2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

meralcim geçmiş olsun, ilaca hemen başlamak en doğrusu zaten, yoksa çok zor iyileşiyo.

Slm... Kaç gündür okuyup çıkmak zorunda kalıyorum..

Kızlar bişey soracağım.. Aybüke üç gündür kafasını kaşıyor.. Ara ara ama çok sert kaşıyor... Şampuanını değiştirmiştik. Chicco kullanıyorduk daline geçtik henüz iki kez dalinle yıkandı. İlkinde bişey yoktu ama son yıkadığımdan beri kaşınıyor. Dayanamadım dün tekrar chiccoyla yıkadım dün çok kaşınmadı ama bugün tekrar başladı.. Neden olabilir ya. Netten araştırdım alerji uzmanına götürmeklte fayda varmış..

:nazar:merhabaaa:)))
biz bezi bi çıkardık bi daha da takmadık,maşallah bugün 5.gün herşey daha iiye gidio,hiç de korkhihoyyyttuğum giibi diilmiş..

Kızlar bişey soracağım.. Aybüke üç gündür kafasını kaşıyor.. Ara ara ama çok sert kaşıyor... Şampuanını değiştirmiştik. Chicco kullanıyorduk daline geçtik henüz iki kez dalinle yıkandı. İlkinde bişey yoktu ama son yıkadığımdan beri kaşınıyor. Dayanamadım dün tekrar chiccoyla yıkadım dün çok kaşınmadı ama bugün tekrar başladı.. Neden olabilir ya. Netten araştırdım alerji uzmanına götürmeklte fayda varmış..
canım hiçbi bilgim yok ama gerçekten alerjik olabilir,bi götür istersen,geçmiş olsun..

:nazar:merhabaaa:)))
biz bezi bi çıkardık bi daha da takmadık,maşallah bugün 5.gün herşey daha iiye gidio,hiç de korkhihoyyyttuğum giibi diilmiş..

canım hiçbi bilgim yok ama gerçekten alerjik olabilir,bi götür istersen,geçmiş olsun..

gözün aydın inanna süper valla maşallah, bizimki de bugün tuvaletin kapısına gitti, çiş dedi altını gösterdi, bende bi heyecanla tuttum tuvelete bekle bekle bişey yok, oyun oynamakmış derdi meğer, banyoda oynamaya karıştırmaya bayılıyo zilli

merhaba:))
canım saol ya bugün kafede de yaptı çişini daha önce dışarda yapmamıştı:)))bugün hiç kaçamak olmadı ama olabilir,kuzenimiz 2 aydır bağlamıomuş bez o da evde kaçırıomuş oynarken..
darısı başınıza:),

Teşekkürler Duygu.. Bu arada Nil'i de tebrik ediyorum... Aybüke bir kez lazımlığa çişini yaptı... yapış o yapış biz biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan...

aynı sorun bir hafta önce bizdede vardı bizde dalinden chicco ya gecmiştik inanırmısın acaba bitlendimi diye kafasını bile incelesmiştim kızımın anlam veremedim bastan ama tekrar daline dönünce düzeldi meraklanma yani

Merhaa kızlar, nasılsınız_?Evde olunca bilgisayarın başına bile oturamıy9orum yaaa.:))Neyse oğluşum yiileşti gibi, ama burnu akıyor, hafifte öksürüğü var, onu atlatamadık hala.
merhabalar uzun zamandır uğrayamadım umarım herkes iyidri
meralcim geçmiş olsun hasta olmuş kuzu sana ulaşmak için açtım burayıda bloğumdan salata kurutucusu kazandın bana adresini mail adresime yollarmısın
Sağol canım geçmiş olsun dileğin için.
Ay şansımda tutmuş öle miiii:)))))Özelden yazarım adresimi canım:))Sağol tekrar.

biz çiş işini rafa kaldırdık arada aklına gelince söylüyor ama kaka olayını halledemedik bir türlü...

gündüz uykusuna yatıyormu sizin çocuklar_?eymen gündüz uyuyunca gece 11-12 lere kadar uyumuyor sanırım gece uykusu daha iyiymiş çocuklar için..bugünn gündüz uykusu gelince dışarıya çıkardım uyutmadım akşamda 8.30 da uyudu inşallah gece uyanmaz.
Canım sağol sende.
Egehanı gündüzde yatırıyorum birkez.Bugün 10 a kadar yatmışız, ama saat 1.30 gibi yine uyudu.Akşmda 9 uyku saati, eğer geçirirsem uykusu dağılıyor, bu sefer daha kötü oluyor kuzinin dediği gibi.

benimki gündüz iki defa uyuyo, bir sabah 10:30 gibi, birde akşam 16:00-17:00 gibi, uyumazsa gece canıma okuyo, uykusunu atlayınca hem çok huysuz oluyo, hem çok zor uyuyo, hemde gece çok fazla uyanıyo, öyle iyice yorayımda iyi uyusun diye bişey yok bizde malesef daha beter oluyo, uyku uykuyu getiriyo sanırım.
Bizimde aynı .

Şampuan değiştirmekten olabilir canım.

aynı sorun bir hafta önce bizdede vardı bizde dalinden chicco ya gecmiştik inanırmısın acaba bitlendimi diye kafasını bile incelesmiştim kızımın anlam veremedim bastan ama tekrar daline dönünce düzeldi meraklanma yani

Valla ne yalan söylim bende korktum . Her kaşımasında baktım bişey yok Allah'a şükür..

.

Şampuan değiştirmekten olabilir canım.

Çok sağolun rahatlattınız beni... Yarın cildiyeye götüreceğim. Sanırım tekrar chiccoya döneceğiz...

bugün güsel bi gün oldu çiftliğe kahvaltıya gittik arkadaşlarla ordan safraboluya..uzun zamandır aynı şeyleri yapa yapa bayılmışız:))umarım sizlerin de ii geçmiştir gününüz:))

Teşekkürler Duygu.. Bu arada Nil'i de tebrik ediyorum... Aybüke bir kez lazımlığa çişini yaptı... yapış o yapış biz biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan...

canım saol,nil de 1 kere yapmıştı bi daha yok ama bezi bağlamayınca eşek gibi yapıo.ilk gün 7 saat yapmadı ben ona hoppala ödülü koydum şşıırrrrrr die işedi eşekk:)),

haaa bu arada nile kreş buldum hergün sabahları..ankaraya gidip geliceğiz soona başlayacak işallah:))
ii geceleropuyorumnanaktan

Günaydın kızlar, bugün tükkanı ben açayım bari:)))

Egehanı kreşe bıraktıktan sonra ofise geldim, işlerimi yapayım diye:))))Ama önce buraya bakmadan olmuyor.
Duygucum sevindim , kreş bulmana. İnşallah iyi olur sizin için.İlk gün babası almıştı egeyi kreşten.Oradaki ablası keşke bütün gün bıraksaydınız, çok uyumlu bir çocuk demiş.Bu sabahta bırakırken bir sorun yaşamadık, 1-2 dk bacağıma yapıştı, ama sonra oyuncakları görünce beni unuttu.O sırada çıktım bende.Bakalım nasıl geçecek günü_?

iyi haftalar herkese

duygu ne güzel gezmişsiniz bizde gezdik hafta sonu ezgide şaşılacak derecede uyumluydu ve laf dinledi ...

cumartesi tekrar akvaryuma gittik dahada bilinçliydi sürekli balıkları optu durdu...

pazarda at binmeye götürdük uzun zamandır gitmemiştik ama yine bindi çok sevindik havada güzeldi harika geçti hafta sonu...

şimdide hepatit a aşımızı olduk geldik...

meralcim okula başlayınca yapmak şart oluyormuş ayşegülde söylemişti bizim dr da söyledi yaptıdık...

bu arada ezginin kreşten buyuk baskı var tam gün kalması konusunda çünkü annem alamıyor kreşten kaçıp aglıyor almaya gidince... öğretmenleride bırakın tam gün çok keyifli diyorlar bende kıyamıyorum bari 2 yaşına g
rse diyorum bu sabah öğretmeni yine dedi bilmiyorum deniycez kesin...

Merhaba deryacım, haklısın hepatit a yı yaptırayım bende.Birde pnömokok demiştin sanırım değil mi_?İkisinide bakayım da yaptırayım.
Bizimkiler küçük olduklarından oldukça kolay uyum sağlıyorlar.Ben de en az 2 yaşına gelsin diyordum ama , eğer hoşuna giderse bırakırım sanırım tam gün.Bakalım biraz alışma devresi geçsin.
Hafta sonu hepiniz gezmişsiniz.Oooh yarasın sizlere.Bizim babamız hafta sonu balığa gittiği için biz çkımadık. Zaten egehanda yeni atlattığı için hastaığı açılmak ta istemedim dışarılara.Bugün de hava yağsam mı yağmasam mı modunda burada.Hem soğuk hem kapalı.İnsanın içi sıkılıyor böyle de yaaa.

aşı kartını geçen gittiğimizde götürmemiştik bu kez götürdük baktı dr...

yeni pnömokok yaptırmış dr bize meger o yüzden gerek kalmadı canım....

deryacım valla siz daha ii gezmişsiniz,ezgiyi balıkları öperken düşünebiliorum:))))at işini de ilerde ciddileştirin bence çok hoş:))
kreşe ben de çook sevindim neyi nası yapacağım bilmiorum işallah nil de sever,arkadaşı bu sabah başladı inmemeiş annesinin kucağından ağla ağla en son almışlar:KK43:
tam gün işime gelir ama bi deneyin bakalım:)

Duygucum bence öncelikle yarım gün düşün.Alışma devresi geçsin.Egehan şimdilik sorun çıkarmıyor bırakırken, ağlamamız filan yok.
Öğretmeni bugün bana da tam gün gelebilir aslında hiç sorun çıkarmıyor dedi.Ben gittiğimde uyku zamanlarıydı, bizimki de hemen ayakkabılarını çıkarmış, yataklardan birine yatmak istemiş:)))))

Arkadaşlar birşey soracağım:
Komşumun kızı 18 aylık ve yarın kreşe başlayacak. Yaptırmadığı aşıları yaptıcak ama ilk önce Hepatit A'yı mı yoksa Su Çiçeği aşısını mı yaptıracağını bilmiyor. Sizce hangisi daha öncelikli?

merhabalar:))
,iisiniz işallah:)
su çiçeğini 2 yaş soonası yaparsanız tek rapel yapılır dediler bana ben bekliorum o yüzden?

X