2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba öncelikle hırlama konusunda endişeniz olmasın benim bebeğim e oluyor doktorumuz beslendikten sonra bebeklerde reflüden kaynaklanan bir hırıltı olabilceğini dik pozisyonda beslememizi ve yarım saat sonra yatırmamızı söyledi.Dünden beri dikkat ediyorum cidden azaldı.Mama konusuna gelicek olursak benim oğlum da mamayla besleniyor ve kilo alımı gayet güzel maşallah.Ama bence sizin yeğeninizin de kilosu 2 aylık bebeğe göre gürbüz değil ama normal artı boyu gayet iyi.Şunu da unutmamak gerekir ki bizim doktorumuz da hep söyler kilolu bebek sağlıklı bebek demek değildir her bebek aynı olmaz kimi bebeğin yapısı daha ince ama sağlıklıdır.Belki aşırı kustuğu için çok kilo almıyordur.Bu konuyu dr unuza danışın mutlaka bir ilaç önerir.Komşumun bebeğine vermişti ordan biliyorum.

esra ekinsu sizlerede geçmiş olsun kızlar.ne zormuş anne olmak.kızımın büyüyüp sağlıkla yürüdüğünü görsem ne güzel olucak.
kızlar benim bebeğim küçük doğduğu için nefes alımını ayarlayamıyor.2 dir boğuluyordu cuma günü ben dışarı çıktığımda annemlerde kendi tükürüğü ile boğulmuş annemler baş aşağı sallayarak kendine zor getirmişler.annem çok korkmuş bakamam al kızını evine git dedi.benimde dün ve bugün sınavlarım vardı gidemedim.doktorlar normal diyor büyüdükçe gelişecekmiş solunum kanalları ama benim aklım çıkıyor bogulacak diye.başında ayrılamıyorum.

esra bence şanslısın ne güzel öğlen evde olcaksın ya akşama kadar çalışanlar napsın. ay çok zor valla ev,iş,çocuk......

ezra ay canım başlıyosun demek işe hadi hayırlısı zaten az kaldı okulların kapanmasına e bide yarım gün gidicen tüm günü ayrı olanları düşün yinede şanslısın bence

ewet bende onları düşünüom zaten ,şanslıyım sanırım ama kuzumu bırakmak zor gelicek

saol canım,ewet başlıorum,annem burda şimdilik o bakıcak

saol canım teşekkürler ,sanada geçmiş olsun,walla bizimkiler gelişim olarak önde ama bizimkide bazen tükürüğünden boğulacak die korkuorum, ağız salgıları arttı çok gelıo sanırım yutamıo bazen,öksürmeye başlıo,biraz daha sabır ve dikkat edeceksın hepsi geceçek zamanla

kız duygu,naptın gece gece aaa boş bıraktın sinirlenmişin arkadaşım ya

ay kızlar uykum yok kafayı yiyeceğim!!!nil 5.30 da uyanır gene artık yarın ölü gibi olurum
gidip tv izleyeyim azcık bare..
tatlı rüyalar:))

herkese ii akşamlar kızlar, kızımı uyuttum sizlere bir bakayım dedim..
umarım iisinizdir

çok geçmiş olsun canımmm:çok üzgünüm:

oyy inanna kuzum gece gece ne bu asabiyet anlamadım haaa:roflol:
geniş ol tatlım her zaman olucak böyle şeylerŞeniz
esa canım bebeğin bi sıkıntı atlatmış büyük geçmiş olsun ne olduğunu bilmiyorum birazdan bakıcan geçmişe şimdiden halini hatrını sormak istedim balım:1hug:
enelcim çok geçmiş olsun canım çok çok dikkat etmen gerek asla yalnız bırakma biraz zorlanacaksın tabi ama çok tehlikeli kızmımdan biliyorum tükrüğü boğazına kaçtı zor acile yetiştik valla off ömrümden bi 10 yıl gitmişti
dr sürekli göztim altında tutun demişti

tesekkürler valla bende de aynı dert hamileyken 20 kilo aldım 6 kilosu kaldı ve ben hamile kaldığımı öğrenmeden 10 gün önce alışveriş yapmıştım ve hepsinide en fazla 3 defa giydim hevesimi bile alamadım:1no2:

günaydın herkeze kızım bugun bana kıyak gecti 7 ye kadar uyudu uykumu aldım inşallah sizin bebişlerde mışıl mışıl uyumuştur

günaydın:)))
güzel geçsin günümüz:))
biz 6 da kalktık canım ya:)),
ben asabi diildim arkadaşlar akşam yanlış anlamışsınız sanırım.arkadaşa yardımcı olabilmek,havadan cevap yazmamak için bikaç soru sordum,o sinirlendi heralde..

Günaydınlar,
Bebişi hasta olanlara geçmiş olsun.
En-fur-tu benim kızımda aynı mamadan besleniyor, kilo alımı ise normal (ılk ay 500gr - 2. ay 1200gr aldı ), bizim doktorumuz başka mama önermedi. Mamaya ilk başladığımızda kilo alımı azdı ama sonradan düzene girdi.

Herkese günaydın... 6:30 da kalktık 8 de geri yattık.. Güzelce uyuruz diye hayal etmiştimki kızım 40 dakika uyudu kalktı... Şuan kanepede mırıldanıp duruyor:))

hepiniz iysiniz inş..

günaydın kızlar

enel teşekkürler canım sanada geçmiş olsun benim oğlanda tükürüğünden hep boğulacak gibi oluyor birde meme emerken çok çekiyor herhalde, bizimkinin de hırıltısı var demek ondanmış bende daha uzun süre dik tutayım bari

kızlar benim oğlan deli gibi ağlıyor hala, nasıl uykuya dalamamaymış bu anlamadım valla kafayı yicem kuzumun canıda acıyor herhalde birde offf offf

günaydınlar
benim kız da bu gece çok güzel uyudu maşallah, gerçi 7 saat emmedi ilk yatışından snra ama uyanmayınca ben de kaldrmadım, 8de yattı 3te kalktı snra 6da emdi yattı 7de uyandı:) e o kadar olsun.annem bende ya uyuyo annem gitsin 10kere kalkar artık
hsonu hava süperdi ya biz hep dışardaydık naz da arada uyudu arabada emzirdim falan, evin önünde çay bahçesinde oturuoruz sanki hawaide gibi hissettim kendimi valla insan çocuu olunca dünyayı başka algılıyo

inanna arada tartışalım kız okuması zewkli oluyo çok monoton oldu bu ocak anneleri topii stres atarız azcık:)

günaydın hanımlarrr.ekinsucum oğlun profilden aynı benimkine benziyo:))nasıl oldu oğlun geçmiş olsun.
ianna sen sinirli değilmişsin bence karşı taraf germiş.aman olsun alishanın dediği gibi arda aksiyon iyidir reytinglerimiz artar:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…