2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ben bu sabah denedim yakmadı ...

emel citric asid nedir sen bilirisn....

Emelcim geçmiş olsun cnm inş geçer yaa kuzum benim

aaa ii ki söledin filiiiizzzz nerdesin

BENDE HERŞEYİNİ BEBEKKEN SEBAMED KULLANDIM MENNUN KALDIM ELVİN ZATEN HALA DAHA AĞLIOO YIKANIRKEN AMA ŞİMDİ DALİN KULLANIYRM

Son düzenleme:
dalin kesinlikle kullanamayın demiş o dr... ay deli etti beni bu dr...

derya citrid asid limon asidiymiş şimdilik edindiğim bilgi bu. zararı varmıdır nedir ne değildir bilmiyorum. işe başladıktan sonra bizim hastanedeki çocuk dr.una soracağım.
ay çok yorulldum. evin işini bitiremedim hala. salonla ara hol kaldı. kışlıkları tamamen çıkardım. perdelere camlara dokunmadım bide onlara el atsaydım nolurdu halim bilmem..
yaşlanmışımmmmmm

çocuk ürününde zararlı bir madde kullanılmasını aklım almıyor...

saçma geliyor ama dr demişbunuda boşa dememiştir heralde...

biizm okulda kitap satıyorlar okulda yapacaklarmış evde de ödev vericeklermiş....

küçük adımlar -yaratıcı şirinler eğitim seti (36-48 ay için)

100 tl istediler :))) 20 ye alıp bize 100 e satıyorlar muhtemelen...

valla derya baktın mı kitaba yani sete. kaç parça netteki fiyatı ne. eğer dediğin gibiyse sinir bozucu.
bizde 400 tl kırtasiye parası ödedik bu ay. bu bir yıllıkmış. nasıl bi fiyat sence. bana biraz fazla gibi geldi. gerçi yapacak bişey yok. okulumuzu sevdiğimiz için buda ne demedik.

valla şimdiden çok masraflı bu çocuklar. ilerde naparız bilemiyorum..

ya nazodan haberiniz varmı. doğumuna ne kadar kaldıki. bayadır oda uğramıyo habersiz kaldık..

Merhabalar
Burcu gecmis olsun.ameliyat kelimesi bile urkutuyor insani ama olduktan sonra daha iyi olacagini dusun ..

Bizde kizimla avm de gezdik 3 saat.Yagmur cizmesi aldik hemen ayagina giydi. Hoplayip durdu cok sevdi cizmelerini. Hep yuruttum
hatta kostu eve geldik uyumamak icin direniyo yine. Aliskanlik oldu artik miy miy yemek yemek,bagris cagris uyumak offf of. Yarim saattir salliyorum donup duruyor :)

Deryacım dediğin madde sitrik asit değil de başka bir maddemi acaba?

Sitrik asit turunçgiller başta olmak üzere, birçok bitkide ve meyvede bulunur.Limon bünyesinde büyük oranda (kuru ağırlığının %8’i kadar) bu asitten içerir.
Sitrik asit (ing. Citric acid) metal temizleme işlerinde, gıdaların ve çeşitli organik maddelerin dayanıklılığını arttırmak için ve bazı alkolsüz içeceklere tat vermek için kullanılır. Şekerleme ve ilaç yapımında da yararlanılır. Sitrik asitin kullanıldığı ürünler; içecekler, mayalı gıda ürünleri, bira, şarap, peynir, bisküviler, lokumlar, kekler, dondurulmuş balık, dondurma, reçeller, jöle, dondurulmuş patates, şerbetler, hazır çorbalar, salça ve konservelerdir.

Sitrik asitin günlük kullanım limiti yoktur. Sitrik asit, vücut hücrelerinin normal bir bileşiğidir ve yan etkisi olmadan vücutta parçalanabilir ve kullanılabilir. Yalancı alerjik reaksiyonlar (intolerans) rapor edilmiştir, fakat bunlar çok nadirdir. Kansere neden olmaz.

merhabalar
burcu gecmis olsun.ameliyat kelimesi bile urkutuyor insani ama olduktan sonra daha iyi olacagini dusun ..

Bizde kizimla avm de gezdik 3 saat.yagmur cizmesi aldik hemen ayagina giydi. Hoplayip durdu cok sevdi cizmelerini. Hep yuruttum
hatta kostu eve geldik uyumamak icin direniyo yine. Aliskanlik oldu artik miy miy yemek yemek,bagris cagris uyumak offf of. Yarim saattir salliyorum donup duruyor :)

saol korkuyrm bende ama ne yapıcam bilmyrm

sallayabiliyomusun hala.ben hiç sallamadım daha doğrusu sallayamadım. belim izin vermedi.
çağan evdeyken gündüz uykusu uyumuyo hiç.buna rağmen gece 12 ye kadar falan ayakta. okulda uyuyo 1,30 saat uyuyolar. oda yetiyo herhalde. bende zorlamıyorum çünkü zorlayınca ne o uykusundan anlıyo ne de ben. sinirleniyorum. benimkinin inadıyla başetmek çok zor daha da zorlaştı. napıyım okula gittiği günler uyuyo ya diye avutuyorum kendimi.

yakın olmakta güzel dimi. ikinizide aynı durumda yani çocuk açısından. birbirinizi hep hoş karşılarsınız sıkıldıkça iki dk uğra yeter. kıskandım bak. pardon daha öncede kıskanmıştım herhalde..

Deryacım dediğin madde sitrik asit değil de başka bir maddemi acaba?

Sitrik asit turunçgiller başta olmak üzere, birçok bitkide ve meyvede bulunur.Limon bünyesinde büyük oranda (kuru ağırlığının %8’i kadar) bu asitten içerir.
Sitrik asit (ing. Citric acid) metal temizleme işlerinde, gıdaların ve çeşitli organik maddelerin dayanıklılığını arttırmak için ve bazı alkolsüz içeceklere tat vermek için kullanılır. Şekerleme ve ilaç yapımında da yararlanılır. Sitrik asitin kullanıldığı ürünler; içecekler, mayalı gıda ürünleri, bira, şarap, peynir, bisküviler, lokumlar, kekler, dondurulmuş balık, dondurma, reçeller, jöle, dondurulmuş patates, şerbetler, hazır çorbalar, salça ve konservelerdir.

Sitrik asitin günlük kullanım limiti yoktur. Sitrik asit, vücut hücrelerinin normal bir bileşiğidir ve yan etkisi olmadan vücutta parçalanabilir ve kullanılabilir. Yalancı alerjik reaksiyonlar (intolerans) rapor edilmiştir, fakat bunlar çok nadirdir. Kansere neden olmaz.

doktorun dediği parabenli şurupların hepsini atın kullanmayın... birde dalini kullanmayın.... o zaman citricasit değil zararlı olan acaba ne ...

sallayabiliyomusun hala.ben hiç sallamadım daha doğrusu sallayamadım. belim izin vermedi.
çağan evdeyken gündüz uykusu uyumuyo hiç.buna rağmen gece 12 ye kadar falan ayakta. okulda uyuyo 1,30 saat uyuyolar. oda yetiyo herhalde. bende zorlamıyorum çünkü zorlayınca ne o uykusundan anlıyo ne de ben. sinirleniyorum. benimkinin inadıyla başetmek çok zor daha da zorlaştı. napıyım okula gittiği günler uyuyo ya diye avutuyorum kendimi.

yakın olmakta güzel dimi. ikinizide aynı durumda yani çocuk açısından. birbirinizi hep hoş karşılarsınız sıkıldıkça iki dk uğra yeter. kıskandım bak. pardon daha öncede kıskanmıştım herhalde..

:))))))))))) evet iyi oluyor onlar oynarken bizde iki çift laf ediyoruz

Son düzenleme:
meralcim geldi şimdi kargon canım... çok teşekkür ederim kargoyu bile ödemişsin... nasıl zahmet oldu sana... kokusu ne kadar guzel aynı krem gibi ...

Son düzenleme:
Salliyorum serpiciim napim.rahat dursa dahada sallarimda yerinde duramiyo surekli hareket halinde,biraz kucagima aliyorum bazen yanina yatiyorum uyuyana kadar canim cikiyor. En erken 40 dk da uyuyor. Bizim kres yok bu sene o yuzden kurtulusum yok : (
Bazen uyumasin napiim diyorum o zamanda gece uyanip sabaha kadar uyumuyor.oyle daha cok cildiriyorum.
40 dk ugrastim biraktim simdi babasi salliyor :) genede uyumadi:KK37:

merhaba kızlar
hasta olanlara çok geçmiş olsun biz hala düzelemedik nasıl yapışkan bir virüsmüş bu ya, burnumuz tıkalı öksürük devam
Duygucum bende seni özledim canım
Yeşimcim sanada hayırlısı olsun canım benim cesaretim yok valla

Burcucum geçmiş olsun,Filizin oğlu metinde de aynı sorun vardı geçenlerde ameliyat oldular geniz eti için istersen filizle konuş detaylı bilgi alırsın
sagol canim 10 ekimde adet olmam lazimdi ama olmadim. testte negatif muallaktayim
tekrar test yapmayida istemiyorum bekleyip olmayinca sinir bozucu oluyor. gecmis olsun sizede, bir pekmez var
koyu kivamli o gogus hastaliklarina cok iyi geliyormus bulabilirsen bir dene. bize memleketinden br arkadas getirdi sagolsun. defne agzini surmedi ama ara ara sulandirip yutturuyorum. Allaha sukur cigerleri temiz su anda.
evet sebamed göz yakıyor ben denedim kendimde ama ya şampuanı ya sabunuydu şimdi hatırlayamıyorum
birde mustelanın sabunu yakıyor
Ben nuk kullaniyorum kizlar nedense bana zararsiz geliyor. defnede yanmiyor yoksa aglardi.
zaten banyoyuda cok sevmez kucagima alip yikiyorum ozellikle kafa yikamamiz olay oluyor
yeni yeni ogrendi kafasni arkaya dogru atmayi.
meralcim geldi şimdi kargon canım... çok teşekkür ederim kargoyu bile ödemişsin... nasıl zahmet oldu sana... kokusu ne kadar guzel aynı krem gibi ...
kullaninca sonucu yazarmisin canim? cok uzun vadedemi etkisini gosterir acaba??
Salliyorum serpiciim napim.rahat dursa dahada sallarimda yerinde duramiyo surekli hareket halinde,biraz kucagima aliyorum bazen yanina yatiyorum uyuyana kadar canim cikiyor. En erken 40 dk da uyuyor. Bizim kres yok bu sene o yuzden kurtulusum yok : (
Bazen uyumasin napiim diyorum o zamanda gece uyanip sabaha kadar uyumuyor.oyle daha cok cildiriyorum.
40 dk ugrastim biraktim simdi babasi salliyor :) genede uyumadi:KK37:
off su sallama merasimi. Bende henuz kurtulmus degilim.
kreste kendi basina uyuyor ama orda biraz ogretmenlerden cekiniyor kanimca birde arkadaslari yatinca
oda yatiyor. ama evde cok zor o sekilde uyumasi aslinda 2. bebis gelmeden alistirsam iyi olucak.

kizlar ya bu arada wc ye yukseltici koydunuzmu siz, simdilik tuvaleti gelibce biz oturtuyoruz temizligine yardim
ediyoruz ama kendi yapmaya cok hevesli. bir sorun cikarmadigi tek konu bu sanirim (masallah)
hem kendi kendine yapmasi banada yarar. yukseltici alsammi yani siz nasil yapiyonuz wc olayini?

Deryacım inşallah iyi gelir.En kötü ihtimalle krem olarak kullanırsın:)))))

Geçmiş olsun emelcim size de.Virüs bir bulaştı mı kolay kolay gitmiyor.

Hatice kolay gelsin canım yaa, gerçekten sallamak çok zor olur.Ben sallamadım hiç egehanı, annem 7-8 aylığa kafarken sallıyordu gündüzleri, ama baktı ben akşam yatırırken sallamıyorum, benim taktiği denedi.Gündüz uykularında da sallamadan uyumaya alıştı. Uykusu gelince yatağına yatırıyorum, gece uykusunda sütünü içip uyuyor, gündüz uykusunda bazen uyumamak için dirense de sonuçta uyuyor.40 dk bile uyuma süresi geçse kendi odasında yatağında yatmış oluyor o sürede.

Yeşim, sana da kolay gelsin canım, hayırlısı ne ise o olsun bakalım:))))
Egehan çişini ayakta kendisi yapıyor, kaka olayında yardımcı oluyoruz sadece.

X