2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

çok önceleri duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama normal doğum sezaryana göre daha sağlıklıymış çünkü; normal doğum yaparken doğum sırasında insanın bütün hücreleri yenileniyormuş ve sezaryan yapanlara göre daha genç kalıyolarmış.

canım merhaba ocağın kaçı senin doğum. 14 haftalıksın bayağı öndesin bizden. 2 li test falan yaptırdınmı? bizde yaptıran bir iki kişi var daha. merak içersindeyiz bizde.

bugün bizim 1. evlilik yıldönümümüz başbaşa pardon 3ümüz yemeğe çıkıcaz ii akşamlar herkesee

ay daha çok yeni evlisiniz. Allah bir ömür mutlu etsin inşallah canım. eşinle bebişlerinle gönlünce bir hayat geçirin inşallah. ben eskimişim 3 yıllık evliyim :)) ilk bebiş bizimde...

canım merhaba ocağın kaçı senin doğum. 14 haftalıksın bayağı öndesin bizden. 2 li test falan yaptırdınmı? bizde yaptıran bir iki kişi var daha. merak içersindeyiz bizde.

güzelim takvimde 14 olarak görünüyo ama aslında 11 haftalık hamışim. adet günümden hamile kalmamışım doğumumu doktorum 9 ocak olarak belirledi.
daha 2li test yaptırmadım.cumartesi çağırdı doktorum belki gittiğimde yapar.

güzelim takvimde 14 olarak görünüyo ama aslında 11 haftalık hamışim. adet günümden hamile kalmamışım doğumumu doktorum 9 ocak olarak belirledi.
daha 2li test yaptırmadım.cumartesi çağırdı doktorum belki gittiğimde yapar.

benimlesin o zaman. benimde 13 ocak görünüyor kısmetse doğum. pazartesi yapılacak benim testimde. hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

kızlar benim bu muayenemde bebiş 3 gün ilerde gözüküyor
doğum tarihimiz 1 ocaktı şimdi 28 aralık oldu
dr kesin tarih 16. haftalarda belli olur dedi yani yine değişebilirmiş muhtemel doğum tarihimiz bakalım

Hamilelere deniz ve havuz uyarısı
Samsun - AA- Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Alper, hamilelerin hijyenik koşulları uygun olan yerlerde denize girebileceklerini belirterek, ''Temizliği konusunda emin olmadıkları yerlerde kesinlikle denize girmemeliler'' dedi.

Prof. Dr. Alper, sıcaklardan en çok etkilenenler arasında hamilelerin önde geldiğini söyledi. Hamilelik döneminde yüzmenin önemli bir egzersiz olduğunu hatırlatan Alper, hijyen olmayan yerlerde denize veya havuza girilmesinin bebek ve anne için risk oluşturduğuna dikkati çekti.

Hamilelik döneminde yüzmenin, bebeğin gelişimi ve anne sağlığı için yararlı olduğu ifade eden Prof. Dr. Alper, buna rağmen her yerde yüzülemeyeceği uyarısında bulundu ve hamilelerin deniz ya da havuza girerken hijyen konusunda mutlaka duyarlı olmasını istedi.

''Hamileler iki kez düşünmek zorunda''

''Hamileler hijyenik koşulları uygun olan her yerde denize girebilirler'' diyen Alper, şöyle konuştu: ''Havuzlar için de aynı şey geçerlidir. Normal insanlar denize girerken
bir kere düşünüyorsa hamileler iki kere düşünmek zorundalar. Temizliği konusunda emin olmadıkları yerlerde kesinlikle denize girmemeliler. Kapılacak bir enfeksiyon bebek için de anne için de risk oluşturur. Bu nedenle hamilelerin deniz ve havuza girerken normalden daha fazla duyarlı olmaları gerekir.''

Yüzmenin iyi bir egzersiz olmasına rağmen her hamilenin yapmak zorunda olmadığını vurgulayan Alper, yüzme yerine başka egzersizlerin de yapılabileceğini de hatırlattı.

-Sıcak havalara dikkat-

Hamilelerin günün sıcak saatleri olan öğle saatlerinde korunmasız gezmemeleri gerektiği uyarısında da bulunan Alper, sıcağın kan basıncında artışlara neden olabileceğini belirtti.Yükselen vücut ısısının hamilelerde gebeliği yorucu, hatta bazen riskli kılabildiğine işaret eden Alper, ''Sıcak havalarda hamileler mümkün
olduğu kadar öğle saatlerinde dışarı çıkmamalı, korunmasız dolaşmamalı. Kolay değiştirilebilen, ter emici, güneş ışınlarını yansıtan açık renkli, rahat giysiler giymeliler'' dedi.Aşırı sıcaklarda sık aralıklarla ılık duş alınmasını da öneren Prof. Dr. Alper, idrar sırasında yanma meydana gelmesi ve sık idrara çıkma durumlarında ise mutlaka hekime başvurulması gerektiğini kaydetti

kızlar benim bu muayenemde bebiş 3 gün ilerde gözüküyor
doğum tarihimiz 1 ocaktı şimdi 28 aralık oldu
dr kesin tarih 16. haftalarda belli olur dedi yani yine değişebilirmiş muhtemel doğum tarihimiz bakalım

allah allah. önden gidiyor demek bakalım benimki ne çıkacak. şu 1 ay beklemeler çok uzun geliyor insana ya. hep görmek istiyorum bebişimi. eşim diyor huysuzlanmaya başladın bebeğini görsen rahatlarsın diye. onu görünce böyle bir huzur doluyoriçime resmen.

herkese yeniden meraba,süper bi gün bugün benim için,bebişimi gördüm bugün..ilk defa bizim gibi:))daha önce kalp ayışı görülüodu sadece ama süper olmuş süper..2'li test için doktora gittik,ultrasondaki ilk görüntü:bizim bebiş zıplıo,zıp zıp die,soona da tekmelemeye başladı..:))hayret içinde kaldık tabi ,hiç beklemioduk!!tatlı ii geldi sanırım bi 15dk önce de bi çikolata yedim,ilgilenenlere:))doktor çok sağlıklı dedi ense kalınlığı1.4 müş ,kalp atışım ,boyu normal deyip 2'li testi yapmadı bana yani aslında kan testlerini.o kadar tatlıydı ki bebişim tamam dedim ben de ,artık 3'lü test yapılacak .umarım içim içimi yemez sonradan..
herşeye katlanırım bundan sonra da (bulantılar,yanmalar..)umarım hepiniz benim yaşadığım bu mutluluğu daha fazlasıyla yaşarsınız..

herkese yeniden meraba,süper bi gün bugün benim için,bebişimi gördüm bugün..ilk defa bizim gibi:))daha önce kalp ayışı görülüodu sadece ama süper olmuş süper..2'li test için doktora gittik,ultrasondaki ilk görüntü:bizim bebiş zıplıo,zıp zıp die,soona da tekmelemeye başladı..:))hayret içinde kaldık tabi ,hiç beklemioduk!!tatlı ii geldi sanırım bi 15dk önce de bi çikolata yedim,ilgilenenlere:))doktor çok sağlıklı dedi ense kalınlığı1.4 müş ,kalp atışım ,boyu normal deyip 2'li testi yapmadı bana yani aslında kan testlerini.o kadar tatlıydı ki bebişim tamam dedim ben de ,artık 3'lü test yapılacak .umarım içim içimi yemez sonradan..
herşeye katlanırım bundan sonra da (bulantılar,yanmalar..)umarım hepiniz benim yaşadığım bu mutluluğu daha fazlasıyla yaşarsınız..

ay canım ne güzel darısı başımıza. bende pazatesi gidicem günler geçmek bilmiyor. bir görsem sağlıklı olduğunu. kaç haftalık oldun sen şu takvimi yapamadın bir türlü :))

aa bu arada folıc plus 'ı bıraktırdı doktor,demir hapına başladık,elevit'te kullanamıorum ben çok mide bulantısı yapıodu..
sat'a göre 12 haftalık bebişim ama ultrasonda 11+4 çıktı aynı dönemde olanlar ,siz hangi ilaçları alıosunuz??

inanna çok sevindim canım , gözün aydın merak etme çoğu insan hiç 2 li test yaptırmıyor direk 3 lü yaptırıyor. Benim bebişinde 1.5 mm ydi hemen hemen aynı.

marsg,
:)) yapamadım gerçekten aşağıda kapalı bi kutum var:))
hemen geçsin ,pazartesi olsun ,darısı başına ..süper hissediorum,aklıma gelio zıp zıp gülmeye başlıorum,darısı her isteyenin başına..

aa bu arada folıc plus 'ı bıraktırdı doktor,demir hapına başladık,elevit'te kullanamıorum ben çok mide bulantısı yapıodu..
sat'a göre 12 haftalık bebişim ama ultrasonda 11+4 çıktı aynı dönemde olanlar ,siz hangi ilaçları alıosunuz??

ben 11+2 deyim sadece folibol alıyorum. ilk doktorum folic plusla elevit vermişti. ikinci şuan devam ettiğim ikisinide bırak sadece günde bir tane folibol al dedi.

elevit bir işe yaramıyo dedi.

nazlıcan,ekinsu teşekkür ederim..
ekinsu senin bebiş ne durumdaydı ?benimki zıplıo die erkek dediler:))ama bacakları bi hanım edasıyla kapalıydı,hiç bişi göstermedi???

canım benimde zıplıyordu çok hareketliydi , ama bana cinsiyeti için bişey demediler bir ay sonra dediler bakalım ne olacak

kızlar bende de kabızlık öyle bi boyuta vardı ki artık kendi kendime şunu düşünmeden duramıorum ben ki normal doğumun n sine tahammülüm yokken artık tuvalet sonrası Allahım diorum şunu da çıkardım ya kesin benim ıkınma yeteneğimi gelişsin die bu kabızlık oluo ve hatta artık normal doğum düşünebiliorum bundan daha acılı olamaz di mi olmasın:)))

:roflol::roflol: ay canım süpersin ya çok güldüm valla :roflol: seninki kadar ağır olmasada bende de biraz var.bu aralar bol olan kırmızı yumuşak erikleri az şekerle kaynatıp suyunu bir güzel posalı şekilde süzüp soğtup sabah akşam içiyorum.baya rahatlattı beni. dene istersen hem serin serin sıcaklarda iyi gidiyo.ya Allah seni de güldürsün çok hoşsun.hala gülüyorum ya:roflol:

bana da ferrum fort verdi ama 2 saatlik açlıkla alacaksın dedi,ben ısrarla hiç 2 saat aç kalamıorum dedim ama anlamadı:))
siz nası alıosunuz??

X