2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

mrblar
derya bizim de var kitap dergi setimiz 120 istediler daha gelmedi eve ama benzer bişeydir bi defalık bişeymiş başka aldırmıycaz dediler.bazı okullarda kırtasiye istiolarmış senelik 350verdi arkadaşım bizde o yok en azından
biz mothercareın şampuanını vücut jelini kullanıoruz parapen de sitrik asitte yazıyo içeriğinde değiştiriim bende.. gerçi artık her günkü uzuuun banyo seanslarımız bitti perş pazar yıkıorum genelde nazı yetiyo bize.
bu okuldan çok memnun kaldık kızlar, bütün branş öğretmenleri farklı, ing, dans, resim, müzik hepsi başka.ve inanılmaz şey öğreniyo ing baya sayıyoruz bale yapıoruz sayıları görünce tanıyo bu hafta sağlıkmış mesela konuları.hep sorular soruyo eve gelince.bi de defteri var öğretmeni dolduruyo eve gelmeden o gn neler yaptığını çok güzel anlatıyo süper bi hatıra olucak ikimize de ama ben vermem tabi hep bende kalıcak:) maşallah diyim ilgi alaka olunca gerçekten farkediyo çocukta

ne güzel ayşegül memnun olmanıza da sevindim. evet aslında biçok şeyi öğrenebilecek yaştalar ama genel kanı bu yaştaki çocuklardan fazla şey beklemeyin şeklinde. bu düşünceden kurtulmuş olan bazı kurumlar var. umarım çocuklarımız her döznemde hakettikleri eğitimi alırlar.
bizimde öyle her dersin branş öğretmeni var. ancak biz tam anlamıyıla eğitim sezonunun açıldığı dönemde izne ayrıldık. yaklaşık 3 hafta gerideyiz bakalım nasıl olacak. bugün 3. günümüz daha.

Oh aysegul yam istediğim okulmus seninki buraya açılan sezonluk 9 ay yani 10500 istedi bende veremem dedim çok fazla bir rakam şimdilik idare edicez bizimkiyle napim

ya kizlar defne cok inatci oldu.
cok hircin, hersey istedigi gibi olucak illa. kendini parcaliyor olmazsa.
cok bunalmis durumdayim birsey soyleyince asla yapmiyor
hatta tersini yappiyor. yani psikoloisi bozulmasin diye sakin olayim diyorum ama
ben kecileri kaciricam yakinda, bana bunlari yapan baska biri olsa kafa goz dalardim resmen ya,
ama her sinirlendigim sakin ol diyorum kendi kendime. benden sinirlenmeyi ogrenmesin diye
bazen agladiginda karismiyorum kendi haline birakiyorum konusmuyorum da,
cozulecek birseyse uzlasmaya calisiyorum degilse aglamasina izin veriyorum duymazdan geliyorum
ama bu cok zor oluyor hayiri cok fazla kullanmamaya calisiyorum.
Ay daha nne yapiyim su sendrom gecsin diye. baslicam sendromundanda
yemek yemez kiyafet giymez hep ugrastirir Krese gidiyor da rahat nefes aliyorum
Allah su kresi yapandada calistirandada razi olsun. hergun dua ediyorum onlara:)
yoksa ben tiarhaneye boylardim.
sizde durum nedir bu konularda?????

kreşte dil sorununu ne yaptınız yeşim... yemekleride değişik diyordun...hangi dil konuşuluyor orada

Deryacim bukemedigin eli op demisler bende basa cikamyainca koreceyi ogrenmeye basladim.
ingilizcemde cok yok onu ilerletmek istiyordum ama o burda isime yaramayinca koreceye basladim
simdi az cok konusabiliyorum hastanede , kursta ,markette derdimi anlatabiliyorum ama sozluk yanimda tabi:)
3 ay kursa gittm baslangic seviyesini aldim sinava girdim ilk 2 seviye icin onumuzdeki ayin 9 unda aciklanacak
sonuclari cok merak ediyorum ins gecmisimdir 2 seviyeyide.
defne benden daha iyi anlaiyor cunku o dogal yollarla ogreniyor. :)
onda bir sorun yok yemekleride yiyormus oyle diyor hocasi. ben evde turk yemegi yapiyorumda ne oluyor dogru durust yemiyor zaten .
orda en azindan birseyler yedigini biliyorum .
oyle cozduk gibi. kresinden memnunum. benden sadecee aylik ucret istediler Tr parasina gore 500 tl ye filan geliyor
bazi dersleri ucretliymis muzik bilmem birseyler ama hocasi benden almiyor aramiz iyi de :)
servisle gidis gelis. 8:30-16:00 arasi bende bu surede kendime vakit ayiriyorum. iyi oluyor.

MECBUR ÖĞRENİCEKSİN yeşim hayat geçmez başka türlü :)))

BILDIRCIN YUMURTASI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VE YEDİREN VAR MI????

Ben yediriyorum cnm bi ara çiğ olarak sütün içine katıp veriyodum öksürüğe ii geliyomuş diye...şimdi arada alıyrm ama küçük ya doymuyo bizimki 2 tane kaynatıyorum mesela ikisinide yemek istiyo...çok faydalı mutlaka verin..1 tanesi 5 yumurtaya bedelmiş

Son düzenleme:
Yeşimcin bu keçi modları sanırım hepsinde var. Bıldırcın yumurtası ağır olur diye biliyorum ama, bir deneyeyim bakalım.
Kızlar biz çiş işini tamamen çözdük ama kakasını hala tuvalete yapmıyor, sabırla bekliyoruz bakalım....

yeşi ne güzel işte bi dil öğreniyosun. inşallah geçmişsindir sınavından da..
inat meselesine gelince bizimkide inatta direnik bu aralar. melek çağan gitti huysuz keçi geldi. huysuzsun diyorum huysuzda dilim uzunda diilim diyo. ( ikiside keloğlanda tiplemeler).
gece yanımızda yatar yemez uyumaz uyanmaz dediğim dedik çaldığım düdük öyle bi havalarda. akşam yatakta dönmek falan istedi bak dedim kendi yatağında yatsan daha rahat hareket edersin burda omuyo gördünmü dedim. burdada rahat ederim annecim ederim ederim dedi. iyi dedim inatlaşmaktansa. ben ne de inatlaştıysam o üzerine huy kalıyo bizimkinde bende aldırış etmemeye çalışıyorum. geçer bunlarda geçer de sonra ne başlar bak işte onu bilmiyorum.

slm kızlarrr
hepinize tşk ederiz biz tatilimizi süper sorunsuz ve güzel yaptık evimize döndük bide ne görelim buralara kış gelmişş:)))
bu nedir böyle dondumm zaten daha evimin önünde arabadan bi indimm tekrar nasıl bindiğimi bilemedim antalya bebek yanıyomuş gerçekten şortları askılıları çıkarıp uzun eşofmanları çektik üstümüze ve alışmaya çalışıyoruzz hepiniz iyisinizdir umarım.

sebamed bizde kullandık duruda göz yakma sorununu bizde yaşadık kullanmıyoruz chicco kullanıyoruz.

okadar yol gittik geldik hiç tuvalet sorunu yaşamadık şükürr maşallah kuzumaa yormadı beni bu konuda.

inat durudada var oda her istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışıyo ve benim en büyük şikayetim paylaşmamazlığı hiçbir oyuncağıyla oynanmasına müsade etmiyo ama kendisi karşı tarafın oyuncağıyla oynamak istiyo ve tabii sinir harbi ve sorunn okadar arada kalyorummki bu konuda bencil bi çocuk olmasını istemiyorum ama sanırım öyle olucak napıcam bilmiyorum,tatildede hep bu sorunu yaşadım alman tatilcilerinin çocuklarıyla kova kürek deniz havuz malz kavgaları bizimki ne kendi oyuncağını veriyo nede onlarınkini ee almancada bilmiyoruz o nedenle bişide diyemiyoruz aileler sinir olmuşlardır kesinlikle bizim kızaa :)))ama napalım gerçi sevdiği arkadaşlarıyla hiç böyle bi sorun yaşamadık gayet güzel oynuyolardı

Son düzenleme:
Sevda masallah 3 cocukla sorunsuz tatil gecirmissin biz burda kis modundayiz
İnat bizdede var ama oyle cok diretmiyo dikkatini baska biseye cekmeye calisiyorum. Ecede cok cekingen oldu baska cocuklarla paylasmayi bilmiyo herseyi bana soyluyo biri oyuncagini alsa gelip bana soyluyor sn al diye. Biri vursa yada yolsa hemen icine kapaniyo hic mucadele etmiyor. Hep soyluyorum biri sana vurursa sende vur. Vs. Nerede yanlis yapiyorum bilmiyorum. Oyle mizmiz herseye aglayalamz aglayarak istemez ama biraz cekingen. Boyle olmasini hic istemiyorum

tşk ederim canım duru hiç çekingen deildir aksine çokta girişkendir her sorununu bana yansıtmadan kendi çözer.Ece kreşe gitti sanırım ordada öylemiydi canım eğer öyleyse bence bir pedegogla görüşmelisin o seni yönlendiricektir.

dün biraz nette dolaştım. bu dönem çocuklarının özelliği imiş oyuncaklarını paylaşmama bir çok çocuğun içinde oyuncağını alıp kendi başına oyun oynama. 3-4 yaşında da başka çocuklarla oynamaktan daha zevk alırlarmış.
çağan gece yatarken bile oyuncaklarını yatak odasına götürmek istiyo. kimse almasın diyo. tuvalete giderken falan oncaklarımı da alalım babam almasın diyo. tövbe tövbe kazık kadar adam napcaksa onun oncaaanı..

accu kaka sorunuda çözülür kısa bi zaman sonra. meraklanma..
bıldırcın yumurtasını da bende kullanırım arada bir. haftada iki bilemedin 3. 4-5 yumurtaya eşdeğer ç
nkü. evet aslında çiğ içirmek daha faydalıymış ama ben ona cesaret edemedim.1- 2 dk kaynatıyorum öyle veriyorum.
kızlar ya canım sıkkın bugün.
ben yine tutuldum. dün gece nerdeyse hiç uyumadım ağrıdan. bugün kendime samsunda bi doktor buldum. artık tnf ilaçlarından birine başlamalıyız dedi bende artık kaçacak yerim kalmadığı için kabul ettim. bu şekilde yaşamak bana eziyet veriyo. son umudum bu ilaç. inşallah yan etkilerini görmeden uzun yıllar kullanırım.kanser riskini artırıyo tüberkiloz olabiliyosun bu ilaçları kullanınca ama belkide hiç olmaz. ilaç işe yarar yaşam kalitem yükselir çağanla daha rahat hoplar zıplarım diye sevinirken yan etkileri ortaya çıkarsa diyede korkuyorum. off dua edin bana nolur....

neyse bişey anlatayım son. bugün kreşi aradım çağanın burnu akıyoda ilaç koydum çantasına diye. kahvaltıdalarmış. dün bişey yaşamışlar onu anlattılar. öğle yemeğinde yeşil mercimek varmış. ben hiç yapmam bilmem . çağan ben bunu yemem demiş. bidaha makarna istemiş. neyse demişler ki neden yemezsin çağanda bu ayakkabıların içine giren taşlara benziyo da ondan yemem demiş. millet kopmuş tabi eee duyunca bende koptum o nasıl benzetmeymiş diye.
haa sonra hoşuna gitmiş iki tabak yemiş o ayrı

bu oyuncak krizini ben fena yasadım havalimanında bavulları beklerken bir turistin çocuğuyla oynayıp zipliyordu benimki cocuk düştü kulağını Demir koltuklara vurdu ağla ağla mahvoldu bende birsey vereyimde sussun dedim teyzesi plastik dandik iki tane fare almış burger dan birini cocuğa birini ezgiye verdim kıyamet koptu başladı ağlamaya verde ver kendikini attı yere bende aldım çöpe attım uzaklaştım ordan ama ne ağlamak birdahada ders oldu artık ver oyuncagini bile demiyorum istese versin rezil etti beni tüm haalimanina...
Birde avm de yaptı kızın birinin oyuncakları var elinde gitti yanına kız vermedi tabi bizimki bacağına yapıştı sıktı o günde ceza verdik oyuncaklara götürmedik çok üzüldü birdaha yapmiycam dedi bazen hala söyler kızı sıktım diye götürmedin diye :)) sonuc cadıyı yani

duruda öyle aynen anlattıklarını yaşıyorum..maşallahı var hiç rahatsız deil bu durumdan :)bana bırak anne ben hallederim der gibi bakıyo bana ama ben çok sıkıntı yapıyorum çünkü sorunu çözemiyorum ee karşı taraf haklı ne dersinki çok arada kalıyorum valla insanlar çocuğuna sahip çık der gibi bakıyo :)))

:))) ayakkabısına çok taş giriyo annesi çağanın baksana çok dertli bu konuda

kızlar biberona devam eden varmı aranızda ben bıraktım ama geceleri su içme konusunda sıkıntı yaşıyorus öneriniz varmı biberon özellikli olmayan bi fikre ihtiyacım var benimki gece çok su içer ama bardak zor oluyo akıtmayan biberonlarda biberon özellikli olmuyomu

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…