2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

kizlarrrrr az once yuruyusten geldim,cok yoruldum...
cikmisken iyice gezdim...hava da guzeldi...
siz de yuruyus yapiyormusunuz,bana dr bol bol yuru demisti...
size dedi mi drunuz????

kızlaaaaaaaaaaaaaaaaaaar :sm_cool: haftasonu doktordaydım :sm_cool: ve miniğimi gördüm sonunda benim minicik yavrumda bize el salladı allahım kendimi tutamadım inanılmaz bir duygu :sm_cool: allahtan yanımızda kamera vardı çektik büyüyünce izleteceğim inşallah :sm_cool: size tavsiyem kamera götürün çok iyi oluyo :dance: :dance: :dance: :sm_cool: :sm_cool:

cok güzel bir duygu seni anlıyorum bende hafta sonu doktoraydım aynılarını yasadım aglamaktan gözlerim kızardı:roflol: gittigim hastane de doktorda cok iyi ama tek sorun ultrasonlarının eski olması sanırım 2 boyutlu bizde kameramızı yanımızda götürdük ama hiç bişiycik anlasılmıyodu o yüzden de cekim yapamadık benim bir arkadasım her kontrol güünü cekmiş hamileyken bebegini kızı şimdi 6 yasında izlediğinde cok mutlu oluyo

ay olmazmı canım benim ya çok çok güzel ve gerçekten mucizevi bişey allahım bu mutluluğu herkeze yaşatsın inşallah. :dance: :sm_cool: ya güzelim benim de doktorumun 2 boyutluydu ama büyümüştü bizimki ondan görebildik rahatça 10. haftaya doğru sende görürsün bence minicik bi uzantı sallayıp durdu bebeğim :dance: beni böyle mutlu ediyor bi gelsin ben onu ömür boyunca mutlu edeceğim senağlama

bende geldımmm arkadaslar aranıza kabul edermısınızzz
bende gecen gun dr gıttım bebışım 2 mm miş kalbı pıt pıt atıyordu
allahımm hepimizinkini tamamına erdırsınnnnnn

hoşgeldin ozlemyb allah bebeğimizi kucağımıza almayı nasip etsin inşallah...

kızlar bende cumartesi bebeğimi gördüm 2 boyutlu ultrasonda ama kolunu bacağını gördük.
elini salladı bize. kalbi pıt pıt atıyordu. hiç kıpırdamıyordu ama kendi, bende tembel benim bebeğim dedim o anda resmen zıpladı.
ay allahım bu nasıl bir duygudur böyle herkese nasip et yarabbim. okadar mutluyuz ki elimizde fotoğrafla geziyoruz hep.

Son düzenleme:

seni çok çok iyi anlıyorum çinkü yukarda dediğim gibi bende aynı şeyi yaşadım mükemmel birşeydi. şimdiden böyle oluyoruz bizimkiler hareketlenmeye başlayınca ne yaparız çok merak ediyorum :dance: :dance: :sm_cool:

canım benim doktordada 2 boyutlu var. biraz daha büyüsün bebeşimiz 4 boyutluya gidicez. özel bilge hastanesinde (0212-617-95-75) oğuz bey varmış muayene ücreti karşılığında 40 ytl ssk ya normale 50 ytl ye görüyormuşsun bebişini cd de veriyorlarmış. sende istanbuldasın istersen gidersin diye yazdım. ben kesin gidicem :))

ne zaman hareket etmeye başlıycaklar acaba. bir arkadaşım poposunun üstüne zıp zıp zıplıyordu benimki dedi. benimki resmen yatıyordu. doktor biraz zorladıda kendini gösterdi bize...

ne zaman hareket etmeye başlıycaklar acaba. bir arkadaşım poposunun üstüne zıp zıp zıplıyordu benimki dedi. benimki resmen yatıyordu. doktor biraz zorladıda kendini gösterdi bize...

benimkide miskin miskin yatıyordu sadece eli oynadı bence en fazla 1 ay sonra hissederiz ama belli olmuyormuş 18 haftada hala hissetmeyenler oluyormuş inşallah bizimkiler hemen hissettirir varlığını bize

benimkide miskin miskin yatıyordu sadece eli oynadı bence en fazla 1 ay sonra hissederiz ama belli olmuyormuş 18 haftada hala hissetmeyenler oluyormuş inşallah bizimkiler hemen hissettirir varlığını bize

ay inşallah hissettirir.... tembel deyince ben zıpladı bir anda ya sanki duyuyor gibi. resmen tepki verdi sanki. anne sesini ayırt ediyor mu acaba şimdiden. ne mucizevi bir şey allahım bu böyle. inanamıyorum yani. temmuz 1 de gidicez bir dahakine cinsiyeti bile belli olur belki o zaman . siz ne zaman gideceksiniz bir daha.

ben 3. ayda duymaya başladıkılarını duymuştum ama anneyi duyabilirmi henüz bilemiyorum. bizde temmuz 1 de gideceğiz hayatım ya ne tesadüf oldu bak ikili tarama yapılacakmış allahım çok korkuyorum inşallah bebişlerimiz sağlıklıdır. senağlama

ay evet canım ya... inşallah sorunsuz atlatırız.kan alıp yapcaklr dimi o testi. bir de ense kalınlığı ölçülecek.

Son düzenleme:
evet kandan bakacaklarmış ense kalınlığı için bişey demedi ama sadece kan dedi.

buldum şimdi

BİRİNCİ TRİMESTER TESTLERİ

Birinci trimester serum taraması nedir?
Günümüzde özel bir detaylı ultrasonografi tekniğiyle, 11-14. gebelik haftaları arasında, fetal anomalilerin yaklaşık yüzde 50'sini tanımak mümkündür. Birinci trimester serum taraması ise, bu özel ultrasonografi taraması sonucu ile birleştirilebilen bir kan testidir. Kanda iki proteine bakılır. Bunlar serbest beta HCG ve PAPP-A isimli proteinlerdir.Ultrasonografi ile gebelik yaşı hesaplanabilir, bebekte bulunabilecek anormallikler saptanabilir ve "ense saydamlığı"( nuchal translucency) adı verilen bebeğin ense kısmındaki deri katlantısının altındaki sıvının kalınlığı ölçülebilir. Bu tür bir sıvı bu haftalarda tüm bebeklerde mevcuttur. Kan testi ile ultrasonografi birleştirildiği zaman, bu haftalarda Down sendromlu ve Trizomi 18'li gebeliklerin yaklaşık yüzde 90'ı saptanabilir.

Kalınlaşmış "ense saydamlığı" ne anlama gelir?
Bu bölgedeki bir kalınlaşma, kromozomal bozukluğun, bebeğe ait bir kalp hastalığının ya da herhangi başka bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Ancak sağlıklı bebeklerde de bazen kalın bir ense saydamlığına rastlanabilir. Ense kalınlığı miktarı ne kadar yüksekse, fetal bir rahatsızlık olma ihtimali de o kadar artar. Diğer taraftan, ultrasonografi muayenesinde ense saydamlığının normal sınırlarda olduğu saptanan bebeklerde kromozom hastalığı (Trizomi 21, 18 ve 13 ) riskinin oldukça düşük olduğu aileye söylenebilir. Bu nedenle fetal kromozom yapısının öğrenilmesi amacıyla uygulanacak her türlü invaziv testten (amniosentez, korion villus biopsisi gibi) önce, bu detaylı USG muayenesi yapılmalı ve bu test sonucu kan testi ve anne yaşı ile birleştirilerek hesaplanacak kromozomal hastalık riskinden sonra , aile invaziv test yaptırıp yaptırmamaya karar vermelidir. Çünkü her türlü invaziv test kendine göre bir düşük riski taşır. Ancak bu arada bilinmesi gereken önemli bir nokta, kalın bir ense saydamlığının kesin olarak fetusun bir hastalık taşıdığı anlamına gelmediği gibi, normal bir ense saydamlığının da fetusun kesin olarak sağlıklı olduğu anlamına gelmediğidir. Bu testler yalnızca risk hesaplanması amacıyla yapılır. Bu testlerin sonucuna göre invaziv test yapılarak kesin olarak bebekte bir hastalık olup olmadığı anlaşılabilir. Gebeliklerin yaklaşık yüzde 5'inde, anne yaşı ve ense saydamlığı ölçümüyle artmış risk (Trizomi 21 için 1/300'ün üzerinde) saptanır ve kromozom analizi için invaziv test yapılması gereği doğar.

allahım esirgesin yarabbim inşallah hepimizin bebekleri sağlıklıdır hayırlısıyla şu testleri bi atlatsaydık

kızlar bu benim bebiş... kolunu bacağı görünüyor bakın 6 haftalıklar :))

:sm_cool:
Canım benim sana katılıyorum içini ferah tut.Benim arkadaşımın iki hamileliğindede mide bulantısı olmadı çocukları birbirinden sağlıklı.Benim daha önceki gebeliklerimde midem çok bulanıyodu.ALLAH'a çok şükür bunda midem bulanmıo dünya varmış.:sm_cool:

Canım yaa çok güzeeeelllllllllll ALLAH hayırlısıyla kucağını almayı nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…