2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Sağol Aylincim.Bizim Egehanda çok terliyor.Çantasına kıyafet koyuyorum, hiç aynı kıyafetle gelmedi geri:))) Değiştiriyorlar sağolsunlar.

yakın sayılırım fırsat bulursam bakarım :) buyaka Gymboore de de indirim varmış kardeşim kızına elbiseler almış birsürü :) oraya da bakmak istiyorum
ama önce fırsat bulmam lazım :))

Gymboree'ye bende bakiyim ozaman

filiz bizim dr. pedivit önermişti ama eylül ayından sonra başlayın dediği için ben henüz başlamadım...

hımmm nasıl içilecekmiş hergünmü ?

Kreşlerinize bayıldım bu hususta, benim önceki de aynıydı ancak üzerine birşey dökerse değiştiriyolardı, bu da böyle çıktı :KK43:

Gunaydin kizlar
Marmaris hala sicak :)) bizde parka geldik eceyle benim yerime spor yapiyo :KK37:

Onceki gun eceyi k.b.b dr.una goturduk muayeneye suan icin ameliyata gerek yok dedi.. Bir bucuk aydir hasta olmuyo takip edelim krese baslayinca gorelim bakalim dedi...cok ilgiliydi dr. İstediginiz zaman arabilirsiniz vs..Krese baslamadan ameliyat ettirelim dedik ama olmadi.. Kafamiz karisiyo biri ameliyat diyo biri gerek yok diyo.bir de dvlet hastanesine gotureyim bakalim..

Bizim kiz bu aralar hastalik konusunda iyi ama iki kedimiz hasta :KK43: ilac iciremiyoruz miy miy yemek yiyorlar onlarla ugrasiyoruz...
Hayvanin bile istahsizi buldu yani bu kadar olur:)))

Aylin ne yaptiniz ameliyat isini istersen baska bi dr. Gotur bu memorialde ki direk ameliyat diyo gibi geldi :KK53:

:))) çok güldüm ya kedininde iştahsızını buldun demek. nedir senin bu çektiğin yemkten.. gerçi ecenin son kilosu falan gayet iyiydi .. öyle hatırlıyorum :))

geçmiş olsun Derya'cım Ezgi'ye ,havuza mı gidiyor Ezgi ben de göndereceğim bu kış hastalıklardan kurtulursak tabii..
Sporla uğraşmasını istiyoruz Ege'nin yüzmeden başlayalım neyi isterse ona karar verir sonra..Gerçi biz istiyoruz o ister mi bilmem :))

gidiyor canım 2 aydır... cumartesi pazar 1 saat... ama dudaklar mosmor çıkıyor. üşüdüm diyo koşuyor bana hemen sıcak duşa sokuyoruz kendine geliyor :)) aslında içersi çok sıcak havuzda sıcak ama yetmiyor işte kış ne de olsa.... ekim için devam edemeyiz gibi geliyor bakalım... inşallah eder...

gidiyor canım 2 aydır... cumartesi pazar 1 saat... ama dudaklar mosmor çıkıyor. üşüdüm diyo koşuyor bana hemen sıcak duşa sokuyoruz kendine geliyor :)) aslında içersi çok sıcak havuzda sıcak ama yetmiyor işte kış ne de olsa.... ekim için devam edemeyiz gibi geliyor bakalım... inşallah eder...

Ayy etmesin ozaman ya yazık, gerçi soğuk su iyidir ama

Slmlar ara ara bakmaya çalışıyorum ama yazamıyorum defne öğleden sonra yok ama sabah ve akşam geldiğinde bayıltıyo beni ay konuşması sorması sorgulaması bitmiyo hiç o yokken saolsun deren aratmıyo durmuyo hiç bide regl oldum bugün tam oldu deren uyuduğunda yemekmi yapim makinemi boşaltim ütümü yapim yerleştirmeme yapim tersim dönüyo valla kendimi hizmetçl gibi hissediyorum bide defne bu ara tavrı değişti mesela süt ver süt ver dedim sana diye sürekli emir veriyo beni komutlamaya çalışıyo severken bile yok canım kızım de yok bilmemne deren bişeyini ellese anne şuna o ablanın elleme desene falan gibi

Slmlar ara ara bakmaya çalışıyorum ama yazamıyorum defne öğleden sonra yok ama sabah ve akşam geldiğinde bayıltıyo beni ay konuşması sorması sorgulaması bitmiyo hiç o yokken saolsun deren aratmıyo durmuyo hiç bide regl oldum bugün tam oldu deren uyuduğunda yemekmi yapim makinemi boşaltim ütümü yapim yerleştirmeme yapim tersim dönüyo valla kendimi hizmetçl gibi hissediyorum bide defne bu ara tavrı değişti mesela süt ver süt ver dedim sana diye sürekli emir veriyo beni komutlamaya çalışıyo severken bile yok canım kızım de yok bilmemne deren bişeyini ellese anne şuna o ablanın elleme desene falan gibi

:)) şimdi psikolojik olarak değişiklikler yaşaması normal sanırım, yabancı bir ortam annesizlik ki seninki sürekli senle beraber olmaya da alışık, böyle şeyler yaptırıyo olabilirmi acaba, çünkü Elif'te okula başladığından beridir iyice bebekleşmeye başladı, sürekli bebek taklitleri yapıyo, kucağıma gelmek istiyo, seviyim oyniyim sarılayım istiyo, birde Defne doğduğunda Elif tırnaklarını yemeye başlamıştı, bir zaman sonra bıraktı onu, şimdi yine başladı önüne geçemiyorum, kimbilir içlerinde neler yaşıyolar bu ortam değişikliğinden dolayı :KK43:

Ay ne bilim filiz okul önceside vardı bu tavırları bizimkide deren doğduktan bi süre sonra koparıyoda tırnaklarını sonra bıraktı kendi kendine bu arada geçen haticeyle meral sormuştu galiba temizlik firması nie gelmedi die ben yarım gün istedim tam gün alanda var ben aradım randevu için bana dediler ön kayıt yaptık asıl kayıt için arıycaz 10 gün önce aradım p.tesi oldu baktım arayan soran yok ben arim dedim işte efendim bu hafta o bölgeye güzergah yok o yüzden haftaua e arıycaktını diorum işte efendim arıyıo rahatsız etmek istemiyoruz peki ben aramasam çarşamba bekliycektim diorum işte biz aramdıysak siz aramayınca vazgeçtiğinizi yada başka bulduğunuzu düşünüyoruz dedim varmı böle bişey siz ısrarla biz arıycaz diyosunuz ama aramıyosunuz güzergah yoksa bi hafta önce bilgilendirir insan diorum yok hala bıdı bıdı tamam istemez artık dl3io kaoadım sinirle giriştim işlere zaten tepem attımoı ya işe ya mutfağa veririm kendimi

:))) çok güldüm ya kedininde iştahsızını buldun demek. nedir senin bu çektiğin yemkten.. gerçi ecenin son kilosu falan gayet iyiydi .. öyle hatırlıyorum :))

Sorma canim ya esimde dalga geciyo nedir bu cektigin ben yiyorum ya beni yedir bos ver diyo :))
Kilosu normal 1-2 kilo alsa fena olmaz ama bu kadar ben yedirmeyince bisey gitmiyo midesine..

Kizlar hala sizmi yediriyorsunuz ozellikle krese gidenler evde kendi yiyor mu?

Balik yagi carlson portakalli en guzeli ,bende komsuda gorup almistim ece severek icti...Oyle kotu kokmuyor...

Nazo bende senin gibiyim sinirlendiysem ise veririm kendimi :KK37:

Emir vermeler bizde de var.Yattığı yerden "anneeeee bana su getir,anne ben bunu istemiyorum, kanal değiştir" Ben de üstüne basa basa, annecim lütfen su verir misin, annecim şu kanalı değiştirir misin demen lazım diyorum.Canı isterse diyor canı istemezse yine aynı.

Normalde kendisi yiyor hayatım, ama kendisi yediği zaman ya 2 saatte yiyor bana gına geliyor, ya da 2 kaşık alıyor ben başka yemiyeceğim diyor.O yüzden yemeklerini ben yediriyorum çoğunlukla.Sevdiği şeyleri önüne koyuyorum kendisi yiyor.Puding, yoğurt, sütlü nesquik verdiğimde benim yedirmeme gerek kalmıyor:)))

En güzeli hatice sinirini ondan bundan çıkarmaktansa bizimki 17kilo 1.5 yaşından beri kendi yiyo hazırlar koyarım ama ara ara dürterim ekmeğlnden de al yoğurdunu kaşıkla falan gibi

En güzeli hatice sinirini ondan bundan çıkarmaktansa bizimki 17kilo 1.5 yaşından beri kendi yiyo hazırlar koyarım ama ara ara dürterim ekmeğlnden de al yoğurdunu kaşıkla falan gibi ayyy nası sancım var yaaa

Yemek konusunda Meral'in anlattığı gibiyiz bizde aynen, kendileri yemeye bayılıyolar ama sadece sevdikleri şeyleri yiyolar, döke saça, iki saatte, bende önlerine sevdikleri şeyden biraz koyuyorum onlar onla oyalanırken, biryandan da ben yediriyorum, doyumluk yiyemezler yani.

emri vakiler aynen bizdede damarı tutunca.

Bu arada dün çok güldüm, işyerinde bir arkadaş hamile 5 aylık, kaç aydır bebeğin erkek olduğunu söylüyo doktorlar ki ayrı ayrı doktorlara gittiği halde, arkadaşın bir oğlu var ve kız istiyordu bunu, okadar üzüldüki erkek olmasına, hem vicdan yapıyo üzüldüğü için ama içten içe de kendini yiyo üzüntüden, istem dışı ağlıycak nerdeyse :))

iki hafta önce yine bir başka doktora gitti doktor kız demesinmi, emin olamadı tabi, şimdi ayrıntılıya girmiş kızmış gerçekten.

Kızın olsun istiyosan adını Ayşe koyucam diyeceksin demişler buna, buda öyle demiş, acaba ondanmı oldu, şimdi mecbur adını Ayşe koyucaz diyo :)))

Dedim erkek olması için ne koymak lazımsa onuda öğrende belki lazım olur bana da :)
Çok ilginç oldu ama gerçekten, diyorum okudun üfledin kıza çevirdin oğlanı senden korkulur :))

Deryacım aldınmı mesajı bu arada, bak Ayşe diyorum, kız diyorum ona göre :)))))))

Son düzenleme:
Geçmiş olsun canım yaaa, benim sancım olmaz, sadece o ay üşüttüysem olur.Onu bile çekmekte zorlanıyorum.Senin her ay mı oluyor böyle sancın_?Ağrı kesici kullan bari.

Aslında bize yapıyorlar bunlar nazlarını.Okulda kendisi yiyormuş. Hem de hiç sorun çıkarmadan.Evde dolma yediremem, başka bir yemek yediremem.Geçen gün okulda dolma yemiş.Yedi mi diyorum evet diyorlar.Ben kessem yemez, hem o çıldırır hem ben:)))Köfte yemez, pilavın arasına karıştırıp vereyim dedim geçen gün, bana köfte veriyorsun yemiyorum dedi sıpa.

Süper yaaaa, demek ismini ayşe koyacaklar şimdi:))))

Derya da ezgide yaşamıştı ya, +ilk başta 1-2 dr. erkek demişti.Erkek olduğuna üzülmüştü.Sonradan da kız olacak demişlerdi dr.lar.Bu seferde ben kendimi erkeğe alıştırdım, kız olacakmış demişti:)))

Bu arada dün çok güldüm, işyerinde bir arkadaş hamile 5 aylık, kaç aydır bebeğin erkek olduğunu söylüyo doktorlar ki ayrı ayrı doktorlara gittiği halde, arkadaşın bir oğlu var ve kız istiyordu bunu, okadar üzüldüki erkek olmasına, hem vicdan yapıyo üzüldüğü için ama içten içe de kendini yiyo üzüntüden, istem dışı ağlıycak nerdeyse :))

iki hafta önce yine bir başka doktora gitti doktor kız demesinmi, emin olamadı tabi, şimdi ayrıntılıya girmiş kızmış gerçekten.

Kızın olsun istiyosan adını Ayşe koyucam diyeceksin demişler buna, buda öyle demiş, acaba ondanmı oldu, şimdi mecbur adını Ayşe koyucaz diyo :)))

Dedim erkek olması için ne koymak lazımsa onuda öğrende belki lazım olur bana da :)
Çok ilginç oldu ama gerçekten, diyorum okudun üfledin kıza çevirdin oğlanı senden korkulur :))

Deryacım aldınmı mesajı bu arada, bak Ayşe diyorum, kız diyorum ona göre :)))))))

:))) aynı ben.. deli gibi kız istiyordum erkek dediler... gezdim erkek diye. valla benimde aglayasım gelmişti yani erkek deyince :))))

eşimde der bana kıza çevirdin oğlanı diye :))) ayşe koyamam ya kızım olursa :)) ezgiye her gece anlattıgım benim uydurdugum yaramaz kız akıllı kız hikayesinde yaramaz kızın ismi ayse :)))

ezgi ayse yi hiç sevmiyor o yuzden :))) akıllı kızın ismide özlem hahaha o ara neden bulduysam öyle kaldı ..

Geçmiş olsun canım yaaa, benim sancım olmaz, sadece o ay üşüttüysem olur.Onu bile çekmekte zorlanıyorum.Senin her ay mı oluyor böyle sancın_?Ağrı kesici kullan bari.

Aslında bize yapıyorlar bunlar nazlarını.Okulda kendisi yiyormuş. Hem de hiç sorun çıkarmadan.Evde dolma yediremem, başka bir yemek yediremem.Geçen gün okulda dolma yemiş.Yedi mi diyorum evet diyorlar.Ben kessem yemez, hem o çıldırır hem ben:)))Köfte yemez, pilavın arasına karıştırıp vereyim dedim geçen gün, bana köfte veriyorsun yemiyorum dedi sıpa.

:)) ezgi 4 yasına yaklaştı daha zeytin yemedi. kahvaltı masasına zeytin koyrdurmaz , bize yedirmez kokuyormuş diye... bildiğiniz öğürür kokusu geldi diye..

okulun ilk gunu eve geldi... ben zeytin yedimmmmm ... demezmi :))

okulda gayet guzel kendi yer. evde anne yedirirmisin der. ellerini masaya kaldırmaz. sadece şımarıklıktan...

X