2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese merhabalar...deryacım bizim kreşte de uyandırıyolarmış...allah biliyo artık neler yaptıklarını.içim hiç rahat değil aslında ama napalım mecburuz vermeye...bizim gibi bakamazlar ki aslında bakmak zorundalar para alıyolar çünkü neyse dertliyim bu konuda..kendimi telkin ediyrm sürekli

slm hanımlar boynum sırtım heryerim agrıyor.. ezgiye kızmamak için o kadar kastım ki kendimi dustugum hal bu...

cuma dan beri bir karın agrısı tutturdu yemek yemiyor zorlayınca kusuyor...

dun akşam bir loka yemedi sabah 2 lokma peynir yedi... allahım hadi zorlamıyım kızmıyım diyorum artık sinirlerim laçka oldu...

cuma usutmuştu şimdide huy kaldı sanırım ... yemek yiyelim diyorum başlıyor karnım agrıyor demeye...

çok sinirleirm bozuk... ben ne zaman rahatlıycam allahım ya..

zaten kreşede sinir oluyorum bu ara... kafam çok bozuk...

Deryacım yemeyen çocuk zor haklısın birde inat bindimi üzerine , her yerin ağrır tabi kendini kasmaktan geçmiş olsun , hepimizin derdi aynı sabırlı olmaya çalışıyoruz ama bir noktada patlıyoruz

günaydın kızlar kış geldi bizde başladık erkenden uyanmaya saatler geri alınınca ne yapıcaz bilmiyorum

emelcim onat halamı çok erken uyanıyo değişmedimi hiç düzeni 3 yaş sonrası artık normal uyurlar diyolar ama bakalım ne olcak bizimkiler

aynen bende senin durumundayım benimkilerde tatil sonrası cozuttu düzenleri bozuldu yemezler içmezler devamlı yapma etme dediğim şeyleri yaparlar sürekli duru kaana kaan duruya vurma halinde artık yapmayın etmeyin demekten tükendim resmen çok yoruldum.okadar kasmışımki kendimi 3 gündür bütün eklemlerim vücudumun her yerim ağrıyo kas gevşetici kullanıyorum.

senin kreş iiydi sanki canım sorun neki..bu ara hemen hemen herkes kreşlerden şikayetçi bende istiyorum ama tek bi seçeneğim var şikayet etsemde değiştirme lüksüm yok ne yazıkki inşallah başladığımızda herşey yolunda giderr ocağı bekliyoruz biz 3 yaş öncesi almıyolarmış.

Dün İstanbuldaydım, trafik felaketti, orada yaşayanlara Allah sabır versin, şükrettim İzmit'de yaşadığım için.
Derya, Seda sıkmayın bu kadar kendinizi. Siz tutulsanızda hastalansanızda onlar bildiklerini yapıyorlar.
Emelcim normalde hava kapalı iken daha fazla uyunur ama Onat tersine düzenlemiş kendini galiba...

gunaydın...

size bir oyun hamuru tavsiye edicem bayılacaksınız...

banda arkadaşım aldırdı pahalı ama harikaymış meger diğerleri eziyetmiş...

Amos Zıplayan Oyun Hamuru 4 Renk 18 GR. IC18P4 - KIRTASİYE

bu kırtasiyede satıyorlar heryerde de yok...

hamuru yuvarlak yapınca yere vurdugunuzda aynı top gibi zıplıyor çok komik... parça parça dökülmüyor hiçbir yeri boyamıyor ve dağılmıyor...

ezgi çok sever hamurla oynamayı buna bayıldık....

slm kızlaar emelcim hayırlısı olsun inşallah.benim de boynum ve belim haftada 1 nmutlaka tutuluyo geçen tv de izledim sebebi gerginlik stresmiş hani öle ağır iş yapmakla falanda alakası yok aynen naza kızıyorum hızlı hızlı süt alıcam mesela dolaptan tak öle kalıyorum 2 çocuk olsa bi de ne hale gelirdim acaba ya da temizlik falan yapsam hep kesin sakat ederim kendimi
okula nazar değdi bizimde ya bikaç gündür bırakırken ağlıyo çok, siz gidince susuyo diolar ama içim rahat etmiyo öğrenmesi iyi, alırken mutlu ama arabadan inmek istemiyo senle eve gelicem yemek yapıcam die ağlıyo:)bizim yarım gün, ing falan sabah olduğu için sabahtan götürüorum genelde ama haftada 1falan öğleden sonra bırakıorum naz 1de diğerleriyle uyumuyomuş 2buçuk oluomuş 4te de kaldırıolar yani bütün çocuklar aynı saatte uyumadıı için öyle görmüşsündür derya bi de daha yeni başladılar düzene girer.
bizim kız çok seçici oldu bazı konularda beni düşündürüyo mesela inanılmaz kız erkek ayrımı yapıyo baba sen erkeksin çadırıma girme annem girsin, işte anne biz kızız gel saçını tarıyım hep pembe giyiyo topuşlu ayakkabılar istiyo:) anne öcü gördüm odamda babam dövsün onu sen kızsın yapamazsın diyo bu kadar da olur mu bu yaşta ya sizinkiler de böle mi aşırı cinsiyetçi:18:

merhaba..
kızlar içim sıkılıo valla başta başımız sağolsun demek istiorum
serpilcim doomgünün kutlu olsun,nice sağlıklı senelere:)))
deryacım sağol deneyeceğim ben bıktım çünkü hamur pisliğinden!!
ayşegül nil de de var ayrım,baba erkek anne kız ,kuku-pipi,babam güçlü vs...
bizde okulla sıkıntılıyız bi bugün ağlamadı..

benim de öle duygu ya Allah ım şu şehit annelerinin gözyaşını durdur artık belalarını ver şu kkkkkkkkkkkkkkkklerin

slm kızlarr
deryacım sen bu kırtasiyeden yada sitesinde alışveriş yaptınmı ordanmı aldın hamuru yani bende çok beğendim hemen alim dedim ama ne bilim kart bilgilerimi girerken aklıma geldi bi sormak istedim daha önce duymadığım bi yer çünkü.

sağol duygu. da doğum günümü kaldı. günlerdir eşim plan yapıyo şuraya seni yemeğe götürcem çok güzel falan filan ama gün böyle bi gün işte. eve geldi gitmiycez mi dedi inan ne giyinmeye ne süslenmeye ne de gidip biyere yemek yemeye içim razı olmadı. nası gideyim nası yiyeyim içim yanıyo içim en az sizlerinki kadar.,

sevda tedaviye başlamıyorum o yüzden sana dönmedim. fırsaım olmadı aslında.. ilgilendiğin için sağol.

çağan cinsiyetlere o kadar takık değil. sen gızsın diyo o kadar. ama şey takıntısı var banyoya girerken mutlaka bana da babasına da siz sakın kilotunuzu çıkarmayın diyo.

accu istanbul valla felaket. bizde 2 hafta önce ordaydık ıyyyykk dedim. bu ne. saat 9 10 hep trafik. insanların ne kendine zamanı kalır ne çoluk çocuğuna. iyiki ordayken anne olmamışım. olanlara kolaylıklar..

ayşegül çağanı ben götürdüğüm zamanlarda sende gel yada bende geri gelcem diye ağlardı ama servise verdikten sonra hiç sorunum kalmadı. servisle gitmeyi çok seviyo. o sorun öyle çözüldü. imkanın olursa bide öyle dene derim.

kızlar biz çağanla c.tesinden beri kriz yaşamıyoruz. ancak dün akşam kendi kendine ortada bişey yokken gelip bana vurdu. sonra bidaha bi daha. ben hiç ses çıkarmadım babası kızdı o bana daha çok vurmaya başladı ama çokkkk
ben numaradan ağladım ama yine bişey demedim babası anneye vurma yeter dedikçe azıyo en son bende sana vururum yeter dedi. ve vurdu hafifçe. sonra çağan ağlamaya başladı. bi süre sonra yanıma geldi. bende ona gelme ben senden korkuyorum bi daha vurursun dedim. yaklaştırmadım. çok üzüldü. korkma benden annecim ben sana bi daha vurmam nolur korkma benden dedi.ama çok pişman oldu. bi müddet korkuyom demeye devam ettim. sonrada anlaştık. büyük ihtimalle dün ilgilenmedim diye yaptı. karolin izledim. ve çok yorgundum. ileişim semineri çok iyi oldu. sakin sakin hallediyoruz herşeyi.

Aysegul yazın ezgi gitmek istemiyordu okula bu ara sesi çıkmıyor birde sınıf atladı aktiviteleri çoğaldı yeni aldirdiklari kitaptan ödev gönderiyor öğretmen eve birde siir vermişler ezberlesin dedi kackere söyledim tekrarlamadı babası isten geldi bir baktım benimki şiiri okuyor babasına ben dersten nefret ediyorum ya nasıl calistiricam bu cocuğu çok sıkıcı okul zamanı kabusum olucak benim

Ben bu siteden aldım Avrupa yakasında çok elit bir kırtasiye arkadasım otdan alıyor direk bana uzak diye siteden aldım ben

çağan sitenin en sakiniydi noldu böyle

bizde vurma yok onu öğrendi neyseki ameye babaya ananeye vurulmaz :))

valla teyzsi yine sakin benim oğlum. biz onun düzenini çok bozduk o düzen değişikliğne pek sıcak bakmayan bi çocuk. ee izin aldık çıktık yola istanbula geldik. ev işimizi hallettik bu arada 3 gün boyunca eve git gel kiracı bul anlaş çocuk hep rabanın içinde sonra bandırmaya geçtik nişan telaşı bizde dahil kimse onunla ilgilenemedi ordan geldik eşimi bıraktık biz annemlere geçtik. bu arada benim ağrılar coştu ağrılarım artınca suratsız sinirli herşeye çabuk kızan biri oluyorum çocukta etkileniyo tabii bu arada bide o hastalandı derken asabi oldu bizimki. ama geçer büyük oranda geçti bile.
eee setiniz nasıl beğendinmi. bende adım adımın setini sipariş verdim bakalım nasıl çıkar. oyuncakları etkinlikleride kullanılacak her malzemeyi gönderiyorlarmış. bir yıllık set. 3 ayda bir gelecek. peşin ödeme 348 aylık 29 a geliyo. dur bakalım güzeldir inşallah. aslında ödev işi iyi birlikte yapmak için birlikte zaman geçirmek gerekir. ama zor tabi...
bizimki hergün vukuatla geliyo bu aralar. annee öteki çağan yüzüme vurdu çağlar elimi ısırdı eymen burnumu sıktı eymen ayaaaama vurdu bak nası acıdı ganadı ganadı( kan yok tabi) artık uyarıcam bende.. bişey demiyodum ama artık hergün olunca kızıyorum yani.

ok canım tşk ederim verdim bende siparişi bizimkilerde sever oyun hamuru oynasınlar

serpilcim inşş kullanmana gerek kalmaz canım ama eğer ileriki durumlarda kullanman gerekirsede orada çözemediğin noktada yapılabileceği yaparız söylemen yeter canım tekrar geçmiş olsun.

kızlar durudada vurma huyu var bende ses çıkarmamaya çalışıyorum ama bazen dayanamayıp yapma kızım diyorum ama ozaman dahada cozutuyo.bide hayali konuşmaları çok fazla 3 yaşlarında çok olurmuş bu oyuncaklarıyla konuşuyo yada aynanın karşına geçip kendisi başkasıymış gibi konuşuyo halini görseniz çok komik.

geçen boynerdeyiz aynadan soruyo kendisine anem nede budamı (parmak sağı gösteriyo) yok peki budamı (solu gösteriyo)yok peki buyamı ditti (takrar sağı gösteriyo) sonra cevap veriyo evet diye ondanda ona cevap he tamamm ve o yöne koşuyo :))))

:))) ezgide de var canım oyuncakla falan konuşma... bazen elini telefon yapıp telefonla konuşuyor babasını arıyor 'baba beni özledinmi bende seni özledim ne zaman gelicen hee tamam by by :)))) '

erkek-kız ayrımı başladı bizimkindede mesela naptınız bugun diyorum evcilik oynadık elvin şevval defneyle erkeklerle oynamadık onlar bozuyor oyunumuzu...

yada erkekler pembe giymez :))) bu erkek oyuncagı

birde tum bebekleri soyuyoruz biz hepsi çıplak terliyorlarmış :))) ama iki arkadaşım var kızları 5 yaslarında onlarınkide aynıymış demek dönem bu...

serpil sete bakıyım bende enişten bir set getirmiş sevimli kahramanlar diye o çok harika ... 8-9 kitap var ... içinde çok aktivite var her akşam onları yapıyoruz kes yapıştır boya parmak kuklaları falan çok keyifli oluyor....

bizimkinden defter istemiş ögretmeni bugun ilk defterini aldık birde kap aldık ona mini mouse lu hello kity istedide bulamadık...

çizgi çalışması yapacaklarmış daha çok erken bence ama bakalım napıcaklar...

bugün ağlamadı çok şükür bırakırken, ama nedeen..dün o okuldayken ona bayramda giysin diye pembe kabarık elbise aldım bugün onla gitti okula ayrılırken de bugün de kızlı pembe balon al gelirken getirirsin dedi:))ne kadar bilinçli ağlaması anladım yani tamamen duygusal:)))
kızlar bence vurma ısırma saç çekme tükürme hep geçiş dönemleri, dikkat dağıtmayla çok kolay halloluyo kızdıkça büyüyo o yüzden hiç dillendirmeden sağa sola baktırıp unutturmalı
bizim kitap seti 4-5 yaş ya, bana biraz fazla geldi ama naz 2008lilerin sınıfta onlar yapabiliomuş daha eve gelmedi heralde orda yapıcaklar genelde.ödevlere mümkün olduğunca az yardım edicem ben, bana pek etmezdi annemler sorumluluk bendeydi daha özgüvenli olur çocuk zoru kendi başarmalı.tabi ihtiyacı da olabilir her çocuk aynı olmuyo.benim burda bazı tanıdıklarım ilkokul2 ye giden çocuğuna özel ders aldırıyo.büyük konuşmıyım ama zekasında bi sorun olmadığı sürece asla çocuuma bu kötülüü yapmam

Merhabalar
Bizde disarilardayiz iki gundur.hazir havalar guzelken degerlendirelim.bizim kiz iice alisti gezmeye eve gitmeyelim diyor. Artik bebek arabamizi almiyoruz disarlarda avmde falan bol bol yuruyor hic yorulmak bilmiyo.

Cinsiyet ayrimi bizdede basladi.eve kim gelse yapisiyo resmen.artik annelere daha yakin davraniyor.onceden babalara sirnasirdi.

Su aldiginiz setin izmi neydi kizlar bende bi bakayim.disari cikamadigimiz gunlerde evde bol aktivite yapmak gerek.yoksa saldiriyo saga sola :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…