2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

çok hoşsun çok güldüm.))))

begün bunun da yeni duydum mantıklı geldi ama ben taktırmasam bir senede zaten kesin hamiş kalırım.)))
monte bende acayip doktor fobisi oldu korkumu atıp bir gidebilsem taktıracağım karalıyım.
hiç taktıran yok mu acıyor mu??o kadar ağrı çektikten sonra bundan korkmamda garip ama...

slm kizlar söyle bi önceki sayfalari okuyum dedimde hep ayn sikeyetlerimizya.benimde olum elini emiyor hatta azimi bulcam diye heryerini tükmük yapyior bi bakiyorumki agzini burnunu sirilsiklam olmus,resmen yumruk yapip hepsini agzini sokmaya calisyor ayrica emzigide istemiyor eri cikariyor.2
bende hamile kalamktan korkuyorum happ kullaniyorum ama ilk hapi ictim 10gün sonra yiene adet oldum yani hap yerida kaldi,simdi kizlar yarida kaldiim hapi iciyorum tekrar sizce dorumu yoksa yeniden bi hapmi acmaliydim ay kafam cok karistiyaa

kızlar ben kızımdan önce taktırmıştım spiral oğlumu doğurduktan iki ay sonra taktırdım 12 yılda iki kez taktırdım aslında 8 yıllıktı ama ben okadar tutmadım daha kısa aralıklarla değiştirdim ve herhangi bir sorun yaşamadım ikinciye karar verdikten sonrada çıkarttırdım.adetin bitimine 1 gün kala takılması daha ii diyor dr ama ben birinde normal zamanda gittim bir fark göremedim açıkçası.çok acı veren bişi deil ilkkini çıkarttığımda canım çok yanmıştı ama doktorum onun spiralden deil idrar yollarımı üşüttüğüm için olduğunu sölemişti ve gerçektende öleydi ilaç kullanıyodum yani can yakan bişi deil korkmayım dahada önemlisi takılırken kendinizi kasmayın yeter.

gülsücüm emzirirken hap kullanılmıyor sen mama veriyorsun heralde...
hapı yarım bırakınca hiç bir anlamı olmaz.paketi bitireceksin.birde hapa başlayınca ilk onbeş gün ayrıca korunman gerekiyor.şimdi ara ver diğer regliinin ilk günü başla...ondan sonra reglin düzensiz olsada sen hapı düzenli bitir.iki paket arsında da yedi gün ara ver.ben bebişden önce kullandım bana böyle anlatmıştı doktorum...

soğol ya rahatlattın..peki bu aleti alıpmı gidiyoruz doktora...nerden alınıyor acep eczanemi medikal mi.olmadık yere gidip bana spiral verin demeyeyim.

soğol ya rahatlattın..peki bu aleti alıpmı gidiyoruz doktora...nerden alınıyor acep eczanemi medikal mi.olmadık yere gidip bana spiral verin demeyeyim.

canım benim eşim eczacı benim eşim gtiriyordu bana ama tabi bilinçli olduğu için doktorumun tavsiye ettiğini getiriyordu.fakat taktırmak isteyen arkadaşlar buna gerek yok kendini almayın doktorunuza söyleyin onlarda bulunuyoryerimseniben.çünkü bunlarında çeşitleri var doktorun sana uygun olanı takmakta yararlı olur.

ve bence korunması ne pratik çözüm spiral ilacı aldım unuttum derdi yok birkes üç dakkalık bi olayla takılyor ve en azı 5 yıl olmak şartıyla bir daha acaba hamilemiyim die düşünmüyorsun.kafanız rahat oluyor.sonra hala düşünmüyorsanız onu çıkarıp diğerini takıyorsunuz .bundan daha rahat bir çözüm yok bence kızlar.ama yinede siz bilirsinis.
ama her doktorun sölemediği bir iki şey var öncelikle taktırdığınız spiral 5 yıllıksa 4 yılda 8 yıllıksa 7 yılda değiştirin derim bence daha sağlıklı olur.ikincisi taktırdıktan bir kaç yıl sonra idrar yollarınızda herhangi bir enfeksiyon veya yanma gibi bir sorunla karşılaşırsanıs ve bununla ilgili ilaç tedavisine başlamanıza rağmen hala yanma ve enfeksiyon devam ediyorsa spiralinizi değiştirin.çünkü ilacını bu enfeksiyonu iiyileştirmesine engel olabiliyor.ben bunu yaşamıştım çıkarttırdıktan hemen sonra rahatsızlığım geçmişti.sonra yenisini taktırdım.

canim doktor verdi emziren anneler icin özel doum kontrol hapi oluyomus.ben hapi yarim birakmadimki 40ciktiktzan sonra adet oldum adetim bitince doktora gitiim va hapa basladim hapi ictikten 10ün sonra yine adetim basladi yani hap yarida kaldi bende tekrar o hapa basladim -tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-ay sasirdim ne olcagini sonum hayrola bakalim bu idisle valla 2.de gelcekkkkkafamçokkarıştıspiral taktirmadi cünki doktorum dedi eger 2.düsünüyosan taktirma en iyisi hap kullan dedi:1rolleyes::1rolleyes:ama 2.bu kadar erken olasin ben 2sene sonra düsünüyorum tabi bizimki yola cikmazsaaa:1rolleyes::1rolleyes:

gülsü canim ben de hap kullaniyorum kilk kullandigimda lekelenme geldi ben de senin gibi adet oluyorum sanmistim meger degilmis ara ara gelmesi normalmis dr un dedigine gore..ben de birakmadim hapi,3 gun sonra kesildi zaten bence sen de birakma..isini garantiye al ki zaten dr un dedigine gore ilk bir hafta korumuyormus..birakma sakin..dr duzenli kullanirsan hamile kalmazsin buyuk ihtimalle dedi.
yoksa devrim ahmet e kardes gelebilir catkapikaydirigubbakcemile3

ay kızlar ya içim sıkıldı zaten hergün acaba bugün bi kaza olmuşmudur die düşünmekten kafayı yiyeceğim(ben gidip taktırayım p.tesi şu spirali beklemeyeceğim regl falan ama şu 1 yıl işi ne anlamadım valla???

hoşgeldiniz arkadaşlar aramıza,sağlıkla büyüsün bebekleriniz:))

nil de emziği bıraktı yumruk yio:))

ay unuttum konuları 2.bebekleri düününce!!!

ay alisha seni unutamıorum,kaynanana gülerken bi de kocan çoktı,aman dikkat et...
benim kocam ikinciyi istemio Allahtan ama ne tedbir var,ne bişi...

ya bende istiyorum spiral taktırmayı bende adet olucam diye bekliyoırum olmadı yarıun bir dr gidip sorayım valla kim ne derse desin uzun süre doğum yapmak istemiyorum bunu büyütelim yeter

ay alisha seni unutamıorum,kaynanana gülerken bi de kocan çoktı,aman dikkat et...
benim kocam ikinciyi istemio Allahtan ama ne tedbir var,ne bişi...
ay cnm ben de havuçsuz havuçlu kekle, fasulyesiz kuru fasulyeye çok güldüm
bnmki erkek dio illa napıcam bilmiorum ya, kız olursa diorum o zaman da altın kızlar olurmuşuzsırnaşık şey
bence tek çocuk ideal, hayat çok kısa valla bu kadar sorumluluk bana yetti, ama tek soru işartim acaba kardeş ister mi kızım biraz büyüsün de bakalım sorarız prensese

ınanna adet olduğun zaman rahim ağzı açık olduğu için spiraldaha kolay takılıyor.Bende kullandım kontrollerinede düzenli gittim 2 sene rahattım,sonra çok kanamam olduğu için çıkarttırdım.

ayyy benim oglan uyuyunca kendimi yarıs atı gibi hissediyorum kostur kostur iş yapmaktan bıktım...

selammm
benım doktorum bebek 6 aylık olana kadar sen korunamazsın dediiiiiiiiiiiiiii
6.aya kadar esın sonra sen korunabırlısın dedı nasıl korundugunun onemı yok hormonlar acısından ve eskı saglıgımıza donmemız acısından boyleymişşşşşşşş

ayyy benim oglan uyuyunca kendimi yarıs atı gibi hissediyorum kostur kostur iş yapmaktan bıktım...

aynennnnnnnnnnnnnnn
ama ben bıraktım artıkk yeter vallaaaa yaa canım cıktıııı hasta olucam yakında hastanelık olucam yemegı yetıstır evı topla utuyu yap samasırları as toplaa offffffffff
-tatlicadiarzu- tam benım suankı tipim yani
ya artık hıc bıseye elım gıtmıyor cok usandım hepsınden ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…