2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

canım çok sevindim iyi olduğuna inşallah 3'lü testin de güzel çıkar da amniyosentez e gerek kalmaz:nazar:

inşallah talyacım ama amniosentez yaptır derse hayır demeyeceğim kesin sonuç olsun bende rahatlayayım diyorum.hamileliğimin sonuna hadar merakla beklmektense amniosentez yaptırırım daha iyi.zaten amniosentez yapacak doktorda çok iyi bir hocaymış iyi olmasa kadın doğum ana bilim dalı başkanı yapmazlar heralde diye düşündüm.

Gözün aydın nazlıcan, çok sevindim bende.:nazar:Her dr. kendi kafasına göre takılıyor.
Bazı drlar niye illaki amniyosentez diye tutturuyor anlamıyorum açıkçası.Benim yaşım 38 , riskli yaş olarak düşüülüyor, dr.um ikili test sonucu iyi çıkınca ne üçlü ne de amniyosentez olayına girdi.
Bu da insanı rahatlatıyor.Eğer dr. illaki tüm bunları yaptıracaksın deseydi, panik olmaya başlardım.Çok üzgünüm çoook

nazlıcan cım gözün aydın. çok sevindim. 16. haftanada bişey kalmadı. 3lü testide yaptırırsın rahatlarız hepimiz canım.

umarım sağlıklı bir şekilde alırız bebişlerimizi hepimiz kucaklarımıza.

Gözün aydın nazlıcan, çok sevindim bende.:nazar:Her dr. kendi kafasına göre takılıyor.
Bazı drlar niye illaki amniyosentez diye tutturuyor anlamıyorum açıkçası.Benim yaşım 38 , riskli yaş olarak düşüülüyor, dr.um ikili test sonucu iyi çıkınca ne üçlü ne de amniyosentez olayına girdi.
Bu da insanı rahatlatıyor.Eğer dr. illaki tüm bunları yaptıracaksın deseydi, panik olmaya başlardım.Çok üzgünüm çoook

doğru vallaher yerin tahlili de farklı doktor yaorumu da.özel hastane yaş riskini yüksek yani 772/1 hesaplamış, doğumevi ise aynı yaş riskini 1100/1 hesaplamış aradaki farka bakın benim yaşım daha 28 ken beni böle panik ettiler ya.senin doktorun iyiymiş canım olumlu yaklaşan insanı severim ben.benimki çok temkinli sanırım.hayırlısı olsun canım.inşallah hepimiz sağlıkla bu nazlı bebişlere kavuşuruz

nazlıcan cım gözün aydın. çok sevindim. 16. haftanada bişey kalmadı. 3lü testide yaptırırsın rahatlarız hepimiz canım.

umarım sağlıklı bir şekilde alırız bebişlerimizi hepimiz kucaklarımıza.

sağol tatlım ya bende epey rahatladım.birde doktora da dediğim gibi içim çok rahat sanki herşey yolunda bu doktorlar boşuna panik yapıyo gibi hissediyorum canım

gözünaydın nazlıcan çoooook geçmiş olsun

kızlar annem gönene gitmişti ordan oya pazarından bebişe iğne oyası yüz örtüsü almış :)))

Biliyorum o pazarı tv de görmüştüm. çok meşhur :))

hatta annemle günü birliğine gidelim demiştik :))))))))

yesinler onun yüz örtüsünü ... güle güle kullansın inşallah :)

saol canım daha iyileri sizin bebişlerinizin olsun inş
Allahda seni bi daha korkutmasın inş bak ne demiştik içini ferah tutki herşey ferah olsun gördünmü bak şöle düşün eğer bişey çıkarsa sen bu bebişi aldırırım diosan o zaman endişe et ama yok nolursa olsun doğurucam diosan o zaman hiç bişey düşünme sadece üçlüyü yaptır ne amniosentezin zararlı olup olmadığı ne de sonuç stresini yaşa

amin marsg cım inş daha güzelleri sizin olsun annemde hep diodu orda komşu varda bizim gidip ordan alcam diodu kısmet babamın izni denk geldi beraber gittiler bi iki günlüğüne normalde annem çok erkenden bişeyler alınması iyi bulmuyo ama buraya bi daha gitmesi zor olduğu için aldı

Güle güle kullansın bebişin yüz örtüsünü canım.Erken almak aslında doğru değil diye bende düşünüyorum ama , ufak tefek bişeyler de istiyor insan.laelaelaelaelae

Ama arkadaşlar bi taraftan da ne olacağı belli değil, 6-7 aylığa kadar hamileliği çok iyi geçipte, ondan sonra kalmaması gereken riske girenlerde var. Allah korusun inşallah hiç birimizde olmaz ama , yine de bazı ana şeyleri almak gerekiyor diye düşünüyorum, bu 1-2 ay içinde.
Kıyafet fazla düşünmemek lazım, alınan kıyafetlerin çoğu daha açılmadan kalabiliyor. 15 güne bebekler birden büyüyebiliyorlar.

yooo batıl inançlıktan değil güzelim oda dio çok beğendiğin oldumu al die ama alma demesinin sebebi eğer Allah korusun bişey olursa çok kötü oluyo evet almasanda üzülüyosun ama bide eşyası varsa benim teyzemin bebeği doğmuş beş dakka yaşamış ölmüş beşiği kurmamışlar zaten eniştem gidip hemen iptal etmişki teyzem dahada fena olmasın die o yüzden hani hayırlısıyla doğsunda herşey alınır allahın iznşyle tabiki hiçbişey yapılmıcak değil ama en azından son aylarda başlanacak

Güle güle kullansın bebişin yüz örtüsünü canım.Erken almak aslında doğru değil diye bende düşünüyorum ama , ufak tefek bişeyler de istiyor insan.laelaelaelaelae

Ama arkadaşlar bi taraftan da ne olacağı belli değil, 6-7 aylığa kadar hamileliği çok iyi geçipte, ondan sonra kalmaması gereken riske girenlerde var. Allah korusun inşallah hiç birimizde olmaz ama , yine de bazı ana şeyleri almak gerekiyor diye düşünüyorum, bu 1-2 ay içinde.
Kıyafet fazla düşünmemek lazım, alınan kıyafetlerin çoğu daha açılmadan kalabiliyor. 15 güne bebekler birden büyüyebiliyorlar.

teşk amin saol
işte bende bunu sölemeye çalışıyorum kesinlikle batıl inançtan değil bişey olma korkusundan

mars mayyo mu aldın ne zaöman giyecek onu ayy çok hoşsun canım ya

bir dahaki yaza babası yüzdürcek oğlumu :)))))))) inşallah

şaka bir yana ya bir sürü mayo vardı minicik eşimde habire oğlumu yüzmeye götürcem der durur mahsus onun bayılacağını bildiğim için aldım :)) nitekim mest oldu:))

allah korusun ayrıca öyle kötü şeyler getirmeyin aklınıza

biz bakıyoruz bu oğlumuza çok yakışır deyip alıyoruz :)))

Aslında ben biraz ters anlatmışım:bbo::bbo:
Eğer hamilelik ilerlediğinde bizler dışarı çıkmakta zorlanırsak , nasıl alınacak onlar diye düşünmüştüm. O yüzden ana şeyleri almak taraftarıyım açıkçası.Yatağı, araba için koltuğu, banyo için birşeyler, hastanede ve hastane çıkışında olması gereken şeyler.Şimdiden parça parça hazır olursa tabii ki iyi olur. Ama aynı zmanada, marsgın yaptığı gibi çok hoşuna giden şeyleride almak iyi oluyor bence de.Bebek sonuçta bizim her hissettiğimizi hissediyor.Onu istediğimizi hissetmesi onun için çok önemli, bunu tüm dr.lar söylüyor.

ya illa olucak die bişey yok tabiki üstelik ben alana neden aldın falan diyemem benim kendi düşüncem aklıma öle şeyler getirmiyorum tabiki ama olabilcek şeyler sonuçta he ay olabilir falan die hiçbişey almıcaksın die bişey yok

X