2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

:))) ezgide de var canım oyuncakla falan konuşma... bazen elini telefon yapıp telefonla konuşuyor babasını arıyor 'baba beni özledinmi bende seni özledim ne zaman gelicen hee tamam by by :)))) '

erkek-kız ayrımı başladı bizimkindede mesela naptınız bugun diyorum evcilik oynadık elvin şevval defneyle erkeklerle oynamadık onlar bozuyor oyunumuzu...

yada erkekler pembe giymez :))) bu erkek oyuncagı

birde tum bebekleri soyuyoruz biz hepsi çıplak terliyorlarmış :))) ama iki arkadaşım var kızları 5 yaslarında onlarınkide aynıymış demek dönem bu...

serpil sete bakıyım bende enişten bir set getirmiş sevimli kahramanlar diye o çok harika ... 8-9 kitap var ... içinde çok aktivite var her akşam onları yapıyoruz kes yapıştır boya parmak kuklaları falan çok keyifli oluyor....

bizimkinden defter istemiş ögretmeni bugun ilk defterini aldık birde kap aldık ona mini mouse lu hello kity istedide bulamadık...

çizgi çalışması yapacaklarmış daha çok erken bence ama bakalım napıcaklar...

bizim evdede bütün bebeler çıplak,nerdeyse kaan bile yani onu bile soycak bizim duru,geçen yeleğini ayakkabısını çorabını çıkarmıştı swetini çıkarmaya çalışıyoduki ben girdim içeri bide sıcak anne sıcak diyo :))))) hele kendini ay o çıkarıyo ben giydiriyorum..

Son düzenleme:
benimki adım adım gelişim seti. ama dahaelime geçmedi. okulda yapıyorlar bişeyler ama evdeki zamanı da güzel geçirmek lazım evde bisürü şey var amaböyle set şeklinde ve yönlendirmeli olunca daha rahat olur herhalde. gelince ben yazcam size iyi mi kötümü..
biz markete gittik bugün. çağan nutella gravyer peynir cocopops süt sünger boblu su yumurta bıdırcın yumurtası ayy aldı da aldı. yiycek nasıl olsa diye ses etmedim. sonra bu sondu başka bişey almıycam dedim tamam dedi. sonra araba aldı. bende tamam ama önceki aldığımız herşeyi bırakıcaz o zaman sen karar ver dedim. peynirine kıyamadı gerisine tamam dedi. oda bıraklacak dedi. ikna oldu. ordan gitti oyun hamuru beğendi. bende o zaman arabayıda bırakcaz dedim tamam dedi. sonra düşündü düşündü gitti hamurlarıda bıraktı annecim yiycekleri alalım biz amuru da almıcam dedi. eve geldik 4 tane penir yedi.tercihini yiyecekten yana kullanması beni çok mutlu etti. ve tabi tercih kullanması daha çok hoşuma gitti.
sevdacım çok teşekkür ederim. ilgin için ayrıca ve tekrar teşekkürler

çok canım sıkkın,nille tüm günüm kötü geçti:KK43:

neden hayatım ne olduda moralin bozuk bugün bizde duruyla çok çakışmalı bi gün geçirdik dişlerimi sıkmaktan çenem ağrıyo çok kızdırdı bugün beni önce bi bardak sütü yere boce etti sonra bebe büsküvilerini koyduğum saklama kabını bilerek açıp yere döktü ondan sonra kaanı çok sert bi şekilde itip düşmesinii ve canının yanmasına sebep oldu.akşamda babasını suratına bor fırlattı :KK43:(

Yaratıcı Şirinler Eğitim Seti (36-48 aylık çocuklar için) - Küçükadımlar Eğitim Yayınları |Setlerimiz, 48-60-ay, 60-72-ay, 36-48-Ay, Kitaplarımız, Etkinlik Dosyalarımız, Boyama Kitaplarımız, Öykülerimiz, Hediyelerimiz, Planlarımız, Cd'lerimiz - Küçük

bende bu set var tavsiye ederim 55 e satılıyordu biryerde... http://www.okuloncesimarket.com/pro/2466/181/Yaratici-Sirinler-Egitim-Seti-3-4-Yas

bir tane daha var o daha da guzel ama onu eniştem getirmişti matbacı onlar basmış nerde satılır bilmiyorum isim yazarım... çok guzel oda...biz evde bunları apıyoruz çok eglenceli oluyor...

dün bir tane koyun vardı mesala üzerine yapıştırıcıyla pamuk yapıştırın diyordu yaptık bayıldı ezgi....

babasına gösteriyor bak senin için yaptım dedi :))))))))))

Son düzenleme:
Nerden alıyosunuz bu setleri bende istiyorum almak inş bulurum elvinde sürekli bişeyle yapmak istiyor

merhabaa..
ya kızlar ne olsun nil hep ağlıo ben de çıldırıorum bi yerden soona..dün bi gün öncesinden beter bugün dünden..poposuna vurdum bi tane,dakikalar soona banabana vuruosun hep dio,sevsen öpersin:KK43:(ne diyeyim benbütün gün sar sarmala,çıldırtsın,soona laf!!
kızlar ben mi çok sinirliyim ,siz bağırmıo musunuz,nası dayanıosunuz??dün uyku saatinde babasıyla beni birbirimize düşürdü o oturdu..
derya o kağıt dergilerini ben çok beğenmiştim,limango da mı ne set satıolardı...

bizim en büyük kavgamız yemek için oluyor...

çok özlüyor kreşten gelince hep beraber birşeyler yapmak istiyor haklı olarak... kucagımda oturuyor sarılıyor öpüyor... yapışık geziyoruz... :))

başka birşeyle ilgilenirsem çokkızıyor... yemek yapmam gerekiyorsa bende onuda katıyorum sen şunu yap bunu yap diye öylelikle yemek yapabiliyorum...

gidip oyuncaklarıyla oynamıyor birara guzel oynuyordu bıraktı yine işi gucu ben...

valla canım ben de yapıorum hep onunla ,yetmio bi de kek kurabiye yapıoruz ama yok yani hiç..1 lokma yemekle bugün sabrım iice taştı..aldım çöpe döktüm yumurtasını..yeme dedim *ıkkımın kökü..
sabah ağlayarak kalkıo,soona istediğini yaptırmaya çalışıo,boya,kes,yapıştır...söz verio tutmuo..offf...kabus..tam gün mü gitse okula ..çünkü ben de bazen çok sinirleniorum,dün aldım ayakkabımı gidiorum dedim,yanlış ama orama kadar geldi yani..

valla canım ben de yapıorum hep onunla ,yetmio bi de kek kurabiye yapıoruz ama yok yani hiç..1 lokma yemekle bugün sabrım iice taştı..aldım çöpe döktüm yumurtasını..yeme dedim *ıkkımın kökü..
sabah ağlayarak kalkıo,soona istediğini yaptırmaya çalışıo,boya,kes,yapıştır...söz verio tutmuo..offf...kabus..tam gün mü gitse okula ..çünkü ben de bazen çok sinirleniorum,dün aldım ayakkabımı gidiorum dedim,yanlış ama orama kadar geldi yani..

Bize kok sokturuyor bu cocuklar :) ama ne yapalim dayanmak zorundayiz.
Bende yemek yaparken eceye gorev veriyorum yoksa dolaplari bosaltmaya basliyor.sofra kurmak ve sutunu hazirlamak onun gorevi :) yemek konusunda benden dertlisi yoktur artik onemsemiyorum. Sabahlari soruyorum ne istersin 2 secenek hangisini isterse onu hazirliyorm.hos herzaman isteyerek yemiyor ama eskisi gibi degil.
Yumurta konusunda ne zorlardim hergun bi yumurta yesin diye.simdi haftada bir yada iki yiyor.
Bagirma konusunda ben cok bagirirdim ama artik yapmiyorum.degil bagirmak azcik kizsam hemen kusuyo.kizmasam yuzum asilsa hemen gelio anne gul kaslarimi gosteriyor parmagiyla anne guuul diye bagirio.
Yapmacik olmican gercekten gulcen. Oyle iste ... Zor ismis cocuk buyutmek cok zor.

Derya bu Yaratici sirinleri almayi dusundum ama neler var 4 kitaptan olusuyor heralde.cikartma boyma vs. İcerigi nasil. Bide baktim boyle egitici setler baya pahaliymis. Biz cikartma cok seviyoruz. Bi kac tane de cikartma kitabi alacagim.

Elvinde beni deli ediyo bazen geçen pazara çıktım onunla babasıyla kalmak istemedi.benimle geldi ama burnumdan getirdi aldığım şeyleri bile düşürmüşüm farkında değilim rezil etti beni sokakta en sinir olduum şey gelince bende poposuna vurdum babama gitçem tmm git gidebiliyosan diyip çıkarmadım ayakkabılarını bıraktım kapıda nasıl ağladı ama iç çeke çeke çok üzüldüm yanlış mı yaptım bilmyrm artık....bi kere ceza vermiştim odandan çıkmıcaksın dedim oda gitmiş tvyi açmış oturmuş izlio:KK53:gülermisin ağlarmısın.....napıcamı şaşıyrm bazen ben zaten psikoloğa gitmeyi düşünyrm çok çabuk sinirlenyrm engel olamıyrm kendime...bide sanırım panik atak başlangıcı var:18:

tam gun gitmiyormu okulumu değiştirdin naptın sen

Derya bu Yaratici sirinleri almayi dusundum ama neler var 4 kitaptan olusuyor heralde.cikartma boyma vs. İcerigi nasil. Bide baktim boyle egitici setler baya pahaliymis. Biz cikartma cok seviyoruz. Bi kac tane de cikartma kitabi alacagim.

daha çok sayıları ögretmeye yonelik... az -çok ince-kalın-üzgün-mutlu kavramları resimlerle anlatıyor...

bir agaca elma çizmiş içi boş elmaları say 3 tanesini kırmızıya boya diyor mesela...

bir kitabı daha var o daha kalın ve ayrıntılı.... bu ince ama keyifli bir kitapçıda incele öyle al istersen...

ama evde hiç bu tarz kitap yoksa tavsiye ederim fiyatıda çok uçuk değil... çok aklın değil ama keyifli...

anaokulu kitabı bildiğin... çıkartma yok biz çıkartmadan bıktık artık onları yapmıyor byamadanda çok keyif almıyor değişik şeyler arıyor hep.... kes yapıştırdan daha çok mutlu suan...

X