesaret edemezdim otobüsle gittik, yol boyu pek problem çıkarmadılar çok şükür uyudular, ama orada Elif bütün şımarıklığını, bütün yaramazlığını sergiledi, yeğeniminde 2,5 yaşında bir oğlu var, çocuğun bütün oyuncaklarını elinden alır, herşeyi ister, burası yabancı yer biraz çekineyim diye birşey yok, istediğini yapmayınca yatar yerlere avazı çıktığı kadar bağırır, park ister götürürsün akşam olur hala gitmiycem diye yollarda tepinir bağırır, birde sesi var gür yedi mahalle duyuyo zaten, çoğun araba koltuğu var her biryere giderken ben oturucam bu koltuğa, istiyom istiyom istiyommmmmm diye bağırmaları, herşeyi ağlayarak bağırarak istemesi beni resmen çıldırttı. Zaten böyle bir ağlama tutturma huyu vardır ama artık daniskasını çıkardı yani.
Bende hiç böyle şeylere tahammül edemeyen bir insanım, bu çocuk benim çocuğum olamaz dedim artık, benden böyle bir çocuk çıkamaz :))) güzel güzel anlatmaya uğraşıyorum ama beni dinleyen kimki o konuşmamı bastırmak için dahada çok bağırıyo bu sefer hepten deliriyorum.
Artık şiştim şiştim en son gün çıkacağımız sıra hem onu patakladım hem kendim ağlaya ağlaya bindim otobüse sinirimden. Bende gerçi biraz fazla kasıyorum tahammül edemiyorum, rahat bir insan değilim bu konularda, başkalarına sıkıntı vermesini, rahatsızlık vermesini, başkalarının eşyalarını istemesini hiç sevmiyorum, farkındayım ama bizimki de tahammül sınırlarını zorlamaya başladı artık, sürekli kulağımda eeeh eeh istiyomm istiyommm sesleri yankılanıyo hala

Bu sabahta okula götürdüm yine kıyamet koptu okadar dil döktüm anlamadı, sonunda bırakıp kaçtım, öğretmeni yerden kaldırmaya uğraşıyodu yine, arabaya bindim hala okuldan sesi geliyodu avaz avaz. (

Birde birşey isteyince bende tamam deyince, yaşasın benim annemmmm, canım annem, annecimm seni çok seviyom nidaları atıyo, ama tamam kızım hadi artık gidelim deyince başlıyo tepinmeye onlardan eser yok. Gün içinde de sürekli anne beni çok seviyomusun diye soruyor bana.

Birde dün geldik eve işte, akşam yatırdım onu, zaten her akşam yatarken mutlaka annecim seni çok seviyorum der bana kendiliğinden, hiç konusu bile açılmadığı halde dün gece sanki bütün içini döktü, annecim seni çok seviyorum, çok özür dilerim anne bidaha yapmıycam, bidaha yapmıycam annecim, ama ben niye yaptın ettin falan hiç birşeyde demedim ona kendi kendine başladı bunları söylemeye, peki dedim niye yaptın ozaman kızım niye beni üzdün okadar dedim, ama ben babamı istemiştim dedi, (babası gelmemişti bizimle) ama bence bu bahane tabi, tamam ozaman birdaha yapma böyle başkalarının evinde böyle yapılmaz falan nasihat ettim birsürü, tamam annecim bidaha yapmıycam dedi ama sende beni hep dövüyosun bak kolumu nebiçim dövdün dedi :))) koluna vurmuştum çünkü, neyse bende özür diledim, bende yapmıycam bidaha dedim, yine nasihata devam ediyorum, sıkıldı sonunda diyoki anne sus sus yandaki komşu duvara tık tık yapıcak şimdi rahatsız olacaklar diyo :)))) sıpa ya

:))) ay çok fena bu veletler ya...

valla bende çok raat değilimdir.

hele biryerde aglarsa falan iyice deliririm. evde istediğini yapsın ama dışarda adam olsun istiyorum.

tabi olmuyor :)))

okul işi çok zor . sevmediği ne acaba. bence değiştirebiliyorsan değiştir. sorun ne bir anla. böyle alışırmı ki... ezgi eski okulunu hiç istemiyordu. burayı tuketmedi daha seviyor.

ama hala aglayanlar var okulda. onlardan çok etkileniyor.

yatarken yaptırıyorumda, uyanınca su içmesine engel olamıyorum, ama deniyeceğiz bakalım..

eminim çok sağlıklı olacak, gönlünü ferah tut..

çocuk işte, kendini sıkmasaydın bu kadar olmazdı çünkü sen ne kadar sıkarsan o kadar üstüne geliyorlar....

Ayyy ne tatilmiş hakkaten bende çok gerilirim aynen sinirden ağlarım evde olsan oda okula gitmesi tavsiye edebilceğim şey bırak istediği kadar ağlasın tepinsin istediğini yapma parka falanda götürme yada götürmeden önce evde sözleş biz evde sözleştikmi dışarda sorun çıkarmıyo genelde bi ara dışarda veya gittiğim evlede herşeye mızırıyodu şimdi önceden konuşunca sorun yok mesela dün akşam bi arkadaşıma gittim onunda 2.5 yaşında kızı var defne tanıyo hatırlıyo ama çok görüşemiyoruz dün gitmeden dedim bak orda insanlara hıh mıh yapmak yok adayla güzel güzel oyna dedim tamam dedi ve aynen eşi soruyo okul nasıl güzel geçiyo işte falan die cevap veriyo adaylada güzelce oynadı

Ay ne biliyim ne sevip ne sevmediğini anlayamıyorum ki, okulla ilgili hiçbir laf alamıyorum ağzından zaten, kesinlikle anlatmıyo, ağlayan çocuklar çok etkiledi zaten onu ama bence en çok sıkıldığı için yapıyo, dediğin gibi çabuk tüketiyolar, hevesini aldı ama baktıki bu birgünlük birşey değil, bir görev gibi hissetmeye başlayınca sıkılıyo,
birde 2009 ocak ve öncesini 5 yaş sınıfına koymuşlardı, yeni sisteme uyabilsinler diye, Elif'i de ilk başta oraya koydular ama uyku yok diye ben bir alt sınıfa aldırdım, şimdi acaba o sınıfta dahamı mutluydu diye düşünüyorum, bunlar biraz yavaş kalıyo gibi Elif'e, ama uykusuzda duramaz işte.
İlk hafta o sınıftayken Elif'in konuşma tarzı değişmişti, hani kızlarda olur ya böyle elleriyle oynaya oynaya kırıta kırıta eeee şeyyyy beenn şöyle yaptımm ondan sonra şeyyy falan diye, öyle konuşmaya başlamıştı, bu sınıfa geçince bıraktı onu :)))

Nazlı onun için diyorum ya Allah sana kolaylık versin, sen hazır Defne'yi okula vermişken, Deren'i de annene falan bırakabiliyosan çalış bacım vallaha çalış ya, boşuna bunalıma girmiyosun ben bir hafta da benlikten çıktım yani.

Ayrıca öyle sözleşme falan da anlamıyo bizimki, diyorum ya iki dakika önce yaşasın canım annem diyen kız, bir anda yerlerde, hiç güvenilmiyo ona . Tamam diyo yine yapacağını yapıyo.

valla dediğin dogru ezgide anlatmıyor çokşey. fazla soruncada sıkılıyor...

bir arkadaşı varmış adı yagmur. hep onunla oynadıgını anlatıyordu. gecen gun annem almaya gittiğinde yagmurunda ananesi almış.

aralarında birkaç ay varmış ezgiyle. 1 yıl konuşmamış çocuk. konuşmaya başlamış sonra susmuş konuşmamış... çapaya falaan götürmüşler. birşeye kusmuş demiş doktorlar. şimdi yeni yeni başlamış konuşmaya...

neler var yarabbim... duydukça şaşırıyorum

Allah Allah konuşmaya başlamış ve susmuş çok enteresan, Amaan işte herkesin bir derdi var.

Elif'te biraz genzi falan tıkanmaya başlamıştı, bugün şurup verdim yanına hiç itiraz etmediler tamam dediler. Saçmalamış sizinkiler o konuda, sorumluluk almamak ne demek bunun için varlar zaten.

iki gun damla koydular. saklı gizli verdik. diger veliler görmesin diye..

müdür diyor daha önce alıyorduk. ögretmenler unuttu. sorumluluklarımızı yerine getiremedik diyorlar.

ben öglen konacaktı. 2 gunde aradım öglen ögretmenini koyun unutmayın diye...

Ahhh filizcim ahhh keşe çalışsam hatta bu ara bakıyorum şöle evde yapılcak incik boncuk işimi alsam hem üç kuruş kazanırım hemde stres atarım diorum malesef dereni bırakıp çalışamam annem uzak getir götür olmaz k.valdemle aynı apartmandayım ama bakanam diyo emrivaki yapsam bakar ama nası bakar eşim bile diyo görümcemin kızına baktı eşim diyo öle bakılmasını istiyosan söyleyelim baksın dedi bide ben senin yetiştirmeni senin terbiyeni almasını istiyorum dedi bende evimin kadını çocuklarımın anası oldum :) bence sen elifi bi pedagoga götür epeydir böle yaparak yoruyo seni

yani aslında velilerinde arayıp hatırlatması gerek bence de, sonuçta öğretmende hangi birini hatırlasın. Ama onlarında almıyoruz demek yerine, arayın hatırlatın demesi gerek tabi.

Ya aslında eşinde bayağı haklı bu konuda, çocukları ben kendim yetiştirsem böyle mi olurdu ? bilmiyorum sanmıyorum, aslında belki de en önemli görev bu bir insan yetiştiriyosun sonuçta, bende bazen kendimi suçluyorum doğrusu bencillikmi yapıyorum, çalışıcam diye çocukları mutlu edemiyomuyum falan diye düşünüyorum, zaten Elif'in bunları yapmasının en büyük sebebi benim hayatındaki eksikliğim aslında farkındayım bunun, ama peki ben ne olucam ozaman

aman sende boşver incik boncuk işini, iyice bunaltır seni bence, yok çocuklar dağıttı döktü, yok yetişti yetişmedi onlamı uğraşıcan, ozaman sen boşver dediğim gibi al Deren'i yanına okul çıkışına kadar nerde akşam orda sabah kafa dağıt :)))

İşte filizcim bende aynısını düşünüyorum mesela bugün temizliği bitirim hergün bi yere gidim diyorum beni yanlış anlama ama bende eğer ihtiyacın yoksa vazgeçemiycen bi kariyerin konumun yoksa veee çocuklar çok etkileniyosa ben bi annenin çalışmama taraftarıyım

yok canım niye yanlış anliyim doğru söylüyosun ama şartlarda şu sıra böyle gerektiriyo, bir süre daha böyle idare etmeliyim, şu çocuk yetiştirme konulu kitaplardan edineyim birde bakalım ne anlatıyolar, pek de inanmam aslında kitaplarda yazanlara ama, soyismini hatırlamıyorum da Emel diye birinin varmış böyle bir kitabı güzel olduğunu söylüyolar.

Anlıyorum canım o zaman evet bi yardım al bu kitap olur pedagog olur dışardan bi yardım almalısın

filiz her yönüyle çocuk yetiştirme sanatı dr.chrıstopher green.
bu kitabı tavsiye ederim. 1-4 yaş arası diyo yaş aralığı küçük gibi gelebilir ama tam zamanı bizim için.
tatilin için üzüldüm ne diyeyim ki canım.
kızlar hep okudum ama unuttum. ne yazcam.
bizde hafta sonu çağanı piyano kursuna yazdırdık. erken merken ama kulağı olsun eğilimi olsun istedik. yoksa piyanist değil yani..

meral sende hoşgeldin
balım da geldi sanki sende haşgeldin
burcu kızlar demişzaten allahın izniyle sağlıkla alırsın yavrucuğunu kucaağına analık işte bu gazüne kirpiği değse içi sızıyor insanın içini ferah tut dua et. allahın dediğinin üstüne söz yok sonuçta dualarım seninle..

çocuğun kreşe alışmasının en büyük rol üstlenicisi öğretmeni imiş. öyle dediler seminerde hafta sonu seminerimiz vardı da..
o sevdirecek ilgisini kazanacak. çok ağlar falan diye erken almak veya okula gönermemek çok yanlış davranışlarmış. mış miş işte.
bi arkadaşımın da kızı var oda çok tepkili yaklaştı. ara lobiden sınıfa bile geçmiyormuş gün boyu. bende onları seminere davet ettim. başka kreşe gidiyor. psikolog randevu vermiş çarşambaya direk görüşmelerinden sonra konuşurum onunla sonuçları sana da yazarım filiz. kendini suçlama nolur sonuçta hepimiz hayatın rollerini yerine getiriyoruz. şöyle düşün kızın birgün büyüyecek anne olacak ve o da ççocuğnu kreşe gönderip çalışacak yani kaide bu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…