2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar

geçmiş bayramınız kutlu olsun

bizde bayram tatili hala devam ediyor Ankarada kayınvalidemlerdeyiz, bayramın 1. günü Samsuna geçtik buradan 2 gece kaldık Serpilcim seni görmeyi çok istedim ama tatilde olduğunu bildiğim için aramadım ne güzel olurdu tanışırdık

Haticecim çok sevindim mutlu olmanıza bizde çok özeniyoruz eşimle size biliyorsun :))

Meral, Aylin tebrikler çocuklarınız için hayırlı olsun okulları

günaydınn:))
haticenin hamağı hepimizi alır mı:))
serpilll...ben de imrendim bak şimdik..zaten hep görmek istediğim yerler..
aylin unuttun sanmıştım buraları..hayırlı olsun canım tekrar..komik di mi biri anaokuluna biri üniversiteye:))
emelcim ...ösledim..
biz burda gerçekten paylaştık kızlar,o yüzden devam edio sanırım:)
aman bu çocuklar bi alem ya..nil de öle her şeyi biliolar da bizim de insan olduğumuzu kavrayamıolar..

nazar etmeyelim kendimizi ozaman :)) Sevda nerelerde acep gezmekten fırsat bulamıyodur kesin. Monte filiz'de çok devamsızlık yapıyo,

Emel ne çok geziyosunuz maşallah, akrabaların başka şehirlerde olmasının avantajıda bu işte, bu bayram eşimin ortağıda samsunlu onlar oraya gitti, herkes biryerlere gidince eşimde diyorki niye bizim hiçbiryerde kimsemiz yok, ne güzel herkes biryerlere gidiyo diyor :))

hahahhahha bakın burda ne yazıyo, bizim eski sayfamız, mesaj sayısının normalin üzerine çıkmasından dolayı arşivlenmişti, bu yeni sayfayı bizzat ben açmıştım yukarıdaki yazıylar bir zamanlar hatırladınızmı, yani 49 bininde bayağı bir üzerindeyiz biz aslında

Evet bu yeni sayfayı sen açmıştın:)) İlk sayfalara baktın mı, daha çoğumuz doğum bile yapmamışız:)))

Emel merhaba canım, gez gez. Güzel tatiller geçir.
Evet duygu biz birçok şeyi paylaştık aramızda, kırılmalar gücenmeler olmadan yaşadık bir çok şeyi.
Çocuklar oldukça bilgiç canım, ama dediğin gibi bizim insan olduğumuzu anlamıyorlar...Biz gözlerinde anneyiz sadece.

sen yazar olmalısın :))) ne guzel anlatmışsın...

ohh ne guzel ya valla bende sizi kıskananlardanım.. iyiki gittiniz... umarım kışında sıkılmazsınız... istanbuldan her türlü iyidir gerçi...

unutmadık tabi.. hatta özeldik arada haber ver işte böyle... kızını tebrik ediyorum canım... umarım gönlünce olur hersey...

Evet heyecanlı günlerdi :)

Çocuklara hayat tozpembe

sohbet birden parlayıp birden söndü bugün. takip ettim ama yazmak için akşamı bekliyorum malum.
evet filiz biz farklıyız ve bu çok güzel.
emel ban bakliiyordum aslında gelirsiniz bu yakınlarda diye ama bu kadarcık kalacağınızı düşünmemiştim. inşallah başka zamana canım ya bende çok isterim tanışmayı.
zaten meralin ayak sinop senin bi ayak bura daha kimler çıkar acaba. ayy çok yruldum bugün epeydir bu kadar koşturmaca yaşamamıştım hastanede belim kopuyo şimdide
sonra görüşürüz.
derya şiir yazıyorum ağırından :))

slm kızlar inanın hergün yada gün aşırı okuyorm her yazınızı,bende burdayım ama cvp yazacak kadar zaman bulamıyoırum gündüz deniz,çarşı pazar akşamda yemek faslı sonrada arkadaşlarla muhabbet toplantısı çocuklarda yanımızda tabi bırakcak yer yok malum gece 1-2 ye kadar dışardayız çocuklar 12 gibi uyuyor arabaya koltuklarına yatırıyoruz biz oturmaya devam ama iki metre mesafe seslenseler duycak şekilde napalım bakanımız olmayınca vede iki çocuk olunca bu şekilde çözüm bulduk sonuçta yaz bitince zaten sosyal hayat bitiyo gibi bari sıcakları değerlendirelim diyoruz.
benim minikler ii kaan çok yaramaz ama çok sevimli :))
duru çok genç kız :) ve daha aklı başında artık ama konuşma olayımız hala yok gibi çok basit kelimeler hala benim büyük oğlanda 4,5 yaşında konuştu dr duruda öle olur sorunu yok diyor ama ben artık konuşsun istiyorum heleki sizinkilerin kurdukları cümleleri duydukça sabırsızlanıyorum artık konuşamaması sinirini tetikliyor.
kaan maşallah konuşuyor gibi ikili cümleler kuruyor

duygu alıştınızmı yeni şehrinize eşin iş durumlarını yoluna sokabildimi?

serpilcim sizin ordaki sel durumlarını tv den takip ettim çok üzücü her sene bir yere oluyor bu sel durumlara iki sene öncede tekirdağ silivriyle ne can kayıpları oldu Allah beterinden saklasın

filiz burdayım canım senin cimcimelere kocaman olmuş bi önceki resme bayılıyordum ben ikiside süper çıkmıştı bu resimde çok kocaman görünüyorlar

deryacım ezgi çok sosyal bir çocuk maşallah işte istanbulda yaşamanında tek güzel avantajı bu avm,spor,okul,ve çocuk uğraşları bizim bu küük yerlerde yo k ne yazıkki olsada çok kısıtlı

aylincim hayırlı uğurlu olsun canım allah bitirdiklerinide göstersin

haticecim hayırlı olsun canım yeni yaşamınız hakkınızda hayırlısı olsun Allah gönlünüze göre versin

unuttuğum arkadaşlar kusura bakmasın öpüyorum hepinizii

Duygucum sana da merhaba

ooo Sevda kavuşturana şükür :)) pazartesi soğuklar başlıyomuş zaten boşver tadını çıkar güzelliklerin, maşallah kaan'a ablasını geçti desene, büyük oğlunda geç konuştuğuna göre mesele yoktur ozaman bencede. Benimkiler büyüdü evet boyları uzun, küçükler çok fena oluyo, bizim ufaklıkta konuşmada ablasını yakalar yakında Elif'ten çabuk konuştu. arada haberlerini bekliyoruz böyle.

Bizde dün akşam Elifle dışarı çıktık, baktım elif'in gideceği okulun kapıları açık, ön kayıt sonucu ne oldu diye bir sorayım dedim, Elif'le okula ilk gittiğimizde daha eşyaları gelmemişti, baktık oyuncaklar falan gelmiş, girdik bakalım diye, okulda kimsecikler yoktu, birtane amca vardı içerde bıraktı bizi kendi başımıza gezelim diye, Elif okulun oyuncaklarıyla bir güzel oynadı, hepsini elledi bindi falan, bütün okulu gezdik tozduk, bayıldık bu duruma tabi, herşey elifindi karışan eden yok :)) çıkmak istemedi okuldan, anne biraz daha kalalım dedi durdu, ama gerçektende okul çok güzel olmuş herşeyde yepyeni olunca tabi harika görünüyo, heryer rengarenk cıvıl cıvıl, mis gibi halılar falan, inşallah eğitimi ve öğretmenleri de bir okadar güzel olur.

merhaba..
işallah tüm çocuklar okullarını sever,orda mutlu olurlar..son 15 gün..ama ben ilk hafta göndermeyi düşünmüorum,ağlayan sızlayan çocuklar ,telaşlı anneler nili kesin kötü etkileyecek..

Günaydın iyi haftalar olsun inşallah,

Duygu bende aynı şeyi düşündüm bugün, Eylülün son haftası bir hafta iznim var, ozamana kadar sallasammı okulu diyorum, hem ben götürür getiririm bir hafta hoşuna gider.

Bizde bundan üç ay kadar önce salonda biraz değişiklik yapalım dedik, yer döşemelerini değiştirdik, boya badana yaptırdık ve iki çocuklu bir insan için biraz fazla iddialı olsada bembeyaz yaptırdık yerleride duvarlarıda, ama çok sıkılmıştım bizim ev teras kat, tavanlar lambiri alçaklı yüksekli falan, renklerde koyu olunca çok boğuyo insanı, şimdi çok güzel oldu ama gel gelelim ben buarada iyice sıkılmış olduğum eşyalarımıda attım gitti, olmuşken hepsi yenilensin dedim ve kaç aydır biz evin terasında yaşıyoruz, havanın sıcak olmasıda bahane oldu zaten, evde eşya eksikliği hissetmedik, hatta çocuklar için süper oldu, salonda at koşturuyolar, döktü vurdu kırdı derdi yok, oyun salonu gibi :)

Birde sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer hesabı, alacağım eşyada okadar çok kriterim varki, olabildiği kadar minyatür olacaklar, gereksiz yer kaplamayacaklar, köşe koltuk alıcam, altına vileda girecek yükseklikte olmalı, kumaşı sıvı geçirmez, leke tutmaz olmalı, masa tam ölçüsünde olmalı, bunları arıyorum ama bakacak gezecek vakitmi var

Havalar artık serinleyecek birşeyler bakma zamanı geldi dedik, dün çıktık, aman Allahım iki çocukla eşya bakmakmı biri oraya buraya kaçar, biri zırıl zırıl ağlar, uykuları gelir, huysuzluk o biçim, sıcak biryandan, hiçbirşey bakamadan deli olduk geldik yani. Yanımızda arkadaşlar vardı, hiç eşya değiştirmeyi düşünmezken bütün evi baştan aşağı döşediler, biz bir koltuk almayı bırak bakamadık bile. Böyle bir hafta sonuydu işte.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…