2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ezgi doktor olucakmış....:)))

ne doktoru diyorum hamile doktoru diyor.... annelerin karnından bebekleri çıkarackamış :)))))))

herzamanki gibi gülmekten öldürdü bizi....

bir sürü para topladı bayramda .... oyuncakçıya götürdüm istediğin bir oyuncagı sec bayram paralarınla alıcam dedim.... neden bir tane alıyorum benim bir suru param var dedi :)))

3 tane oyuncakçı gezdi... ne alsam ne alsam diye söylendi :)))

en sonunda hamile bir barbie yanında doktor ve ultrason cihazı olan bir set aldı :))) karnını açınca içinden bebek çıkıyor .... büyüyünce eger dr olursa anlatıcam bunları ona :)))

görümcemin ogluda odtü makine kazandı ... neden istanbul olmadı diye pek üzüldüler :)) bende dedim ezgi odtü kazansın üzülmek ne göbek atatrım :)))

:))) Ezgi'ye bakın hele, mesleğide belirledi, inşallah görürüz o günleri hadi bakalım.
Üniversite olaylarını da burdan konuşmaya devam edermiyiz acaba, gözümüzde gözlüklerle tını mını yazışmaya çalışıyomuşuz burdan, benim oğlan mühendis oldu, benim kız evlendi, bugün torun bize geldi falan diye :))

Ezginin doktor olma düşüncesi süpermiş:)) Demek hamile doktoru olacakmış.Şimdiden konuşmaya başladılar ya bunları, diyecek bir şey yok.

Dün yine orman yangını çıkmış selimiye tarafında.Yangın helikopterleri uçuyordu.Egenin söylediği şey ben helikopterci olacağım.Helikopterle uçacağım oldu:))) İnşallah benim pilot isteğim, onun isteğiyle uyuşur da pilot olur:)))

Bence de odtüyü kazansında gerisi hiç önemli değil:)))

Hahhahahaha inşallah filiz konuşuruz o günleri de:)))

:))) filiz gelin damat cekiştirirriz çocukları bırakıp artık :)))

torunu bıraktı gitti ezgibana diye hayıflanırmışım bende :)))

Ezginin doktor olma düşüncesi süpermiş:)) Demek hamile doktoru olacakmış.Şimdiden konuşmaya başladılar ya bunları, diyecek bir şey yok.

Dün yine orman yangını çıkmış selimiye tarafında.Yangın helikopterleri uçuyordu.Egenin söylediği şey ben helikopterci olacağım.Helikopterle uçacağım oldu:))) İnşallah benim pilot isteğim, onun isteğiyle uyuşur da pilot olur:)))

Bence de odtüyü kazansında gerisi hiç önemli değil:)))

Hahhahahaha inşallah filiz konuşuruz o günleri de:)))

pilot olsunda ... boeing pilotsuz uçurmaya başlamış uçakları sakata girdi pilotluk :)))

bende çok isterim yoksa ohhh her ay 16 bini al bir guzel ye :)))

MerHaba

Gecmis bayraminiz kutlu olsun..telden okuyorum yazmak zor geliyo.. Bizim bayram cok guzel gecti esimin ist dan arkadaslari gelmisti datcaya gittik uc aile tekne turu yaptik vs guzel gecti..
Merallerle gorustuk egehanla guzel anlastilar ..ailemden uzak buruk gecer bu bayram diye dusunuyordum ama oyle olmadi ....
Simdide veranda da salincakta sallanirken yaziyorum :) biz cok sevdik bu evi bahceyi ecenin besledigi kedileride oldu cok mutlu..
Serpil , accu bu taaflara glirseniz imkan olursa gorusmek isterim...

Bi an yaslanmis olarak hayal ettim de insss o gunleride goruruz.

hahha meslekleri de belirlenmiş:))
ben çok isterim yahu o günlerde de görüşmeyi..bugün serpil aradı beni billio ii diilim merak etti arkadaşım..şaka gibi diil mi ,telefonda da öle dedik duyan olsa hiç tanışmadık yüz yüze:))

meralcim tebrik ederim canım,hayurlısıyla bitirir işallah:))
benim de okulum açılıo az kaldı:))
biz de o günleri görürüz işallah ,mezuniyetleri,düğünleri dernekleri...

iyi geceler hanımlar :)
umarım beni unutmamışsınızdır :) hepiniz iyisinizdir inşallah..
Geçmiş bayramınızı kutlarım daha nice bayramlara hep birlikte..

bizi sorarsanız hepimiz iyiyiz..bu aralar tatlı heyecanlar yaşıyoruz ailece
kızım Karadeniz Teknik uni. işletmeyi kazandı yavaş yavaş hazırlıklar yapıyoruz..
oğlumuda anaokuluna yazdırdım oda eylül de başlayacak..birini üniversiteye birini anaokuluna göndereceğim :)))
şimdilik iyi geceler tekrar gelirim ..

amin amin allah ömür versin de ogünlerde de görüşelim.
meral gözünüz aydın ee sizinde bi ayağınız bu tarafta olacak o zqaman bakarsın burada da görüşürüz samsun sinop arası dediğin ne ki.
filiz sizinde hayırlı olsun. durdu sel durdu gelin bugünde b, yağdı ama geçti zarar yok allahtan.
bizde bugün çağanla bahçeden salyangoz topladık. burda terme tarafları falan salyangozculu yapar yanlarına işçi olarak mı versem çağanı karın tokluğuna

hatice sende tel.ini yazarsan özelden gelirsek bi aksilik çıkmadan görüşürüz.

ilk gün uzungöle gittik. otali bulduk bi baktık derenin öteki tarafında ee nası geçcez arabayla bi köprü var ama daracık ve tahta indi eşim sordu arabayı nereye bırakcaz diye adam demez mi bu köprüden geçer o araba şaştık kaldık ama geçti valla. içim ürperdi ama .. öyle ege akdenizdeki gibi değil oteller tahta bina ordakiler beton yasak.. imiş....
içeri gircez adam dediki bizde adet ayakkabıyı dışarda çıkıyo ooo dedik çok iyi bi uygulama. girdik odaya mis gibi temizlik kokuyo. küçük şirin balkonu var tahta masa tabureler derenin sesi dik yamaçlar ve alabildiğine orman ağaçların üstüne yürüyen sis bulutları gece yatarken perdeyi açtım ki manzaralı uyuyayım.derenin sesi ve manara eşliğinde uyudum ki sormayın tadı damağımda. tabi çıktık gezdik gölün manzarası da süper. deiz bisikleti koymuşlar çağanın çok hoşuna gitti balıklar atlıyo falan.
birde gece göl manzarası oooohhh yemede yanında yat.ayna gibi yansımalar suda dans halinde bütün doğa birbiri ile uyum içinde
ikinci gün aydere gittik yolda manzaralar müthiş. raftingin alası var insanlar oluk oluk. dağlardan ağaçların arasından fışkıran sular şelaleler tarihi köprüler. derelerden su değil süt akıyor sanki köpük köpük dalga dalga allahım bir akan su bu kadar mı büyüleyici görünür. dedim ki tv lerde cennet diye gösterilen meğer hakiki karadenizmiş. memleketim benim heryeri ayrı güzel. karadenzi insanının psikolojisini düşündüm durdum oralara ev niye yapılır ve insanlar medeniyet içinde yaşamak dururken neden buralarda yaşar nasıl bi aşktır bu. ağaç tabiat toprak aşkı. aborjinleri araştırdıkları gibi o yöre insanı araştırılmalı kesinlikle.
şelalenin adı gelin tülü nede yakımış görüntüsüne. su cenneti ağaç cenneti.
herkesin tatil anlayışı ayrıdır tabi bu da ayrı bir zevk benim gibi olanlar için. ama ölmeden önce yapılması gerekenler arasına bu eklenmeli bence yayla havası solunmalı en azından bir kere. anlatmakla olmuyo yazarken bile aklıma manzaralar geliyor ve yeniden büyüleniyorum.
benden bu kadar.

MerHaba

Gecmis bayraminiz kutlu olsun..telden okuyorum yazmak zor geliyo.. Bizim bayram cok guzel gecti esimin ist dan arkadaslari gelmisti datcaya gittik uc aile tekne turu yaptik vs guzel gecti..
Merallerle gorustuk egehanla guzel anlastilar ..ailemden uzak buruk gecer bu bayram diye dusunuyordum ama oyle olmadi ....
Simdide veranda da salincakta sallanirken yaziyorum :) biz cok sevdik bu evi bahceyi ecenin besledigi kedileride oldu cok mutlu..
Serpil , accu bu taaflara glirseniz imkan olursa gorusmek isterim...

Bi an yaslanmis olarak hayal ettim de insss o gunleride goruruz.

Hatice itiraf ediyorum çok kıskanıyorum seniii :))
bizim emeklilikte hayal ettiğimizi siz şimdiden gerçekleştirdiniz çok iyi bir iş yaptınız bence..Ece için de çok iyi oldu..

çok sevindim Meral'cim Allah bitirmeyi nasip etsin..
sinop üni.de kuzenim öğretim görevlisi birşeye ihtiyacınız olursa yardımcı olur..

Amin canım, başladılar mı gerisi gelir diyorum ben aslında.Öyle ya da böyle kapağı attın mı, ister 4 senede ister 6 senede bitsin.Biter bir şekilde.
Gülcan'ı da kutlarım ben de,İşletmeci olacak çocuklarımız:))))
Sağol Aylincim, Batıkan'a söylerim hayatım, birşeye ihtiyacı olursa tanışsın.

Duygucum, serpilcim sağolun sizde, inşallah hepimiz görürüz o günleri, hepimiz yine birlikte buralarda sohbet ederiz.

Serpil, bende istiyorum karadeniz turunu.Dediğin gibi Batıkan sinopa gelince gelirim büyük ihtimalle bende arada.

Evet inşallah görüşürüz ilerde de, yine dertlerimizi paylaşırız hatta ve hatta inşallah birgün gerçekten görüşmekte kısmet olur.
Zaten bu gidişle hepimiz Meralin yanında toplaşıcaz gibi görünüyo, hatice yolu açtı hepimizi bir heves sardı :)

Derya 16.000 mi dedinnnn :KK55: iyiymiş, benim kızda uçaklara çok meraklı şimdiden başlıyım kazımaya :)

Linay seni yeniden aramızda görmek güzel, kızına maşallah hayırlı olsun.

Hatice mutlu olmanıza sevindim, huzur ve sükunet havası esiyo senden.

Serpilll öyle bir anlatmışsınki okurken yaşadım valla ohh mis gibi geldi :)
Elif salyangoza "yitlantos" diyo :)) hatta şarkısıda var yitlantos yitlantos diye :))

Ay bazen karı koca kavga ederken insan sinirden çocukları falan gözü görmüyo ya, yanlarında etmemeye çalışıyoruz ama bazende kaçıyo tabi, dün elifle konuşurken ama siz babamla kavga ediyosunuz dedi bana :) sonya ben size yapmayın diyom, susun diyom dedi :) ne utandım ya, dedim bazen kızıyoruz birbirimize ama öyle olur arasıra, sende kardeşine kızıyosun kavga ediyosun ya onun gibi dedim, aslında baban beni çok seviyo, bende babanı seviyorum dedim.

Yakın zamanda da kavgamız olmadı aslında ama nasıl yer ediyosa içinde işte olmadık bir zamanda çıkıyo ağzından.

Geçengünde Elif seni çok seviyorum diyorum, ama sen bana heeep kızıyosun diyo bana :)

Şimdi merak ettim, 2008 ocak annelerinin mesaj sayısına baktım.4500 gibi bir sayı, bizimkine baktım 45.000 civarında.En son yazıldığı tarih 27 temmuz:)))) Biz aramızda birbirimizi görmesekte güzel bir dostluk kurduk kızlar.Bu da çok güzel bir şey bence.İnşallah bir ara gerçekten bir yerlerde toplanıp görüşebiliriz.

Bende dün aynı şeyi düşündüm biliyomusun Meral, hiçbir topikte bizim kadar uzun vadeli paylaşan yoktur sanmıyorum, şaka maka 4 yıl oldu arada birkaç fire vermiş olsakta çoğumuz buradayız. çok güzel birşey bu, birde diğer sayfalarda millet iki günde kavgaya tutuşur, laf sokmalar falan, bizde maşallah maşallah yok böyle şeyler, kalite farkımızda var yani :))))) Hatta bugün bakıcam diğer ayların sayfalarınada bakiyim varmı uzun konuşan :))

X