2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bu cumartesi gunu gittiğimiz bakırköydeki kurs... en soldaki elbiseli ezgi kıyafetimiz yoktu o sırada :))) ama ayakkabıyı aldırttı hemen ... girmedi derse çorapla ...

baştan yapmadı hiçbir hareketi.. sırf ayak calıştılar.. sonra açıldı herseyi yaptı...

sınıfta en küçük ezgiydi digerleri 5-6-7 tı.... ezgi uzun diye yırttı işi :)) gelsin dediler kabul ettiler... onlar başlayalı 6 ay olmuş....

ama ezgi gitmek istemiyorum herkes çok buyuk dedi...

bende pazar gunu nişantaşındaki diger kursa götürdüm... 2,5-3,5 yas olan yuva sınıfına ... yeni açılmış sınıf ... 6 kız vardı ... hepsi 3,5 yasında sınıftakilerin.. çok sevindi hemen sınıfa koştu giydir beni anne falan bayıldı ... ebnde girdim derse izlemek istedim diger kursla ne farkı var dye.. aynı hareketleri yine yapıyorlar ama .. örddek gelmiş.. aslan kaçmış. kartal olduk .. kelebek olduk hadi kurbaga olalım şimdi yumurta olalım diyor ögretmen... inanılmaz farklı ve keyifliyi.. ama bir tane vardı 3,5 yasında kız 3 derstir geliyormuş hala anne sınıfta anne dışarı deyince çıglık çıglıga aglıyor.... o öyle aglayınca ezgide dersiş bıraktı geldi oturdu yanıma.. istemiyorum gidelim hadi dedi...

sonra ögretmen o kızı annesiyle dışarı çıkardı... ezgi kendine geldi... hatat ders bitti diye üzüldü :)))

o kadınada haftaya sizsiz erse girmezse getirmeyin artık dedi... ama kadın anlamıyor biz çok istiyoruz gelmeyi falan diyor... ama inanılmaz dersi bozuyor çocuk ve diger çocukları tedirgin ediyor...

neyse kayıt olduk... haftaya kısmetse yne gidicez... umarım ezgi bırakmaz devam eder... çok guzel esnetiyorlar vücutlarını...

siz nekadar karizmasınız bayıldım... maşallah

ne güzel derya hayırlı olsun. bak yaşı küçük olsa bile uzun diyekabul ediliyo bizimkide bu yüzden reddedilir ediliyoda. bu çok üzücü benim için.

ezgi bu işlerde çok istekli bir çocuk ve etrafında da istekli insanlar istiyor demekki. öteki kız ağlıyo diye istemeyebiliyor yani. demek o benzetmeler bu işlere yarıyormuş. bizimkide ördek oluyo kurbağa oluyo köpek geliyo şimdi çiş yapıyo falan diyip 4 ayak üstüne durup tek ayağını kaldırıyo eğlenceli yani.

hadi inşallah sıılmaz devam eder ben sıkılacağını zannetmiyorum ama maşallah

ne harika bir deneyimmiş bu böyle .. bizd e bulsak buralarda keşke ...

eşimle ezgi gitti iki kere :)) aynı cipler varmış uçuşan ezgide agzını acmış öyle :))) çok keyifliymiş...

biz de külkedisine gittik hsonu, kızlar kızı olanlar kaçırmayın derim izlediğimiz en güzel tiyatroydu halis kurtça da gittik biz ama gezici oluyolar her yere uğrarlar.baleye ben de istiyorum ama bu aralar biraz kendime vakit ayırıyım naz yeni yeni kendi kendine vakit geçirmeye başladı eylülde falan bi yer bulursam başlıycam ama okul bu sene de düşünmüyorum ben 4.buçuk yaşında başlatıcam 2sene anaokul yeterli

bizde winx lere gittik ... ezgi bayıldı tabi... çok uzun zamandır istiyordu... hafta sonları hurriyeti tiyatro sayfasını bulup tiyatro seciyor hanfendi :)))

zaten genelde eylülde başlıyorlar yeni sezona... bizimki tesadüf oldu ... cumartesi grubu varmış... yogun istek üzerine açılmış pazar sınıfı... sizin o tarafta alternatif daha fazla ...

merhaba..
ya 2 çocuk pozu ayrı bi güzel ,kursa giden çocuk pozu ayrı ,nie çocuk pozu çünkü 2.ci isteğimden uzaklaştım,hahhah..
bütün kuzularıma maşalööle h..birbirinden güzel hepisi...valla ben de derse giren kapı önünde bekleyen velilere sinir oluorum,bööle zamanlarda nil de beni istio yoksa hiç aramaz...bırakma kardeşim getirme çocuğu di mi...azcık özgüveni oluşsun çocuklarında!!peh..ayrıca öğretmenlerin bizimkilerin yaş gruplarına anlatması çok dooru öle olmalı,tasvirler bi figürü temsil ederken ayrıca aslında drama çalışıo oluolar.ben de 2.yeri beğendim.hayırlı olsun:))
biz nevşehire gidioruz sanırım efet,buluşuruz tabi,oralar birbirine bayaa yakınmış:))
biz dün bi de avm nin bi etkinliğine katıldık,oyuncak yapım atölyesi varmış,1 saat sürdü,penguen yaptılar ve ücretsiz...daha önce de başka bi yerde tiyatro vardı.bence çok güzel etkinlikler ,büyük şehirlerin artılarından biri,herkes katılabilir..bence araştırmaya değer:))

kızlar şu vitaminlerin ismi neydi,ben de alayım nile bi de balık yağı kullanan var mı ben bayadır hiç vermedim ama istiorum sanki ii gelir??

kızlar şu vitaminlerin ismi neydi,ben de alayım nile bi de balık yağı kullanan var mı ben bayadır hiç vermedim ama istiorum sanki ii gelir??

supravitti şu iştah acan...

ben kullanımıyorum umca dışında birşey artık... balık yaglarının .. ayıcıklı balıklı şeker görünümlü olanlarından almıştı eşim bir kutu ondan kullanıdk bu kış.. bitti almadım birdaha bende... şurubu igrenc kokuyor..

duygu sizin aktivitede çok hoş olmuş.
dün istanbul için bi link vermiştim kızlar bi bakın. anadolu yakasında olanlar için uygun. böyle ücretsiz bir aktivite imiş.
hadi duygu gidin bizde bi tatilde uğrayaımda görüşelim senle. biz görmedik oraları..

ben varya o göbekli balerinin göbeğini gıdıklarım ne tatlı ya maşallah

maşaallah ezgi'ye, çocuk işi biliyor kendisine uygun olanı seçiyor. Aktiviteler süper, biz Aslı ile ne tiyatroya ne sinemaya gittik, zaten çok hareketli bir çocuk, TV falan da sevmiyor, durmaz diye düşünüyoruz, gerçi sizin deneyimlerinizi okuduktan sonra tiyatroyu deneyebiliriz.

ne de yakışmış küçük hanıma balerin kıyafetleri maşallah çok tatlı :))

bizim oradaki kültür merkezinde neşeli ayaklar filmi varmış 28 martta, onu bir deneyerek başlayalım bakalım ne tepki verecek bizimki. tiyatroya sorun çıkaracağını sanmıyorum ama sinemada şüpheliyim doğrusu.

Benim kızdan balerin falan olmaz herhalde ama halk oyunları tam ona göre, pepe'deki bütün halk oyunlarını birebir oynuyo, eline mendili alıyo, biryandan müziğini söylüyo bir yandan oynuyo, oynamaya ve dans etmeye çok meraklı köçek olacak galiba :)

biz arabalar filmine gitmiştik ilk. son 5 dakikada çıkmak istedi o ana kadar ses çıkarmadan oturmuştu. bayada zaman oluyor gideli ağustos eylül gibiydi galiba. kapıya yakın ve dış başta oturduk sorun çıkarırsa salonu terk etmek kolay olsun diye. tiyatroyada ilk 2 yaşına girdiği gün götürmüştüm. valla götürün çocuklarınızı denemeden bilemezsiniz durup durmayacağını. ben aslında operaya falan da gidelim istiyorum ama onlar için 7 yaş sınırı varmış.

opera mı :))) işte orada hayatta durmaz elif. O önde ben arkada sanatçıların arasında kovalamaca oynarız artık :)

Ya bana kalsa Elif'i her yere götürürümde ufaklık bizi bağlıyo işte, çocukta mahrum kalıyo herşeyden bende öyle, o yüzden diyorum ya imreniyorum size diye, inanın çarşıya pazara bile ayda yılda bir mecbur kalırsam çıkıyorum, beş dakikada işimi halledip dönüyorum. Sosyal hayat sıfır, ev iş arası koşturmaca aaah ah. Akşamları en erken 18:30'da evde oluyorum, geçen akşam 18:45'de gitmişim, kayınvalidem sen 17;30'da çıkmıyomusun işten niye böyle geç geldin diyo 15 dakika gecikmişim :)))) ((( böyle olunca da extra zamanlarda çocuk bırakamıyorum tabi ona.

Gobekli balerin cokkk tatli :) kiyafette cok yakismis

Evcil hayvan konusunda soylediklerin dogru meral.bi evlatta hayvanin oluyo al sana ikinci cocuk :) simdi dusunmuyorum zaten cook ilerde ...
Kuzi nasil olsun sosyal hayatin 1 tane zor 2 cocukla ..annen yakin degilmi oyle durumlarda o na birakirsin?
Ne guzel kizlar faalsiniz geziyorsunuz bol bol ... Kul kedisine bakicam simdi ... Bundan boyle hergun bir plan yapicam evde zaman gecmiyo.. Her zaman oturup eceyle oynayamiyorum. Biz 5 yasina kadar kres dusunmiuyoruz ama aslinda ece gitmek istiyor... Bakalim zaman neyi gosterecek belki calismaya baslarsam gondermek zorunda kaliriz ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…