2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

gülsücüm gözünüz aydın cnm en azında kalıcı bişi çıkmamış zor bbir süreç belki ama iyileşsinde varsın zor olsun Allah yardımcınız olsun cnm

slm kızlar iyi dileklerde bulunan herkese tesekkürler:ecrin_bebek:
derlerdi inanmazdım tek çocuk hiç çocuk iki çocuk çok çocuk diye dogruymuş...
şikayet etmeyin aaaaaaaaaaa nolur en azından uykunuzu alıyosunuz....
hepimiz iyiyiz ama 1-2 saatlik uykuylayım bakıcımız dün basladı ama metin herseyinibana yaptırıyo yemesini üst alt degişimini neyse cıkıyım emziriyorum bir yandan yazarken cümleler devrik ben pertsempatiksalakcinni

slm kızlar iyi dileklerde bulunan herkese tesekkürler:ecrin_bebek:
derlerdi inanmazdım tek çocuk hiç çocuk iki çocuk çok çocuk diye dogruymuş...
şikayet etmeyin aaaaaaaaaaa nolur en azından uykunuzu alıyosunuz....
hepimiz iyiyiz ama 1-2 saatlik uykuylayım bakıcımız dün basladı ama metin herseyinibana yaptırıyo yemesini üst alt degişimini neyse cıkıyım emziriyorum bir yandan yazarken cümleler devrik ben pertsempatiksalakcinni

slm canim bayadir takip edemiyorum.gözün aydin kaanda gelmis.allah anali bbali kismei acik saglikli büyütsün yavrunu.canim yoruluyosundur kesin ama en azindan ikisi bi arada büyüor.bak daha bizim 2.derdimiz gerideekaydirigubbakcemile3.metiside kaanida öperim sekerim tabi senideeŞenizŞeniz

sadekt inanysa kizlar sagolun sizinde desteginizle ben daha iyi hissediyorum kendimi.insallah yetiscek kizlar icim ferah.türkiyeye gidince tekarar ordada baktircam sonuclara.yinede baksinlar dimi.bu arda bizde 9da kaltik kahvalti temizlik derken simdi oturudm derim uyudui bende bakiniyorum biraz.az sonra uyandirip terapiye gitme zamanimiz geliyor.hadi yine bakarim arada.kizlar bu arda baska doguran hamile olan varmiyya bazen kaciriyorum.bi hatirlatin.arada atlatigim olursa kusuruma bakmasin.herkese mutlu günler simdilik bu kadaropuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Merhaba iyi akşamlar kızlar,
Dün akşam geldik.Bugün anca ortalığı toparlandık, eski mahalleden komşumuz egehanın arkadaşı tunç geldi onlarla ilgilen derken zaman geçti.
Emelcim yazdıkların için sağol, bende seni çok sevdim, ama dediğin gibi 2 çene çalamadık:)))Kocalar bol bol sohbet etti yerimize:))))

Filizcim bu günlerde geçer güzelim, ikinci bebek daha rahat büyür takma kafana.Bol sütlü günler geceler sana, küçük kaanı da büyük metişide öp benim için.
Sevdacım, maşallah ikisinide büyüttün.Çok tatlı olmuşlar.Sende ikisinide öp hayatım benim için.
Gülsü durumunuzun düzelmeye başlamasına çok sevindim hayatım.Bak dediğimiz gibi çıktı, yokmuş birşeysi.Terapilerle düzelir üzülme, yaşıtlarını en yakın zamanda yakalar, böyle annesi olunca.
Derya bizimkide yemiyor güzelim, sabah bir yumurtayı zor yediriyorum.Başka birşey yemiyor, gün içinde de isteyerek yediği tek şey meyvalar.Aman onları yesin diyorum bende.Egehanda 13,5 kilo civarında.Boyuda 87 cm. Birde boya gidiyorlar sanırım, o yüzden kilo veriyorlar.Sağlıklı olsunlarda, en önemlisi o.
Kızlar aklımda kalanlar bunlar, unuttuklarım varsa affola:))))

iyi akşamlar herkese

bizde denizden geldik çok yorulmuşum güya gelince evi temizleyecektim ama nerdeeee bu ara tam tembelliğim üzerimde...bu arada 56 kg düştüm sonunda hedef 55 kg diyetisyenide bıraktım 1 ay sonra tartıtya gideceğim..55 kiloya ulaşınca börekleri kekleri yapıp bi ziyafet çekeceğim kendime hepinizi beklerim kutlamaya :lepi:

bu ara benim oğlanla yapışık ikiz gibi geziyoruz bir yere gittiğimde arabasınada binmiyor sürekli kucakta olacak birde çok garip oldu ya...bazen huysuzlanıyor bazen bir sakinliği oluyor huysuzluğuna alışkınımda sakinken beni korkutuyor bir garip geliyor tabi alışmışım huysuz çocuğa endişeleniyorum...en çokta ayakkabı yüzünden kızdırıyor beni çıplak ayakla yürümek istiyor geçen kıyameti kopardı bende giydirmedim yolda taşlı o taşların üzerinde çıplak ayakla yürüdü..

gülsü sizin adınıza çok sevindim allah daha kötüsünü yaşatmasın derdin dermanı olduktan sonra hiç üzülme bencede..

merhaba kızlar
gülsücüm bu çok güzel bir haber ,inşallah terapiler ve sizin ilgi ve sevginizle yaşıtlarına yetişir devrim eminim..oksijensiz kalmış dedin ya sigara kullanıyormuydun hamileyken ? yoksa başka sebeplerden mi?

derya keremi anlatmısın tam kesinlikle yemeğine müdehale ettirmiyo kendi yediği kadar o da kuş kadar tabi..bizdee son 3 aydır 13 kiloyuz :)) ve sadece makarna eskiden köfte yerdi şimdi bu sıralar sadece sulu köfteyi dop(top)diye diyooo:) meyva meyva suları ayran ve kek bunların dışında nadir yediremiyrum katiyenn demek ki bu bi süreç hepsinin geçtiği..

ayşegül naz 6.30 da uaynıp gece 9da geri uyuyorsa bence bu bi mucize:)) kerem o saatte uyuyup uyansa gece en erken 12 e uyur..şanslısın yani bil kıymetini

filiz kolay gelsin canım :))

balım tebrik ederim senide harikasın :)

selam kızlar bu topice gelmeyeli çook uzun zaman oldu eski nickim elif_06 ydı belki hatırlayan olur:)
sorum var sizlere kardeş düşünen cesaretli anneler arıyorum varmıdır? :))
kardeş istiyesim geldi herşeyden önce kızımı yalnız bırakmamak adına bir an önce yapıp beraber büyümeleri için ama karışıklardayım sizlerden bu konuda fikir rica ediyorum.. :)

merhaba elif hatırladım seni...ocak annelerinde sevda ve filiz ikinci bebeği doğurdu... hatırladığım kadarıyla kuzi de hamileydi...sevda gayet memnun duru ile kaanın bir kaç sayfa öncesinde resimleri bile var bak istersen...ben bu konuda birşey söyleyemeceğim

mrb kızlar başakcım nasılsın canım yaa
fazilet yaa bende deli gibi kilo vermek istiyorum ama öle böle deil şuan tek takıntım kilo sabahtan akşama kadar nasıl kilo verceğim konusunda düşünceler içindeyim bu diyetisyen işi nasıl ya bana bi anlatırmısın rica etsem yani gerçekten işe yaradımı ve tavsiyeleri nedirr.burda diyetisyen varmı bilmiyorum kaç kez hangi sıklıkta falan gidiliyo ayy ne cahilim ya hiç işim düşmediya o yüzden nedir hiç bilmiyorum off.

selam kızlar bu topice gelmeyeli çook uzun zaman oldu eski nickim elif_06 ydı belki hatırlayan olur:)
sorum var sizlere kardeş düşünen cesaretli anneler arıyorum varmıdır? :))
kardeş istiyesim geldi herşeyden önce kızımı yalnız bırakmamak adına bir an önce yapıp beraber büyümeleri için ama karışıklardayım sizlerden bu konuda fikir rica ediyorum.. :)

http://img202.imageshack.us/img202/9030/dscf1786x.jpg

al canım sana görüntülü model işte bu bıdıklar benim ben hayatımdan çok memnunum ,iiki doğurmuşum peş peşe diyorum.ikinciside şansıma Maşallahhh uslu o nedenle zorlanmadım çok şükürr.

merhaba elif hatırladım seni...ocak annelerinde sevda ve filiz ikinci bebeği doğurdu... hatırladığım kadarıyla kuzi de hamileydi...sevda gayet memnun duru ile kaanın bir kaç sayfa öncesinde resimleri bile var bak istersen...ben bu konuda birşey söyleyemeceğim

çok teşekkür ediyorum :)

http://img202.imageshack.us/img202/9030/dscf1786x.jpg

al canım sana görüntülü model işte bu bıdıklar benim ben hayatımdan çok memnunum ,iiki doğurmuşum peş peşe diyorum.ikinciside şansıma Maşallahhh uslu o nedenle zorlanmadım çok şükürr.

Allah ikisinide bağışlasın uzun ömürlü olsunlar pek güzeller maşallah..
ki ilk bebeği hatırlıyorumm alkisalkisalkis
peki... yardım edenin varmı? bakıcı vs.
bende ne bakıcı nede anneanne babaanne vs. durumu olmayacak.
yalnız büyüteceğim zorlanırmıyım en kötü korkum bu. eyvahedigeldismile
biraz bilgi alabilirmiyim kıdemli annemiz a.s.

evet cnm yardımcım var bi kadın vardı çalışan ama 1 ay önce bıraktı işi şimid abla gibi eşimin dükkanından zor anlarda gelen bi abla var ama devamlı deiiil babaannede var ama o sadece büyüğü arada dışarda falan gezmeye yarıyo ama genede ii oluyo biraz yük almış oluyo tekken zor ama Allah kolaylığını verir tek bakanda bir sürü insan var ama onlarr adına bişi diyemem nasıldır vede dedimya benim ikinci bebeğim zor bi bebek deil Maşallahhh.

evet cnm yardımcım var bi kadın vardı çalışan ama 1 ay önce bıraktı işi şimid abla gibi eşimin dükkanından zor anlarda gelen bi abla var ama devamlı deiiil babaannede var ama o sadece büyüğü arada dışarda falan gezmeye yarıyo ama genede ii oluyo biraz yük almış oluyo tekken zor ama Allah kolaylığını verir tek bakanda bir sürü insan var ama onlarr adına bişi diyemem nasıldır vede dedimya benim ikinci bebeğim zor bi bebek deil Maşallahhh.

benim kızım zor gibi ikincide daha zor olursa vay halime delikafadulden
birde eşimde işi gereği akşamlarıda yanımızda değil tempolu işte.
yani tamamen yalnız büyüteceğim sanki bendeki şuan deli cesareti benneyaptımki
teşekkür ediyorum canım tekrar Allah bağışlasın yavrularını o fotodan sonra ayrı heves geldi ama yaa :eek:

benim kızım zor gibi ikincide daha zor olursa vay halime delikafadulden
birde eşimde işi gereği akşamlarıda yanımızda değil tempolu işte.
yani tamamen yalnız büyüteceğim sanki bendeki şuan deli cesareti benneyaptımki
teşekkür ediyorum canım tekrar Allah bağışlasın yavrularını o fotodan sonra ayrı heves geldi ama yaa :eek:

canım benimde kızım zor bi bebek çok yoruyo beni ama oğlum ii çok şükür
tek bakmak mutlaka zor ama bende şuan tekim yani arada ablanın gelip acık oynamaları parka götürmeleri hariç zor gerçekten ama ben yinede iiki yapmışım diyorum .Allaha şükür 3 ay geride kaldı zaamn öle yada böle geçiyo.ama sen kendşn bilirsin karar senin tabi Allah kolaylık versin.
resimde ayrıca güzel evet :)maşallah bebeklerimee

mrb kızlar başakcım nasılsın canım yaa
fazilet yaa bende deli gibi kilo vermek istiyorum ama öle böle deil şuan tek takıntım kilo sabahtan akşama kadar nasıl kilo verceğim konusunda düşünceler içindeyim bu diyetisyen işi nasıl ya bana bi anlatırmısın rica etsem yani gerçekten işe yaradımı ve tavsiyeleri nedirr.burda diyetisyen varmı bilmiyorum kaç kez hangi sıklıkta falan gidiliyo ayy ne cahilim ya hiç işim düşmediya o yüzden nedir hiç bilmiyorum off.[/QUOT

ben tavsiye ederim bilinçsizce zayıflamıyorsun bünye ilk gün zorlanıyor ama şuanda gayet iyiyim birisi zayıflamışsın deyince çok mutlu oluyorum birde en önemli şey moral ben bunu anladım...diyete gittiğim ikinci haftada verdiğim kilodan 1 kilo almıştım o ara biraz canım sıkkındı eymen sinirimi çok bozmuştu..haftada 1 kere gidiyorduk ben 1 ayda 4 kiloya yakın verdim belim ve kalçam 3 cm inceldi göbeğim kayboldu çok güzelde yağ yaktım..annem 4,5 kilo babam 7 kilo verdi en azimli olanımızdı..biz ailecek gittik yani:))) günlük 4 kilometre yürüyüş yaptım şimdi yüzmeye başladım...her hafta değişiklik yapıyorum ben ilk hafta ceviz suyu keten tohumu içtim sonraki hafta sirkeli su bu hafta yeşilçay içmeye başladım...tam olarak diyete bağlı kalmadım yani...bende diyetisyene gitmeden önce hep diyet planları yaptım ama bir türlü uygulamaya geçememiştim diyetisyene gidince motive oldum eşimde benimle diyet yaptı..çünkü benim yanımda birşeyler atıştırmasına bile sinir oluyordumkaydirigubbakcemile ne kadar fesatım adamın yediği lokmayada karışıyorum değilmiaklinialirimsmile belki 1 aya göre az kilo vermiş olabilirm ama benim 5 kilo fazlam vardı zaten doktorda iyi kilo verdin dedi hızlı verilen kilo sonra tekrar aynı hızla alınabilirmiş...patates muz tatlı meyve suyu kesinlikle yasak olan şeylerdi...içebilirsen günlük 3 litre su..benim tavsiye edebileceğimm şeyler bunlar sen birde emziriyorsun....ayyy çok uzun yazdım yaaaa inşallah anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
slm kizlar,arkdaslar sonuclara göre dewrim yasitlarindan 6ay gerideden takip ediyor.doktorun tahminine göre beynin motor bölümüne yakin biyer anne karninda oksijensiz kalmis.nokto kadar bisey görmüsler.doktor devrimi cok begendi bu sefer terapiler ise yariyor dedi.devrime 2.bi terapi vercekler.simdi gittigimiz fizik terapisi 2.si cocularin motor ögrenim gelsimini hizlandiracak oyun terapisi.doktor diyorki gördügümüze göre artik kendi baisna oturuyor tepki weriyor oyun oynuyor.bunlarin hepsini 6ayicinde terapi sayesinde gelistirdi.cok kisa bi zamanda diger cocuklara yetisebilir diyor.evet bi aile olarak üzüldük ama RABBIM dermansiz dert vermesin.biz okadar zorlu sürecten gecttiki bu sonuc bize okdar korkutucu gelemedi.yinede sükrediyorum.insallah cabalarimizla yasitlarina yetisecek.bende esimde buna inanniyoruz.kizlar rabbim tüm meleklerimizi korusun diyorum.iyi geceler.

canım bir akrabamızın kızı var bizimkilerden 5 ay büyük 1 hafta önce yürümeye başladı...

aynı teşhis kondu onada gitmedikleri dr yapmadıkları tahlil kalmadı... sadece geri olduğu çıktı o kadar... şimdi sürekli oyun guruplarına terapiye birde ayda bir çocuk psikoloğuna gidiyorlar. acayip gelişme var. çok işe yarıyor bu terapiler sen hiç merak etme içini ferah tut olurmu

X