2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Hamilelik sırasında kullanılan ilaçların doğacak bebeğe geçişi söz konusu mudur?

Gebelikte kullanılan ilaçların önemli bir kısmı bebeğe geçer. Ancak çok büyük molekülü olan ilaçlar plasentadan geçmez ve dolayısıyla bebeğe de etkisi olmaz ama ilaçların çoğunluğu plansetayı geçecek, bebeğe de gidecektir. Bu demek değildir ki plasentayı geçip, bebeğe gidebilen hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Çünkü bu durumda daha önce de belirttiğimiz gibi pek çok hastalığın gebelikte tedavisinin yapılmaması gibi bir durum doğurucaktır ki, bu da hem anneye hem de bebeğe daha çok zarar verir.

Hamilelikte antibiyotik kullanımı bebek için sakıncalı mıdır?

Bazı antibiyotikler gebelikte kullanılmaz. Çünkü bunlar bazen bebeğin kemik gelişimini olumsuz etkiler veya dişlerini sarı yapar vs. Ama pek çok antibiyotik de gebelikte emniyetle kullanılabilir ve kullanılmaktadır.

kızlar bugün bizim 1.yıldönümümüz eşimle ona nasıl bir süpriz yapsam diye düşünüyorum sizinde fikirlerinizi alim.a.s.

Marsg geçmiş olsun canım, üzülme her şey iyi olacak inşallah
Montesori sende endişlenme bence canım bebişlerle beraber öğrenicez herşeyi,içgüdüsel olarak bak nasıl güzel büyüteceksin bebeğini ve bu arada yazdığın yazı çok çok güzeldi gözlerim doldu
Tatilden dönen arkadaşlarda hoşgeldiniz

kızlar bugün bizim 1.yıldönümümüz eşimle ona nasıl bir süpriz yapsam diye düşünüyorum sizinde fikirlerinizi alim.a.s.

hayırlı olsun canım. bi ömür beraber mutlu olun inşallah...

biz hep yurt dışında kutladık şimdiye kadar benimde bu yıl için bir fikre ihtiyacım olucak:))

olmadı galiba.başlığın adı.mutlaka izleyin anne karnında yaşama yolculuk oradan izleniyor

aşık 81 hoşgeldin canım umarım tatilin iyi geçmişdir.
bu link ne kızlar benim işyerindeki bilgisayardan açmıyo da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…