2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

günaydın canım... iyiyiz çok şükür.

mide bulantılarımda bitti hayata yeniden gelmiş gibiyim :)))))))))[/QUOTE

Merhaba beni hatırladınmı ? İlk gebelik zamanlarımızda tanışmıştık.Bende arasıra giriyorum siteye ama sizin kadar sık değil maalesef işim çok yoğun. Mide bulantılarının geçmesine ço ksevindim.Ayrıca cinsiyetin belli olmuş. Alah sağlıklı ve hayırlı bir evlat versin inşallah

Merhaba Kızlar
Doktorunuza sordunuz mu hiç gebelikte xr cihazlarından geçmeyin diye bir şey söyledimi ?
Özellikle havaalanındakiler çok tehlikeliymiş diye duydum. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?Yarın doktoruma danışacağım bende siz ne düşünüyorsunuz

canım ben sordum,gecme dedi ayrıca havaalanında da gecmenen lazım,söylersen sadece arama yapıyorlar,yanında ne olur ne olmaz bir rapor bulundurabilirsin ama bana sormadılar,xr den gecmedim,internetten arastırdım,bazıları sakıncası yok diyor ama risk almaya değmez bence

Merhaba Kızlar
Doktorunuza sordunuz mu hiç gebelikte xr cihazlarından geçmeyin diye bir şey söyledimi ?
Özellikle havaalanındakiler çok tehlikeliymiş diye duydum. Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?Yarın doktoruma danışacağım bende siz ne düşünüyorsunuz

canım ben havalimanında çalışıyorum.

hamilelere ve bebeklere bir zararı olmadığı kanırlandı artık bu cihazların.

ama genede ben hamileyim deyip kenardan geçiyorum :)) elle arama yapıyorlar. alışveriş merkezlerindekindende geçmiyorum.

ama zararı yok bilgine.

ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri geçmiyorum ilk başlar göbiş olmadığına soruyolardı hamilemisiniz die ama artık göbekte belli zaten hemen önce orayı elliyolar

Marsg sana mesaj yazmaya çalıştım ama sanırım beceremedim.

Halada beceremiyorum.Yazdıklarımı tekrar gönderiyorum
Merhaba beni hatırladınmı ? İlk gebelik zamanlarımızda tanışmıştık.Bende arasıra giriyorum siteye ama sizin kadar sık değil maalesef işim çok yoğun. Mide bulantılarının geçmesine ço ksevindim.Ayrıca cinsiyetin belli olmuş. Alah sağlıklı ve hayırlı bir evlat versin inşallah

benim kuzenlerim ikiz ve eşimin babaneside hem ikiz hem üçüz doğurmuş :))) bide rüyamda falan görmüştüm ben :))
tabiki en başat sağlıklı ve hayırlı evlat olması mühim olan cinsiyeti sadece bi detay

oo sizdede ikiz riski bayağı fazlaymış.

aman boşver tek olsun bizim olsun :))

Marsg sana mesaj yazmaya çalıştım ama sanırım beceremedim.

Halada beceremiyorum.Yazdıklarımı tekrar gönderiyorum

evet canım. arada gir sende. biz çok keyifli sohbetler ediyoruz burada.

cinsiyetimiz belli oldu doktor erkek dedi. bizde gördük :)) kesin yani ...

allah herkeze sağlıklı bir evlat versin inşallah.

günaydin kizlarrr 1 gün giremedim siteye, yeni arkadaslar hosgeldiniz aramiza.
herkeze iyi günlerr :)

cemrem sen iğneler için rapor çıkarttınmı.ben doktoruma sordum o da nasıl çıkartıldığını ne gerektiğini bilmiyorum dedi.ama çıkartılıyorsa çıkartırız dedi.

bilgin varmı rapor hakkında?ne gerekiyor.

kesinlikle marsg ilk baş çok hevesim vardı ama tekte bile hamişlik zormuş bide iki tane taşımak Allah çoğul gebelik yaşayanlara kolaylık versin

slm hamişler herkez nasıl bugün biz iyiz sıcaklarda hiç bi iş yapmıyoruz birde 3 gündür ne yersem miğdem yanıyoo çok fena boğazımda devamlı acı yanma var sizde de varnı güsel bir gün olması dileğiyle

Selamlar tüm hamişlere, yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz.Nasıl, görüdüğüm kadarıyla herkes iyi, inşallah nazlıcan da sonucunu iyi alır, kafası rahatlar onunda.

merhaba kızlar ben geldim.hepinize güzel yüreklerinizden geçen iyi niyetleriniz için teşekkür ederim.
biraz geç kaldım yazmaya kusura bakmayın işler çok yoğundu öğlene kaldı.
sonucumu aldım ve oldukça tecrübeli bir biyokimya uzmanıyla uzun uzun değerlendirdik.sağlıkçı olmam işe yaradı sağolsun ilgilendi benimle.bu sonucun bu kadar panik yaratmasının gereksiz buldu.doğumevinde yaptırdığım testte risk daha az çıktı.halbuki doğumevinde yapılan ultrasonumda ultrason cihazı daha eski olduğundan ense kalınlığını daha fazla ölçmesine rağmen daha düşük bi risk hesapladı.ordaki doktor kendi doktorumun amniosenteze ısrar etmesine şaşırdı ama yaptırma da diyemedi bence üçlü testi de mutlaka yaptırıp onun sonucuyla amniosentezi bir daha değerlendirebilirsiniz dedi.birde kan değerlerimin yüksek çıkma sebebi benim de aklıma gelen şey olabilirmiş benim yumurtlama tarihim biraz geçti sanırım.son adet tarihime göre gitmiye yani son adet tarihimden küçük bebek olduğu için kan değerlerim yüksek olabilirmiş.birde bana sen ne hissediyosun diye sordu dediki çünkü bebekte bişey olsa anne bi şekilde bunu hisseder dedi.bende ona çok rahat olduğumu söyleyince rahat olmamı söyledi.yani şimdi haftaya 16 hafta olur olmaz 3 lü test yaptırıcam.onun aynı gün sonucu alınıyomuş onunla amniosentezi değerlendireceğiz bakalım.bu arada bana amniosentez yapacak doktor yani doktorumun abisinin çok iyi bir doç olduğunu ve burdaki dicle üniversitesinin kadın doğum ana bilim dalı başkanı olduğunu öğrendim o da rahatlattı beni. çok uzuın yazmışım ama unuttuğum varsa eklerim kızlar.baya bi içim rahatladı ya.

Merhaba Kızlar

ben alışveriş merkezlerinde kesinlikle geçmiyorum kızım 8 yaşında onuda geçirmiyorum ,güvenlikçiler ben geçmek istemeyince soruyorlar hamilemisiniz diyeyerimseniben

yazmayı unuttum:direk doğumevindeki tahlil olsa yani özelde yüksek çıkan sonuç olmasa bunu normal değerlendiridik zaten dedi.

merhaba kızlar ben geldim.hepinize güzel yüreklerinizden geçen iyi niyetleriniz için teşekkür ederim.
biraz geç kaldım yazmaya kusura bakmayın işler çok yoğundu öğlene kaldı.
sonucumu aldım ve oldukça tecrübeli bir biyokimya uzmanıyla uzun uzun değerlendirdik.sağlıkçı olmam işe yaradı sağolsun ilgilendi benimle.bu sonucun bu kadar panik yaratmasının gereksiz buldu.doğumevinde yaptırdığım testte risk daha az çıktı.halbuki doğumevinde yapılan ultrasonumda ultrason cihazı daha eski olduğundan ense kalınlığını daha fazla ölçmesine rağmen daha düşük bi risk hesapladı.ordaki doktor kendi doktorumun amniosenteze ısrar etmesine şaşırdı ama yaptırma da diyemedi bence üçlü testi de mutlaka yaptırıp onun sonucuyla amniosentezi bir daha değerlendirebilirsiniz dedi.birde kan değerlerimin yüksek çıkma sebebi benim de aklıma gelen şey olabilirmiş benim yumurtlama tarihim biraz geçti sanırım.son adet tarihime göre gitmiye yani son adet tarihimden küçük bebek olduğu için kan değerlerim yüksek olabilirmiş.birde bana sen ne hissediyosun diye sordu dediki çünkü bebekte bişey olsa anne bi şekilde bunu hisseder dedi.bende ona çok rahat olduğumu söyleyince rahat olmamı söyledi.yani şimdi haftaya 16 hafta olur olmaz 3 lü test yaptırıcam.onun aynı gün sonucu alınıyomuş onunla amniosentezi değerlendireceğiz bakalım.bu arada bana amniosentez yapacak doktor yani doktorumun abisinin çok iyi bir doç olduğunu ve burdaki dicle üniversitesinin kadın doğum ana bilim dalı başkanı olduğunu öğrendim o da rahatlattı beni. çok uzuın yazmışım ama unuttuğum varsa eklerim kızlar.baya bi içim rahatladı ya.

canım çok sevindim iyi olduğuna inşallah 3'lü testin de güzel çıkar da amniyosentez e gerek kalmaz:nazar:

X