2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

özlemcim üzülme bişeyleri görmese o dediklerine de tepki vermez. belki anca başlayacaktır mutlu olduğu zamanlar konuşmaya çalış.

merhaba hanımlar haftanın ilk gününden..herkese iyi bir hafta dilerim..

tribün ne kadar kalabalık bugün ne güzel :) fazla okuyamadım ama hasta olanlara acil şifalar dilerim..
biz oğluşumla çok iyiyiz tatlı tatlı büyüyor..ben de hem işe başladım hem ücretsiz izin yapıyorum..bu da ne diceksiniz şimdi :)) sadece çarşamba ve perşembe günleri çalışacağım onun dışında evdeyim..ama o 2 gün bile çok zor geldi..alışmışım ev hayatına oğlumdan ayrılmak çok zor geldi..

merhaba arkadaslar
sabahdan berı kaanla ugrasıyorum artık ıyıce kafama takılmaya basladı bu gulme olayı
ugur bocegı var odasında onu her gordugunde damaklarını gostere gostere gulumsuyor hatta bazane gulerken sesler de cıkarıyor kıkırdar gıbı
ve yıne odasında şirin baba resmı var onunla da aguu gıyyy gıbı sesler ve de cıyaklama eslıgınde konusuyor
vee yınee evın oturma odasındakı ve yatak odamızdakı avızeye her baktıgında gulumsuyor cıyaklıyor sesler cıkarıyor vee heyecanlanıyor ellerı ayakları bırbırıne karısıyor
amaaaaaaaaaaaa nedennnnnnnn bızeee bıseyyyy yokkkkk
delırıcem vallahı yapmadıgım sebeklık kalmıyor kırmızı gıyınıyor kırmızı makyaj bıle yapıyorum yokkkk dıkkatleee dınlıyorrrr sadecee
bazen heyecanlanıyorr dılını agzının etrafında cevırıyor sonra baska yere bakıyor cek cekebılırsen sonra dıkkatını
ya cokk uzuluyorum arkadaslarr
anne ve babasına gulumsemeyen sesler cıkarmayan bebeklerde gorme engellı olma olasılıgı varmıs
cokkkk korkuyorumm :KK43:(((((((
Özlemcim, dr. a gittiniz mi bu durumla ilgili.Kafanda soru işareti oluşacağına götür bir dr. a hayatım , rahatlarsın. Görme engeli olsa, duvardaki resimlere gülmez hayatım.Onlara bakıp hem konuşmaya çabalıyor hemde gülüyorsa öyle birşey yoktur. Sizi takip ediyor mu, ya da bir oyuncağı gözünün önünde hareket ettirirsen takip ediyor mu_?

kızlar sizin bebişlerde tv ye bakıyo mu benim kızım içine düşcek nerdeyse bakıtmamaya ugrasmaktan yoruldum artık acaba zararı varmıdır

ebser benim oğlumda çok tv ye bakıyor en ufak fırsatı kaçırmıyor..ama biz seyrettirmek istemiyoruz 2 yaşına kadar zararlı diyorlar..

aman pembe biz beceremioz boşver kanka kalalım:)
kızlar bebişlerinizi severken neler diosunuz
ben ilk önce yoğurt diye seviodum sadece aynı yoğurta benzetiodum tadını rengini falan:) şimdi o kadar saçmalıoruz ki babasıyla, bakın bazıları
su samuru
marmelat
ay bu çok komik goy goycu:)))dedikoducu demekmiş
unutmadan bi de porsuk:)))minik porsuk
bizden daha yaratıcı var mı bakiim

Biz ilk başlarda kirpi diye seviyorduk.. Hamileyken son aylarda kanımda toplanıyordu, taş gibi bir tarafa yatıyordu. Eşim ozaman kirpim diye sevdi, öyle devam ettik, Saçlarıda dik dik çıkıyor zaten..
.. Doğduğu gün annem battaniyeye nasıl sarmışsa tırtıla benzettik, Ondan beri tırtıl diye seviyoruz.. Biraz daha büyüsün kozasından çıkıp kelebek olacak...

Özlemcim, dr. a gittiniz mi bu durumla ilgili.Kafanda soru işareti oluşacağına götür bir dr. a hayatım , rahatlarsın. Görme engeli olsa, duvardaki resimlere gülmez hayatım.Onlara bakıp hem konuşmaya çabalıyor hemde gülüyorsa öyle birşey yoktur. Sizi takip ediyor mu, ya da bir oyuncağı gözünün önünde hareket ettirirsen takip ediyor mu_?

evet oyuncaklara bakıyor bazen benı takıp edıyor doktor 2 hafta daha bekleyelım sonra konusalım dedı şimdi beklemedeyız umarım mınıgım benı sevndırır

ebser benim oğlumda çok tv ye bakıyor en ufak fırsatı kaçırmıyor..ama biz seyrettirmek istemiyoruz 2 yaşına kadar zararlı diyorlar..

ben de seyrettirmek istemiyorum ama mücadele gösteriyo ana kucagını ters döndürüyorum ordan bile kafasını arkaya döndürüyor bazen gözlerini de içe doğru kaydırıyo acaba şaşılık mı var diye korktum ama sanırım 1 yasına kadar bebklerde olabiliyormuş

merhaba arkadaslar
sabahdan berı kaanla ugrasıyorum artık ıyıce kafama takılmaya basladı bu gulme olayı
ugur bocegı var odasında onu her gordugunde damaklarını gostere gostere gulumsuyor hatta bazane gulerken sesler de cıkarıyor kıkırdar gıbı
ve yıne odasında şirin baba resmı var onunla da aguu gıyyy gıbı sesler ve de cıyaklama eslıgınde konusuyor
vee yınee evın oturma odasındakı ve yatak odamızdakı avızeye her baktıgında gulumsuyor cıyaklıyor sesler cıkarıyor vee heyecanlanıyor ellerı ayakları bırbırıne karısıyor
amaaaaaaaaaaaa nedennnnnnnn bızeee bıseyyyy yokkkkk
delırıcem vallahı yapmadıgım sebeklık kalmıyor kırmızı gıyınıyor kırmızı makyaj bıle yapıyorum yokkkk dıkkatleee dınlıyorrrr sadecee
bazen heyecanlanıyorr dılını agzının etrafında cevırıyor sonra baska yere bakıyor cek cekebılırsen sonra dıkkatını
ya cokk uzuluyorum arkadaslarr
anne ve babasına gulumsemeyen sesler cıkarmayan bebeklerde gorme engellı olma olasılıgı varmıs
cokkkk korkuyorumm :KK43:(((((((

Canım bizim buzdolabının üzerinde büyük bir çiçek resmi var. Koyu pembe yapraklı, ortası sarı ve gülümseyen yüz var.. Babamız nezaman kızımı mutfağa götürse o çiçeğe bakıp konuşuyor... Ama istisnasız gülüyor ve konuşuyor... Ama normaldir bu . Dikkatini çekiyor. Sevimli geliyor belkide..

Bizede gülüp konuşuyor ama okadar değil...

su samuru ve cezveye çok güldüm:))) bizden seçmeler minnoş,isoş,tontoş,topalak,kepir tosbası(toprak kaplumbağası)fındık faresi...
dün çok güldüm eşimle halimize.anlatmadan edemeyeceğim.bizimki bütün gün uyumadı,saat 12 oldu hala cin gibi,4 sattir emmemiş emmekte hala direniyor,bizde bezde sallıyoruz eşimle.aramızda geçen diyaloğa bakın.ne kadar akıllı oğlumuz var böyle maşallah maşallah.bunu gerçekten ciddi söylüyoruz.karga yavrusunu kuzgun görürmüş diye boşa söylememişler.

özlemcim görme sorunu olsa resimlere tepki vermez bence.doktorlar takip ediyorsa görüyordur demişlerdi.

özlem bence korkuların yersiz senin dedigin gibi bir problem olsa avizeye odasındaki objelere gülmez netten okuyup kafanı karıstırma bence oglunun birseyi yoktur böyle yaparak hem ona hemde kendine zarar veriyosun doktora götür en azından içinde şüphe kalcagına....

geldim ama gidicem hemen ocakta yemek makinede bulaşık diğerinde çamaşır ay elim ayağıma dolaştı çağan uyurkken yapayım dedim arada buarayada koştum geldim
özlemcim çağanda babasına gülüyor çığlık atıyor anam bana tık yok buna ne buyurcan babayı görünce deliriyor ben uğraşıyorumda zar zor gülümsüyor lütfediyıor paşam takma kafana bence zaten o nette yazdıklarına bakarsan kafayı yersin
bende oğluşumu tospağam diye seviyorum bir diğer adı pofuduk :)

bizimki tv manyağı valla bıraksan eni konu oturup izlicek hiç bi fırsatı kaçırmaz

su samuru ve cezveye çok güldüm:))) bizden seçmeler minnoş,isoş,tontoş,topalak,kepir tosbası(toprak kaplumbağası)fındık faresi...
dün çok güldüm eşimle halimize.anlatmadan edemeyeceğim.bizimki bütün gün uyumadı,saat 12 oldu hala cin gibi,4 sattir emmemiş emmekte hala direniyor,bizde bezde sallıyoruz eşimle.aramızda geçen diyaloğa bakın.ne kadar akıllı oğlumuz var böyle maşallah maşallah.bunu gerçekten ciddi söylüyoruz.karga yavrusunu kuzgun görürmüş diye boşa söylememişler.

özlemcim görme sorunu olsa resimlere tepki vermez bence.doktorlar takip ediyorsa görüyordur demişlerdi.

eşimle aynı konuşmalar bizdede oluyor.bak nasıl anlıyor bak nasıl alındı ağladı.neyapsa bilerek yapıyomuş gibi bizde eşimle ne kadar akıllı bir bebek diyoruz.:teytey:

eşimle aynı konuşmalar bizdede oluyor.bak nasıl anlıyor bak nasıl alındı ağladı.neyapsa bilerek yapıyomuş gibi bizde eşimle ne kadar akıllı bir bebek diyoruz.:teytey:
cnm zaten bizimkilerin gözünden belli cin oldukları, fotolarına bakıorum hiçbiri bebek gibi bakmıyo, ee oğlak burcu çocuğu böyle olurmuş annelerine bilgiçlik taslarmış biraz büyüynce işimiz var yandık valla.bizimki bazen öyle bi bakıyo ki biz agu magu yaparken, resmen ben aptalmıyım düzgün konuş benle diyo bakışlarıylasırnaşık şey

özlemcim arkadaşların dediği gibi öyle bir sorun olsa diğer şeylere tepki göstermezki..boşuna kuruntu yapıp kendini üzme tatlım bir sorun yoktur bence..

inaysa sizin emme sorununuz ne durumda çağan emmeye başladımı artık ?

alisah en güzel isimler takmışsınız fıstığa öyle :))

bunlar milenyum çocukları tabiki akıllı olacaklar :)

hepinize cok tesekkur ederım arkadaslar
artık bu gulme konusunu kapatıcam benımkı cıttı olacak galıba bende babada oyle zaten yeterkı boyle olsun
benı anladıgınızı bılıyorum gormemesını dusunmek boyle bişeyi akıldan gecırmek bıle cok zor arkadaslar

cnm zaten bizimkilerin gözünden belli cin oldukları, fotolarına bakıorum hiçbiri bebek gibi bakmıyo, ee oğlak burcu çocuğu böyle olurmuş annelerine bilgiçlik taslarmış biraz büyüynce işimiz var yandık valla.bizimki bazen öyle bi bakıyo ki biz agu magu yaparken, resmen ben aptalmıyım düzgün konuş benle diyo bakışlarıylasırnaşık şey

evt ya ocak bebişlerinin yüzünde hiç bebeksi bir hal yok.hele benim oğlanın bakışları.her gelen bu çok inat olcak çok çapkın olcak diyor.birde herşeye gülüyor çok neşeli olcak sanırım.

oğlumun nesi var ya :KK43:

sabahtan beri kusuyo..emiyo, gazını çıkarıyorum, sonra o sütleri çıkarıyo..önceden de kusardı ama bu kadar da değildi..fazlasını kusuyo demişti dr, geçmişti..

X