2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Özlemcim üzülme yoktur bir şey kızların dedikleri doğru git bi doktora rahatla

Aşıkcım bizimkide sol elini daha çok emiyor ben sanmam solak değildir

balımcım dr bana sevdiği bir şarkıyı her uyku sırasında dinlet rahatlar daha kolay uyur dedi bak ne güzel sen şarkıyı bulmuşsun

pembecim evet dediğin doğru benziyorlar birirlerine, kızarıklıklar azaldı sanki biraz daha doğrusu miktarı değilde rengi açıldı iyileşiyor gibi

bizim oğlanda tv yi açık buldumu acaip seyrediyor ben o varken açmıyorum tv yi

meral kız benim tostişimde c.tesi kaka yapmadı pazar yaptı bugünde yok önceden her gün 2-3 kez yapardı şimdi gün atlıyor ben c.tesi rota aşı yaptırdım ondandır diye düşünmüştüm ama şimdi sende söyleyince acaba buda 3. ay sendromumu?

ben oğlumu kel oğlum keltoş oğlum, pamuğum, pamuk prensim, tatlı kurbağam, tosbişim, tontişim, kaymağım birde sarı kafam diye seviyorum

Son düzenleme:
hepinize cok tesekkur ederım arkadaslar
artık bu gulme konusunu kapatıcam benımkı cıttı olacak galıba bende babada oyle zaten yeterkı boyle olsun
benı anladıgınızı bılıyorum gormemesını dusunmek boyle bişeyi akıldan gecırmek bıle cok zor arkadaslar

belki duruşu ciddi olcaktır özlem.benim oğlanda çok gülüyorda annem bu sana çekmemmiş diyor.bebekken ben hiç gülmezmişim güldürmek için neler yapardık bir tebessüm bile etmezdin diyor annem.zaten halada çok gülen bir insan değilim.senin oğlanda ciddi olcak ya da oğlak burcuya inatlaşıyordur sizinle.

oğlumun nesi var ya :KK43:

sabahtan beri kusuyo..emiyo, gazını çıkarıyorum, sonra o sütleri çıkarıyo..önceden de kusardı ama bu kadar da değildi..fazlasını kusuyo demişti dr, geçmişti..

ayçatekin canım midesini üşütmüşsün sanırım emdiği sütü kusuyorsa..benimkide çok kusuyor ama dikkat ettim midesini üşüttüğüm zaman emdii sütü kusuyor hep..yoksa normalde posasını çıkarıyor hep..sıcak havlu falan koy midesine belki iyi gelir..

ekinsu ne haber canım ? hayırdır onat hastamı oldu yoksa, fazla okuyamadım sayfaları o yüzden kaçırdım sanıırm..

ekinsu ne haber canım ? hayırdır onat hastamı oldu yoksa, fazla okuyamadım sayfaları o yüzden kaçırdım sanıırm..

iyiyim linaycım, sen nasılsın işede başladın kolay gelsin ,keltoşumun boynunda ve kulak arkalarında kızarıklar oluştu biz isilik sandık ama değilmiş egzamaymış dr krem verdi çok kaşınırmış tontiş durmadan başını sağa sola çevirip duruyor durup durp ağlıyor, 3 gündür sürüyoruz kremi miktarda azalma yokda renkte değişme var sanırım iyi gelecek

ayçatekin canım midesini üşütmüşsün sanırım emdiği sütü kusuyorsa..benimkide çok kusuyor ama dikkat ettim midesini üşüttüğüm zaman emdii sütü kusuyor hep..yoksa normalde posasını çıkarıyor hep..sıcak havlu falan koy midesine belki iyi gelir..

bakalım, dr a götürcem sanırım.eşimi aradım bile..inşallah öyle basit bişeydir..burası çok sıcak ben de ince giydiriyorum haliyle..songünlerde fazla açtım heralde, midesini üşütmüş olabilir..sagol canım..

dr telefonda olayı çözmüş..bakmadan nasıl biliyolar ya, dogru çözmüştür umarım..bir ilaç söylemiş, onu kullanın yarına kadar gecmezse gelin demiş...

belki duruşu ciddi olcaktır özlem.benim oğlanda çok gülüyorda annem bu sana çekmemmiş diyor.bebekken ben hiç gülmezmişim güldürmek için neler yapardık bir tebessüm bile etmezdin diyor annem.zaten halada çok gülen bir insan değilim.senin oğlanda ciddi olcak ya da oğlak burcuya inatlaşıyordur sizinle.

ya konustugumuzda sevdıgımızde oyle cıttı bı hal alıyor kaşlarını catıp dınlıyorkı sevmeye bıle cekınırsın ondan cok bız guluyoruz
aksam babası sevdı konustu onada aynısını yaptı artık esım ya bu bana resmen maymunluk yapmayın der gıbı duruyor dedı ıkızımde cok gulduk
avatardakı resmıne baksanıza o sıra ben ona neler soyluyordum ılgısını cekebılmek ıcın :bbo:

linay cım halledemedik artık sadece benim değil bir kaç kişinin daha problemi oldu bu emme olayı ama arkjadaşlar mamada veriyor galiba ben ısrarla anne sütüne devam diyorum bakalım 15 gün olsun diye bekliyoz tartırcaz yine ona göre bişey diyecek dr

ahh canım kıyamam nasılda kaşınıyordur şimdi ağlamazmı tabii..çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede atlatırsınız..

ben de iyiyim evet işe başladım haftada 2 gün gidiyorum

ayçatekin hangi şurubu vermiş biz motilium kullanıyoruz kusmasını azaltmak için..

inaysa sağıpta mı veriyorsun sütünü canım,bence iyi yapıyorsun ne kadar annesütü alsa kardır biliyorsun..demek bebişlerimiz dönem dönem değişebiliyorlar..

özlem sana bile gülmüyorsa senin minnoş bayaa ciddi olacak anlaşılan ağır abii :))

ahh canım kıyamam nasılda kaşınıyordur şimdi ağlamazmı tabii..çok geçmiş olsun canım inşallah kısa sürede atlatırsınız..

ben de iyiyim evet işe başladım haftada 2 gün gidiyorum

saol canım kim bakıyor ege beye ablasımı

Bebekler 1 yaşına gelene kadar emmeye programlı ama bazı bebekler birdenbire emmeden kesilebilir. 6-12 aylık dönemlerde bebekler emmeden kesildiklerinde nedeni reflüden kaynaklanan asit salgıları olabilir. Değişen uyku düzeni, hatta sizin eve dönüş vaktiniz bile bu değişikliklere etken. Bebeğiniz birdenbire emmeyi reddediyorsa panik olmayın. Eğer 24 saatten uzun sürerse, doktorunuzdan bebeğinizin yeterli beslenip beslenmediğini öğrenin.

Yakın temas
Bebeğinizle kuracağınız ten teması, oksitoksin (annenin salgıladığı sevgi hormonu) oranını artırır. Böylece hem siz, hem de bebeğiniz çok rahatlarsınız.

O uyurken siz de yanında yatın
Bebeğiniz göğsünüzde uyurken bir yandan emmeye bayılır. Hatta birden daha istekli meme emer.

Emzirirken gezinmek
Hareket halinde olmanın sakinleştirici etkisi vardır. Ayakta emzirebilirsiniz.

Şubat 2009

ayçatekin hangi şurubu vermiş biz motilium kullanıyoruz kusmasını azaltmak için..

canım biz Mısırdayız, buranın ilacını vermiş dr. adı "motinorm"... etken maddesi aynıdır heralde..verdik ilacı, 10 dk sonra yine kustu ve uyuyakaldı..artık uyanınca tekrarlıcaz, çıkmıştır hepsi..of ya çok kötü bişey, oğlum aç resmen..emdiği çıkıyo..açlığa hiç tahammülü de yoktur :KK43:

Geçmiş olsun ayçatekin.İnşallah bir an önce atlatır.
Özlemcim bizimkine ağır abi diyordu çevredekiler. Demek senin oğlan daha ağır abi, bizim ki bize gülüyor, dışarda birisi konuştuğunda kaşlarını çatıp bakıyor.
Linaycım, senin iş durumun iyiymiş güzelim, o bile zor gelmiştir tabii sana.Esracım neyseki fazla bir zaman kalmadı okulun kapanmasına. Zor çalışan annelerin bebişinden ayrtılması.Ben nereye gidersem onu da götürüyorum.Şantiyede ofiste, komşular gelip arabasında bebeği görünce şimdiden başlamış iş hayatına diyorlar-tatlicadiarzu-
Evet emel sanırım 3 ay sendromu bu:))))))
Bizim oğlana anneannesi, tosbağa diyor, teyzesi tosun diye seviyor, paşa, tosun diğer adları.

waterfull naber cnm görüşemedik seninle neyse sen yarı izmirlisin inşallah bi daha ki gelişine.

sagolasın waterfull..uyandı ve yine emiyo, bakalım ne olcak bu işin sonu..benimki mi hastalık mı daha yaman..

linay , hera sizin oğlanlar çoktan 3 aylık oldular hatta 4 e girecekler sizinkilerde de oldumu bu uyku öncesi huzuesuzluk ağlama, meme reddetme, az kaka yapma

waterfullcum evet işim bu şekilde iyi şimdilik ama dediğin gibi o bile zor geliyor..sen hepimizden şanslısın ne güzel kol çantan gibi hep yanında olacak :)))

ekinsucum benimkinde olmadı öyle şeyler, emmesi uykusu kakası aynen devam ediyor..şimdilik herşeyi düzenli gidiyor umarım bozulmaz..

kızlar yavaş yavaş değişik tatlar tattırmaya başladınızmı hiç..ben elma yalatıyorum,geçen gün çok azıcık peynir ve yoğurt tattırdım..şimdide çorba tattırıcam tuzsuz tabii..

selam herkese,
bugün rapor işimi hallettim 20 gün daha sizinleyim.)))
aylin bende geçen elma yalatmıştım,çok hoşuna gitti yalayıp durdu,ama başka bişey denemedim,nazoydu sanırım elma suyu verıodu azcık,dr a sordum veriim mı azcık die yok dedi bana

linay bende elmayı sıkıp 1 çay kaşığı veriyorum arada çok seviyo veletim.

X