2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Calemityjane aramıza hoşgeldin, sorunsuz ve rahat bir hamilelik dilerim canım. ay kızlar bazı gün kendimi bomba gibi hissediyorum , her işi yapıyorum, yorgunluk nedir bilmiyorum bazı gün mesela bugün hiç yerimden kıpırdayacak halim olmuyor ya.CADIARZU

talyacım beni de ekler misin 57 ile hamile kaldım hala 57 kilodayım calemityjane aramıza hosgeldin saglıklı bir hamilelik dönemi gecirmen dilegiyle...

saol canım,
hepimiz için bu güzel dilekler sen kpss ye girdin değilmi nasıl geçti canım?
bende girdim kimya mühendisiyim ben kpss 3 ile atama yapılıyo bizde ama pek iyi geçmedi benim
80net gk/gy

hera796 walla muayene ücretleri artık özellerde cok komik benim gittiğim hastane ssk lıya 20 ytl ye bakıyordu bugun gittim yeni yasa gelmiş fiyatlar düşmüş 10 ytl ödedim yemek bile yesen dısarda daha fazla tutar şaştım kaldım ama bu kaliteye düşürüyo gittigim hastanede bugun her telden insan vardı eee fiyat düşünce...

ewet canım girdim sınava ben egitim fakültesi mezunuyum ögretmenliğe girdim cumartesi 1.2.oturum sorular bu sene cok kastı beni calısmıstım halbuki ama zorlandım yani umutlu degilim memurlar.nette okudum yorumları herkes sınavın zorlugundan yakınıyo bakalım hayırlısı...

canım bu ne ya şaka gibi muayene ücretleri bile 85 ytl değil nasıl doğum o paraya oluyor:uhm: valla benım gıttıgım yerde 2200 ytl dedıler doguma

ben de çok şaşırdım ama ssk sistemleri değişmiş sanırım ssk ödediği için bu kadar ucuz bedava gibi birşey

benim eşimde özel bir hastanede çalışıyor 01/07 tarihinden itibaren ssk katkı payının %30'unu sadece hastalardan talep edebiliyorlar.ama bu hastane politikasıyla ilgili günlük bakabileceği hasta kapasitesinin üstünde hasta kabul edilmiyor randevu alıp gittiğin için o gün bakabileceği hasta kapasitesi dolmuşsa kabul edilmiyor her hastaya en az 15dk.ayırmak zorunda doktor özel hastanelerde.ayrıca ayni anda 3-4 hasta alınmaz ki içeri bu sadece devlet hastanelerinde bu şekilde işliyor diye biliyordum bunu yapan özel hastanelerde var demek ki.

Calemityjane muhtemel doğum tarihin kaç canım bende pek anlamam ama deneyelim bakalım olacakmı
bunu en iyi barcli yapıyor ama oda ortalıkta yok

montesori süpersin hiç kg almamışsın imrendim vallahi.

lilam kilo almadım da inanılmaz bir karnım var anlamadım bu işi otobüste dolmusta herkes yer veriyo ama bugun doktor kontrolum iyi geçmedi kansızlık varmıs bebiş için yicem zorlucam kendimi keçiboynuzu pekmezi siyah cekirdekli üzüm filan bol tüketmem gerekiyomus öbür ay listenin basında görürsün artık beni :roflol:canım bişiy cekmiyo yiyorum ama agzımda hiç gitmeyen bir tat var pas gibi umarım gecer...

aaaa sen yapmışssın bile ben yazana kadar
detay bilgilerinizi düzenleyin bölümünde kilo ve doğum çizelgesini olduğu yere yapıştırıyorsun değilmi

canım ya zor hakikaten bu senin ve eşinin kararın olacak maddiyat da çok önemli ama

benim düşüncem dr.un hastayla ez az 20 dk.ilgilenmesi onu dinlemesi ve kafasına takılan soruları izah etmesi onu rahatlatması
benimde ikinci dr.um bu ,ilk dr.umun yanında ultrason dahil 10.dk kalmıştım sormam gereken bi sürü şey vardı ama bu kısa sürede ve dr.un o telaşında hepsini unuttum yanından çıkınca aklıma geldi hepsi
eeee ben dr.umla rahatça konuşamıyacaksam kiminle konuşucam dimi ya:)

teşekkür ederim canım doğru sölüyosun benimle baya ilgileniyor bide sessiz kargaşa gürültü yok iyice bebeği inceliyor dr umu değiştirmicem

lilam kilo almadım da inanılmaz bir karnım var anlamadım bu işi otobüste dolmusta herkes yer veriyo ama bugun doktor kontrolum iyi geçmedi kansızlık varmıs bebiş için yicem zorlucam kendimi keçiboynuzu pekmezi siyah cekirdekli üzüm filan bol tüketmem gerekiyomus öbür ay listenin basında görürsün artık beni :roflol:canım bişiy cekmiyo yiyorum ama agzımda hiç gitmeyen bir tat var pas gibi umarım gecer...

iç karnın dar demek ki öyle derler ya karnı hemen çıkanlara.keçi boynuzu pekmezini bende duymuştum kansızlığa çok iyi geliyormuş.umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer.

canım okmeydanındakine mi gidiyorsun.

hangi doktor...
ne kadar ödeme yapıyorsun.
ultrasonun 4 boyutlumu acaba .

Evet Okmeydanına gidiyorum.Muayene ücreti 130 ytl.Ultrasonu bizim bildiklerimiz gibi değil yani en azından ben bu hastaneye gitmeden öncekiler gibi değil.İlk Metropolitana gitmiştim ordaki standarttı.Daha sonra Türkiye hastanesine gittim oradakide öyle.Sormadım ama sanırım üç boyutlu her şeyi gayet net görüosun.Benim doktorum Figen hanım tavsiye ederim.

İSİM............................Başlangıç kg......................Şu anki kg....................Alınan kg
İNANNA13..........................62.............. .....................61.7......................... ....(-0.3)
CİCİKIZSİNEM.....................60............... ....................61............................ ....+1
BALIM................................54 ...................................54............. ....................0
HANDE 80 ..........................41...................... .............41.................................0
SMRİSK..............................61............ .......................62......................... ......+1
TALYA................................61.7......... ......................63.1........................ ......+1.4
PRETTY WOMEN................57
MARSG..............................48.7........... .......................49.9....................... ....+1,2
BLOOMS............................60.............. ...................... 64...............................+4
LİLAM.................................68.......... ..........................68.9.................... ........+0.9
MELEĞİM16........................57............... .....................57.5......................... ....+0.5
RÜYAGİBİŞEKER................60................... .................62............................ ...+2
BARCLİ...............................63........... .........................67....................... .........+4
FATOCUM .........................54....................... .............55.6...............................+ 1.6
MİNİĞİMM .........................52....................... .............55................................ + 3
GÜLSEREN....................... 68................................... .70...................................+2
GAMZE YILMAZ..................54........................ .............55.5...............................+ 1.5
EKİNSU .............................64................... ..................66............................ .....+2
EZRA 2001.........................58 ...................................59.6........... ......................+1.6
NAZLICAN ........................ 52.....................................53......... ...........................+1
KANCICEGIM......................60................ .....................61.......................... .........+1
WATERFULL.......................54................ ....................58............................ ........+4
GLABELLA.........................54............... ......................53.......................... ..........-1
SHEEDA.............................53............. ........................56........................ ...........+3
MONTESORİ.......................57......................................57....................................0
CALEMİTYJANE..................57......................................59....................................+2

Calemityjane muhtemel doğum tarihin kaç canım bende pek anlamam ama deneyelim bakalım olacakmı
bunu en iyi barcli yapıyor ama oda ortalıkta yok

canım teşşekkür ederim ama olmuyo işte kilo paneline kayıtediyorum çıkmıyo alalal anlamadım dediğin gibi muhtemel doğum tarihini yazınca çıktı takvim ama ...neyse artık sonra tekrar denerim yoruldum omzum tutuldu vallatatlicadiarzu

İSİM............................Başlangıç kg......................Şu anki kg....................Alınan kg
ALİSHA 58 .................................. 60.3...........................+2.3
İNANNA13..........................62.............. .....................61.7......................... ....(-0.3)
CİCİKIZSİNEM.....................60............... ....................61............................ ....+1
BALIM................................54 ...................................54............. ....................0
HANDE 80 ..........................41...................... .............41.................................0
SMRİSK..............................61............ .......................62......................... ......+1
TALYA................................61.7......... ......................63.1........................ ......+1.4
PRETTY WOMEN................57
MARSG..............................48.7........... .......................49.9....................... ....+1,2
BLOOMS............................60.............. ...................... 64...............................+4
LİLAM.................................68.......... ..........................68.9.................... ........+0.9
MELEĞİM16........................57............... .....................57.5......................... ....+0.5
RÜYAGİBİŞEKER................60................... .................62............................ ...+2
BARCLİ...............................63........... .........................67....................... .........+4
FATOCUM .........................54....................... .............55.6...............................+ 1.6
MİNİĞİMM .........................52....................... .............55................................ + 3
GÜLSEREN....................... 68................................... .70...................................+2
GAMZE YILMAZ..................54........................ .............55.5...............................+ 1.5
EKİNSU .............................64................... ..................66............................ .....+2
EZRA 2001.........................58 ...................................59.6........... ......................+1.6
NAZLICAN ........................ 52.....................................53......... ...........................+1
KANCICEGIM......................60................ .....................61.......................... .........+1
WATERFULL.......................54................ ....................58............................ ........+4
GLABELLA.........................54............... ......................53.......................... ..........-1
SHEEDA.............................53............. ........................56........................ ...........+3
MONTESORİ.......................57......................................57....................................0
CALEMİTYJANE..................57......................................59....................................+2
ben de geldim kızlar buraya ama çok almışım ya ortalamanın üstü üfffff:1no2:

X